Įkraunama...
Įkraunama...

Stiklo dirbiniai -"namų" sąlygomis


 ! 
Forume draudžiama:
Šiukšlinti (naudoti "SPAM'ą" - Stupid Pointless Annoying Material/Message ).
• rašyti temos neatitinkančias žinutes ("Off-Topic" - bet kokios žinutės, neatitinkančios diskusijos arba forumo temos, laikomos besaikiu šiukšlinimu).
• rašyti žinutes, kuriose atsakoma tik šypsenėlėmis arba vienu žodžiu; jos taip pat laikomos šiukšlėmis.

Bet kokie komercinio/platinimo/reklaminio pobūdžio skelbimai (tiek temos pavadinime ir turinyje, tiek dalyvio logo/avatare/pavadinime ir paraše). Komerciniai skelbimai bus ištrinti, o dalyviui skirtas asmeninis įspėjimas, draudimas rašyti komentarus arba visiškai uždraustas prisijungimas Forume.

Prašome nekelti didelės apimties nuotraukų, nes jos užima daug vietos, kitu atveju jos bus trinamos.

Taip pat necituoti žinučių su nuotraukomis, nes besikartojančios nuotraukos užima daug vietos.
Atsakyti
noreciau pabandyti daryti sages is veidrodeliu, bet neisivaizduoju kaip namu salygomis galima butu ta stikla pjaustyti g.gif
Atsakyti
Nu aš ne kžin kiek nusimanau stikle, bet kiek žinau, galima bandyti pjaustyti spec rėžtuku, bet jei reikia labai tiksliai išpjauti smulkias detales, tai arba yra koks spec įrankis, arba reikia naudoti brangų rėžtuką, į kurį pilamas tepalas, ir kuris kainuoja apie du šimtus litų (tokį naudoja stiklo pjaustyklų meistrai). Kiti, lygtai bando plytelių pjaustymui skirtomis mašinėlėmis pjaustyti... O iš tikro- ta nežinau...gal yra dar kokių gudrybių
Atsakyti
O aš tai dabar žvalgausi vitražų kainų- nu ir žinokite, kiek beradau internete lt. puslapių, kur reklamuojasi vitražų meistrai- nei vienoje e svetainėje neaptikau kainų blink.gif Čia kas, valstybinė ar komercinė paslaptis, aš nežinau, ar ką? Aš turiu tokią taisyklę- nepirkti tos prekės, kurios pardavėjas slepia kainą- man tai nerimtos firmos ženklas, negerbiančios kliento, ir netaupančios jo laiko, beigi keliančios įtarimą, todėl visada pirma atbyra tie variantai, kurie neskelbia kainų. Nu čia gi nei vienoje svetainėje nebuvo paskelbta net preliminarių kainų blink.gif Kažkokiame žurnaliukyje radau žurnalistės interviu su vitražų meistre, tai ji išsidavė, kad maždaug kvadratinis metras vitražo gali kainuoti nuo dviejų tūkstančius litų blink.gif Bet ji meninkė, ir neaišku ar tiek kainuoja tik jos darbai, ar visi, ar yra kokių paprastesnių, pigesnių pramoninių masinės gamybos variantų.. Gal kas nors žino kokios info apie Lietuvoje (Vilniuje ar kur arti jo, bet tinka ir info apie kitas lt. vietoves) parduodamų vitražų kainas? Nusprendžiau, kai remontuosiu kambarį, įgyvendinti tokią idėją: kadangi gyvenu daugiabučiame, miegamąjame rajone, ir tai man visai nepatinka- kiek save atsimenu, nuo gimimo turbūt, norėjau gyventi Senamiesty Mane, kaip ir daug ką, užburia kvepiantys senove ankšti kiemeliai bei jaukūs užkaboriai, ant palangių sutūpę katinai, įvairūs ir keisti praeiviai, apleistos bažnyčios ir t.t.smile.gif Daug kas ten nori ir jaučia tą patį- ne paslaptis, bet ne paslaptis ir tai, kad jei baigei neprestižinę specialybę, ir neturi nuosavo verslo, arba nedirbi užsieny- gyventi senamiesty (bent jau turėti ten nuosavą butą)- nukirstos galvos svajonė, nebent imtum paskolą, kurią susimokėtum tik prieš savo mirtį, ir visą gyvenimą gyventum dėl jos.. Tai aš nutariau nepuoselėti tuščių vilčių, arba puoselėti, bet kol puoselėsiu- tuo pačiu truputį apgauti save ir savo svečius biggrin.gif Ir- įsirengti kambarį, kuris vadinsis "senamiesčio kiemas"- t.y. vieną kambarį įsirengti kaip senamiesčio kiemo imitaciją. Tokį- kuriame nebebus brangių, ir kažkada vis tiek susidėvėsiančių ar atsibosiančių, užgriozdinsiančių kambarį baldų, kuriuose vis tiek netilps visi betvarkę sudarantys daiktai, o vietoj jų bus įrengtos atsidarančios sienos, o už jų stelažai- na tokios kaip sieninės spintos, atrodančios kaip paprasčiausios kambario sienos (dažytos, tapetuotos, ar kt)- t.y. kambarys atrodo kaip tuščias- tik slepia paslaptį