Įkraunama...
Įkraunama...

Stiklo dirbiniai -"namų" sąlygomis

Man pačiai jau kuris laikas labai smalsu kaip, iš ko ir su kuo Tai daroma.
Gal atsiras tuo užsiimančių ir papasakos apie šią techniką.
Pradžiai įdedu kelias nuorodėles :
http://www.youtube.c...e?user=hotglass
http://www.youtube.c...er=Margriet1962

Esu mačiusi forume keletą mamyčių , rodančių savo stiklinius dirbinius (papuošaliukus, rėmelius, vitražiukus) , tai manau, kad tai įmanoma atlikti ir ne kažkokiose ypatingose sąlygose ir patalpose... Taigi smalsiai lauksiu temos "išsiplėtojimo" smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo irmulia: 10 rugpjūčio 2009 - 10:42
Itariu, kad reikia krosnies su labai aukšta temperatūra.
Atsakyti
ir man būtų įdomu rolleyes.gif
Atsakyti
Tai vadintus- lampwork. Fantastiški grožiai wub.gif
Atsakyti
Lampwok forumas
kur galima rasti visus atskymus į visus klausimus biggrin.gif

user posted image

Iš čia matyti, kad iš ties nereikia ypatingų dirbtuvių ir įrenginių, kad gaminti tokius grožius wub.gif

Žingsnis po žingsnio

Tutorial

Galerija įvairių grožybių

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo irmulia: 15 birželio 2007 - 07:00
Video medžiaga (daug filmukų) biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo irmulia: 15 birželio 2007 - 10:50
Nu gi rodot profesionalu darbus.
Tai tikrai nera paprastas darbas su stiklu.
Atrodo tik labai lengva.Visu pirma tai ir pavojinga namu salygomis su atvira liepsna.

As kazkada stiklo fabrikelyje daraiu vazele,labai primityvia.Tai tikrai ne taip jau ir legva kaip zaist su Fimo ar moliu.
Atsakyti
Na va , "pašnipinėjau" "Pagyrų puodą" ir radau forumietę, kurios darbelius turėjau mintyse . Tai Ievut , štai jos darbelių fotogalerija http://s196.photobuc...ms/aa249/Ievut/
Būtų labai įdomu sužinot , jei ji pasidalintų savo patirtimi. Jei pasidalintų...
Atsakyti
Na bet jos darbai tikrai ne tos technikos kur buvo nuorodos auksciau.


Greiciausia tai virtazine technologija.
Atsakyti
Na, stiklui tai reik aukshtos temperaturos,- arba atviros liepsnos arba spec krosnies, nieko jau cia kitaip nepadarysi schmoll.gif
tiesa, pas mus rankdarbiu parduotuvese pardavineja tokius a la vitrazhus,- metalinius remelius, i kuriuos beriamos ivairiu spalvu spec granules (kazkoks polimeras), ishkepama orkaitej, granules ishsilydo ir galima apsimest, kad padarei vitrazha unsure.gif

mane shiaip vitrazhai labai 'kabina'...kazkada viena mano drauge uzsiiminejo...fantastika wub.gif nors nepigus malonumas unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(uups @ 2007 06 17, 00:01)
Na, stiklui tai reik aukshtos temperaturos,- arba atviros liepsnos arba spec krosnies, nieko jau cia kitaip nepadarysi schmoll.gif
tiesa, pas mus rankdarbiu parduotuvese pardavineja tokius a la vitrazhus,- metalinius remelius, i kuriuos beriamos ivairiu spalvu spec granules (kazkoks polimeras), ishkepama orkaitej, granules ishsilydo ir galima apsimest, kad padarei vitrazha  unsure.gif

mane shiaip vitrazhai labai 'kabina'...kazkada viena mano drauge uzsiiminejo...fantastika  wub.gif  nors nepigus malonumas unsure.gif



Labas,

stiklas yra skystis,karoliams dazniausiai naudojamas Moretti - minkstas stiklas,borosilicate (pyrex). Tirpsta prie 1200 c.,liepsnos karstis priklauso nuo sudeties,ka naudosite ugniai maitinti. Labai smulkiems dirbiniams uztenka propan duju,Didesniems- propan ir deguones misinis.Geras karstis pasiekiamas maisant acytelene ir deguones- ka daro santechnikai.Dideliems lampoms-vazomes naudojama krosnis,kuri praktishkai kurianama visa laika-taip pigiau.Jeigu padarysite stiklo dirbini ir neleisite palaipsniu (kas 4 valandas) para atshalti-is vidaus i lauko puse,gaminis gali trukti.Stiklas yra ''gyvas''-tiek virtuveje suduzes puodelis (sutraukias ir skiles nuo blogos energijos- kas priimta manyti Rytu tautu fillosofijoje) tiek profesijoje dirbancio darbininko - stiklas gali ''neklausyti" ir tureti "savo '' norus. Spalvos priklauso nuo mineralu, sunkiausia dirbti su 'metalo' spalvomis-skirtingas temperaturu reikalavimas. Formos suteikiamos gravitacijos pagalba arba su ivairiais irankias.Jeigu neleisite stiklui atsalti is vidaus palaipsnui- bus grazu,bet nepraktiska-ziedo ar apyrankes nenesiosime-iskils.Mazos krosneles nera labai brangios.Seniausia salis dirbanti su stiklu-Italija.Venecijoje Murano sala, kur galima studijuoti visiems- tik mokek pinigus.
Tai yra nesudetinga, bet daug lesu reikalaujantis hobby.Stiklas brangus ir kol ismoksti 'valdyti' ismeti daug pinigu.Svarbiausia-saugus zaidimas-neprirakintas deguones balionas gali tapti torpeda praeinanti kiaurai pastatus.Labai gerai vedinamos patalpos (nebutinai didele ) -bet be vejo sroviu,akiniai (nesveika akims ziureti i liepsna ir nematai pacios ugies,spalvu)
Tas pats stiklas tik kitokioje formoje (laksto, trupiniu ) naudojamas vitrazo arba ''Tiffani" dirbiniams su skirtinga apdirbimo technologija. Tai pat galima naudoti plonai piaustitus agmenys- kristalus,.. etc.
Visa tai paprasta ir lenga. Reikrtu tureti gera pradzia-gera destytoja-saugumas,zynios ir sutaupyti pinigai ''ant '' klaidu.
Ada
Atsakyti
Adaili gal ir mokymus gali pravesti šia temą, nes matau nusimanai tame? Galvoju, kad nemažai atsirastų norinčių išklausyti tokį įdomų kursą... mirksiukas.gif
Atsakyti