Įkraunama...
Įkraunama...

Stiklo dirbiniai -"namų" sąlygomis

tai, kad tiesa pasakius nelabai suvokiu ko man reikia. gal galit patarti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(as_margarita @ 2009 06 29, 19:55)
tai, kad tiesa pasakius nelabai suvokiu ko man reikia. gal galit patarti  ax.gif



1.stiklo lazdelių (geriausia imti matines spalvotas arba skaidrias be jokiu efektu, pradziai to pakanka, ir jos nepilkuoja su paprastu senukuose pirktu degikliu )
2.strypelių apie 2mm skersmens
3. dujinio degiklio
4. atskyriklio (tokia kosele, cia buvo kalbeta apie ja )
5. ausinimo granulių/ausinimo krosneles
6. visokių įrankiukų nuo peilio, pinceto, žnyplių ir tt, ką fantazija leidžia
7.būtų idealu turėti knygą apie stiklo karoliukų gamybą
8. apsauginiai akiniai būtini

daugiau neprisimenu...gal kas papildys ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo žebenkštytė: 07 rugpjūčio 2009 - 15:29
Nu paskaičiau, tai labai labai man neaišku kaip jūs tą stiklą namie virtuvėj prie vaikų unsure.gif sulydot. Pirmas dalykas dėl paties proceso, kiek ten reikia visko turėti, dujų, lydymo lempą, antras dalykas dėl kenksmigumo. Gal tik aš dėl jo čia dabar traidalioju - dėl to, kad į stiklo metalo oksidus, glazūras, sako įeina švinas g.gif Ir į patį stiklą g.gif Nežinau tik kiek doh.gif Kokiu lygiu to reikia saugotis besilaukiant? g.gif Ar paprasta kaukė dirbant nuo to apsaugos ? Nes ir mano specialybė glaudžiai susijusi su stiklu, esu vitražistė ir norėčiau kurti....
Ištiesų, būtų įdomu pamatyti kaip žebenkštytė dirba su stiklu namie. Mano žinios apie stiklo pūtimą yra labai mažos blush2.gif Na ir šaunuolės jūs, kad darot, kuriat.
Atsakyti
QUOTE(nep @ 2009 08 10, 00:11)
Nu paskaičiau, tai labai labai man neaišku kaip jūs tą stiklą namie virtuvėj prie vaikų  unsure.gif  sulydot. Pirmas dalykas dėl paties proceso, kiek ten reikia visko turėti, dujų, lydymo lempą, antras dalykas dėl kenksmigumo. Gal tik aš dėl jo čia dabar traidalioju - dėl to, kad į stiklo metalo oksidus, glazūras, sako įeina švinas  g.gif Ir į patį stiklą  g.gif Nežinau tik kiek  doh.gif Kokiu lygiu to reikia saugotis besilaukiant?  g.gif Ar paprasta kaukė dirbant nuo to apsaugos ? Nes ir mano specialybė glaudžiai susijusi su stiklu, esu vitražistė ir norėčiau kurti....
Ištiesų, būtų įdomu pamatyti kaip žebenkštytė dirba su stiklu namie. Mano žinios apie stiklo pūtimą yra labai mažos  blush2.gif Na ir šaunuolės jūs, kad darot, kuriat.


aš kiek domėjausi pas chemikus, tai šitoks stiklo tirpinimas nėra kenksmingas sveikatai, nors jame tikrai yra švino, skaidriame... bet kiek supratau, jis nebūna dujinio pavidalo... na nežinau... jei jau teks mirti, tai geriau va taip, prigaminus daug daug gražių dalykų, negu šiaip... tik kotletus kepant...
paskui, tai nėra pūtimas, (nors pūtimą irgi noriu išmokti ), tai tik tirpinimas ir lydymas ir sukimas aptirpusio ant metalo strypelio...
turi būti įrengta ventiliacija... bet... kai jau bus tos išsvajotos dirbtuvės - tada...
su vitražais yra kitaip, jeigu naudojamas švinas vitražo siūlėms jungti va tada tas švinas tikrai kenkia, o pats stiklo tirpinimas...?
glazūros tikrai kenkia, tą žinau... bet yra bešvinių glazūrų. svirplelė gali apie tai daugiau papaskoti, ji jas naudoja...
o dėl pamatymo, tai prašom, bet kada... ax.gif
Atsakyti
Galėčiau prisiekti, kad buvau parašius klausimą praeitą savaitę, bet dingo.