atsidarančias sienas, už kurių slepiasi visi daiktai. Kad tai iš tiesų atrodytų kaip kiemas smile.gif Taigi tos sienos, turės būti ne tuščios- o jose norisi, jog būtų langai (arba jų imitacijos)- kurie yra šviečiantys (t. y. už jų įmontuotos lempos) ir vakare, sujungus tas lempas, jausmas- kaip vakare stovėtumei senamiesčio kieme, kur name sujungtos šviesos, o dieną degtų dienos šviesos lempos, ir užmetus akį į langus, iš pirmo žvilgsnio neitų atskirti, kuris langas tikrasis (tikras - į lauką- ten yra tik vienas)- taip ir kambary būtų šviesiau bei jaukiau.. Taigi, dar be langų- ten būtų ir senovinės durys, visokie kampai ir atsikišimai- kaip senamisčių kiemuose, gal net gragmentas čerpinio stogo, apaugusio kokiu vijokliu (kambariniu, žinoma), ir visokių mažų, keistų apvalių, trikampių, ala palėpės ar rūsio langelių palei grindis bei lubas. Na mintis turbūt maždaug aiški.. Kambarys tas mažas, taigi kažin ko sudėtingo ir labai daug- nebus ten, juo labiau, kad materialiniai ištekliai labai riboti. Taigi, užsimaniau aš vitražiukų į tuos visokius langelius- ir į tikrą langą- ir tokių, kad būnant kambaryje, pamirštum, jog esi ne senamisty- t.y. kad nesimatytų tos nykumos, kuri už lango, o kad jaustumeisi kaip kokioje senamiesčio bibliotekėlėje, kiemelyje, ar kavinukėje. Vitražai būtų perkami vietoj visų naujų baldų, kurie ten suplanuoti buvo- tik klausimas, ar nekainuos brangiau, nei apstatyti kambarį naujais, neblogais baldais? Be to, vitražų tikslas būtų ir spalvų terapija- ryškiomis ir šiltomis, raudonomis ir geltonomis spalvomis išsklaidyti lėtinę depresiją... Manau, kad mane tenkintų ir paprasti, vientisų vienodų raštų piešiniai, svarbu tik kad būtų daug ryškių ir šiltų spalvų- kažko labai įmantraus ir meniško neleistų kišenė net ir labai norint.. Tai, sorry, už komentaro ilgį, ir gal jis ne į temą, bet gal kas turi minčių, kur gauti nebrangių sodriaspalvių vitražų? Ar gal idėjų, kaip galima kažką panašaus pasidaryti namų sąlygomis, nesusprogdinant buto lotuliukas.gif Svarbu, kad spalvos nebūtų drumstos, ir pasidengtų vienodai- tolygiai (tie kažkokie stiklo dažai man kažkaip ne tas, nesukuria tos užburiančios nuotaikos, nes pasidengia ne tolygiai, o aš ir piešti visai nemoku, ypač su kontūrais nemoku dailiai elgtis- kažkaip vaikiškai man gaunasi- bet jei nerasiu kito varianto, matyt reiks nusižiūrėt kokį piešinį, ir bandyti keverzoti- bet kažkaip norisi rimtesnio reikalo- ne vaikiško tokio- juk vis tik baldų nebus - tai kad neprastintų)... Be kainos, mane dar domina, ar neįmanomos be švino kokios alternatyvos? kažkaip nedrąsu man šviną kambary laikyti (o vitražų jungiamosios juostelės gi dažniausiai būna švininės)- ypač jei daug bus tokių langiukų- juk jis labai kenksmigas sveikatai, kaipiasi organizme, sukelia visokius vėžius ir kitas nepagydomas ligas blink.gif O juo labiau, kad tie langai bus tik imitacijos- jų neveiks kintančios oro sąlygos ir pan.- bet vis tiek norisi kuo panašesnių į tikrus vitražus. Taigi, gal kas turi kokių patarimų kur nusipirkti ar kaip pasidaryti kažką tokio? Nu atsiprašau, kad taip užsivedžiau- tas remontas dar ne taip greit bus, bet jau reikalas pribrendo, tai iš anksto vystau idėjas, ir taip užsikabinau už šitos ax.gif wub.gif Taigi, laukiu idėjų- kelios galvos vis geriau nei viena, visai nesigaudanti vitražuose nei jų kainose- pradžioje galvojau šiaip užmesti akį- nemaniau tiek rašyti, tai tikrai sorry, jei jau yra kokia panaši tema, kurioje labiau tiktų pasisakyti tokiu klausimu..
Atsakyti
P. S. kažkuri forumietė mačiau daro vitražiukus, pasiskelbusi yra skelb. lentoj- bet ten pas ją daugiau smulkūs tokie -mini vitražiukai, tai nežinia, ar langui dideliam darytų, ir ar turi tokių visai skaidrių ryškių spalvų, kuriomis galima dengti didoką langą.. Bet čia jau jos klausti reikės, matyt, ale jei kas ką nors dar žino apie prekybą vitražais ar jų kainas, savadarbę paprastą gamybą- vis tiek pasidalinkit, nes aš visai mažai info turiu, arba ji neišsami...

