Įkraunama...
Įkraunama...

Krikštatėviai. Ką išrinkti?

Kriksto tevus reiktu rinktis tuos, kurie tikrai domesis ir rupinsis vaiku. As visada buvau tokios nuomones. Nes mane likimas nuskriaude ir kriksto tevo dar nesu maciusi. Todel norejua saviskiui isrinkti tevus kurie visad bus salia. Juk net kunigas per krikstynas pasako kriksto tevams, kad jie dabar atsakingi tiek kiek ir tikrieji tevai. Bet padariau klaida rinkdama krikstamote sad.gif . Krikstatevis mano brolis ir jis visada paskambina, aplanko, pasidomi kaip mazylis. Kalediniu dovaneliu iteike. O kriksto motina isrinkom noredami itikti vyro tevams, kad nesupyktu jog viskas is mano puses. Paprasem vyro puseseres. Ir nuo krikstynu mes jos nei matem, nei girdejom mad.gif .
Antra karta tokios klaidos nedarysiu.
Atsakyti
QUOTE(tusiukas8 @ 2005 02 09, 18:17)
Kriksto tevus reiktu rinktis tuos, kurie tikrai domesis ir rupinsis vaiku. As visada buvau tokios nuomones. Nes mane likimas nuskriaude ir kriksto tevo dar nesu maciusi. Todel norejua saviskiui isrinkti tevus kurie visad bus salia. Juk net kunigas per krikstynas pasako kriksto tevams, kad jie dabar atsakingi tiek kiek ir tikrieji tevai. Bet padariau klaida rinkdama krikstamote sad.gif . Krikstatevis mano brolis ir jis visada paskambina, aplanko, pasidomi kaip mazylis. Kalediniu dovaneliu iteike. O kriksto motina isrinkom noredami itikti vyro tevams, kad nesupyktu jog viskas is mano puses. Paprasem vyro puseseres. Ir nuo krikstynu mes jos nei matem, nei girdejom mad.gif .
Antra karta tokios klaidos nedarysiu.



va, as sito labiausiai ir bijau g.gif
Atsakyti
Mano dukrytei jau 9 mėn., bet mes dar jos nepakrikštynom. Žadam tai padaryti, kai atšils oras, gal net vienerių metukų proga. Krikšto mamą jau turim - tai mano sesuo. O tėtis tai dar didelis ? Labai norisi artimo žmogaus, kad būtų iš giminės. Svarbu dar ir tai, kad jam rūpėtų vaikai.
Atsakyti
QUOTE(Jurgitar @ 2005 02 10, 01:13)
Mano dukrytei jau 9 mėn., bet mes dar jos nepakrikštynom. Žadam tai padaryti, kai atšils oras, gal net vienerių metukų proga. Krikšto mamą jau turim - tai mano sesuo. O tėtis tai dar didelis ? Labai norisi artimo žmogaus, kad būtų iš giminės. Svarbu dar ir tai, kad jam rūpėtų vaikai.

Vat butent mes ir pasirinkom krikstamote is gimines, ir vaikus milinti. O kas is to, net pyktis ima, per Kaledas galejo bent sms parasyti. Buciau savo geriausia drauge prasiu i kriksto mamas, tai zinau kad vaikas turetu pacia nuostabiausia krikstamote.
Atsakyti
Dviem mano dukrom krikšto tėvai yra mūsų draugai.Džiaugiuosi, kad taip pasirinkau.Dėmesio dukros visada sulaukia thumbup.gif .Nors vyresniosios krikštatėviai nebegyvena Lietuvoje,bet gimtadienio proga dovanėlių visada atsiunčia biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif.Mažają žadam krikštyti balandžio 16.Krikštamotė bus vyro sesė.O va krikštatėvio tikriausiai nebus. g.gif
Atsakyti
QUOTE(JurgaA @ 2005 02 10, 08:45)
.Krikštamotė bus vyro sesė.O va krikštatėvio tikriausiai nebus. g.gif



o galima ir taip krikstyti?

musu vaikiui jau du metai ir nesam dar pakrisktije sad.gif neturim kriskto mamos ir is mano, ir is vyro puses vien broliai. Is draugu kazko rinktis nesinori.
Atsakyti
QUOTE(Sfinxute @ 2005 02 10, 14:42)


o galima ir taip krikstyti?

musu vaikiui jau du metai ir nesam dar pakrisktije  sad.gif neturim kriskto mamos ir is mano, ir is vyro puses vien broliai. Is draugu kazko rinktis nesinori.


