Įkraunama...
Įkraunama...

Kai streikuoja širdelė

QUOTE(gintute.j @ 2008 01 17, 11:57)
Kai buvau nescia, suzinojau, kad turiu priesirdziu pertvaros aneurizma. Gal kas irgi turi sia bedele? Butu idomu pasidalinti ziniomis...

tokios bedos neturejau ,bet va visa nestuma kentejau nuo tachikardijos kuri mane kankina jau 5metai , viskas prasidejo kaip gime pirmoji dukra ir stai tesiasi ,iki dabar tyriasi nugi nieko neranda ,israse vaistu pagerti tris men ir viskas po to vel kartojasi ,o kaip laukiausi antros tai be gudobeles miegoti nenueidavau g.gif dabar neseniai pagimdziau pries kelis menesukus , tai vel viskas is pradziu g.gif baisu jug dar ims ir susirgsiu kokia liga , kaip gi gali nieko nerasti g.gif isviso nesuprantu,kol maitinu tai neisiu niekur , bet po to vel lyisu i akis daktaram , o jus nepastebejot kad sirdele dar labiau pradeda dauzytis kap kokio alkoholio pavartoji doh.gif
Atsakyti
Sveikos, va papasakosiu jums siaubiakų, bet čia tik toks moralas - jei po nėštumo darosi kažkas, ko neturėtų būti, ir jei tą "kažką" sunku apibūdinti, reikėtų išsitirti dėl širdies. Vos nenusimirojau prieš Kalėdas doh.gif
Su širdim problemų kaip ir neturėjau. Sakau "kaip ir", nes minėjo - irgi aiškiai nepatvirtino - vadinamą "prolapsą". Per nėštumą pradėjau dusti, na, čia atseit "visoms būna", vaikas spaudžia diafragmą ir t.t. ir pan. O apie tą prolapsą kaip tyčia irgi išgirdau per nėštumą, va čia jau buvo ženklas. Kaip dabar aiškėja, man vystėsi širdies nepakankamumas. O nuo ko? Pasirodo, nuo paprasto kaip 2kart2 daikto - sutrikusios elektrolitų pusiausvyros ir magnio ŽIAURAUS trūkumo per nėštumą. Nors aš gėriau visokius papildus, organizmas suvartoja labai daug, man medžiagų apykaita, pasirodo, nestandartinė (čia jau vėliau paaiškėjo), man turėjo varyt lašines litrais, ko, aišku nebuvo.
Paskui beveik 2 metus slenksčius numyniau pas pulmonologus, aiškino apie astmas, alergijas, padarė galaižin kiek tyrimų, nes šitaip dusti aš galiu atseit tik nuo plaučių ligos... jo... kai padaro spirometriją - plaučiai funkcionuoja 120 proc., o aš kvėpuot negaliu. Astma? Su astma irgi neatitinka parametrai. Alergijos? Kiek tyrė, akivaizdžios alergijos aplinkos dalykams nerasta. Tiesa, turėjau pobaisį chronišką sinusitą. Va tą apsigydžiau. Bet dusulys neišnyko. O aš nieko, ničnieko nesupratau...
Tiesa, po gimdymo jau man pačiai buvo aišku, kad tokia tachikardija neturėtų būti, bet ji nebuvo visą laiką, tik epizodiškai. Širdies neskaudėjo visai. Va tik tas nežmoniškas dusulys. Ir visiškas energijos nebuvimas, kiekvienas dalykas - didžiausia problema.
Rezultatas: su tokia nuvargusia širdim, kurios niekas negydė (jauna... ne pensininkė gi ax.gif ) susigavau kažkokį virusą, kuris išprovokavo ūmų miokarditą. Tada greituškė ištempė į ligoninę, kur - o mielasis vargeli! - sugalvojo lašinę eufilino bronchams plėsti. Pasirodo, aš jam alergiška... na, mirtinai.
Po kelių lašų pasaulis pranyko, toliau nepasakosiu. Tos ligoninės reanimacijos medikų garbei pasakysiu kad jie padarė viską, kad pataisytų tą nelemtą reikalą. Po naktelės "ten" rytą jau buvau "čia". Diagnozė - ūmus kardiogeninis šokas, viruso sukelto ūmaus miokardito komplikacija. Pagulėjau savaitę dar kitos ligoninės reanimacijoj, pašiurpinau medikus savo charakteriu ir sveikimo tempais, ir nieko... namo paleido.
