Įkraunama...
Įkraunama...

Dokumentai bažnyčiai

QUOTE(joguste @ 2007 04 21, 23:49)
tuoksimes plunges baznycioj,  smile.gif  tai kunigelis visu dokumentu paprase  verysad.gif  teks i kauna vaziuot - kriksto ir laisvo stovio iudijima gaut.  wink.gif nors pati is klaipedos esu ir klaipedoj gyvenu. tai tikriausiai tas pazymas uzsakot?  ar tiesiog nuvaziuoji - pasakai - ir gauni ?  g.gif  smile.gif 


Geras!!! O man tai pvz. liepe (nors krikstyta Klaipedoj), bet is Klaipedos tik pazyma, kad krikstyta atsivezti, o vadinamaja laisvo stovio pazyma is Vilniaus baznycios, kuriai pagal gatve, kurioje gyvenu, NORS NEI REGISTRUOTA TEN NEI KA lotuliukas.gif atsinesti (tipo parapija mano ten, nors ne karto toje baznycioje nesilankiau)
fool.gif
Zodziu, nera sistemos toj Baznycioj ir su tais kunigais....
Atsakyti
negali buti, kad jei nesi registruota vistiek turi atvezt pazyma is ten...
pazymos reikia is ten, kur esi registruota, nes gi kitaip nebusi registra baznycioj ir jie jokiu irasu apie tave netures. Reikia vaziuot i ta parapija, kur esi registruota ir ten prasyti kriksto liudijimi, leidimo tuoktis kitoje baznycioje, bei pazymos, kad nesi susituokes - visa tai tik is tos baznycios, kur ESI registruotas smile.gif
dar baznycioje reikia pazymos, jog isklausei seimos kursus, bei reikia uzpildyti anketa su ar be kunigo pagalbos.
Visa tai yra mano pacios patirtis, nes katik tuokiausi wink.gif
Atsakyti
QUOTE(kearen @ 2007 07 14, 23:57)
negali buti, kad jei nesi registruota vistiek turi atvezt pazyma is ten...
pazymos reikia is ten, kur esi registruota, nes gi kitaip nebusi registra baznycioj ir jie jokiu irasu apie tave netures. Reikia vaziuot i ta parapija, kur esi registruota ir ten prasyti kriksto liudijimi, leidimo tuoktis kitoje baznycioje, bei pazymos, kad nesi susituokes - visa tai tik is tos baznycios, kur ESI registruotas  smile.gif
dar baznycioje reikia pazymos, jog isklausei seimos kursus, bei reikia uzpildyti anketa su ar be kunigo pagalbos.
Visa tai yra mano pacios patirtis, nes katik tuokiausi wink.gif




reikia pazymos,jei ir neregistruotas esi,mes gyvenom Klaipedoj,bet neregistruotu ir turejom is tos parapijos gauti pazyma + paskuotinius 3 metus gyvename Dubline,tai ir is ten turejom pazyma,kad galim tuoktis kitoj parapijoj,t.y lietuvoj doh.gif ,skamba juokingai,bet taip buvo.Tai isvis turejom dvi pazymas,viena is klaipedos kita is Dublino,kad galim tuoktis kitoj parapijoj Kretingoj,va taip lotuliukas.gif
Atsakyti
nu nesamoniu muziejus biggrin.gif
mano vyras amerikos lietuvis, Lietuvoje gyvena tik 3metus ir niekas neprase jokiu pazymu is Amerikos apie jo vedybini statusa, tik is LT, tos parapijos, kur jis dabar registruotas.
Atsakyti
QUOTE(kearen @ 2007 07 15, 02:57)
negali buti, kad jei nesi registruota vistiek turi atvezt pazyma is ten...
pazymos reikia is ten, kur esi registruota, nes gi kitaip nebusi registra baznycioj ir jie jokiu irasu apie tave netures. Reikia vaziuot i ta parapija, kur esi registruota ir ten prasyti kriksto liudijimi, leidimo tuoktis kitoje baznycioje, bei pazymos, kad nesi susituokes - visa tai tik is tos baznycios, kur ESI registruotas  smile.gif
dar baznycioje reikia pazymos, jog isklausei seimos kursus, bei reikia uzpildyti anketa su ar be kunigo pagalbos.
Visa tai yra mano pacios patirtis, nes katik tuokiausi wink.gif


Vat vat.. Kaip jau ne karta forume minejau, su tom Baznyciom ner tvarkos!! schmoll.gif Man liepe laisvo stovio pazyma taip pat ne pagal registracijos vieta, o pagal tai kur gyvenu (t.y. kad ir nuomojuosi buta) atvezti. Del to ir esu minejusi, kad geriau sakyti, jog gyveni per 3 namus nuo baznycios kurioje tuokiesi ir nereikes vienos is 3 pazymu doh.gif
Taigi isvada kad geriausia nueiti pas baznycios, kurioje ketini tuoktis, klebona ir viska issiaiskinti tiesiogiai!!!!!!! Nes kaip jau jis lieps, taip ir turesi padaryti - gi jie "visaziniai ir svarbiausi" biggrin.gif . Su jais geriau nesigincyti - ne karta isitikinau... 4u.gif
Atsakyti
Beskaitant se tema man susidare nuomone kad mes jau LT baznycioj kaip ir negalesim tuoktis unsure.gif tai jei mes gyvenam ne LT ir is jos isregistruoti, bet norim susituokt LT tai nuo ko tada pradet... ir kokiu pazimu ir is kur ieskot... doh.gif
Gal kas su tuo susidure g.gif
Atsakyti
QUOTE(uk-girl @ 2007 07 16, 13:08)
Beskaitant se tema man susidare nuomone kad mes jau LT baznycioj kaip ir negalesim tuoktis  unsure.gif tai jei mes gyvenam ne LT ir is jos isregistruoti, bet norim susituokt LT tai nuo ko tada pradet... ir kokiu pazimu ir is kur ieskot...  doh.gif
Gal kas su tuo susidure  g.gif



