Įkraunama...
Įkraunama...

Levandos

As savo balkonines susodinau i tokia siaip sau zeme, ne smelio, bet lyg smulkaus zvyro ten buvo nemazai. Ciobreliai tai gerai auga, manau, patiks ir joms.


Nu pasakysiu bendradarbei, kad nerizikuotu geriau.
Atsakyti
QUOTE(Getira @ 2010 09 27, 18:34)
O man tada klausimas iskilo.. As kazkaip sugalvojau vasaros viduryje tu levandu pasiseti. Jos man sudygo. Dabar tie augaliukai nykscio ilgio. Ar jie pajegs tokie mazuliukai isziemoti lauke? O gal geriau kur namie ant palanges jiems butu? g.gif

Peržiemos.
Gaudvile, ne taip ankstesnį tavo postą supratus buvau blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(eLaura @ 2010 09 27, 19:33)
Sprendziu dilema: ar sodinti vazonuose levandu krumelius ar visgi auginti tuos augalus - kurie zydi butent tuo metu laiku, pvz naslaites dabar, pavasari kokias kitas ankstyvas, vasarai dar kitas.. Ar levandos balkoninis augalas, ar nebus kokios nupiepeles? g.gif

jei nori augint ne vien dėl dekoratyvumo, bet turėti šviežių lapelių maistui, tai gali augint balkone, nemažas jis pas Tave ( kiek pamenu) mirksiukas.gif

Tačiau išnaudočiau balkoną maksimaliai kaip ir pradžioj mąstei - pavasarį vienais augalais, vasarą kitais, rudenį dar kitais. Jei bus toks noras, galima bus surasti internete kombinacijų pagal sezonus wink.gif
Papildyta:
QUOTE(zmogs @ 2010 09 27, 19:47)
Gaudvile, ne taip ankstesnį tavo postą supratus buvau  blush2.gif

visiems pasitaiko, niekis čia wink.gif
Atsakyti
nu kaip čia nepamiršus per jaunatį vat pasisėt į balkoną tų levandų. bus stebuklas ne kitaip, jei po pusmečio išdygs smile.gif
Atsakyti
O tai levandas ir maistui naudojama? Kur jas reiktu deti? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Getira @ 2010 09 29, 05:33)
O tai levandas ir maistui naudojama? Kur jas reiktu deti? g.gif

As tai nenaudoju, bet Oliveris atrodo naudoja. biggrin.gif

Levandos po giliu sniegu ziemoja. Vis paziuriu pro ta vieta praeidama. Taip laukiu, kas bus pavasari. Tikiuosi sekmingai perziemos. Niekuo nedengiau. Tik sniegu, ir tai irgi ne mano nuopelnas. biggrin.gif
Atsakyti
Vartojimas medicinoje
Žaliava veikia antiseptiškai, švelniai raminamai, skatina tulžies išsiskyrimą, šalina žarnyno dujas, skatina virškinimą, mažina arterinį kraujospūdį, atpalaiduoja raumenų spazmus, ramina.

Liaudies medicinoje
Levandų žiedai vartojami kaip spazmolitinė, diuretinė, skrandžio veiklą gerinanti priemonė, taip pat nuo meteorizmo. Ruošiamos vonios votims gydyti, jos stimuliuoja odos, medžiagų apykaitą, gerina miegą. Jų nuoviru plaunama galva, aromatizuojamos vonios. Levandų žiedų užpilu, kartu su ramunėlėmis, skalaujama gerklė sergant angina.

Atpalaiduoja raumenų spazmus
❖ 2 šaukštelius susmulkintų žiedynų užpilti stikline(200ml) verdančio vandens, po 10-15min nukošti ir išgerti per kelis kartus per dieną, o paskutinį kartą- vakare, prieš miegą.

Levandų aliejus
❖ Gerti po 1-4 lašus kelis kartus per dieną ant gabalėlio cukraus.

Vonelei
❖ 80-100g žaliavos užplikyti 1l verdančio vandens ir po 30min supilti į 10-20l vonelę.

Maistui
Levandos žiedai patiekalams suteikia savitą prieskonį, tik juos reikia vartoti labai mažais kiekiais. Dedama į padažus, žuvų sriubas, apkepus. Levandų aliejus vartojamas nealkoholinių gėrimų gamyboje, o ypač kulinarijoje.

Kitos panaudojimo sritys
-Levandų aliejus dažniausiai naudojamas parfumerijos, kosmetikos pramonėje. Literatūroje nurodoma, kad pasaulyje kasmet gaunama apie 350t levandų eterinio aliejaus.
- Žiedų dedama tarp drabužių, jie atbaido kandis, drabužiams suteikia malonų kvapą.
- Žiedai išskiria daug nektaro, iš jo pagamintas medus yra švelnaus aromato ir priskiriamas pirmai rūšiai.
- Želdynuose auginamas kaip dekoratyvus ir malonaus kvapo augalas.
Padidėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas. Netinka vartoti asmenims, alergiškiems tikrajai levandai. Prieš pradedant gydytis levandų preparatais rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Atsakyti
O, kiek informacijos 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Getira @ 2010 09 29, 05:33)
O tai levandas ir maistui naudojama? Kur jas reiktu deti? g.gif

Mes vakarinei arbatai naudojam-vaikams patinka. O galima ir į mėsos patiekalus, bet nebandžiau pati...
Atsakyti
Pas mane lovely balkone ziemoja. Niekuom nedengiau, taip pat - tik sniegas. Lauksiu, kas cia gausis 4u.gif Jei zydes - valio, jei ne - teks pamirsti levandas balkone unsure.gif
Atsakyti
Žadu ir aš šiemet pabandyti sėti levandas ax.gif
Atsakyti
Šiaip geriau kur nors gauti kerelį. Turiu levandų, draugė pasidalino, ta prasme atkirto nuo savojo krūmelio ir maniškis jau labai šauniai bujoja. Pernai bandžiau seti, bet neišgyveno maniškei daigai ax.gif
Atsakyti