Ir ką dabar? Dabar jau mėnuo po. Atsistatinėja viskas gerai. Tachikardija, aišku, dar yra, skaudėt skauda. Bet niekas netrūko, neplyšo, infarktas neįvyko, tik man priskyrė tokį retą Takotsubo sindromą, kuris gali išsiprovokuoti po didelių stresų, pervargus ir pan. Pagydomas, tik reikia neužleisti, laiku nustačius praeina 95 proc. jį patiriančių (nes jis nepastovus, kaip pvz., yda, tik išprovokuojamas). Bet bjaurus tuo, kad negydant viena iš komplikacijų - kardiogeninis šokas.
Ai, dar gyvensiu biggrin.gif
Va, gudobeles geriu, dar gersiu mildronatą, vitaminus, magnius, turėtų viskas būti gerai.
Svarbiausia - kvėpuoju! biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo una: 17 sausio 2008 - 22:01
QUOTE(una @ 2008 01 17, 23:57)
Sveikos, va papasakosiu jums siaubiakų, bet čia tik toks moralas - jei po nėštumo darosi kažkas, ko neturėtų būti, ir jei tą "kažką" sunku apibūdinti, reikėtų išsitirti dėl širdies. Vos nenusimirojau prieš Kalėdas  doh.gif
Su širdim problemų kaip ir neturėjau. Sakau "kaip ir", nes minėjo - irgi aiškiai nepatvirtino - vadinamą "prolapsą". Per nėštumą pradėjau dusti, na, čia atseit "visoms būna", vaikas spaudžia diafragmą ir t.t. ir pan. O apie tą prolapsą kaip tyčia irgi išgirdau per nėštumą, va čia jau buvo ženklas. Kaip dabar aiškėja, man vystėsi širdies nepakankamumas. O nuo ko? Pasirodo, nuo paprasto kaip 2kart2 daikto - sutrikusios elektrolitų pusiausvyros ir magnio ŽIAURAUS trūkumo per nėštumą. Nors aš gėriau visokius papildus, organizmas suvartoja labai daug, man medžiagų apykaita, pasirodo, nestandartinė (čia jau vėliau paaiškėjo), man turėjo varyt lašines litrais, ko, aišku nebuvo.
Paskui beveik 2 metus slenksčius numyniau pas pulmonologus, aiškino apie astmas, alergijas, padarė galaižin kiek tyrimų, nes šitaip dusti aš galiu atseit tik nuo plaučių ligos... jo... kai padaro spirometriją - plaučiai funkcionuoja 120 proc., o aš kvėpuot negaliu. Astma? Su astma irgi neatitinka parametrai. Alergijos? Kiek tyrė, akivaizdžios alergijos aplinkos dalykams nerasta. Tiesa, turėjau pobaisį chronišką sinusitą. Va tą apsigydžiau. Bet dusulys neišnyko. O aš nieko, ničnieko nesupratau...   
Tiesa, po gimdymo jau man pačiai buvo aišku, kad tokia tachikardija neturėtų būti, bet ji nebuvo visą laiką, tik epizodiškai. Širdies neskaudėjo visai. Va tik tas nežmoniškas dusulys. Ir visiškas energijos nebuvimas, kiekvienas dalykas - didžiausia problema.
Rezultatas: su tokia nuvargusia širdim, kurios niekas negydė (jauna... ne pensininkė gi  ax.gif ) susigavau kažkokį virusą, kuris išprovokavo ūmų miokarditą. Tada greituškė ištempė į ligoninę, kur - o mielasis vargeli! - sugalvojo lašinę eufilino bronchams plėsti. Pasirodo, aš jam alergiška... na, mirtinai.
Po kelių lašų pasaulis pranyko, toliau nepasakosiu. Tos ligoninės reanimacijos medikų garbei pasakysiu kad jie padarė viską, kad pataisytų tą nelemtą reikalą. Po naktelės "ten"  rytą jau buvau "čia". Diagnozė - ūmus kardiogeninis šokas, viruso sukelto ūmaus miokardito komplikacija. Pagulėjau savaitę dar kitos ligoninės reanimacijoj, pašiurpinau medikus savo charakteriu ir sveikimo tempais, ir nieko... namo paleido.
Ir ką dabar? Dabar jau mėnuo po. Atsistatinėja viskas gerai. Tachikardija, aišku, dar yra, skaudėt skauda. Bet niekas netrūko, neplyšo, infarktas neįvyko, tik man priskyrė tokį retą Takotsubo sindromą, kuris gali išsiprovokuoti po didelių stresų, pervargus ir pan. Pagydomas, tik reikia neužleisti, laiku nustačius praeina 95 proc. jį patiriančių (nes jis nepastovus, kaip pvz., yda, tik išprovokuojamas). Bet bjaurus tuo, kad negydant viena iš komplikacijų - kardiogeninis šokas.
Ai, dar gyvensiu  biggrin.gif
Va, gudobeles geriu, dar gersiu mildronatą, vitaminus, magnius, turėtų viskas būti gerai.
Svarbiausia - kvėpuoju!  biggrin.gif