Na vistiek kazkur Lt gyvenot anksciau,o siaip jums viska kunigelis papasakos kokiu pazymu reikes.Mes irgi nezinojom,kad tokios reikia,siaip mes visas pazymas buvom susirinke Lt,tik kursu jaunavedziu nebuvom isklause,bet mes suzinojom kad Dubline galima lankyti tuos kursus,tai mes ten ejom ir mums kunigelis prirase pazymu blink.gif ,viena,kad isklausem jaunavedziu kursus,kita kad galim tuoktis kitoj parapijoj,mes jam sakem,kad turim tokia pazyma is Klaipedos,o jis atsake kad mes dabar gyvename Airijoj ir tipo musu parapija yra cia.Ir trecia pazyma buvo,kad esame laisvo stovio(tipo nebuvome anksciau susituoke baznycioj),tai liepe atsivesti du liudininkus kad prisiektu prie biblijos,kad tikrai mes nebuvome susituoke doh.gif lotuliukas.gif .
Nors kai buvom Klaipedoj del tos pazymos,tikrai kunigelis neminejo,kad dar reikia is Dublino parapijos gauti,matomai Dublinietis norejo atlikti viska kaip reikia(gal ir perdaug,bet niekas nebesikabinejo,kad kazko truksta,kai atnesem toki pluosta pazymu biggrin.gif )
Atsakyti
Dieve Dieve...kai pagalvoji, tai Jezus Marija...
Papildyta:
ir ne be reikalo as cia taip, nes tikrai gi pati katik istekejau, ir net siurpas ima beskaitant kiek zmonems duoda isbandymu, t.y. pazymu rinkimu, kad po tokio darbo tikrai abu yra tikri, kad NORI tuoktis lotuliukas.gif
Atsakyti
Viskas su tom pažymom tvarkoje, tik kai nesusipažinęs, tai visuomet atrodo, kad nesąmonė.
Problema, kad kunigai priimdami "užsakus" užmiršta pasakyt ko ir kodėl reikia.

Krikšto pažyma ir laisvo stovio - tam,kad paliudytų, kad tikrai esi krikščionis bei "laisvas". Po Santuokos pranešimas bus išsiūstas į tą parapiją, kurioje buvo asmuo registruotas. Į Krikšto knygą bus parašyta,kad tas asmuo susituokė toje ir toje parapijoje su tuo ir tuo asmeniu.

Leidimas tuoktis iš tos parapijos (jei tuoktis nori kitoje), kurioje faktiškai gyveni (berods paskutinius 3 mėn. ar 6 mėn., nebeprisimenu tiksliai).
Parapijos suskirstytos didesniuose miestuose pagal gatves, kaip ir miesto mikrorajonai.

Juk žmonės dažniausiai dalyvauja tos parapijos gyvenime, kuri arčiausiai. Aišku yra išimčių.

Nestresuokit.... thumbup.gif
Atsakyti
As tuoksiuos kitoj parapijoj nes su busimuoju esam is skirtingu, tai dave kunigas ko rek tai kriksto pazyma laisvo stovio is savo parapijos kad leidzia kitoj tuoktis ir suzadetiniu kursu isklausymo pazyma.O kas i tuos kursus siuncia?As nesu priejus pirmos komunijos ar butina ir kiek laiko uzima tas priejimas?
Atsakyti
QUOTE(NiuniaX @ 2007 08 19, 23:19)
As tuoksiuos kitoj parapijoj nes su busimuoju esam is skirtingu, tai dave kunigas ko rek tai kriksto pazyma laisvo stovio is savo parapijos kad leidzia kitoj tuoktis ir suzadetiniu kursu isklausymo pazyma.O kas i tuos kursus siuncia?As nesu priejus pirmos komunijos ar butina ir kiek laiko uzima tas priejimas?


Dažniausiai prašo ne pirmos komunijos, bet sutvirtinimo pažymos, tačiau sutvirtinimo negausi, kol nebūsų priėjusi pirmos komunijos. Taigi Tau dar 2 žingsniai iki santuokos. Galbūt pavyks susitarti su kunigu, kad nereikėtų tų pažymų (čia jau kaip pasiseks), bet bažnyčia reikalauja, kad visi sakramentai būtų priimami eilės tvarka. O jei tuokiamasi ne savo parapijoje, tai leidimą jus tuokti jūsų pasirinktam kunigui turi išduoti vyskupas - jam ir nešamos visos pažymos.
Atsakyti
Ačiū, na turėčiau susitvarkyt, tik kita met vestuves 4u.gif
Atsakyti