Įkraunama...
Įkraunama...

Levandos

QUOTE(SeSe @ 2008 03 26, 16:01)
Na va, pasėjau ir aš šiandie levandų. Į indelį pyliau smėlio, tada sėklytes, tada vėl smėlio užbarsčiau. Papurškiau vandeniu, uždengiau ir ištrėmiau į stiklintą balkoną. Ten kokie ~5 laipsniai šilumos. Kaip manot ar ne per šilta?Ir šiaip gal kokių pastebėjimų turit?  4u.gif


kai sudygs pasigirk, idomu per kiek laiko pasirodys daigeliai, as sejau i substrata(buvo likes nuo papriku) tai sudygo po 5 d., tiesa tik pirmosios, o siaip jau visas menuo ir vis dar dygsta. ir as pakeli saldytuve buvau palaikius.beje, o kokios firmos seklytes?
Atsakyti
Levandą įsimylėjau nuo praeitos vasaros. Buvau Kroatijoje, tai ten turguose jų daug parduoda bigsmile.gif Draugė nenusipirko, tai degalinėje iš gėlynų nusiskynė ax.gif Apdalino mus po šakelę,tai ilgai dar ją prie patalynės dėjau, nerealiai kvepėjo lotuliukas.gif
Vakar nusipirkau Tikrosios Levandos sėlų(Nojaus sėklos). Bet kaina pakučio pigi, apie 70ct), kažin ar bus kas gera g.gif Rašo, kad maistui galima vartoti šviežius ir džiovintus žiedus bei lapelius, kurie gaminiams suteikia malonų, grybus primenantį, bei kartoką skonį.
Na, bandysiu ir aš eksperimentuoti,labai jau jų noriu, jų kvapo pasiilgau. Jei nesudyks reikės turguje žiūrėti , gal pardavinės. Juk dabar tiek visko priaugina. Sėkmės visoms 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(jot.ka @ 2008 03 29, 14:40)
... tai sudygo po 5 d., tiesa tik pirmosios, ...

Greitai! Aš sėjau 03 14, tai primasis daigelis pasirodė po 10 dienų maždaug.
Atsakyti
QUOTE(Smiltė_viltė @ 2008 03 29, 17:40)

Vakar nusipirkau Tikrosios Levandos sėlų(Nojaus sėklos). Bet kaina pakučio pigi, apie 70ct), kažin ar bus kas gera g.gif Rašo, kad maistui galima vartoti šviežius ir džiovintus žiedus bei lapelius, kurie gaminiams suteikia malonų, grybus primenantį, bei kartoką skonį.
Na, bandysiu ir aš eksperimentuoti,labai jau jų noriu, jų kvapo pasiilgau. Jei nesudyks reikės turguje žiūrėti , gal pardavinės. Juk dabar tiek visko priaugina. Sėkmės visoms 4u.gif


Papildyta:
QUOTE(GAPO @ 2008 03 29, 17:52)
Greitai! Aš sėjau 03 14, tai primasis daigelis pasirodė po 10 dienų maždaug.



as sejau nojaus seklas, pries tai pasaldziau kameroje apie pora savaiciu, gal del to pirmosios isdygo taip greit, bet nojaus daigumas tikrai prastas, nepatingejau ir suskaiciavau visas seklytes, buvo 191, isdygo per menesi gal 18, kai kurios nunyko g.gif , dabar turiu 14, kai kurios jau su antraisiais lapeliais, nu jei persodintos visos prigis, tai uzteks ir tiek, bet jei ziuret is tos puses kad beveik 200 sudyo 20, tai kaip ir mazoka...
Atsakyti
QUOTE(SeSe @ 2008 03 26, 16:01)
Na va, pasėjau ir aš šiandie levandų. Į indelį pyliau smėlio, tada sėklytes, tada vėl smėlio užbarsčiau. Papurškiau vandeniu, uždengiau ir ištrėmiau į stiklintą balkoną. Ten kokie ~5 laipsniai šilumos. Kaip manot ar ne per šilta?Ir šiaip gal kokių pastebėjimų turit?  4u.gif