ISVADA cia viskas nuo magnio trukumo pas tave ? o tachikardja irgi nuo magnio , nes man irgi yra toks dalykas kaip tachikardija , ir kiek laiko gerti magni ir koki, nugi baisu ka tu cia pasakiai ,as ir ka tik po gimdymo , o tie dusuliai stiprus buvo ? br... laikykis , kiek jusu leliui laiko wub.gif
Atsakyti
QUOTE(sapokiene @ 2008 01 18, 10:43)
ISVADA cia viskas nuo  magnio trukumo pas tave ? o tachikardja irgi nuo magnio , nes man irgi yra toks dalykas kaip tachikardija , ir kiek laiko gerti magni ir  koki, nugi baisu ka tu cia pasakiai ,as ir  ka tik po gimdymo , o tie dusuliai stiprus buvo ?  br... laikykis , kiek jusu leliui laiko  wub.gif

Laba. Vaikis nemažas, 1m. ir 10 mėn. Mano tachikardija gali būti polinkis, kaip ir aritmija, kuri pas mane minimali, bet irgi buvo prasidėjusi su visu tuo reikalu kartu. O šiaip priklausau "aritmikų" giminei, bet jie visi neapturėjo niekada infarkto ir sėkmingai gyvena. Seneliui su aritmija jau 92 smile.gif
Nuo magnio trūkumo ji netiesiogiai gali būti, nes nuo to trūkumo silpsta širdis ir kraujagyslės, spazmuoja, o širdis bando atsikompensuoti "užvarydama" didelį pulsą, kas ir yra tachikardija. Nuo jos širdis dar labiau silpsta, ir taip užsiveda tas ratas. Kadangi mane per nėštumą žiauriai pykino (tiek jau nenormalu), dar sutriko elektrolitų pusiausvyra, kas, pasirodo, numušė imunitetą, pradėjo kabintis infekcijos ir t.t.
Dusuliai po gimdymo pradžioj buvo nelabai stiprūs, o paskui - vis didyn, turėjau atseit vartoti purškalus nuo bronchų, jie man nieko nepadėjo, o jų šalutinis poveikis - didina tachikardiją (nuo ko iš esmės ir turėjo gydyti doh.gif ). Paskui į galą prieš šitus įvykius vos galėjau įtraukt oro.

