Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštatėviai. Ką išrinkti?

O jauniem krikštatėviam nelaimių negali nutikt, jie šiaip užsimanę iš vaiko gyvenimo negali dingt? Nesiūlau būtent vieno ar kito varianto, tenoriu pasakyt, kad visada būna išeitis jei jos ieškai. Anyway nepakrikštytas vaikas neturės išvis jokių krikštatėvių. Ir jei jau visai kebli situacija su krikštatėviais pati matyt mąstyčiau taip - geri krištatėviai aišku gerai, bet ne krikštatėviai yra didžiausia krikšto dovana.

Aš pvz. kartu su pusbroliu esam krikštatėviais savo vienturtės pusseserės mergaitei.
Atsakyti
taip...ne krikštatėviai...
sprendimas, manau, anksčiau ar vėliau atsiras... ax.gif
Atsakyti
Pas mus viena karta krikstijo mano brolis su vyro sese.Kita karta mano sesuo su mano dede wub.gif
Atsakyti
QUOTE(muminukas @ 2007 02 17, 17:06)
leliux, ar pakrikštijai dukrelę?
man pirma mintis, perskaičius tavo pačią pirmą žinutę, buvo tokia, kad savo krikštamotę kviestum smile.gif
žinoma, galima ir be krištamotės, tik su krikštatviu, bet kažkaip mergaitei geriau turėti krikštamotę ax.gif


ne, dar nepakrikstijau. planuojam krikstynas kai tik bus silta, pavasaris.nors kiek zalumos rolleyes.gif iki pirmojo gimtadienio ax.gif
o kriksto mama mano dukters bus mano pacios krikstamote ax.gif

dekui visiems, padejusiems apsispresti 4u.gif
Atsakyti
Aisku,kad gali thumbup.gif
Atsakyti
as manau, kriksto tevai tai ne siaip oficialumas. Kriskto tevai, turi buti tikrai gerai apgalvoti ir parinkti ne siaip sau. As pati rinkciaus is gimines ir artimuju.
mes dabar nelabai susimastom apie kriksto tevu pareigas. Is tikro, jei gyventumem pagal krikscioniska supratima ir pareigas, ypac tas, kuriu apsiimam tapdami kriksto tevais, nebutu tiek beglobiu vaiku vaiku namuose. todel kriksto tevai dabar tiesiog du zmones, kurie pasiraso baznycioje, nusifotografuoja, veza dovaneles, kai vyksta i svecius.
Atsakyti
QUOTE(Cikadelė @ 2007 03 06, 16:03)
Šiaip tas pasirinkimas krikšto tėvų tikras galvos skausmas, labai dažnai tiesiog formaliai apsikeičiama, aš imu brolio vaiką, brolis mano, arba sesers, sesuo mano ir pan..... Man nepatinka toks dalykas, jis netikras....

Kodėl netikras? blink.gif Aš pavyzdžiui neįsivaizduoju, kad mano vaikam galėtų būt artimesne kokia mano draugė, nei sesuo. Jei yra atvirkščiai - sakyčiau laikas labai susirūpinti ... unsure.gif
Atsakyti

Na kraustaus aš į šitą temą. Taigi, situacija tokia: norim krikštyt dukrytę, su krikštatėviais jau susitarę senokai, dar kol apie vaiką net minčių nebuvo blush2.gif , jie nėra praktikuojantys katalikai, bet šiaip dori ir geri žmonės, be to po truputį "atranda" tikėjimą. Kaip bebūtų, dabartiniai 40-mečiai augo kitomis sąlygomis, aš pati buvau pionere ir smegenėlės savo laiku buvo gerai praplautos religijos klausimu g.gif Nors ir buvau pakrikštyta, apie tai sužinojau jau suaugus. Nesam ir mudu praktikuojantis katalikai, kaip kam gali kilti klausimas, kam mums tada tos krikštynos. Na mano manymu, mano vaikas nekaltas, kad jo tėvai tokie, tad šios Dievo malonės tikrai yra nusipelnęs nemažiau nei bet kuris kitas blush2.gif Kiek žinau, tai kad mes nepriėmę Santuokos sakramento, tikrai ne kliūtis, bet kur rast padorius krikšto tėvus? Perkračiau galvoj visus draugus ir pažįstamus, bet tarp jų apie 50 proc. išsiskyrę, 30 nepriėmė santuokos sakramento, 10 priėmę kaip praktikuojantis su nepraktikuojančiu (yra ir toks variantas), na gal likusieji ir atitiktų, bet juk kvailai nuskambėtų mano prašymas tapti mano vaiko krikšto tėvais žmonių, su kuriais praktikšai nebendrauju g.gif ir nors teoriškai jie atitinka visus reikalaujamus kriterijus labai abejoju, kad jie atvestų mano vaiką į bažnytinę bendruomenę doh.gif
Na tai ką dabar daryt verysad.gif ,nekrikštyt vaiko ?..
Atsakyti
Ir bent vieno žmogaus kuris įtilptų į Bažnyčios keliamus reikalavimus artimo nėra? Tiesą sakant sunkiai įsivaizduoju tokią situaciją unsure.gif Šiaip neatitinkantys Bažnyčios keliamų reikalavimų krikštatėviams gali būt krikšto liudininkais. Bet šiaip krikštatėvis turi būti bent vienas. O konkrečiau kalbėtis reikia su krikštysiančiu kunigu - jis konkrečiau ir pasigilins į jūsų situaciją , kuri mano akimis atrodo biski keista - na tarkim pakrikštija neatitinkantys keliamų reikalavimų, jūs (tėvai) nepraktikuojantys, o krikšto metu duodamas pažadas auginti krikščioniškai...Krikštas aišku yra dovana gaunama dykai, bet ji kaip sėkla - turi būti puoselėjama, kad sudygtų ir sužydėtų...

