Įkraunama...
Įkraunama...

Kai streikuoja širdelė

o man jau kelias dienas sirdies plote atrodo truksta oro,ir kazkaip suskausta nei duria tik paskausta ,anksciau irgi yra taip buve,tyriau ir ehoskopu ir kardiograma nieko neranda,bet man baisu
Papildyta:
QUOTE(mamaInga @ 2008 10 27, 12:49)
Taigi, kad tie priepuoliai labai siaubingai išgąsdina  g.gif , bent jau mane tai tikrai, ir tada pradeda rodytis, o kas jeigu gyd. neteisingą diagnozę nustatė, neištyrė gerai  doh.gif dar kartais galvoju, aš kardiologei Santariškėse pati papasokojau, kad esu tokia pergyventoja, kad panikos priepuoliai būna, tai galvoju gal taip ir negerai, gal aš pati pasufleruoju lyg ir dignozę, kad nuo nervų, bet dabar dažnai patys gyd. paklausia, ar nevartojate AD ar raminamųjų, tai negi meluoti?

O šiaip jeigu pasiskaitinėtum skyreliuose apie panikos atakas, antidepresantus ir pan. tai ten beveik visi rašantieji tokiom kaip mūsų širdies problemom skundžiasi, tai kad gal ir ne širdelė čia kalta... 4u.gif

as ir pagalvojau kad pa tokie patys apibudinimai,tai kaip suzinot ar man su sirdim kazkas nes mirt tikrai dar nenoriu ar su nervais netvarkoj,sirdi tikrinau kiek tik imanoma nieko nerado,kad turiu nerimo,panikos baimiu ir dar visokiu tai tkrai,tai ka pas psichatra beliko nueit?
Atsakyti
QUOTE(husmor @ 2008 10 28, 18:13)
gydytojas sako- oho,kaip kazkas .lyg tai skliveliai ( arba ne ) mataluojasi ( sake kitaip, bet nebepamenu )

niu kad ten nėr kam mataluotis biggrin.gif o jei skilveliai - tai dažnai susitraukinėja širdis, t.y. tachikardija...
Atsakyti
dar norejau paklaust o visada jum kai sirdi skaiuda pulsas greit plaka?man sirdi pradeda skaudet kai pulsas kakle per viduri labai must pradeda,viena syki nuejau i vaistine pamatavo pulsa 110o spaudimas geras,pasake butina tikrint sirdi,gali blogai baigtis,dar rankos nutripsta,i galva karstis toks ispila nu baisus jausmas kai uzeina,o kiek tikrinuos nieko neranda,o pulsas visada maziausiai 90
Atsakyti
tai reikia išsiaiškint, ar pulsas dažnas dėl to kad skauda, ar skauda dėl to kad pulsas dažnas... tai du visiškai skirtijgi dalykai.
pandute, aišku, kad 110 yra per daug... reikia tokio pulso metu užrašyti elektrokardiogramą. jei pulsas pastoviai didelis - pirmiausiai reikia tirti skydliaukę...
Atsakyti
QUOTE(Loram @ 2008 11 03, 21:33)
tai reikia išsiaiškint, ar pulsas dažnas dėl to kad skauda, ar skauda dėl to kad pulsas dažnas... tai du visiškai skirtijgi dalykai.
pandute, aišku, kad 110 yra per daug... reikia tokio pulso metu užrašyti elektrokardiogramą. jei pulsas pastoviai didelis - pirmiausiai reikia tirti skydliaukę...

as turiu striuma bet ji nepakitus tyriuosi kas puse metu,o kardiograma dare kai pulsas buvo 90,sake nieko nera,reik turbut surast gera kardiologa ir is naujo tirtis
Atsakyti
Nu va, išsityriau savo širdelę Vilniuje, Pylimo medicinos centre ir nustatė man kardioneurozę. Kas tai per paukštis? Gal kam teko susidurti? Internete nekažkiek info radau.
Atsakyti
QUOTE(mamymamy @ 2008 11 17, 12:50)
Nu va, išsityriau savo širdelę Vilniuje, Pylimo medicinos centre ir nustatė man kardioneurozę. Kas tai per paukštis? Gal kam teko susidurti? Internete nekažkiek info radau.