Ką patarčiau: reikia širdies echoskopijos, vadinamos "širdies tyrimas dinamikoje", kur stebi širdies darbą. Kardiograma NIEKO neparodys. Bet neįsivaizduoju, kur ir kaip gali tai atlikti, jei esi ne Lietuvoje (o gal Lietuvoje?)...
O profilaktiškai reikia gert magnį su vit. B grupe, bet kiek, neaišku. Aš dabar geriu standartiškai, bet man toks jausmas, kad mažoka. Reikia patikrinti, ar viskas gerai su elektrolitais. Man daro tokius tyrimus, vadinamą elektrolitų pusiausvyrą. Nes ant šito, pasirodo, viskas ir laikosi pas mane blink.gif
Bet jei tikrai jauti, kad negerai, kad savijauta kažkokia "ne tokia", reikėtų kreiptis į gydytojus ir aiškintis. Širdis - dalykas rimtas, vien patarimai iš šono čia mažai padėti gali.
Aš dar vartoju tokius silpnus raminamuosius nuo tachikardijos, bet labai mažas dozes, plius tai savaime silpni vaistai, o geriu jų po pusę tabletės nakčiai, tai pripratimų būti neturėtų. Be to, reikės po kokio mėnesio juos mesti.

Tiesa, dar - būtų gerai matuoti kraujospūdį ir pulsą. Aš dabar kaip tik to mokausi - studijuoju, ką reiškia mano tokia ar anokia savijauta, koks pulsas ir kraujospūdis tada būna. Kad neišsigąsčiau, jei kažką negero pradėsiu jausti, ir kad žinočiau, ką daryti.
T.y. būtų pravartu įsigyti gerą aparatą, tokį, kur rodo pulsą ("Microlife" yra geras). Tada ir gydytojui gali argumentuoti, kad va, būna taip ir taip. Suprantu, kad juokingai atrodo kaip bobutei vis zyzinti tą aparatą, bet kai susiduri su tokiom problemom, juokas kažkaip dingsta.
Atsakyti
o kaip tirti elektrolitus ,kaip supratau tachikardija silpnina sirdi , man uzeina tik vakarais ir tik kaip susinervinu ,labai bijau tokiu ligu pries du metus dare man ekoskopija ,ikr tikrai nieko nerado , bet va vistiek as sekmingai jauciu tuos duzius ir tikrai pergyvenu del kiekvieno diegimo , man jau fobija blush2.gif po to dar kaip laukiausi uk tyre irgi su tokiais aparatais kuriuos pakabina kairej pusej prie sirdies ,ir nesiojau 5dienas pirma kart rado tachikardija bet patys nesuprato is kur ji, o va pries pat gimdyma kazkur balandzio gale vel nesiojau ir nieko nerado sako viskas gerai , negirdejau apie tuos kompiteriukus lietuvoje , gal ir cia jais tiria g.gif na dabar pasigimdziusi esu 7men , tai nezinau gal vel tirtis kaip sakant ieskoti ligu...........................
Atsakyti
QUOTE(sapokiene @ 2008 01 18, 21:13)
o kaip tirti elektrolitus ,kaip supratau tachikardija silpnina sirdi ,  man uzeina tik vakarais ir tik kaip susinervinu ,labai bijau tokiu ligu pries du metus dare man ekoskopija ,ikr tikrai nieko nerado ,  bet va vistiek as sekmingai jauciu  tuos duzius ir tikrai pergyvenu del kiekvieno diegimo , man jau fobija  blush2.gif  po to dar kaip laukiausi uk tyre irgi su tokiais aparatais kuriuos pakabina kairej pusej prie sirdies ,ir  nesiojau 5dienas pirma kart rado tachikardija bet patys nesuprato is kur ji, o va pries pat gimdyma kazkur balandzio gale  vel nesiojau ir nieko nerado sako viskas gerai ,  negirdejau apie tuos kompiteriukus  lietuvoje , gal ir  cia jais tiria  g.gif  na  dabar  pasigimdziusi esu 7men , tai nezinau  gal vel tirtis kaip sakant ieskoti  ligu...........................

Tai sakau, yra spec. tyrimas, būtent tiria elektrolitų balansą, taip ir vadinasi.
Bet juk čia individualiai, tachikardijos priežasčių gali būti visokių. Gali būti pačios širdies kokios nors ypatybės. Man pačioje širdyje anatomiškai nieko blogo ir defektyvaus neranda, o va ta elektrolitų pusiausvyra pas mane labai greit išbalansuojama.