Gal žinote Vilniuje pas ką pasimokyti šio smagumo?
Atsakyti
kadangi stiklo karoliukų gamyba užkrečiantis ir labai įdomus dalykas,tai prašom dalintis savo patirtim čia dėti schemas, nuorodas apie stiklo karoliukų gamybą, o taip pat rodyti savo pagamintus darbelius 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo žebenkštytė: 10 rugpjūčio 2009 - 10:50
Man idomu kiek ko elementariai butinai reikia, kad daryti tai namie. Kiek isskaiciau, merginos rasete, kad duju 2 rušiu, metalinio pagaliuko, to tokio vamzdelio, is kurio ugnis eina bigsmile.gif , kaip jis ten techniskai vadinasi, lydlempe? Ir dar idomu, ant ko tai darote, ant kokio pagrindo, negi ant laikrascio, ar klijuotes smile.gif g.gif Ir dar, kaip skirtingu spalvu stiklai tarpusavyje maisosi, nes krosnyje kai vitraza degi, daznai kai ne ta ne taip padedi, ne ta spalva, jis sprogsta. Taip pat sprogsta ir neteisingai aušinamas...Tai va, tai man viskas įdomu. Todėl tikrai, jei žebenkštytė dar kada rengtų tas nemokamas pamokėles, labai norėčiau pasižiūrėti.
Papildyta:
QUOTE(Šilko Namai @ 2009 08 10, 10:06)
Galėčiau prisiekti, kad buvau parašius klausimą praeitą savaitę, bet dingo.

Gal žinote Vilniuje pas ką pasimokyti šio smagumo?

matyt moderatorė užskaitė tai kaip neleistiną reklamą forume...
Papildyta:
QUOTE(žebenkštytė @ 2009 08 09, 23:20)

su vitražais yra kitaip, jeigu naudojamas švinas vitražo siūlėms jungti va tada tas švinas tikrai kenkia, o pats stiklo tirpinimas...?


Tik noriu pridurti, kad nebijokite turėti vitražų namie, pakabintas jis nekenkia, nebent aplaižytumėt (čia mačiau viena mergina truputį bijo vitražą namie laikyti, nes jis su švino siūlėm. Beto kameriniai vitražai, mažiukai, dažniau būna ne su švino, o su kitokiom siūlėm)
Švinas bei tos medžiagos gali kenkti darbo procese. Šiaip šviną lydo, lanksto meistrai, dailininkas piešia su oksidais, glazūrom...
Atsakyti
nep, gal bus taip aiškiau ko ten reikia tam karoliukui smile.gif

user posted image

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo irmulia: 20 rugpjūčio 2009 - 10:38
[quote=nep,2009 08 10, 12:00]
Man idomu kiek ko elementariai butinai reikia, kad daryti tai namie. Kiek isskaiciau, merginos rasete, kad duju 2 rušiu, metalinio pagaliuko, to tokio vamzdelio, is kurio ugnis eina bigsmile.gif , kaip jis ten techniskai vadinasi, lydlempe? Ir dar idomu, ant ko tai darote, ant kokio pagrindo, negi ant laikrascio, ar klijuotes smile.gif g.gif Ir dar, kaip skirtingu spalvu stiklai tarpusavyje maisosi, nes krosnyje kai vitraza degi, daznai kai ne ta ne taip padedi, ne ta spalva, jis sprogsta. Taip pat sprogsta ir neteisingai aušinamas...Tai va, tai man viskas įdomu. Papildyta:

1.degiklio - tas iš kurio eina liepsna (jame įsistato ar prisijungia dujų balionas ar balionėlis kuriame yra jau mišinys dujų, propanas plius butanas)
2.stiklo lazdelių
3.pasidedu viską ant storesnės fanieros, reiktų bet kokio metalo lapo ant stalo


stiklo lazdelės visos vienodo koeficiento, todėl nesprogsta maišant spalvas... aušinama irgi specialiose aušinimo granulėse arba dar kitokiais būdais, bet net ir neįdėjus niekur karoliuko stiklas nesprogs kaip kokia petrada, o tik sutruks ar iskils... na, nieko baisaus...
Atsakyti
kaip įdomu ir gražu wub.gif bet kol kas man tai atrodo labai sudėtinga ir nemažiau pavojinga blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(ViduKu @ 2009 08 17, 16:48)
kaip įdomu ir gražu  wub.gif  bet kol kas man tai atrodo labai sudėtinga ir nemažiau pavojinga  blush2.gif


Na, kai viską darau su galva ir su atsakomybe prieš save ir kitus, ir pagal tam tikrus reikalavimus, laikausi saugumo technikos reikalavimų, pas mane dirbtuvėse tikrai yra saugu. Kviečiu užsukti ir pačiai pabandyti ir pamatyti ir spręsti tada bus lengviau... ir apsisprendimas bus aiškesnis...
Atsakyti
O propanas ir butanas nepavojinga?
Atsakyti