Įkišk su visu vazonėliu porai savaičių į šaldytuvą ir nereikės pergyventi ar ne per šilta (be to, šiuo metu balkone tikrai ne +5 cool.gif. Po to laikyk kambaryje šiltai. Pas man rekordas buvo: per 4 dienas daigeliai pasirodė, aišku, ne 2 savaites, o porą menėsių stratifikavau. O stratifikacijai ne tik šalčio, bet ir drėgmės reikia, kaip natūraliai per žiemą būna, taip kad sėklų pakelio dėjimas į šaldyvą, o tuo labiau į šaldiklį blink.gif - biški kelia abejones. Bet jei kam pavyko - tai puiku.
L.angustifolia būna įvairiausių atspalvių: nuo šviesiai pilkšvos iki tamsiai mėlynos, violetinės, net sėjant iš to pačio pakelio mirksiukas.gif .
Genėti reiktų 2 k/metus: pirmą kartą po žydėjimo, o jei norit kad kvapnesnės būtų, tai ir tik pražydus, bet tada gėlynuose akies nedžiugins. Nugenėjus liepą dažnais metais pražysta ir antrą kartą rudenį. Antrą kartą genėti pavasarį, kovo-balandžio mėnesiais, kaip šiemet - tai mano jau nugenėtos. Abiejų genėjimų tikslas: kad neištystų ir sutankėtų krūmai. Genėti neliečiant sumedėjusios dalies.
Jaunų krūmelių (tarkim šių metų sėjimo) reguliariai trumpinamos viršūnės - neištys ir sutankės.
Labai seni krūmai (5 metų ir vyresni) pavasarį nupjaunamos visos šakelės, paliekant 5-7 cm ilgio strampelius - taip atjauninamas, tik tais metais gali ir nežydėti.
Sodinama 60x30 kai sodinama laukuose eilėmis, jei gėlynuose norit vientiso kilimo - sodinama 30-40 cm atstumais.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raskis: 02 balandžio 2008 - 11:29
QUOTE(Raskis @ 2008 04 02, 11:25)
Įkišk su visu vazonėliu porai savaičių į šaldytuvą ir nereikės pergyventi ar ne per šilta (be to, šiuo metu balkone tikrai ne +5  cool.gif. Po to  laikyk kambaryje šiltai. Pas man rekordas buvo: per 4 dienas daigeliai pasirodė, aišku, ne 2 savaites, o porą menėsių stratifikavau. O stratifikacijai ne tik šalčio, bet ir drėgmės reikia, kaip natūraliai per žiemą būna, taip kad sėklų pakelio dėjimas į šaldyvą, o tuo labiau į šaldiklį  blink.gif  - biški kelia abejones. Bet jei kam pavyko - tai puiku.
L.angustifolia būna įvairiausių atspalvių: nuo šviesiai pilkšvos iki tamsiai mėlynos, violetinės, net sėjant iš to pačio pakelio  mirksiukas.gif .
Genėti reiktų 2 k/metus: pirmą kartą po žydėjimo, o jei norit kad kvapnesnės būtų, tai ir tik pražydus, bet tada gėlynuose akies nedžiugins. Nugenėjus liepą dažnais metais pražysta ir antrą kartą rudenį. Antrą kartą genėti pavasarį, kovo-balandžio mėnesiais, kaip šiemet - tai mano jau nugenėtos. Abiejų genėjimų tikslas: kad neištystų ir sutankėtų krūmai. Genėti neliečiant sumedėjusios dalies.
Jaunų krūmelių (tarkim šių metų sėjimo) reguliariai trumpinamos viršūnės - neištys ir sutankės.
Labai seni krūmai (5 metų ir vyresni) pavasarį nupjaunamos visos šakelės, paliekant 5-7 cm ilgio strampelius - taip atjauninamas, tik tais metais gali ir nežydėti.
Sodinama 60x30 kai sodinama laukuose eilėmis, jei gėlynuose norit vientiso kilimo - sodinama 30-40 cm atstumais.



