Įkraunama...
Įkraunama...

Stiklo dirbiniai -"namų" sąlygomis

QUOTE(purpsius @ 2008 11 06, 15:55)
Sveiki, čia aš dėl to savo nudaužto pakabučio. Gyvenu Vilniuj, dažnai būnu Kaune, gal merginos žinot, pas ką kreiptis? Ar čia bet koks juvelyras gali man padėt? Su stiklu susidūrus tik tiek, kad mielai nešioju smile.gif tai ir nelabai žinau, kur daugiau pagalbos ieškot.

Aš nežinau ką tau pasiūlyti...tai nieko ir nerašau....bandyk pas juvelyrus gal....
Papildyta:
Matai žiūrint kaip nuskilę....bet jei tik dėl to, kad neįrėžtų, tai nusipirk mažą gabalėlį pačio smulkiausio švitrinio popieriaus ir pakabuką laikydama po vandens srovele, kantriai ir švelniai šlifuok....aštrumą tikrai nuimsi, tačiau jei jis kokios tamsesnės spalvos, liks matinto stiklo įspūdis ten kur trinsi...tada tiesiog patepk tą vietą su skystu silikonu arba šiaip bet kuo riebiu ir skystu.... Va tokios būtų nuorodos pirmajai pagalbai, o jei jau rimtai, tai tik pas meistrus arba įsigyti naują pakabuką mirksiukas.gif

P.s. jei dar turi atskilusį gabaliuką - priklijuok jį su stiklą klijuojančiais klijais mirksiukas.gif Susiklijuos kokykiškai, jei klijuojamą vietą nuriebalinsi mirksiukas.gif

Psio....daugiau atrodo nieko negaliu patarti....
Atsakyti
O gal kas nors bande stikla dekoruoti ne tokiomis sudetingomis priemonėmis, o su tomis priemonėmis Glass Deco? 4u.gif as bandau dekoruoti taures, bet sitie dazai tokie kaip silikoniniai, su naguciu nusilupa nesunkiai. Maniau gal pabandyti laku užtepti sutvirtinimui? blush2.gif Bet nežinau kaip gausis g.gif gal kas bandėte toki techniką? 4u.gif
Atsakyti
Visom kam idomu stilo gamyba namie.
Stiklo gavbalai,dazai,formos,irengimai,ir kitos smulkmenos reikalingos tam darbui galit rasti cia.
http://www.mamut.net...yimportno/shop/
Tik del siuntimo kainos reiktu paciom pasidometi.
Seip sitos produkcijos kokybe labai gera.Turiu drauge kuri stiklu uzsiima senai ir viska is ten susipirko.
Ir su ta parde galima net bendradarbiavimo sutarti pasirasyti labai saunus zmones ir lanksti ju sistema.
Atsakyti
Stiklas be proto brangi pramoga verysad.gif . Stiklo krosnių kaina prasideda nuo 10-15 tūkstančių litų, už tokią kainą gali nusipirkti mažą krosnelę, kuri bus skirta smulkių papuošalų gamybai ar kažkam panašaus. Žinoma daug profesionalų arba rimtų mėgėjų krosnis darosi patys, taip labai daug sutaupo. Aš pati kažkaip nelabai įsivaizduoju kaip galima be stikliaus pagalbos kažką daryti g.gif .
P.s. patarimas: nebūtina pirkti tepalinio rėžtuko, paprastą rėžtuką galima karts nuo karto perbraukti per kempinę išteptą tepaliuku. Be to norint pjaustyti stiklą labai smulkiomis detalėmis, rankomis neatlaušite, reikalingos spec. laužimo replės, jos ganėtinai brangios ir pakaitalo net nežinau blush2.gif
Atsakyti
stiklo karoliukus pradejau daryti is paprastu vyno (melynas stiklas ) ir alaus (rudas ir zalias stiklas ) buteliu...su paprastom butano-propano dujom... jokiu beprotisku islaidu...daug kantrybes... o dabar gavau dovanu stiklo pagaliukus, jau specialius karoliukams daryti namie, buitinemis salygomis...aplink zuja du maziukai leliukai, namelis mazulytis, viska darau virtuvej ... nieks nesprogineja nei stiklas nei dujos... gal nuodinga, bet man jau pasidare nuodingiau sedeti be uzsiemimo, negu kad sukti raudona karoliuka.... del tukstantiniu islaidu yra netiesa...karoliukams krosneliu jokiu nereikia, reikia duju degiklio, zinoma geriau deguoninio. as siuo metu naudoju paprasta i kuri isistato vienkartiniai balioneliai, ju kaina apie 6 lt...man pradziai mokinimuisi pakako, o dabar jau reikia deguoninio.... noriu tik pasakyti, kad nereikia is anksto nusiteikti kad cia "tikrai ne man" nes reikia 10 000lt... nesamone... padziai reikia prisiliesti prie to stiklo...pajausti jo kaprizinga charakteri...ir tik tada kai jau tikrai uzveza, ....tiesa sakant vat tada jau pasidaro nebesvarbu kiek kas kainuoja... nes bent mane uzvalde stiklo aistra...ir atiduosiu tam tiek, kiek tuo metu turesiu... bigsmile.gif

