Įkraunama...
Įkraunama...

Kada leisti vaiką į mokyklą?

QUOTE(vaiddda-d @ 2007 07 20, 09:36)
Cia nuo kiekvieno vaiko priklauso.Vienas jau penkeriu sulaukes i mokykla verziasi,o kitas net septyneriu nenori eiti.

Ir labai skirtumas, kurio negali numatyti. Maniske siemet eis i pirma klase (beveik 7m.), o per vasara sedi - skaito, skaiciuoja, net po 10min. rasyt bando (tiek issedeti beveik stebuklas, jau nekalbu apie susikaupima doh.gif ). O dar pavasari abejojau del leidimo, nes tarsi mokintis gali, bet dvi raides sujungti buvo problema (per ilgai laiko uzima).
Ne i tema: nuvaryti miegoti didziausia problema ir paaiskinimas: ko tu mane vis verti miegoti, juk as tiek laiko prarandu.
Atsakyti
Yra vaikų, kurie nemėgsta eilėraščių, ir tai nėra svarbiausias mokyklinės brandos rodiklis. (Aš taip pat poezijos nemėgstu hihihi.gif .)

Labai gerai, kad tokio amžiaus vaikas pažįsta raideles, skaitmenis, valdo pieštuką, žirkles, gali ilgam sukaupti dėmesį vienai veiklai ir pradėtą darbelį/žaidimą pabaigti.
Tai - labai svarbu!

Nenoriu įkyrėti primygtinais aiškinimais, bet dar pasikartosiu: į mokyklą vaikas eina, kai tais kalendoriniais metais jam sueina 7-neri. Taigi, jei vaikas gimęs sausio mėn, į mokyklą eis 7m. 9mėn., jei gruodžio mėn. - 6m. 3 mėn.

Mamoms, norinčioms vaiką išleisti į mokyklą anksčiau, siūlyčiau pasinaudoti PPT nemokamomis(!) paslaugomis, pasikonsultuoti ir atlikti mokyklinės brandos testą. Nepasikliaukit vien savo nuomone, kad vėliau netektų gailėtis.


Papildyta:
P.s. Skaičiuoti ir skaityti vaikai mokomi mokykloje!
Aišku, gerai, jei vaikas visa tai savaime išmoksta anksčiau, bet specialiai mokinti nereikia.
Atsakyti
Maniskiui 7 metukai sukaks balandi, o i mokykla prades eit 7 metu ir 5 menesiu. Siemet dar darzelyje prades lankyt pariangiamaja grupe. As irgi labai sutinku su nuomone, kad skaityti ir rasyti vaika turi ismokyti mokykla, bet realybe yra kitokia verysad.gif , nes 90 proc vaiku eidami i pirma klase visa tai daugmaz moka daryti. Labai gerai atsimenu, kaip mano brolis i mokykla atejo nelankes darzelio ir nemokedamas raidziu, patikekit mokykloje jam buvo labai sunku, nes kaip bebutu gaila mokytojai kaip visada dirba su daugiau zinanciais vaikais.Po to vis gi didziausias darbas broli mokinti teko ne mokyklai, o tevams. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(juranda @ 2007 07 24, 13:35)
As irgi labai sutinku su nuomone, kad skaityti ir rasyti vaika turi ismokyti mokykla, bet realybe yra kitokia verysad.gif , nes 90 proc vaiku eidami i pirma klase visa tai daugmaz moka daryti. Labai gerai atsimenu, kaip mano brolis i mokykla atejo nelankes darzelio ir nemokedamas raidziu, patikekit mokykloje jam buvo labai sunku, nes kaip bebutu gaila mokytojai kaip visada dirba su daugiau zinanciais vaikais.Po to vis gi didziausias darbas broli mokinti teko ne mokyklai, o tevams. doh.gif

Nu mano dicke tai normaliai pradejo skaityti 3 kl. (turejo logopediniu problemu, o 4kl. prie geriausiu mokiniu buvo), nu dirbti reikejo, bet tikrai nesiskundziau mokytoju demesiu. O viena tai demesi kreipe tik i sunkiau besimokancius, tai gerai skaitantiems ypac nuobodu buvo. Kita mokytoja duodavo skirtingas uzduotis.
Ir tikrai nereikia bijoti, kad vaikas neskaito, ateina laikas ir pradeda.
Atsakyti
maniskei balandi suejo 6 ir si rudeni zygiuojam i pirma klase. Mokam skaityti, rasyti spausdintines, kai kurias lengvesnes ir rasytines raideles, skaiciuojam ir labai laukiam mokyklos mirksiukas.gif
Atsakyti
Aš irgi tos nuomonės, kad viskas priklauso nuo vaiko. Savo vyresniąją išleidom į mokyklą 6 m. Ir viskas ok. Šiemet jau į 5 klasę keliaus. Mažąjai suėjo 6m. gegužį, bet jos galvoj tai tik dainos, šokiai, estrada lotuliukas.gif , tai kas, kad raides ir skaičius pažįsta, sugeba parašyti visų darželio grupės vaikų vardus (matyt pas ją regimoji atmintis), bet vargu ar ramiai išbūtų bent 10 min. Taigi šiemet keliauti į mokyklą net minčių nekyla. dar kažkaip ir kito rugsėjo baugu laukti blush2.gif Tikiuosi, susitupės dar per metus nors kiek doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo urtea: 31 liepos 2007 - 00:09
Pritariu tau pilnai urtea, kiekvienas sprendžia pagal vaiką. bis.gif supermama.gif
Atsakyti
QUOTE(labutis @ 2007 07 31, 00:21)
maniskei balandi suejo 6 ir si rudeni zygiuojam i pirma klase. Mokam skaityti, rasyti spausdintines, kai kurias lengvesnes ir rasytines raideles, skaiciuojam ir labai laukiam mokyklos  mirksiukas.gif