Labas 4u.gif
O kuo pasireiske tavo liga ?
Panasu, kad as taip pat turiu sirdies neuroze - vos tik kas, tuoj sirdele plaka kaip zuikio...
Antra syki meginu darytis fizinio kruvio megini - vos tik atsisedu ant dviracio, pulsas jau 120, pradejus vaziuoti - iki 180 , siandien ryte kartojau vel tas pats, tik tiek , kad atlikau moteriai priklausanti kruvi.
Spaudimas normalus. Gydytoja tik guzcioja peciais ir niekaip negali paaiskinti - echoskopiskai sirdis ideali ( jokiu padidejimu, issipletimu, sustorejimu ).
Vos tik grizau namo - pulsas normalus...
Skydliaukes hormonai - norma, tik turiu mazgeliu.
Jau nezinau, ka ir daryti...
Atsakyti
QUOTE(Skorpix @ 2008 11 17, 13:36)
Labas 4u.gif
O kuo pasireiske tavo liga ?
Panasu, kad as taip pat turiu sirdies neuroze - vos tik kas, tuoj sirdele plaka kaip zuikio...
Antra syki meginu darytis fizinio kruvio megini - vos tik atsisedu ant dviracio, pulsas jau 120, pradejus vaziuoti - iki 180 , siandien ryte kartojau vel tas pats, tik tiek , kad atlikau moteriai priklausanti kruvi.
Spaudimas normalus. Gydytoja tik guzcioja peciais ir niekaip negali paaiskinti - echoskopiskai sirdis ideali ( jokiu padidejimu, issipletimu, sustorejimu ).
Vos tik grizau namo - pulsas normalus...
Skydliaukes hormonai - norma, tik turiu mazgeliu.
Jau nezinau, ka ir daryti...


Va va, zuikio širdelė ir man būdinga smile.gif . Šiaip tai man nemalonūs skausmai prasidėjo širdies plote, o skydliaukė irgi noramali, tik keli mazgeliai. O beto, turiu dar prolapsą, kuris beveik niekaip nepasireiškia, tik širdelė kartais susivarto, bet man tai dzin, nes įprasta nuo paauglystės.
Darys dar echoskopą širdies, gal dar ką pamatys.
Bet gydytojas ten puikus, viską išklausė išžiūrėjo. Bet visgi noriu daugiau žinot, kas jau seniau turi tą neurozę, kaip sau pagelbėt daugiau ir be vaistų.
Aišku, dar eisiu pas gydytoją, nes kontrolė po kelių savaičių, tai turės man papasakot daugiau, nes ir taip jau biški šokas man.
Atsakyti
QUOTE(mamymamy @ 2008 11 17, 14:07)
Va va, zuikio širdelė ir man būdinga  smile.gif . Šiaip tai man nemalonūs skausmai prasidėjo širdies plote, o skydliaukė irgi noramali, tik keli mazgeliai. O beto, turiu dar prolapsą, kuris beveik niekaip nepasireiškia, tik širdelė kartais susivarto, bet man tai dzin, nes įprasta nuo paauglystės.
Darys dar echoskopą širdies, gal dar ką pamatys.
Bet gydytojas ten puikus, viską išklausė išžiūrėjo. Bet visgi noriu daugiau žinot, kas jau seniau turi tą neurozę, kaip sau pagelbėt daugiau ir be vaistų.
Aišku, dar eisiu pas gydytoją, nes kontrolė po kelių savaičių, tai turės man papasakot daugiau, nes ir taip jau biški šokas man.


Radau internete straipsniuka, gal kiek pagelbes rolleyes.gif

Širdis trokšta ramybės

Tereikia tik susijaudinti ar pavargti ir širdis, atrodo, iššoks iš krūtinės - taip stipriai daužosi. Tai - širdies neurozė. Ar ši liga pavojinga?

