Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštatėviai. Ką išrinkti?

QUOTE(kristina mikalauskienė @ 2005 12 13, 22:10)
musu gimineje-tik pusbroliai be antruju pusiu.pagrandukui1,6m,bet dar nekrikstytas.ar gali jo krikstamote buti sese is pirmos vyro santuokos,o mociute ar gali buti krikstamote

Tai turbūt, kad gali g.gif . O kodėl gi ne ax.gif
Atsakyti
Cia, ko gero, geriausia pasiklausti kunigo, nors as zinau, kad mociute tikrai gali buti kriksto mama, na o del sesers tai neisivaizduoju..
Atsakyti
QUOTE(*DAIVA* @ 2005 12 12, 02:31)
Dėl sesers tai nelabai g.gif  o kiek jai metų? Krikštamotė gali būti ta pati visiems vaikams, o senelė - jei nėra kito pasirinkimo g.gif  svarbiausia, kad vaikutis gautu krykšto sakramentą smile.gif  wub.gif


Noriu papriestarauti schmoll.gif schmoll.gif tai ne svarbiausia, kriksto sakramentas schmoll.gif schmoll.gif . as irgi taip maniau, bet kunigelis pasake, kad nea schmoll.gif schmoll.gif . svarbiausia kriksto tevai, kurie galetu vesti vaikuti geru keliu, ir t.t. buvo tokia siuacija, kad mus nenorejo krikstyt, nes kumai nevede doh.gif doh.gif bet as as susigincijau ir kova laimejau tongue.gif tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(jurgutiene @ 2005 12 20, 17:10)
Noriu papriestarauti schmoll.gif  schmoll.gif  tai ne svarbiausia, kriksto sakramentas schmoll.gif  schmoll.gif . as irgi taip maniau, bet kunigelis pasake, kad nea schmoll.gif  schmoll.gif . svarbiausia kriksto tevai

Krikšto tėvai svarbu, nes tam tikra prasme (ir tėvai taip pat) atsako už vaiko krikščionišką auklėjimą (ar krikščioniško gyvenimo pavyzdžio rodymą). Taip padedamas įgyvendinti pats sakramentas, kuriuo vaikas įvedamas į krikščionybę. Tėvai ir krikšto tėvai tame kelyje palydi, prisiima įsipareigojimus už tą palydėjimą. Jei kunigas sako, kad krikšto tėvai svarbiau už patį sakramentą, sako netiesą, nes pašvenčiamąja malone vaikas apdovanojamas krikšto sakramento, o ne krikšto tėvų dėka. Nebent jis turi omeny apie ką kalbu pradžioje - kad kiekvienas sakramentas realiai bus "gyvas" jei į jį tėvų ar krikšto tėvų gyvenimo pavyzdžiu realybėje nebus "spjaunama". Bet net ir tuo atveju jis galioja, tiek kad realiai nedaro žmogaus gyvenimui įtakos, nes jis nemato pavyzdžio.
Kitas dalykas - krikšto kaip ir santuokos sakramentas neteikiamas be liudininkų (išskyrus išimtiniais atvejais). Taigi krikšto tėvai yra ir liudininkai. Tai jau bažnytinės teisės dalykai.

