Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštatėviai. Ką išrinkti?

As nei prietaru turiu, nei tradiciju zinau, tai gal ir visai geras sumanymas kviesti savo krikstamote?... Tik drauges tavo nelabai suprantu - del kazkokiu prietaru atsisakyt...
Sekmes! 4u.gif
Atsakyti
kaip aš pamenu, tai man buvo laabai svarbu, kad numatyti krikštatėviai norėtų jais būti thumbup.gif
Atsakyti
jei tik tavo krikšto mama sutiks ir norės, kodėl gi ne? Juk tie patys asmenys gali būti kelių vaikų krikšto tėvais.

Mano vaiko krikšto mama - mano draugė. Labi norėjo, iškart sutiko. Gal dėl to, kad berniukas, tai ir nebijojo? tongue.gif

O štai kai mane norėjo krikštyt ir mama kvietė draugę, tai ji atsisakė, sužinojusi šį prietarą... unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Isila @ 2007 01 30, 15:47)
O štai kai mane norėjo krikštyt ir mama kvietė draugę, tai ji atsisakė, sužinojusi šį prietarą...  unsure.gif


siaip atsisakyt, sako, irgi negalima unsure.gif
Atsakyti
O aš pasakysiu nejautriai smile.gif - jei motera bijo prietarų, tai toks jos tas ir supratimas apie krikščionybę, tai jei nori TIKROS krikšto mamos, tokia netinka. Jei nori tik tikros draugės vaikui - kitas klausimas, bet man rods draugat su vaiku niekas ir be krikšto netrukdo. Plius yra atskira tema apie prietarus.

Plius krikšto tėvais gali būti seneliai, šiaip užtenka ir vieno iš krikštatėvių ir kt. variantai.
Atsakyti
QUOTE(leliux @ 2007 01 29, 07:50)
tai vat tas ir yra, kad drauge bijo... ka daryt?!  verysad.gif

aš turiu dvi gražuoles krikšto dukras - krikštijau mergaites nors dar nebuvau ištekėjusi. Sakė man šitą prietarą, bet juk prietarai veikia tik tada, kai jais tiki cool.gif dabar esu sėkmingai ištekėjusi, taip, kad esu išimtis biggrin.gif iš taisyklių biggrin.gif

beje, yra kitas prietaras, daug baisesnis - jei kviečia į krikšto tėvus ir atsisakai - atimo iš vaiko laimę... negalima atsisakyti eit į laidotuves ir į krikšto tėvus mirksiukas.gif
Atsakyti
Turių puikius du krikšto vaikus. Abu žuvytės.
Pirma turėjau krikšto dukra (brolio dukrytė) krikštijom bažnyčioj,
Antra turėjau krikšto sūnų (draugės sunelį) krikštijom cerkvėj. Ištekėjusi buvau smile.gif)
Nemanau kad mano skyrybos , krikštadukros šešėlis smile.gif) Na jei tiketi visais prietarais ,tai jau nežinočiau kaip ir gyventi smile.gif) Viskas turi būti proto ribose. O šiaip patarčiau gerai pagalvoti apie krikštatievius nesirinkti bet ko. Jei draugė nenori nereikia neprašyk. Man tai didele garbė buvo krikštyti brolio dukrytė. O kai draugė paprašė suneli krikštyt ,tai pirmoj eilej nulekiau cerkvėn paklaust ,ar galėsių nes aš katalikė. Mano galva tai reikėtu prašyti vaiko krikštatėviais , šeima vyra ir žmona. Nes pagal tradicijas , seniau Lietuvoje jei kas atsitinka vaiko tėvam, tai vaiko globa perimą krikštateviai. O jei kas atsitinka vaikeliui, neduok dieve ,tai i paskutinė vaikelio kelione rupinasi krikštateviai. Tai dabar tik krikštatėviais eina iš pareigos , ai atbusiu ir tiek.Jei sutiktų tavo krikšto mama tai ir negalvok kitu,turesit viena krikšto mamą kartu su dukrytė. Dėl visa ko nueik pas kunigėli paklausk ar galima taip, apsidrausk smile.gif)) Sekmės tau
Atsakyti
QUOTE(Lin* @ 2007 02 01, 10:54)
Dėl visa ko nueik pas kunigėli paklausk ar galima taip, apsidrausk smile.gif)) Sekmės tau

Galiu pasakyt ir be kunigėlio - galima.
Atsakyti
QUOTE(Patieška @ 2007 02 01, 12:13)
Galiu pasakyt ir be kunigėlio - galima.


tai tada thumbup.gif

apie mano kriksto mamos atsisakyma tikrai nera ir kalbos. jai tai bus thumbup.gif

Patieska, esu pastebejusi, kad esi gan grieztai nusistaciusi (jei galima taip issireiksti) pries prietarus... ax.gif cia tik siaip pastebejimas rolleyes.gif
Atsakyti
Taip išsireikšti tikrai galima biggrin.gif Ir tas nusistatymas labai paprastai paaiškinamas, prietarai tiesiog niekaip nedera su katalikybe ir tą bent kiek pasidomėjęs tikrai žino. 4u.gif Bet siūlau prietarų temos čia nebeplėtoti, nes dviejų apie tą patį vargu ar reikia.

Nors tema "kas gali būt krikštatėviais" lyg irgi yra mastau.gif Pažiūrėsiu kada turėdama laiko.
Atsakyti
idomu ar sese vyresne galetu broliuka pakrikstyt? g.gif (sesei 19 metu). juk logiskai mastant tai sese kaip ir antra mama - visad salia ir t.t. bet kaip su tais prietarais g.gif
Atsakyti
nu tep, tema uzvedziau ne apie prietarus ax.gif tik taip issirutuliojo. o tema apie krikstatevius butent mano atveju. mirksiukas.gif

jei ka, trink tema. vistiek savo kriskto mamos prasysiu wub.gif thumbup.gif

Pijau, su pritarais tu cia atsargiai - tuoj gausi bart nuo Patieskos, kad jau yra tokia temike nono.gif
Atsakyti