Funkcinis sutrikimas

Veikiamos streso hormonų smulkios kraujagyslės, maitinančios širdį, susitraukia, todėl į ją mažiau patenka deguonies ir maistingųjų medžiagų. Širdies raumuo apie pasikeitimus siunčia signalą nervų sistemai. Tada smegenys “duoda komandą” arterijoms išplėsti ir nemalonūs pojūčiai praeina, širdis nustoja smarkiai plakti. Tai - funkcinis sutrikimas, jis trumpalaikis ir nepavojingas. Taigi jaudintis nereikia - infarktas negresia. Moterims iki klimakso jis itin retas, nes širdį saugo moteriški hormonai. Bet prieš menstruacijas jų sudėtis pasikeičia, todėl kartais širdies darbas padažnėja - pulsas būna dažnesnis nei 80 tvinksnių per minutę - arba ji dirba su pertrūkiais.

Jei jūs susijaudinote, nuliūdote, pavargote ir jaučiate, kad širdis tarsi apmiršta arba ji taip daužosi, kad, atrodo, iššoks, geriausias vaistas - ramybė ir kalio preparatai. Vietoj jo galite suvalgyti vynuogių ar razinų, nes jose yra nemažai kalio. Stiprių raminamųjų nesigriebkite - puikiausiai padės 10-15 lašų valerijonų antpilo.

Kai pulsas padažnėjęs (daugiau kaip 80-90 tvinksnių per minutę), galite sau padėti. Visų pirma plačiai atverkite langus, atsisekite visas sagas, kad kūnas niekur nebūtų suveržtas. Atsigulkite ant lovos ir po nugara pakiškite keletą pagalvių. Užsimerkite ir abiejų rankų smilių bei didžiųjų pirštų pagalvėlėmis 10 sek. spauskite akių obuolius. Per minutę pakartokite tris kartus. Paskui giliai įkvėpkite, sulaikykite kvėpavimą, iškvėpkite. Taip darykite 5 kartus. Tada ramiai pabūkite 2-3 min. ir kvėpavimo pratimą pakartokite.

Galite išgerti širdies lašelių, nošpos ir po 15 min. širdies veikla pasidarys normali.

Padės aliejus ir vaistiniai augalai

Nusiraminti, sustiprinti širdį padeda aromaterapija. Uždarykite langus ir duris. Į aromatinę lempą įpilkite truputį šiltoko vandens, po ja uždekite specialią žvakę, o į vandenį lašinkite keletą lašų savo mėgstamo eterinio aliejaus - pakalnučių, melisų, mėtų ar rozmarinų. Pirmas seansas neturi būti ilgesnis nei 30 min., paskui kasdien vis po pusvalandį būkite ilgiau - iki 3 val. Ilgiau kaip 3 val. nebūkite.

Nuo širdies neurozės padeda vaistažolių arbatos. Jas reikia ruošti kaip ir bet kokią arbatą, bet gerti būtina 3 kartus per dieną po 1/3 stiklinės iki valgant. Vienos rūšies arbatą gerkite 2-3 savaites, paskui vartokite kitą.

Pirmas receptas. Sumaišykite valerijono šaknų, kraujažolių, melisų ir jonažolių (santykis 3 ir 3, ir 2, ir 1).

Antras receptas. Santykiu 3 ir 3, ir 2, ir 2 sumaišykite mėtų lapus, sukatžoles, valerijonų šaknis ir apynių spurgus.

Nuo skausmo širdies plote, jaudulio ir nemigos padės lygiomis dalimis sumaišytos ramunėlės, kmynai, mėtų lapai ir valerijonų šaknys. 10 g mišinio užpilkite stikline virinto vandens ir 30 min. virkite vandens vonelėje. Kai atvės, perkoškite. Po 1/4 stiklinės gerkite rytą ir dieną, o po 1/2 stiklinės - likus pusvalandžiui iki einant miegoti. Gydymosi kursas - 3 savaitės.

Kaip raminanti priemonė rekomenduojamas valerijono šaknų ir sukatžolių lygių dalių mišinys. 15 g žaliavos užpilkite stikline virinto vandens, 15 min. kaitinkite vandens vonelėje, 45 min. palikite, kad atvėstų. Paskui perkoškite, žaliavą nuspauskite. Gerkite po 1/4 stiklinės 3-4 kartus per dieną likus valandai ar pusvalandžiui iki valgant. Kursas - 3-4 savaitės.

