Įkraunama...
Įkraunama...

Levandos

QUOTE(Dvi @ 2011 06 13, 10:42)
jediara, o tu lavandas ziemai dengi? Mano krumai seni, bet ziema nemenkai apsala. Pavasari atsprogsta, bet zydi zymiai maziau.

Aš tik nuo pavsario auginu ax.gif
Atsakyti
Turiu dvimečių levandų. Žiemai užpyliau durpėmis ir apdėjau eglišakėmis. Rodos, kaip ir visiems augalams, geriau vėsiau, nei per daug ... Rezultate - gerai aptūlota levanda, pavasarį ėmė leisti ūgliukus vėliau ir jie buvo tankesni, o mažiau užklostyta levanda anksčiau nubudo ir dabar pastypusi tokia, užtat jau apsipylusi žiedais thumbup.gif

Levandų žiedus (su tuo ilgu koteliu) sudžiovinu, dedu į drobinius maišelius ir kišu į patalynės stalčius - man labai gardžiai kvepia, kai perrengiu patalyne, tokia ramybė miegoti wub.gif Vėliau, prasivadėjusius stiebelius sumalu smulkintuvu, sumaišau su soda ir išbarstau ant kilimų, kuriuos po 1-2val. išsiurbiu, sako, tai jie labai atsigaivina, gal ir tiesa, bet gaiva - trumpalaikė smile.gif
Atsakyti
Manosios irgi nedengtos peržiemojo, jau tuoj žydės, bet irgi pastypusios.
Atsakyti
As ir nedengiau ziemai-jau apsipylusios ziedais wub.gif O tik sakele pajudinu ir kvepia bigsmile.gif
O dziovinti tinka ne tik ziedai, bet ir sakutes su lapeliais? Nes pastarieji irgi labai labai kvepia g.gif

Ir dar klausimas... o kiek laiko ziedai zydi? Ilgai? Ar greitai nuzydi?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo madmuazele: 19 birželio 2011 - 18:05
sveikutes. pirmakart sejau siu gelyciu - nesudygo visai. bandziau antrakart, simet - sudygo tik 3, nors turejo but daugiau. dabar jos auga 1 vazone, kol kas matau, vietos uztenka, laikau jas lauke, apie 10 cm aukscio, atrodo graziai krumijasi jei taip galima pavadinti. Taigi, ka daryt toliau, ar sodinti dabar likusiai vasarai i zeme lauke, ar tiesiog atskirt i atskirus vazonus ir per ziema laikyti kokiam rusy? bet is tikruju bijau persodint atrodo pajudinsiu ir nugais doh.gif
Atsakyti
Na ir apsišoviau, tiksliau - apmovė mane doh.gif
Pagaliau pražydo mano levandos, tiksliau - viena levanda, o dvi - muilinės gubojos. Va tokios:
http://www.augalai.i...paniculata.html
Kol augo - neatskyriau, tik vėliau suabejojau, kodėl du kelmukai nekvepia (kažkurios čia taip pat abejojo - sakė, jų levandos visiškai nekvepia, gali būti, kad tos pačios firmos sėklas pirkome doh.gif ). Sėtos iš to paties pakučio. Va tai tau sėklos, va tai tau levandos gun_bandana.gif
Atsakyti
QUOTE(Rutele_S @ 2011 06 28, 19:05)
sveikutes. pirmakart sejau siu gelyciu - nesudygo visai. bandziau antrakart, simet - sudygo tik 3, nors turejo but daugiau. dabar jos auga 1 vazone, kol kas matau, vietos uztenka, laikau jas lauke, apie 10 cm aukscio, atrodo graziai krumijasi jei taip galima pavadinti. Taigi, ka daryt toliau, ar sodinti dabar likusiai vasarai i zeme lauke, ar tiesiog atskirt i atskirus vazonus ir per ziema laikyti kokiam rusy? bet is tikruju bijau persodint atrodo pajudinsiu ir nugais