Vo kaip gražiai parašiau bigsmile.gif

bis.gif

QUOTE(Gemini @ 2007 03 07, 15:35)
10 priėmę kaip praktikuojantis su nepraktikuojančiu (yra ir toks variantas)

Bet sakramentas kiek suprantu priimtas smile.gif O pagal Bažnyčios mokymą tai nėra gyvenimas nuodėmėje vien dėl to, kad kita pusė netikinti. Aišku rekomenduojama, kad būtų praktikuojantys, bet čia santuokos sakramentas gi neignoruojamas (savo ar nesavo valia) kaip tai yra ištuokos ar gyvenimo "susimetus" atveju (dėl to/t.y.gyvenimo nuodėmėje/ ir nerekomenduojama tapti krikštatėviais).

Tiesa, krikštui pakanka ir vieno krikštatėvio smile.gif

Žiūriu tema slysta iš temos rėmų. Man rods yra tinkamesnė g.gif
Atsakyti
QUOTE(Karbynė @ 2007 03 07, 14:19)
Kodėl netikras?  blink.gif Aš pavyzdžiui neįsivaizduoju, kad mano vaikam galėtų būt artimesne kokia mano draugė, nei sesuo. Jei yra atvirkščiai - sakyčiau laikas labai susirūpinti ... unsure.gif
tai čia priklauso nuo to, kaip tu sutari su tais seserimis ir broliais....pvz mes su savo krikštasūnio tėvsia nelabai ,,sueinam" kaip liaudis sako, tačiau aplinkiniai visi išsižioję laukia krikštynų ir beveik garantuoju, kad mano jog mes irgi pakviesim savo mergytės kūmais būt...tačiau kaip rašiau, tikrai noriu šilto, gero žmogaus savo vaikui....taigi pvz man mūsų draugai tikrai labiau tinkami būti krikštatėviais...

bet...Karbyne, kaip manai...aš tai galvoju, kad vyrauja tiesiog stereotipas imti kūmais brolius, seseris, nesvarstant, ar tai tinkamiausi kandidatai unsure.gif pvz mano kūmai mamos sesuo su vyru, nuo gimimo nei kokios dovanėlės, nei skambučio sulaukiau- pakrikštijo, pagėrė visi baliuj ir adios amigos cool.gif aš taip nenoriu...žinau, kad tie žmonės ir dovanų mano mažei pirktų ir pan...bet man ne dovana rūpi, o tai, kas širdyje, jei neduok dieva mums kas atsitiktų, žinočiau, kad ramia širdimi galiu išeiti....nes yra jie- tikri krikštatėviai...

nemanot, kad šiais laikais tikroji krikštatėvių paskirtis yra laaabai ir laabai nutolusi unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cikadelė: 07 kovo 2007 - 20:11
QUOTE(Cikadelė @ 2007 03 07, 20:08)
nemanot, kad šiais laikais tikroji krikštatėvių paskirtis yra laaabai ir laabai nutolusi unsure.gif

na gal ir nutolusi (tiksliau ne paskirtis, o jos supratimas), bet man tai dar vienas argumentas už giminaičius, nes draugai ateina ir išeina, o giminaičiai, kad ir kokie būtų vis tiek lieka. Ir kad to "jei kas" atveju rūpintųsi draugai, o ne giminaičiai labai sunkiai įsivaizduoju. Rimtai. Šiaip kiekvienas aišku geriau mato situaciją ir tikrai gali rinktis taip kaip jiem širdis liepia, tiesiog mano asmeninė pozicija labiau už savus artimus žmones, t.y. giminaičius, o kitų aišku dėl įvairių aplinkybių ji gali būti kitokia. Mano abiejų vaikų krikštamotė - mano sesuo - geresnio varianto net negaliu įsivaizduot.
Atsakyti
Na, aš pritariu Cikadelei... Nes, pvz., mes irgi turim kandidatus savo dukrelės krikštatėviams - tai mano vyro sesuo su vaikinu, bet aš jų nenoriu, nors tu ką unsure.gif . Svarbiausia priežastis - kad ta sesuo yra netikinti, į bažnyčią nevaikšto ir netgi ketina nesituokti bažnyčioj, nors mama ją "sutvarkė" (čia autentiškas mano anytos pasakymas...), t.y., ji ir krikštyta, ir Pirmosios Komunijos priėjusi, ir sutvirtinta... Kadangi pati esu praktikuojanti katalikė, man asmeniškai atrodo svarbu, kad krikšto tėvai būtų tikintys... Žinau, kad ji pabendrautų su mūsų dukryte ir dovanų jai atneštų, bet gal tegu tai daro ir būdama tiktai teta, ne krikšto mama. O į krikšto mamas norėčiau kviesti savo gerą draugę, kuri yra giliai ir tvirtai tikinti, man pačiai beveik kaip krikšto mama, nes ir įvairias tiesas su ja aiškinomės, ir šiaip ji man kaip tvirto tikėjimo pavyzdys. Tik bėda, nėra krikšto tėvo, nes draugė neturi jokio draugo... Tai va kol kas ir nenusprendėm...
Atsakyti