Nu jus man paaiskinkit, kas per situacija, kad sitiek vaiku, sprandziant is cia parasiusiuju mamu atsiliepimu, be problemu yra leidziami i mokykla anksciau, negu tai reglamentuoja istatymai g.gif ? Ar nesusiduriat su biurokratiniais sunkumais, ar is tikruju taip paprasta isleisti vaika (aisku, jei matot, ar tiksliau, manot, kad jis subrendes mokyklai) i mokykla, kai jam tais kalendoriniais m dar nebus 7? Man susidare ispudis, kad kaip kas nori, taip tas veda, o istatymo nuostatos, kuriu lyg ir turi buti grieztai laikomasi, praktikoje yra tarsi rekomendacinio pobudzio g.gif g.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(Pippi @ 2007 06 12, 14:14)
Vakar mačiau gyvą "vaikystės pratęsinėjimo" pavyzdį. Mergaitės neleido į mokyklą 6,5, nors ji mokėjo ir skaityti, ir rašyti, ir labai norėjo į mokyklą. Sakė, tegul dar metelius vaikyste pasidžiaugia. Per tuos metelius ji dar daugiau išmoko, nes mergaitė tikrai labai imli ir protinga. Išleido į mokyklą 7,5. Ir ką - ji pirmoje klasėje neturėjo ką veikti, baisiai nuobodžiavo, dabar jai mokykla - tiesiog keiksmažodis, žodžio "nuobodu" sinonimas.




Manau, kad dėl mergaitės nuobodžiavimo mokykloje, truputėlį, o gal ir daugiau, kalta mokytoja, todėl, kad vaikams, kurie daug moka, žino yra įvairiausių būdų sudominti įvairiais kitais dalykais, pateikti naujų užduotėlių atlikti savarankiškai, nuspalvinti, nupiešti, paskaityti, tai priklauso nuo mokytojos fantazijos.
Aš irgi už tai, kad mokyklą pradėti lankyti nuo 7 m. Todėl, kd mokykloje vaikas įstatomas į rėmus ir belieka mažai laiko reikštis jo fantazijai, fantazuoti, žaisti. Mūsiškiui irgi išeis eiti į mokyklą 7.5m.
Atsakyti
QUOTE(Augustė @ 2007 08 01, 01:21)
Nu jus man paaiskinkit, kas per situacija, kad sitiek vaiku, sprandziant is cia parasiusiuju mamu atsiliepimu, be problemu yra leidziami i mokykla anksciau, negu tai reglamentuoja istatymai  g.gif ? Ar nesusiduriat su biurokratiniais sunkumais, ar is tikruju taip paprasta isleisti vaika (aisku, jei matot, ar tiksliau, manot, kad jis subrendes mokyklai) i mokykla, kai jam tais kalendoriniais m dar nebus 7? Man susidare ispudis, kad kaip kas nori, taip tas veda, o istatymo nuostatos, kuriu lyg ir turi buti grieztai laikomasi, praktikoje yra tarsi rekomendacinio pobudzio  g.gif  g.gif  g.gif


As skaitinejau ta istatyma ir jame grieztai numatyta, kad vaikas turi eiti i mokykla tais metais, kai jam sueina 7 metai, BET, jei jis yra pasirenges, gali eiti ir anksciau.
Mano dukra pradejo eiti i mokykla 6 metu, taigi, darzelyje 5 metu ejo i priesmokykline grupe. Bet pabaigoje tos priesmokyklines klases buvo testas, kuris leido nuspresti, ar vaikas pasirenges eiti i mokykla. Ir sakyciau nelabai lengvas is pirmo zvilgsnio, nes ties kai kuriomis uzduotimis ir teveliai galvas pasuko ax.gif Bet musu vaikai saunuoliai islaike 92-95% uzduociu thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(GudruteM @ 2007 08 01, 19:13)
As skaitinejau ta istatyma ir jame grieztai numatyta, kad vaikas turi eiti i mokykla tais metais, kai jam sueina 7 metai, BET, jei jis yra pasirenges, gali eiti ir anksciau.
Mano dukra pradejo eiti i mokykla 6 metu, taigi, darzelyje 5 metu ejo i priesmokykline grupe. Bet pabaigoje tos priesmokyklines klases buvo testas, kuris leido nuspresti, ar vaikas pasirenges eiti i mokykla. Ir sakyciau nelabai lengvas is pirmo zvilgsnio, nes ties kai kuriomis uzduotimis ir teveliai galvas pasuko  ax.gif  Bet musu vaikai saunuoliai islaike 92-95% uzduociu  thumbup.gif


Na, o jeigu neislaikai to testo? Antrus metus gi mokinio krepselis neskiriamas, tai vaikas pakimba tarp dangaus ir zemes - nei priesmokykline gr antra karta, nei i mokykla g.gif
Atsakyti
QUOTE(Augustė @ 2007 08 01, 19:01)
Na, o jeigu neislaikai to testo? Antrus metus gi mokinio krepselis neskiriamas, tai vaikas pakimba tarp dangaus ir zemes - nei priesmokykline gr antra karta, nei i mokykla  g.gif



Va va mane sitai irgi labai domina, kaip gi yra tokiu atveju?????
Atsakyti