Jei tau darė tokį įdomų tyrimą ir nieko nerado, tai ir ačiū Dievui mirksiukas.gif ligų ieškoti specialiai tikrai nereikia.
Tirkis tik tada, kai jauti kažką neįprasto, manau. jei nieko nejauti, nieko ir nedaryk. Nors su mažu vaikeliu tikrai privargsti, tad jei bus noro ir bent kokių tachikardijos požymių, gal pasidaryk tą tyrimuką, kai vaikučiui kokie metai bus? Profilaktikai? Na, čia šiaip pasvarstymas.
Man niekada net echo nedarė iki tol, o pasirodo, reikėjo.
Apie tą "advanced" kraujospūdžio aparatą aš ir kalbu todėl, kad nenoriu lakstyti pas gydytojus dėl kiekvieno sudiegimo. Tada pasimatuočiau pati - ir op, jau žinau, kas yra kas. O tada žiūriu, nuo ko taip atsitinka - pervargau, mėnulio fazė smile.gif ir pan. O su gydytojais tada galima aptarti, kokius vaistus naudoti ir pan., bet čia retkarčiais, o ne kiekvienąkart suskaudus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo una: 18 sausio 2008 - 22:01
As irgi turiu problemyciu su sirdim, nors dar jauna esu (23). Kardiograma nieko blogo niekada nerodo, kraujospudis mano mazokas, bet dazniausiai buna idealus- 120/80. siaip kasdien sportuoju, stengiuos "sveikai" gyvent. bet va kazkada istiko priepuolis, emiau labai stipriai jausti sirdi, labai ne,nemalonus jausmas. tada ji eme vis labaiu dauzytis, eme tirpti rankos ir kojos ir isvis pasidare silpna. atvykusi GMP pamatavo kraujospudi ir dave relaniumo. nuramino kad cia tiesiog tachikardijos priepuolis (pries tai labai sunkus menuo darbe buvo+visokie vakareliai ir miego trukumas, nereguliarus pavalgymas). na zodziu nuramino, kad praeis, dar gyvensiu, liepe kasdien gert sirdies darba derinancius lasus ir valerijono tabletes. taigi diagnoze paparasta- sirdele streikuoja nuo nervu. Nesamone. nutariau normaliai issitirt. padare sirdies echoskopijai r o dieve, pasirodo turiu sirdies yda. igimta. priesirdziu pertvaroj turiu atvira ovaliaja anga. Gal kas su tuo susiduret? gydytoja nieko nesake, ta skylute nuo gimimo ir apie jokia operacija neuzsimine. bet va intere radau daug info ir ji manes nenudziugino. negaliu ramiai gyvent, bijau operacijos, o jos anksciau ar veliau prireiks. Ir vis pamastau, kodel vieni sulaukia 100 metu, o as tokia jauna ir turiu tiek problemu. stengiuos daugiau ilsetis. bet vis tiek jauciu nuolatine baime, nes ta sirdi daznai jauciu. o normalus sveikas zmgus jos jausti neturi.
Gal kas turi panasiu bedu?
Atsakyti
nu va sianakt ir vel sirdele plaznojo jau seniai taip bebuvo numigau gal geras 5 val , kaip supratau dar vienas priepuolis , ir pati nesuprantu kas cia per velnias ir kada tai praeis , kur tik einu visis sakop nervai blabla bla...... doh.gif o kaip jum sekasi ? kaip uoga22 ? ar viena kart tau buvo toks priepuolis po kurio taip susirupinai ? ,man toki jau koki 4 metai , zinok tu gali paskaityti mamu diskusijas apie sia liga vaiku sveikateles , kudikeliai gimsta su siom ligom ,bet kad tu tik po 23 metu suzinojai turinti sia liga tai umn.gif o ka tavo gimdytojai sako ? nezinojo , na nebent niekad nesirgai .... bigsmile.gif
Papildyta:
pamirsau dar UOGA22 as savo sirdi jauciu nuolat, vel leksiu kabintis daktaram ant ausu ...
Atsakyti
QUOTE(sapokiene @ 2008 01 21, 18:54)
nu va sianakt ir  vel sirdele plaznojo jau seniai taip bebuvo numigau gal geras 5 val ,  kaip supratau dar vienas priepuolis , ir  pati nesuprantu kas cia  per velnias ir  kada tai  praeis , kur tik einu visis sakop nervai blabla bla...... doh.gif o kaip jum sekasi ? kaip uoga22  ? ar viena kart tau buvo toks priepuolis po kurio taip susirupinai ? ,man toki jau koki 4 metai ,  zinok tu gali paskaityti mamu diskusijas apie sia liga vaiku sveikateles ,  kudikeliai gimsta su siom ligom ,bet kad tu tik po 23 metu suzinojai turinti sia liga tai  umn.gif  o ka tavo gimdytojai sako ? nezinojo , na  nebent niekad nesirgai .... bigsmile.gif
Papildyta:
pamirsau dar UOGA22 as savo sirdi jauciu nuolat,  vel leksiu kabintis daktaram ant ausu ...