Močiutė gali būti krikšto mama, sesuo taip pat. Tačiau jai turi būti 16 metų ir ji turi būti priėmusi sutvirtinimo sakramentą. Trims vaikams taip pat gali, jei tik apsiima smile.gif
Atsakyti
as tai manau, kad prietaru laikymasis yra nesamone. Mus su vyru pakviete buti kriksto tevais, bet pries tai parase, kad "atsisakyti negalima". Kagi, sutikome, nors labai labai nenorejome, o dabar juodai gailimes, nes ir dovanas vaikui vezame, ir visomis progomis sveikiname, bet vis tiek negeri kriksto tevai. Nors nusisauk - visiskai neturiu supratimo, ko is musu tikimasi. Kiekviena proga vaikas dovanas gauna, bet vis tiek negerai. Ir draugams apskelbe, kad mus pasirinke kriksto tevais padare klaida. Bandeme aiskintis, kame problema - deja, "turime susiprasti patys", tipo ne materialus dalykai lemia. Bet kazkodel, kai ruosemes krikstynoms viska reguliavo - kokia dovana ju vaikui turime padovanoti, kokias drabuziais aprengti ir t.t. Visus pageidavimus ispildeme, ir vis tiek blogi krikstateviai. Aplankydavome vaika gana daznai, bet vis kazkaip "ne taip" - tai per trumpai ant ranku laikydavome, tai dar kazkas blogai budavo. Galu gale beigesi visas bendravimas, nes jau nusibodo klausytis nuolatiniu priekaistu neaisku uz ka. Va ir manau, kad nelinko sirdis, reikejo ir atsisakyti, butu buve maziau problemu, nei kad dabar laikydamiesi prietaru prisidareme.
Atsakyti
Vis dar nerandam savo mergytei krikštatėvių.Noriu, kad būtų mano brolis su savo panele, bet visi sako,kad turi būt susituokę, nes kitaip poto jie išsiskirs.Kažkaip nenoriu, kad vėliau mano vaikas neturėtų krikšto mamos.Tad nežinom ką daryti.
Atsakyti
Tai gal iš vyro pusės turit kokią protingą moteriškę, kuti tiktų į krikšto mamas. Jei brolio panelė protinga– neturėtų supykti.
Atsakyti
QUOTE(rasulkadz @ 2006 01 15, 00:42)
Vis dar nerandam savo mergytei krikštatėvių.Noriu, kad būtų mano brolis su savo panele, bet visi sako,kad turi būt susituokę, nes kitaip poto jie išsiskirs.Kažkaip nenoriu, kad vėliau mano vaikas neturėtų krikšto mamos.Tad nežinom ką daryti.


Turi būt susituokę (jei gyvena kartu), kad galėtų būt krikščioniško gyvenimo pavyzdžiu, o ne todėl, kad išsiskirs. Išvedžiojimai apie išsiskyrimą yra iš prietarų srities ir Bažnyčioje visiškai nepriimtini. smile.gif
Kiek jūs su tais prietarais galit? doh.gif
Atsakyti
Ar tik nenorėjo pasakyt, kad brolis su panele išsiskirs ir nebeturės vaikas krikštamotės g.gif
Atsakyti
QUOTE(rasulkadz @ 2006 01 15, 01:42)
Vis dar nerandam savo mergytei krikštatėvių.Noriu, kad būtų mano brolis su savo panele, bet visi sako,kad turi būt susituokę, nes kitaip poto jie išsiskirs.Kažkaip nenoriu, kad vėliau mano vaikas neturėtų krikšto mamos.Tad nežinom ką daryti.




Paprastai krikštatėvius daug kas renkasi iš abiejų sutuoktinių pusių. Kartais gyvenime atsitinka, kaip man , kai aš išsiskyriau, tai mano sūnus turi tik krikšto mamą, nes su buvusio vyro gimine nebenraujame, tai ir krikšto tėvas, o jis buvo vyro brolis, "pamiršo" savo krikštasūnį. Tai verta apgalvoti pasirinkimq iš visų pusių.
Atsakyti
QUOTE(Vaidullka @ 2006 01 15, 11:21)
Ar tik nenorėjo pasakyt, kad brolis su panele išsiskirs ir nebeturės vaikas krikštamotės  g.gif

Na bet kuriuo atveju tai tikrai ne dėl krikšto gyvenime kartais įvyksta wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Vaidullka @ 2006 01 15, 12:21)
Ar tik nenorėjo pasakyt, kad brolis su panele išsiskirs ir nebeturės vaikas krikštamotės  g.gif

Būtent!!!!!!
Atsakyti