Jei yra sąlygos, tai sodint lauke tiesiai į dirvą - normaliai peržiemoja, nereikia iškast žiemos laikui(kas dengia, kas ne - kiek girdėjau visiems išgyveno)

QUOTE(Mrs. R @ 2011 06 28, 20:56)
Na ir apsišoviau, tiksliau - apmovė mane doh.gif
Pagaliau pražydo mano levandos, tiksliau - viena levanda, o dvi - muilinės gubojos. Va tokios:
Kol augo - neatskyriau, tik vėliau suabejojau, kodėl du kelmukai nekvepia (kažkurios čia taip pat abejojo - sakė, jų levandos visiškai nekvepia, gali būti, kad tos pačios firmos sėklas pirkome doh.gif ). Sėtos iš to paties pakučio. Va tai tau sėklos, va tai tau levandos

užjaučiu 4u.gif kaip pikta turi būti
Aš Ermitaže mačiau levandas visai nepanašias į normalias- žiedynai visai kitokie, kažkokios keistos jos ir kvepia nekaip ar beveik be kvapo (prieš 2-3 mėn, mačiau- nepamenu) Tai gal tokios ir papuolė?
lavandula papillon user posted image
Atsakyti
Pirmasis bandymas užsiauginti levandų "ant palangės" man irgi baigėsi visišku fiasko. iš dviejų sėklų pakelių keli išdygę daigeliai viens po kito numirojo, o du stipriausius galutinai pribaigė persodinimas. Kitą kartą, gal tikrai, geriau jau tiesiai į dirvą sėti. Jei rekomenduojama sėklas stratifikuoti, vadinasi, ne be reikalo... Ai, užtat nusipirkau ir pasisodinau du gatavus levandų krūmelius, kurie jau ir žydi. Abu melyni Hidcote, bet, atrodo, kad skirtingų rūšių, ir žydėti pradėjo skirtingu metu. Gražu wub.gif
Atsakyti
merginos, o prie ko derinat levandas? ta prasme, prie kokiu augalu? roziu? sodinat pavienes?
beje, kaip ir kada jau galima padauginti is esamo krumelio? turbut jau kai normaliai subresta, zydi?
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2011 06 28, 19:56)
Na ir apsišoviau, tiksliau - apmovė mane doh.gif
Pagaliau pražydo mano levandos, tiksliau - viena levanda, o dvi - muilinės gubojos. Va tokios:
http://www.augalai.i...paniculata.html
Kol augo - neatskyriau, tik vėliau suabejojau, kodėl du kelmukai nekvepia (kažkurios čia taip pat abejojo - sakė, jų levandos visiškai nekvepia, gali būti, kad tos pačios firmos sėklas pirkome doh.gif ). Sėtos iš to paties pakučio. Va tai tau sėklos, va tai tau levandos gun_bandana.gif

Nepergyvenkit,tikrai is to vieno augaliuko isauggs didelis krumas ir dziugins jus.
Atsakyti
QUOTE(Rutele_S @ 2011 06 29, 18:02)
merginos, o prie ko derinat levandas? ta prasme, prie kokiu augalu? roziu? sodinat pavienes?
beje, kaip ir kada jau galima padauginti is esamo krumelio? turbut jau kai normaliai subresta, zydi?

Dvi auginu kartu su rožėmis.Dabar žydi,visai gražu. ax.gif O dar pažeme užsiveisė antri metai žemuogės,tai iš viso,man gražu būna raudonos uogos pažeme. bigsmile.gif
Atsakyti
Pernai turejau Maximine, zydejo, deja ziemos neatlaike. Pavasari pasodinau is Zalios stoteles, sake ziemos. Na reiks paruosti ziemai. Bet siuo metu man toks vaizdas,kad ji stovi vietoje, gal kiek ir paaugusi, bet ziedu, tai nematyti. Kame esme? Kuom jas tresti, kad augtu, zydetu.Gal cia pirmamete, tai ziedu nebus, bet noriu,kad ugtu ir bujotu, o ne kupstukas stovetu.Kazin kas jai nepatinka?
Atsakyti