Jei norite namuose ruošti vaistažolių arbatos ar antpilų, galite nusipirkti vaistinėje įvairių lašelių širdžiai stiprinti. Be to, žinokite, kad širdžiai ne tiek ir daug reikia: kad būtumėte laimingi - tada ji plaka lygiai ir ramiai, kad vartotumėte tinkamus produktus - liesą pieną, vynuogių sultis, vynuoges, apelsinus, greipfrutus ir kitus citrusinius vaisius, nes jie sumažina arterinį spaudimą ir cholesterolio lygį.
Atsakyti
[quote=Skorpix,2008 11 17, 17:16]
Radau internete straipsniuka, gal kiek pagelbes rolleyes.gif

Ot tai dėkui biggrin.gif , arbatas aš mėgstu, reiks darytis.
Atsakyti
Loram, tikrai labai informatyvūs postai mirksiukas.gif
Aš tik taip, probėgom pasidomiu. Nesinorėtų vėl patirti panašių dalykų, kaip buvo...
QUOTE(pandutė @ 2008 10 27, 08:13)
...
o kas tas yra permuse?msn gyd ta pati pasake,bet man buna taip baisiai kartais su ta sirdim,kad jau bijau kad nesustotu,va is pazystamu mire dabar 29mergina,irgi sake skundesi sirdies skausmais,tyre nieko nerado,o pasirodo nepakankamumas kazkoks buvo,nuo vitam trukumo,ir sustojo


Ne nuo vitaminų, o nuo elektrolitų nepusiausvyros (trūko gal magnio, kalio ir pan.? gal turėjo aritmiją dar?). Nes man buvo panašiai, kad ir kaip baisiai skamba tas "sustojo"... O jei "tyrė" vadinasi - darė EK, tai "nieko nerasti" visai įmanoma tokiais atvejais...

O bijoti tai gal nereikia, bijojimas tik sukels tuos permušimus. Reikia kontroliuoti, sakyčiau. Pirmas žingsnis, kad jau žinai apie problemą. Blogiau yra nežinoti. Aš tai sprendžiu tą problemą dabar paprastai: stengiuosi labai apgalvoti krūvius, ir fizinius, ir emocinius, o jei jau tenka, tai paskui tiesiog išsikariauti poilsio šiek tiek,
vartoju Mg su B (tarkim "Aconitum" magnis su B6 yra visai geras daiktas) laikas nuo laiko, kalį irgi kartais (ne pastoviai!). Tarp kitko, ir magnio, ir kalio preparatai šiek tiek mažina spaudimą (man asmeniškai, o ar taip "turi būti", nežinau), todėl reikia irgi jausti kada gerti. Jei krūvis būna labai didelis ir pasireiškia tachikardija su aritmija, kurios savaime nepraeina per kelias val., tada geriu lexotonilio pustabletį (norėčiau to vaisto visai atsisakyti, bet kažkaip dar nedrąsu; per savaitę koks kartas vis tiek gaunasi). Ir arbatas žolių vakare, a la neuro3 smile.gif (bet ne taip dažnai, nes nuo jų pykina). Nu ir viskas. Kaip po tokių skambiai baisių exdiagnozių, manau, neblogai mirksiukas.gif
Tiesa, aš dar mildronatą vis pagėralioju. Bet čia jau reikia gydytojo skyrimo, nors jis nereceptinis. Man tinka ir reikia, o žinau, kam ir netinka. Jis gali sukelti tachikardiją dar labiau. O jei ir tinka, jį geriau gerti ryte, nes vakare išgėrus gali kelti nemigą. Čia patarimas iš patirties.
Atsakyti
Sakykit, merginos, ar galiu netoleruoti Betaloc ZoK?

Paskyrė 1 k. per dieną 25 mg. Geriu jau 5 dieną, bet iš ryto taip silpna būna ir prakaitas pila, kažkur pusvalandį trunka, kol kažkiek praeina ta savijauta. Ir dar kažkoks nerimas prisidėjo, lyg kojos lengvai drebėtų g.gif . Širdžiai tai geriau, jau pajaučiau, bet ta pasikeitusi bendra savijauta tai manęs netenkina verysad.gif . Teks ko gera gydytojui skambinti ir klausti, ar viskas čia man gerai.
Atsakyti