Įkraunama...
Įkraunama...

Levandos

durpėmis mulčiuoti jų net negalima, durpės drėgmę sulaiko ir tuo pražudo. Jei labai atvira vieta ir vėjai nupučia sniegą, galima eglišakėmis apdėti.
Atsakyti
o as niekaip nerandu levandu seklu:/ pora krumeliu turiu, bet noretusi daugiau ir dabar tinkamas metas seti, o seklu nera g.gif
Atsakyti
QUOTE(vanda_zydi @ 2011 11 02, 11:15)
o as niekaip nerandu levandu seklu:/ pora krumeliu turiu, bet noretusi daugiau ir dabar tinkamas metas seti, o seklu nera  g.gif


e-seklose.lt galima pasirinkti iš trijų siūlomų:

Munstead Strain 150 sėklų 1,99Lt
Elegance Purple - 20 sėklų 4,99Lt;
Hidcote Strain - 100 sėklų 2,99Lt.
Atsakyti
QUOTE(vanda_zydi @ 2011 11 02, 12:15)
o as niekaip nerandu levandu seklu:/ pora krumeliu turiu, bet noretusi daugiau ir dabar tinkamas metas seti, o seklu nera  g.gif


o nuo savų krūmelių nebandėt rinkt mirksiukas.gif aš iš peržydėjusių žiedynų gyvą galą prisirinkau (kos daigumas nežinau - pavasariop patikrinsiu), o jau koks kvapas katilinėj buvo kol džiovinau wub.gif ant lėkštelės pabėrusi džiovinau, tai taaaaip kvepėjo - rodos kad kas visą puokštę priskynęs būtų thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2011 11 02, 12:41)
durpėmis mulčiuoti jų net negalima, durpės drėgmę sulaiko ir tuo pražudo. Jei labai atvira vieta ir vėjai nupučia sniegą, galima eglišakėmis apdėti.


aš pernai buvau uždėjus šiaudų, tai nieko nenutiko, nieks neiššalo... bet gal kad po sniegu visą žiemą išbuvo ir nebuvo atlydžių - žiema tokia dėkinga pasitaikė. Bet va galvoju dabar dėl tų durpių (ne į temą aišku čia) - o kaip tada su rožėm? g.gif ... jeigu durpėm ar pjuvenom jas užpilu, taigi irgi drėgmė laikosi? o su eglišakiais tai kiek bandžiau - nieko man jie nepadeda absoliuč, iššala viskas kas virš mulčo lieka, kiek ten tų eglišakių bedėčiau blink.gif
oi kaip nepatinka man tie jautrūs augaliukai, bet kad liūdna be rožių blush2.gif
p.s. dėl levandų tai esu skaičius kad mūsų klimatui jos yra daugiametės bet neilgaamžės - senesni krūmai šaltą žiemą gali iššalti, nežinau kiek tiesos, gal ir nuo rūšies priklauso
Atsakyti
Na,ziurint koks tai senesnis,pas mane levandoms jau 10m o gal ir daugiau,niekada niekuom nedengiau ir neissalo niekad.
Atsakyti
Na jeigu jūsų dengiamoji medžiaga sugeria drėgmę kaip durpės, tada ja uždengus augalus - uždėti neperšlampantį maišą(kaip nuo durpių), apačioje aprišti ir tada eglišakių. Taip uošvienė rožes dengdavo puikiai žiemodavo), bet tai tiktų ir levandoms jei pas jus šalta ir jos žūna. Man ir nedengtos gyvuoja, pajūris. Maišus reikia uždėti, kai jau šalti pradeda, kad nebūtų per anksti , neiššustų augalai.
Papildyta:
QUOTE(vanda_zydi @ 2011 11 02, 11:15)
o as niekaip nerandu levandu seklu:/ pora krumeliu turiu, bet noretusi daugiau ir dabar tinkamas metas seti, o seklu nera  g.gif