aciu, informacija tikrai pravers, del statifikavimo tu tikriausiai teisi, bet kai sejau niekur info neradau, tai gal ir laimes dalykas, bet man ir kameroj pabuvus sudygo, pries kelias dienas antra pakeli pasejau irgi tokiu budu saldyta, tik kitos firmos, tai pirmas daigas jau islindes, praejo 6 dienos smile.gif , o kada levandas galima isnest i lauka?dabar dar aisku mazos, kai kurios su 2, kai kurios su 4 naujais lapukais,kiek man jas dar ant palanges augint? g.gif
Atsakyti
Aij, dabar jau levandos ištremtos į šaldytuvą smile.gif Nes balkone pas mane kokie +20 tikrai ax.gif
Atsakyti
Įsirašau į levandų mylėtojų būrelį 4u.gif . Jau seniai svaigstu nuo Provanso kvapų, o šiemet pagaliau nutariau pasisėt levandų ir savo balkone. Deja, nemyli manęs gėlės (o gal ir aš nekokia šeimininkė) - visos kada nors turėtos ir sodintos gėlės pas mane neilgai teišgyveno...). Bijau, kad ir šitas eksperimentas nebūtų eilinis verysad.gif . Prisipirkau levandų sėklų Amsterdame, prisėjau plastmasinėj "dygykloj" (ar kaip pavadint plastmasinius mini vazonėlius), bet palaisčiau nemažai unsure.gif . Pasižiūrėjau šiandien - žemė dar drėgna (sėjau prieš porą dienų...). Ar gelbėt man sėklas, ar palikt ramiai balkone daigintis? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(agneklimjan @ 2008 04 06, 21:01)
Įsirašau į levandų mylėtojų būrelį  4u.gif . Jau seniai svaigstu nuo Provanso kvapų, o šiemet pagaliau nutariau pasisėt levandų ir savo balkone. Deja, nemyli manęs gėlės (o gal ir aš nekokia šeimininkė) - visos kada nors turėtos ir sodintos gėlės pas mane neilgai teišgyveno...). Bijau, kad ir šitas eksperimentas nebūtų eilinis  verysad.gif . Prisipirkau levandų sėklų Amsterdame, prisėjau plastmasinėj "dygykloj" (ar kaip pavadint plastmasinius mini vazonėlius), bet palaisčiau nemažai  unsure.gif . Pasižiūrėjau šiandien - žemė dar drėgna (sėjau prieš porą dienų...). Ar gelbėt man sėklas, ar palikt ramiai balkone daigintis?  blush2.gif



tik nenusimink anksciau laiko 4u.gif , jei jau pasejai dabar reikia laukti, o ar skaitei ankstesnius merginu pasisakymus,ten nemazai buvo parasyta apie seklu saldyma, dygima smile.gif .siaip levandos ilgai dygsta, tai nenusimink jei greitai nosyciu neiskis, o kaip del dregmes tai net nezinau,manau kad dabar tai jau nieko nedaryk,kazi ar verta jas iskrapstyt ir set kitur. as dabar jau laukciau ir tikeciau kad viskas bus gerai. o gal atsiras daugiau ismananciu apie levandas ir patars ka kitaip rolleyes.gif , nes is manes tokia patareja, pati pirmus metus auginu ax.gif , bet mano jau sakotis pradejo smile.gif
Atsakyti
Jeigu balkone laikai, tai nėra kaip labai joms išdžiūti. Jei reikės laistyt,tai tik po kokių dviejų savaičių. Lauk daigų-sėkmės 4u.gif

Įdomu kaip kitoms sėjėjoms sekas. Ar sulaukė daigelių?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo crocus: 07 balandžio 2008 - 07:39
Mano dar vis šaldytuve ax.gif Trečiadienį žadu ištraukt į dienos šviesą smile.gif
Atsakyti
Labukas, norėčiau paklausti ar jau antrus metus augintas levandas patrumpinus dabar, joms nepakenksiu ir dar,noriu tuos kerus perkelti į kitą vietą,ar jie prigis? smile.gif
Atsakyti