Įkraunama...
Įkraunama...

Levandos

Iš vis , kur įsigyt kokį levanduką. Taip norėčiau kokio daigelio. Bet galu augint tik vazone. Kažin, per žiemą kambary išsilaikytų ar nelabai?
Gal kaip pelargonijos vėsioje ir šviesioje patalpoje. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Mamce @ 2008 10 08, 10:43)
O gal kas auginat levandas lauke vazone? Kaip laikyti per ziema? Gal persodinti i zeme?


Aš irgi auginu balkone vazone ir man kyla toks klausimas ką su joms daryti?
Atsakyti
Iškeliu temą aukštyn. Gal galit paaiškint kodėl senesni lapai nurudo ir sudžiuvo. Jaunesnės šakelės-ugliukai žali. Levandas auginu balkone, nesugalvojau kuo uždengt, tai pridengiau sena maike blush2.gif gal per šalta, todėl ir nudžiuvo?ryte pabandysiu nufotkint ir įmest kaip atrodo.
Atsakyti
QUOTE(Eglužė žiemos @ 2009 01 10, 23:49)
Iškeliu temą aukštyn. Gal galit paaiškint kodėl senesni lapai nurudo ir sudžiuvo. Jaunesnės šakelės-ugliukai žali. Levandas auginu balkone, nesugalvojau kuo uždengt, tai pridengiau sena maike blush2.gif gal per šalta, todėl ir nudžiuvo?ryte pabandysiu nufotkint ir įmest kaip atrodo.



Aš laikau įstiklintam bolkone, tai kolkas viskas OK.
Atsakyti
normalu, kad jos pavasariop atrodys pilkos, apdžiuvę. Mažai tikėtina, kad iki pavasario levandos išlaukytų pirmykštį grožį ir žalumą. Pavasarį reikia negailėti levandų apgenėti, tada leidžia naujas gražias šakeles, o negenint naujos šakelės augs tik iš senų šakelių viršūnių ir krūmas iš apačios prapliks, praras grožį. Tik jei jos auga nestiklintam balkone, tai būtų gerai ir patį vazoną ar lovelį apšiltint, kad šaknys neiššaltų kai didesni šalčiai užeina. štai čia buvo įdėta kaip apšiltinti vazonus.
Atsakyti
labai notworthy.gif notworthy.gif Aš įdėjau į laabai didelį vazoną, kuris iš senų laikų likęs nuo mamos bandymo augint žemuoges. Tarpą užpildžiau senais glamžytais laikraščiais. Mano balkonas stiklintas, bet tokie šalčiai, tai jokio skirtumo ar lauke ar balkone. Pamiršau nufotografuot: dideli lapai sudžiuvę, o jaunos šakelės tai dar žalios. Todėl ir klausiu ar nenušalo ar taip turi būti? Pavasarį man baisu apkarpyt, o jei nežydės vasarą g.gif , pernai buvo tik kokios 4-5 šakelės, tai šiemet tikiuosi daugiau žiedų
Atsakyti
QUOTE(Eglužė žiemos @ 2009 01 11, 23:21)
1. Todėl ir klausiu ar nenušalo ar taip turi būti?
2.  Pavasarį man baisu apkarpyt, o jei nežydės vasarą g.gif , pernai buvo tik kokios 4-5 šakelės, tai šiemet tikiuosi daugiau žiedų

1. Greičiausiai tikrai taip turi būti, senos šakos visada pilkos ir sudaro apdžiūvusių įspūdį
2. Tikrai nebijok, kirpk maždaug trečdalį ilgio, bandyk suformuoti tokį kaip burbulą, tikrai žydės ir mtysi kad bus daug vešlesnės thumbup.gif Net po pirmo žydėjimo iš naujo vasarą apgenėjus, jos dar kartą spėja sužydėti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Irvel @ 2008 10 08, 10:23)
Iš vis , kur įsigyt kokį levanduką. Taip norėčiau kokio daigelio. Bet galiu augint tik vazone. Kažin, per žiemą kambary išsilaikytų ar nelabai?
Gal kaip pelargonijos vėsioje ir šviesioje patalpoje.  g.gif

Jau geriau lauke apšiltinus vazoną. Žiemoja gerai.

O genėti nebijokit levandų-genėsi, gražų krūmą turėsi thumbup.gif
Atsakyti
visada galvojau, kad levendos geles, arba zoles, bet ne krumai:)
Atsakyti
QUOTE(Nortiu @ 2009 01 20, 15:40)
visada galvojau, kad levendos geles, arba zoles, bet ne krumai:)

lotuliukas.gif lotuliukas.gif žiūrint kaip auginsi ir kirpsi, pas mane tau šliaužiojantis krūmelis, vis gaila apkirpt ax.gif . Nes pernai pavasary kur apkarpiau, tai tos šakos nežydėjo g.gif . Bet pas many ir vietos nelabai - 3 augaliukai 1 vazone, t.y. 3 in 1 lotuliukas.gif gal todėl ir ne bujoja. Vieną 3 in 1 atidaviau bendradarbei į sodą, tai reiks pavasary klaust kaip gyvena biggrin.gif
Atsakyti
Sveikutes, as ir praeitais metai pasisodinau viena levanda, bet ji pas mane nelabai bujojo, turbut todel, kad nelabai apgenejau. Kada reikia levandas geneti pavasari ar rdeni g.gif:
Atsakyti
QUOTE(aistejukas @ 2009 01 21, 08:57)
Kada reikia levandas geneti pavasari ar rdeni g.gif:

pavasarį kai tik prabus apgenėk, o vasarą gali po žydėjimo vėl apkirpti, tai gali spėt ir antrą kartą sužydėti. tarkim nukirpsi žiedus ir susidžiovinsi apsaugai nuo kandžių ar šiaip kokiam aromatiniam rinkinukui ir atstos tas žiedynų kirpimas genėjimą.
Atsakyti