man irgi sianakt taip sirdele dauzesi, kad eina sau... verysad.gif uzmigti negalejau, tada isgeriau raminanciu vaistu siekt tiek, siaip ne taip pavyko uzmigti, pamiegojau gal tik kelias valandeles, nes i darba keltis reikejo... o siandien jauciu lyg durima kartais. Irgi visi sako, kad nervai, pervargimas ir pan. Bet man jau labai neramu darosi... reiks begti pas gydytojus...
Atsakyti
QUOTE(Kadra @ 2008 01 21, 22:08)
man irgi sianakt taip sirdele dauzesi, kad eina sau...  verysad.gif  uzmigti negalejau, tada isgeriau raminanciu vaistu siekt tiek, siaip ne taip pavyko uzmigti, pamiegojau gal tik kelias valandeles, nes i darba keltis reikejo... o siandien jauciu lyg durima kartais. Irgi visi sako, kad nervai, pervargimas ir pan. Bet man jau labai neramu darosi... reiks begti pas gydytojus...

o tau taip daznai buna frusty.gif ar cia pirmas kartas ? o niekad dar nestyriai?
Atsakyti
anksciau niekas sirdies echoskopu netikrino, tai nieks ir nerado kad ten skylute. ir siaip niekada sveikata nesiskundziau, visada buvau sportiska. siaip ir dbr sportuoju. o sirdi jauciu pastoviai. kartais paskausta, kartais jauciuos labai gerai....Kai buna labai blogai, ikalu relaniumo, pamiegu ir viskas buna ok.siaip sveikas zmogus sirdies nejaucia..... Ai jau kazkaip susitaikiau su tuo kad galiu numirt. baigiu nugalet ta baime. tik gaila kad tokia jauna ir dar nepatyriau visu gyvenimo dziaugsmu. O gydytoja nieko nesake blogo. liepe gert visokius kalius magnius valerijonus nuo nervu, saugot sveikata ir keist darba smile.gif ir pastoviai stebet. tai va po 3 men vaziuosiu vel tikrintis. o intere prisiskaiciau daug apie sita beda. baisu pasidare ir daugiau nebeskaitau. cia vienos paprasciausiu sirdies operaciju, dar kosmetinem vadinamos, tik deja operuojamos kai vaikutis buna labai mazas. o cia kazkokia velniava su manim.... Bet as gyvensiu tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(sapokiene @ 2008 01 21, 22:37)
o tau  taip daznai buna  frusty.gif   ar cia pirmas kartas ?  o niekad dar nestyriai?


na siaip niekad problemu su sirdim lyg ir neturejau, atsimenu tik kazkada dar mokykloj tyre mus visus profilaktiskai ir pasake, kad pas mane padidejes kairysis skilvelis g.gif ir tiek... budavo kartais sudiegia, bet retai, ir pamirsti. O dabar jau koks menesis kaip jauciu beveik istisai, kad turiu sirdi... naktim baladojasi, kartais smarkiau, kartais silpniau, kartais oro truksta... Duok Dieve, kad cia tik pervargimas. Va kita savaite einu atostogu, gal atsigausiu kazkiek... bet pas gydytoja vistiek noreciau nueiti, del visa ko unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kadra: 23 sausio 2008 - 16:12