Be abejo galima.Viena giminaitė savo vaikui tik krikštamotę pakvietė.Pati tose krikštynose buvau,kunigas sakė,kad gali būti tik vienas krikštatėvis.Ir čia forume skaičiau, kad taip galima krikštyti.
Atsakyti
As norejau, kad mano vaikuti krikstytu patys artimiausi zmones. Kadangi sesers neturiu, tai kriksto mama buvo mano pussesre, o krikstatevis - mano brolis. Pradzioj norejau, kad krikstytu brolis su savo mergina, bet po to pagalvojau : o jei jie issiskirs, kas tada? Vaikas ir nematytu kriksto mamos. Ir gerai, kad taip padariau, nes po metu jie issiskyre... Vistik gimine yra gimine, jie niekur nedings smile.gif
Atsakyti
O kaip jūs manote,ar galima pardavineti kriksto rubelius?Mačiau skelbimuose tokių pasiūlymų.Aš niekada nepirkciau jau dėvėtų krikšto rūbelių,o taip pat ir neparduočiau.Aišku čia tik mano tokie nusistatymai,o kaip manote jūs?
Mano močiutė sako, kai pakrikštiji vaiką,tuos rūbelius jis turi nešioti kiekvieną dieną, kad kuo labiau sutrintų.
Atsakyti
Mums taip pat aktualus sis klausimas. Apie kriksto tevus as mastau taip:
savo dukrytei i kriksto tevus noriu pakviesti musu seimai artimus zmones, taciau is dvieju skirtingu seimu. Tiesa, dar nezinau, ar jie sutiks. Vienas is ju jau yra kriktatevis, tai klausimas, ar gali vienas zmogus tureti kelis kriksto vaikus ???
Mano pacios kriksto tevai yra is skitingu seimu. Kai buvau dar vaikas, visada labai laukdavau atvykstant i svecius savo krikstatevius. Jei viena seima negaledavo, tai antra butinai atvaziuodavo. Visada buvau lepinama ju. Ir dabar nematau cia nieko bloga, juk vaikui svarbu jaustis ypatingam, tureti savo uztarejus.
Pasidalinsiu savo prisiminimais:
kai buvau visai mazyle (apie 3-4 m.) mane krikstatevis mokino sokti ir as ta labai gerai prisimenu. Jauciausi labai ypatinga mergaite. Nuo tada visa laika laukdavau momento, kada mane krikstatevis pasokdins ax.gif Tiesa, pirmas zaislas (meskutis) taip pat buvo dovanotas krikstatevio - jam dabar tiek pat metu kiek ir man. Yra saugomas ir sedi mano lovyteje (tevu namuose) jau 28 metus.
Mano krikstamote gyveno labai toli nuo musu, taciau per mano gimtadienius butinai atvaziuodavo. As taip jos laukdavauuuuu smile.gif Iki siol esu issaugojusi jos viena dovanota zaisliuka. Atsimenu ir viena liudna ivyki - kai as isaugau mano kriksto mamos dovanota suknele, mama man nezinant, atidave ja mano mazajai puseserei, buvo taip liudna skirtis su savo mielu rubeliu, dovanotu man artimo zmogaus.
Tad manau, kad kriksto tevai tikrai tures dideles itakos vaiko gyvenime (aisku, jei teisingai juos issirinksi smile.gif
Atsakyti
Tikrai labai svarbu yra issirinkti gerus krikstatevius, nebutinai, kad jie dovanu atveztu per sventes, bet negali zinoti, gal but gyvenime is ju reikes rimtos pagalbos, o gal ir patiems kriksto tevams kazkada reiks ir krikstavaikio paramos. Tai turi buti ypatingi zmones.
Mums kriksto tecio net nebuvo leista rinktis, mano brolis yra nusprendes krikstyti visus musu vaikus kad ir kiek ju butu, bet va su kriksto mamom tai sunkiau, mums teko prasyti puseseres mano, nes brolis su savo drauge kategoriskai atsisake kristyti.
Atsakyti
Pirma karta girdziu apie kazkokius reikalavimus krikstateviams Mes kita savaitgali irgi busim krikstateviais, bet niekas nieko is musu nereikalauja
Pagal baznytine teise vaikai krikstavaikiams turi buti krikscionisko gyvenimo pavyzdziais, jei tai apleistu tevai, turetu rupintis vaiko religiniu auklejimi, eant butinybei (kai nelieka kam auginti vaika) ir paciu vaiku...Bet taip retai buna, todel svarbiausia myleti vaikuti

apie nescia krikstamotes nieko nezinote? ar galima eit i krikstamotes?
Kiek teko dometis, negslima, nes vaikeliui laime atimi, ar kazkaip panasiai
Netiesa, tuo labiau kad kalbama apie baznytini dalyka, nes pagal Baznycios mokyma tiketi prietarais, o ne pasitiketi Dievu yra nuodeme. Tikrai galima - tik siaip galima pamastyti kiek tam krikstavaikiui galesi skirti demesio, kai jau savi beldziasi. O gal veliau tie vaikuciai ir labai susidraugautu.
Siaip jei netikit manimi rasykit klausima Kauno Arkivyskupui http://kaunas.lcn.lt/10/index.html, spauskit mygtuka "mano klausimas" ar pan. Tikrai atsakys ir isbaidys visokias abejones g.gif
Atsakyti