Pačiu blogiausiu atveju, labai stengiantis, gal galima bandyti ką dailaus sukurpti iš kokių klijuojamų plėvelių ryškiaspalvių- skaidrių? Kažkaip niekada neužmačiau tokių niekur- senukuose mačiau kažkokį ant langų klijuojamą ala vitražą (plėvelę iš rulonėlių, toks vitražinis raštas, atseit imitacija- bet spalvos per blankios- nėra to užburiančio efekto, kaip stiklas duoda- kažkaip kaip nublukę visos- ypač raudona, kuri kaip tik ir žavi labiausiai, tokia vos vos- kaip mėsos nuoplovos schmoll.gif - pigiai atrodo).. Bet gal kas žino kokių kitokių ryškių skaidrių spalvotų plėvelių- vienspalvių, arba gatavai su raštu? Gal tiesiog karpomų kokių yra, standžių- nebūtinai klijuojamų.. Kaip nors kontūrus kokius neblogus sumąsčius, gal visai pusė bėdos atrodytų, iš įvairių spalvų pasikarpius kokių paprastesnių figūrų, juo labiau, kad gali ne tiek ir mažai prireikti to vitražo- tai gal pavyktų kokią paddielkę pasidaryti labai tikrovišką- nu butas ne prabangus, pinigų ne kažin kiek, tai didelio autentiško meno, ir "ne kičo" gali neišeiti susiveikti..