Jei Kretingos pusėje mielai pasidalinčiau. Yra likusių nenuskintų žiedynų, o ten sėklyčių thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(crocus @ 2011 11 02, 16:32)
Na jeigu jūsų dengiamoji medžiaga sugeria drėgmę kaip durpės, tada ja uždengus augalus - uždėti neperšlampantį maišą(kaip nuo durpių), apačioje aprišti ir tada eglišakių. Taip uošvienė rožes dengdavo puikiai žiemodavo), bet tai tiktų ir levandoms jei pas jus šalta ir jos žūna. Man ir nedengtos gyvuoja, pajūris. Maišus reikia uždėti, kai jau šalti pradeda, kad nebūtų per anksti , neiššustų augalai.



gerai Jums pajūry 4u.gif aš irgi ten užaugau - tai kitaip viskas drinks_cheers.gif
vis tik dar patikslinkit, kaip ten Jūsų uošvienė tas rožes, polietilenu uždengia kiek supratau? Užmauna ir dar užriša ir tada dar eglišakėm apdeda? aš pernai buvau užsukus agroplėvele ir uždėjus kartonines dėžes, o tada jau polietilenu pridengus... ir vis tik nelabai man patiko, nes panašu kad pašuto rožės... (kol iki minus 8 nenukrenta temperatūra ir neįšala žemė aš nedangstau išvis). šiemet jau maniau gal tik užpilsiu durpėm ir paliksiu, nes vis tiek pavasarį tenka nukirpt iki tos vietos, kur buvo užmulčiuota.... ale vat kaip supratau vis tiek negerai doh.gif
Atsakyti
QUOTE(zuikis5 @ 2011 11 02, 14:12)
aš pernai buvau uždėjus šiaudų, tai nieko nenutiko, nieks neiššalo... bet gal kad po sniegu visą žiemą išbuvo ir nebuvo atlydžių - žiema tokia dėkinga pasitaikė. Bet va galvoju dabar dėl tų durpių (ne į temą aišku čia) - o kaip tada su rožėm? g.gif  ... jeigu durpėm ar pjuvenom jas užpilu, taigi irgi drėgmė laikosi?  o su eglišakiais tai kiek bandžiau - nieko man jie nepadeda absoliuč, iššala viskas kas virš mulčo lieka, kiek ten tų eglišakių bedėčiau  blink.gif
oi kaip nepatinka man tie jautrūs augaliukai, bet kad liūdna be rožių  blush2.gif
p.s. dėl levandų tai esu skaičius kad mūsų klimatui jos yra daugiametės bet neilgaamžės - senesni krūmai šaltą žiemą gali iššalti, nežinau kiek tiesos, gal ir nuo rūšies priklauso

lavandula angustifolia auginti reikia 4u.gif

Rožės nebijo sušlapti, o levandoms geriau augti vasarą/žiemą sausiau. Jei rožės iššala virš mulčo, tai nelabai jos atsparios mūsų klimatui, bet jei pavasarį ir vėl atželia, tai tikrai nėra reikalo pergyventi. Rožių dangalai turi praleisti orą, antraip iššunta jos.
Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2011 11 02, 17:01)
lavandula angustifolia auginti reikia  4u.gif

Rožės nebijo sušlapti, o levandoms geriau augti vasarą/žiemą sausiau. Jei rožės iššala virš mulčo, tai nelabai jos atsparios mūsų klimatui, bet jei pavasarį ir vėl atželia, tai tikrai nėra reikalo pergyventi. Rožių dangalai turi praleisti orą, antraip iššunta jos.


Ačiū 4u.gif ko gero baigsiu aš su jom žaist, nes pavasarį atauga gražiausias krūmas, tai primulčiuosiu apačią ir tesižino... kitais metais jau nusprendžiau ieškot atsparių mirksiukas.gif ale myliu labai tas gražuoles kurias jau turiu...
Levandas tai apkarpiau ir kadangi grėbiau lapus ir labai gražūs tokie sausi buvo - tai ir užmečiau mažą sluoksnelį po levandom, bet gal reiks nukrapštyt, nes gal bereikalinga tik drėgmė ir rūgštis ten joms iš tų lapų...
Atsakyti
As rozes anksciau labai paruosdavau ziemai , bet vis tiek apsaldavo. Tai dabar tik durpem uzpilu.
Atsakyti
Rožes va taip ir dengdavo - durpės, toks geltonas maišas (kaip anksčiau pakuodavo durpes), eglišakiai. Gražios pas ją rožės augo, didelis rožynas.
Atsakyti