Įkraunama...
Įkraunama...

Dokumentai bažnyčiai

QUOTE(minipiliule @ 2011 04 27, 22:54)
Kam teko tuoktis be kai kurių reikalingų dokumentų, kad būtų galima priimti santuokos sakramentą? Mums trūksta sutvirtinimo ir pamokėlių tam šeimos centre.
Iš pradžių kunigas sakė, kad sutvirtinimas nėra būtinas, kai liko vos geras mėnesis iki vestuvių, to sutvirtinimo jau reikalauja iš mūsų. O pamokėlių negalim lankyt, nes vyras dirba iki vėlaus vakaro, baigia darbą, kai tos pamokėlės seniai pasibaigusios, tai kunigas tada liepė gaut vyskupo leidimą. Ir vistik, planuojam gerai paaukot bažnyčiai, kad tų dokumentų nereikėtų. Gal kas susidūrėt su panašia situacija?
Norim duot kyšį, bet kažkaip ir nsmagu, ir nežinom kokią sumą reiktų.

ne visi kunigai paperkami smile.gif kiti laikosi nustatytos tvarkos, kaip, kad mūsų kunigas sakydavo, kad pinigai nėra visagaliai, man reikia, kad žmonės suvoktų, kad santuokai reikia ruoštis, o ne įsivaizduoti, kad atėjai į parduotuvę duonos pirkt
Atsakyti
QUOTE(rosebud1 @ 2011 04 27, 22:59)
ne visi kunigai paperkami smile.gif  kiti laikosi nustatytos tvarkos, kaip, kad mūsų kunigas sakydavo, kad pinigai nėra visagaliai, man reikia, kad žmonės suvoktų, kad santuokai reikia ruoštis, o ne įsivaizduoti, kad atėjai į parduotuvę duonos pirkt


Graži mintis: "santuokai reikia ruoštis, o ne įsivaizduoti, kad atėjai į parduotuvę duonos pirkt".. smile.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif

Norėjau paklausti ar vykstant į savo parapijos bažnyčią reikia vežtis kokius dokumentus ir ar už išduotus dokumentus reikia mokėti?
Atsakyti
QUOTE(Sunny Day @ 2011 05 04, 22:37)
Sveikos 4u.gif

Norėjau paklausti ar vykstant į savo parapijos bažnyčią reikia vežtis kokius dokumentus ir ar už išduotus dokumentus reikia mokėti?


Žiūrint, ko jums iš tos parapijinės bažnyčios reikia biggrin.gif.
Atsakyti
Mes kai tuokemes baznycioje, tai reikejo kriksto liudijimu,pirmos komunijos pazymu, o sutvirtinimo neprase, nors abu su MB esam sutvirtinimo sakramenta prieme smile.gif as kadangi is kitos parapijos, tai leidimo tuokti kitoje parapijoje, laisvo statuso pazymos ir lapo, kad isklause paskaiteles seimos centre, o MB visi dokumentai buvo toje baznycioje kur tuokemes, tai jam papildomai nereikejo nieko tvarkytis ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mislingoji: 06 gegužės 2011 - 12:33
QUOTE(Mislingoji @ 2011 05 06, 13:30)
Mes kai tuokemes  baznycioje, tai reikejo kriksto liudijimu,pirmos komunijos pazymu, o sutvirtinimo neprase, nors abu su MB esam sutvirtinimo sakramenta prieme  smile.gif  as kadangi is kitos parapijos, tai leidimo tuokti kitoje parapijoje, laisvo statuso pazymos ir lapo, kad isklause paskaiteles seimos centre, o MB visi dokumentai buvo toje baznycioje kur tuokemes, tai jam papildomai nereikejo nieko tvarkytis  ax.gif

Man reiks kaip suprantu paryškintųjų dalykų, nes paskaitėles klausysime Vilniuje. O tarkim jei aš krikštyta vienoje, o pirmos komunijos priėjusi kitoje bažnyčioje, tai reikės būtent iš tų parapijų ir prašyti išrašų?
Atsakyti
QUOTE(Sunny Day @ 2011 05 06, 19:55)
Man reiks kaip suprantu paryškintųjų dalykų, nes paskaitėles klausysime Vilniuje. O tarkim jei aš krikštyta vienoje, o pirmos komunijos priėjusi kitoje bažnyčioje, tai reikės būtent iš tų parapijų ir prašyti išrašų?


Ne visur prašo komunijos įrodymų. Mūsų prašė tik krikšto ir laisvo stovio pažymų ir užteko pasakyti sutvirtinimo datą. Kreipkitės į kunigą, pas kurį tuoksitės ir jis tikrai viską paaiškins
Atsakyti
O gal žinote, kokių dokumentų reikia, jei vienas iš sužadėtinių priklauso protestantų bendruomenei?
Atsakyti
QUOTE(Novule @ 2011 05 06, 20:49)
O gal žinote, kokių dokumentų reikia, jei vienas iš sužadėtinių priklauso protestantų bendruomenei?


Iš esmės, jei tikėjimas artimas katalikybei, tai užtenka to paties krikšto (kaip, pavyzdžiui, kai vienas iš sužadėtinių pravoslavas). Bet ar protestantai artimi katalikams ir tiek užtenka, tikrai negaliu pasakyti. Vėlgi, manau kiekvienas kunigas priims skirtingą sprendimą. Pakalbėkite ir išsiaiškinkite, gal reikia periskrikštyti.
Atsakyti
QUOTE(ptashka @ 2011 05 06, 21:00)
Ne visur prašo komunijos įrodymų. Mūsų prašė tik krikšto ir laisvo stovio pažymų ir užteko pasakyti sutvirtinimo datą. Kreipkitės į kunigą, pas kurį tuoksitės ir jis tikrai viską paaiškins

4u.gif
Atsakyti
O jeigu esu krikštyta vienoje bažnyčioje (toje ir tuoksimės), o gyvenu kitame mieste. Tai leidimo tuoktis kitoje parapijoje reiktų ar ne?

O laisvo stovio pažymą išduoda bažnyčioje? Man išūžė pažįstami galvą, kad reikia vestis ir tėvus, kad gautum tą pažymą. Nu nesąmonė. Ar ne? doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Novule: 11 gegužės 2011 - 08:20
QUOTE(Novule @ 2011 05 11, 09:19)
O jeigu esu krikštyta vienoje bažnyčioje (toje ir tuoksimės), o gyvenu kitame mieste. Tai leidimo tuoktis kitoje parapijoje reiktų ar ne?

O laisvo stovio pažymą išduoda bažnyčioje? Man išūžė pažįstami galvą, kad reikia vestis ir tėvus, kad gautum tą pažymą. Nu nesąmonė. Ar ne?  doh.gif


Manau kad leidimo nereikia,nes visvien toje pacioje ir tuokiates.
O laisvo stovio pazyma isduodama toje baznycioje kurioje krikstyta, tevu tikrai nereikia smile.gif
Atsakyti