Arba gal kas žino vietas, kur Vilniuje (o gal ir ne tik Vilniuje) privatus asmuo galėtų nusipirkti spalvoto stiklo- pavyzdžiui ryškiai raudono, geltono, mėlyno ar žalio- skaidraus - nes visokiuose senukuose irkitur stiklo pjaustyklose tik visoks rusvas ir baltas matinis, dar koks nors ripliuotas - bet kitokių spalvų nė su žiburiu nerasi tokiose vietose:mmm Tai gal yra tarp jūsų, kas susidūrę, ir žino kur jo būna ar nebūna pirkti? O gal tos firmos, kr nete skelbiasi, kad prekiauja stiklu, irgi neturi skaidrių ir ryškių raudonų, ir pan. spalvų, o tik visokias butelines- rusvas arba neskaidrias drumstas-matines?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo svytejimas ezero dugne: 13 balandžio 2008 - 23:44
yra vilniuje parduotuve "heliopolis" joje daug yvairiu rusiu plastiku pleveliu organinio stiklo ir t.t.verta apsilankyti mirksiukas.gif
Atsakyti
Ačiū, apie tokią negirdėjau kažkaip- reiks apsilankyti, pasidairyti ko ten yra...
Atsakyti
siūlau apsilankyti Vitražo manufaktūroje, Stiklių gatvėje. Ten apšvies ir apie kainas (vitražo kainos yra didelės, nes dirbama ne tik su stiklu, bet ir su švinu, kuris šiaip gi nuodingas, tad pinigai imami ne tik už sunkų darbą, bet ir už darbą kenksmingomis sąlygomis). Be to, galbūt galerijoje iškart pamatysi tai, kas tau patiks, nes ten kartais būna visokių sienų instaliacijų.
Atsakyti
Tai ar kas išbandė namų sąlygomis (arba ne namų biggrin.gif ) ką sukurpti iš stiklo? bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo irmulia: 29 spalio 2008 - 23:26
Labai daug domėjausi šia technika ir apsisprendžiau, kad kol nebus nuosavo namo su tokiems reikalams skirtu kambariu, tol net nebandysiu. Tai yra žaidimas su dujomis ir deguonimi, todėl reikalinga saugi aplinka. Be to, kaip jau kažkas minėjo, reikia labai gerai vėdinamų patalpų, tuo tarpu dirbant bute, kokia ventiliacija?.. O juk paskui ir miegoti reikia.
O ir turint saugų kampą, kiek skaičiau, reikia labai ilgai mokėtis, kol tau nebeskyla, nebedūžta, nesideformuoja ir t.t. Įrankiai taip pat nepigūs, pats aparačiukas apie 1000 Lt kainuoja (o gal ir yra pigesnių kinietiškų atitikmenų). Taip pat reikalinga (nebūtina, bet pageidautina) kažkokia krosnelė darbams aušinti.
Antra vertus, dideles pastangas atsveria unikalūs darbai.
Atsakyti
Kažkada youtube buvau užtikusi tokį filmuką, kur rodė kaip daryti pakabukus. Ten karpė spalvoto stiklo plokšteles, tada pridėdavo visokių priedų ir dar kažko ir dėdavo į aparatą, rodos krosnelę. Tai šiam reikalui manau nereikia spec. patalpų ir pan. dalykų, reiktų tą krosnelę įsigyti g.gif

kažkas panašaus Glass fusion -video filmukas
Atsakyti
O čia radau laikrodžius www.martgaleria.hu

user posted image

Vienas blog'as biggrin.gif

mariaparmoglassfusion
user posted image


ir jau sužinojau kiek krosnelė kainuoja doh.gif

Kažkas tokio kainuoja ~ 500 eurų blink.gif

user posted image
Papildyta:
O čia gan plačiai aprašo kaip kas :

www.designsbylifah.com

user posted image


Atsakyti