Atsakyti
Darbo pradžiai ir eksperimentams gal krosnelės ir nereikalingos, bet norint naudoti karoliukus juvelyrikoj, džiovinimo krosnelė yra būtina, kadangi džiūnant kambario temperatūroje, karoliukas ataušta netolygiai (iš išorės jau būna atšalęs, viduje dar karšta) ir jie dėl to arba skyla arba yra mažai patvarūs. Bent jau taip rašome įvairioje literatūroje.
O kaip atrodo tas dujų degiklis, jei ne paslaptis? bigsmile.gif
Atsakyti
[quote=Šilko Namai,2009 01 26, 10:03]

yra specialios ausinimo granules... jokiu krosneliu nereikia, nebent daroma masinei gamybai...o jau pagaminta ir atausinta karoliuka galima naudoti ir juvelyrikoj ir buityje ir kur tik fantazija leidzia... nereik daryti is to kulto.... 4u.gif

o degiklis toks elementarus kad net sunku nupasakoti.... dazniausiai vyrai toki garaze laiko ir vadina lietlempe arba gal litavimo lempa smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mamytedaiva: 27 sausio 2009 - 18:27
ir dar truputis istorijos...
mano stiklo kelias prasidejo nuo idejos atkurti ir pagaminti stiklo karoliuku verinius, kuriuos nesiojo musu senoves , mazdaug 10 - 14 amziaus, moterys, kadangi vyras archeologas, tai literaturos, piesiniu, nuotrauku ir tt netruksta namie....be to visko yra ir muziejuose.

o atkurti uzsibreziau irgi ne su dujomis, o krosneleje, paprastoje, kuri kurenama anglimi...
ir vesinti zinoma teko ne specialioje krosneleje uz 10 000 lt, o taip senoviskai, primityviai...
tie stiklo karoliukai, kuriuos padare kazkoks meistras kazkada senoveje tokiomis salygomis is to meto stiklo ( be kazin kokiu siuolaikiniu chemikalu), isivaizduokite isliko net iki siu dienu... todel drasiai galiu daryti isvada, kad vis del to jie tiktu net ir juvelyrui superprofesionalui... nors beje... kiek man teko skaityti literaturos, stiklas vis del to yra kaprizingas...gali net brangiausioje krosnyje atausintas karolis imti ir po menesio kabojimo ant jusu kaklo - susprogti... del savo vidiniu itampu...

o kadangi tema skamba, "kaip pasigaminti kazka is stiklo namu salygomis" tai ir rasau, kad negasdinkit mamyciu jokiom baisiom kainom, nesudievinkit paprasto amato ir is savo patirties sakau , kad tai nera brangu ir imanoma daryti namie...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mamytedaiva: 27 sausio 2009 - 21:04
mamytedaiva, labai aciu, kad pasidalinot savo patirtimi thumbup.gif butinai pabandysiu ant savo degiklio pasidaryt karoliuku is paprasto stiklo bigsmile.gif
Atsakyti
tada reikia dar is samotiniu plytu kokiu 6 ar 8 susideti krosnele, nes paprastas buteliu stiklas megsta aukstesne temperatura... ir ji sunkiau atvesinti kad nesprogtu... siaip geriausia gauti vitrazinio stiklo, medicinine pipete dar tinka smile.gif o labiausiai tai stiklo lazdeles.... galima per interneta rasti...lazdelems jokiu krosneliu jau nereikia...o degiklio uztenka

cia buvo jau mineta firmele kaune, "baltaxia" jie pardavineja lazdeles... kaina kiek zinau nuo 60 iki 80 lt uz pakuote lazdeliu...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mamytedaiva: 28 sausio 2009 - 13:33
Čia matosi dalis darbo proceso My Webpage
Atsakyti
vitrazinio stiklo turiu, tai bandysiu bigsmile.gif nes man smagiau is paprastesnio tokio daryt, lazdeles gal kada veliau, kai sitaip isbandysiu ax.gif ... o ant ko sukat karoliukus? g.gif koks strypelis tinka? ax.gif
Atsakyti