Įkraunama...
Įkraunama...

Levandos

QUOTE(geraszmogus @ 2010 09 23, 12:14)
Aš levandų prisidauginau vasara iš seno krūmo išlaužus šakeles susmaigsčiau į žemę ir puikiai prigijo.Šakelės skabant, jos net su keliom šaknelėm nusitraukia.
Manau iš jų kitais metais jau bus krūmas, nes nuskyniau viršūnes, tai jos išplatėjo jau šiemet,  manau geresnis būdas, nei iš sėklų. Taip pasidariau 20 krūmų. mirksiukas.gif

Pirmą kartą sužinojau,tokį dalyką. g.gif Gyveni ir mokaisi. mirksiukas.gif
Sako ir rozmariną galima taip padauginti? g.gif
Atsakyti
I levandą paliekant dirvožemį žiemoti, ar reikia kuo uždengti, ar reikia apkarpyti...?
Atsakyti
QUOTE(saulyte sesyte @ 2010 09 27, 18:28)
I levandą paliekant dirvožemį žiemoti, ar reikia kuo uždengti, ar reikia apkarpyti...?

As pirma ziema paliksiu . persodinau jau i gelyna, tai zadu durpem apibert.
Atsakyti
na, jei norit eksperimentuot, tai denkit durpėmis. Matyt turit pakankamai daug krūmelių ir nebus gaila pavasarį radus rudus kupstus. rolleyes.gif

Atsakyti
QUOTE(Gaudvilė @ 2010 09 27, 19:11)
na, jei norit eksperimentuot, tai denkit durpėmis. Matyt turit pakankamai daug krūmelių ir nebus gaila pavasarį radus rudus kupstus. rolleyes.gif

g.gif Nu mano bendradarbe taip daro, randa viska gerai pavasari. mastau.gif Neturiu daug, tik tris krumelius.
Atsakyti
Gaudvile, nereikia be reikalo gąsdintis. Levandos puikiai žiemoja niekuo nedengtos. Maniškės išgyveno ir šią šaltą žiemą.
Dėl dauginimo - iš šakelės tikrai patogiau, bet iš sėklų gaunasi didesnė genetinė įvairovė - na gal atspalvis pavarijuoja, krūmo forma. Sėti siūlau rudenį tiesiai į dirvą arba vazonėlį dirvoje. Taip natūraliai stratifikuojasi ir daugelis sudygsta. Kai stratifikavau šaldytuve, šnipštas gavosi - nei viena neišdygo.
Atsakyti
Sprendziu dilema: ar sodinti vazonuose levandu krumelius ar visgi auginti tuos augalus - kurie zydi butent tuo metu laiku, pvz naslaites dabar, pavasari kokias kitas ankstyvas, vasarai dar kitas.. Ar levandos balkoninis augalas, ar nebus kokios nupiepeles? g.gif
Atsakyti
O man tada klausimas iskilo.. As kazkaip sugalvojau vasaros viduryje tu levandu pasiseti. Jos man sudygo. Dabar tie augaliukai nykscio ilgio. Ar jie pajegs tokie mazuliukai isziemoti lauke? O gal geriau kur namie ant palanges jiems butu? g.gif
Atsakyti
QUOTE(eLaura @ 2010 09 27, 19:33)
Sprendziu dilema: ar sodinti vazonuose levandu krumelius ar visgi auginti tuos augalus - kurie zydi butent tuo metu laiku, pvz naslaites dabar, pavasari kokias kitas ankstyvas, vasarai dar kitas.. Ar levandos balkoninis augalas, ar nebus kokios nupiepeles? g.gif

Mano balkone tai buvo nupiepeles, bet nezinau, ar nepatiko joms ten, ar as netikusiai priziurejau. g.gif
Papildyta:
QUOTE(zmogs @ 2010 09 27, 19:22)
. Levandos puikiai žiemoja niekuo nedengtos.

Tada nedengsiu ir as.
Atsakyti
QUOTE(Irvel @ 2010 09 27, 19:22)
g.gif  Nu mano bendradarbe taip daro, randa viska gerai pavasari.  mastau.gif Neturiu daug, tik tris krumelius.

jų nereikia išvis dengti, durpės sukaupia drėgmę ( per atlydžius ar tirpstant sniegui pavasarį) ir didelė tikimybė supūdyti augalą.

QUOTE(zmogs @ 2010 09 27, 19:22)
Gaudvile, nereikia be reikalo gąsdintis. Levandos puikiai žiemoja niekuo nedengtos. Maniškės išgyveno ir šią  šaltą žiemą.

žinau ir nei vienos žiemos nedengiu wink.gif

QUOTE(Getira @ 2010 09 27, 19:34)
O man tada klausimas iskilo.. As kazkaip sugalvojau vasaros viduryje tu levandu pasiseti. Jos man sudygo. Dabar tie augaliukai nykscio ilgio. Ar jie pajegs tokie mazuliukai isziemoti lauke? O gal geriau kur namie ant palanges jiems butu? g.gif

turėtų peržiemoti. Jei nėra aukštai gruntiniai vandenys ar žemė riebi. 4u.gif
Atsakyti
Pas mus smelinga zeme. Ar tiks?
Atsakyti
QUOTE(Getira @ 2010 09 27, 19:39)
Pas mus smelinga zeme. Ar tiks?

tiks 4u.gif
Atsakyti