Įkraunama...
Įkraunama...

Pragyvenimo lygis skirtinguose Lietuvos miestuose

Uzvedziau sia temele po patirtu ispudziu vakar Vilniuje. Pati esu kauniete, Vilniuje bunu retai. Vakar darbo reikalais isvaziavau i Vilniu ir ... buvau siek tiek sokiruota vilnietiskomis kainomis. doh.gif Ilipau i marsrutini ir pasiruosiau moketi 2 Lt ( Kaune pravaziavimas 1,5 Lt), tai vairuotojas pareiske, kad reikia moketi 3 Lt, o pavaziavau nei daug nei mazai apie 5 min. g.gif Su verslo partneriu nuejom i jaukia kavinuke Vilniaus senamiestyje, tai kai atsiverciau meniu, pamaciau skaicius - sultys (is pokeliu ) - 5 Lt, svieziai spaustos - 10 Lt, kava, arbata 5-8 Lt, paprastos salotos alia kopustas,morka 10 Lt, uzkandeles nuo 19 Lt, o jau kas nors rimtesnio nuo 25 Lt. Dienos sriuba - 7 Lt doh.gif Zinote, tokiu kainu Kaune as nesu maciusi, nors i kavines nueinu ne reciau kaip karta per savaite. Lengvai uzkande mes dviese palikom virs 70 Lt ! Pasakykit man, prasau, ar tikrai kainos Vilniuje taip skiriasi nuo kitu miestu ? Ar daznai vilnietes nueinate i kavines, vaziuojate marsrutiniais autobusiukais ( kai as vaziavau, jis buvo apytustis, o i troleibusus grudosi begale zmoniu), ar tikrai gaunate zymiai didesnes algas nei kituose miestuose, kurios padengtu augancias islaidas ?!! Pasidalinkite gyvenancios kituose miestuose apie pragyvenima juose. Kiek kainuoja kirpyklos paslaugos, manikiurai, kiek isleidziate kavinese ir pan ? Gal isrinksim miesta, kuriame salyginai pigiausia gyventi. Po lengvo patirto soko as grizau namo laiminga, kad gyvenu cia, Kaune blush2.gif
Atsakyti
Mikriukai tušti būna tik darbo metu, prieš ir po darbo neįmanoma įlipti ir kartais tenka laukti n-ojo, kur galima būtų pastovėti doh.gif Kavinių yra visokiausių rolleyes.gif Mes su vyru vakarieniaudami paprastai paliekame apie 50lt. Tas pats ir su grožio salonais- galima apsikirpti už 10lt gyvenamuose rajonuose (šalia namų ax.gif ) esančioje kirpykloje, o galima miesto centre kirptis pas žinomą kirpėją už 100-200lt ax.gif
Man didžiausias skirtumas būna, kai nuvažiuoju į mažą miestuką rolleyes.gif Ten paslaugų kainos paprastai kelis kartus mažesnės thumbup.gif

Nesenai LRyte buvo straipsnis, kur lyginamos Kauno ir berods Jonavos kainos, jei rasiu jį internete- įkelsiu 4u.gif
Atsakyti
Kai vazinejau seniau i darba is Jeruzales (ten nevaziuoja trulikai, tik autobusai), tai mikriukai (po 3 Lt) budavo sausakimsi, t.y. budavo pilna stovinciu susigrudusiu zmoniu. Budavo siaubinga. O dar kai aplankydavo suvokimas, kad sitas siaubas i abi puses kasdien kainuoja 6 Lt doh.gif

Siaip kai pradejau dirbt namie, t.y. nereikia moket uz mikriukus arba benza, nepietauju kavinese (seniau dirbau centre, tai net pigiausios kavines kainuodavo brangokai, o maistas jose klaikus), tai atsigavau.... Galiu sau leist savaitgali geriau kur iseit ar dar namus pasitvarkyt uz ta (nemenka) suma smile.gif

Del manikiuru ir kirpyklos galiu pasakyt, kad tikrai brangu, jei nori bent kiek kokybiskiau. Nes kai kirpdavau vaika (berniuka) "papigiai" prie namu (irgi dar Jeruzaleje) (t.y. po 20 Lt doh.gif ), tai be kepures budavo nekoks vaizdelis. Tiesa, dabartiniame rajone vietines kirpykleles pigesnes, bet su (bent minimalia) kokybe irgi mazai kas draugauja. Pati tai jau meciau kirptis, nes nerandu, kur be 100 Lt apypadoriai atrodyti. O baisiai atrodyti as galiu ir nesikirpus lotuliukas.gif lotuliukas.gif O tiksliau tai apsikerpu Taurageje. Tiesa, toli grazu ne kas menesi, nes taip daznai ten nesilankau. Kerpa gerai ten ir pigiai, labai nesunku susizinoti, kuri kirpeja gera ax.gif

Kas del uzdarbio, tai as uzdirbu nebaisiai daug. Butu dar puse velnio, jei ne busto paskola, vis tik tos kavines ir manikiurai yra baika, o va kiek butai cia kainuoja doh.gif

Taigi, kodel as vis dar cia? lotuliukas.gif Nes man patinka cia auginti vaika blush2.gif Visada yra, ka parodyti, kur nueiti (nemokamai irgi), yra platus mokyklu ir bureliu pasirinkimas (kiekvienam pgl savo skoni ir kisene, tpsknt)... Ir vaikui l.patinka cia gyventi. Be to, kazkaip taip jau susikloste, kad isikureme cia... ir nesugalvociau, kur is cia vaziuoti ir pgl kokius kriterijus pasirinkti nauja gyvenama vieta. Vis tik darbas, mokykla, draugai cia smile.gif Vilniuje gyvenu 8,5 metu smile.gif
Atsakyti
Zinoma turbut lyginsime Vilniu ir likusia lietuvos dali smile.gif

Siauliuose man patinka gyventi - kita miesto gala automobiliu gali pasiekti per 15-20 min ne piko metu, o nakti - dar greiciau. Centre dar imanoma rasti vieta prisiparkuoti (deja, greitai to nebebus - per daug masinu). Realiai niekas nemoka uz stovejima nes ju niekas ir nebaudzia smile.gif
Mikriukai - litas trisdesimt, autobusai - litas. centre kavineje dviese gali papietauti uz 20-25 Lt. Jei nori - rasi valgykla, kur dviese papietausi iki 15 lt.
Kirpyklos - kerpuosi uz 25 lt (ne itin paprasta trumpu plauku sukuosena), o dazymas + kirpimas atsieina iki 60 lt.
Prekybos centru - lb daug. Maisto turgu - net keletas, yra ir maza gariunu versija...
Pramogu gal ne per daugiausiai... taciau visa tai imanoma pavaziavus nuo siauliu iki 150 km (ryga, jurmala,palanga).
Tik va, butu kainos nezmoniskai auga... jau arteja salia vilniaus kainu. Bent jau pragyvenimas pigesnis...
Atsakyti
Del pramogu as sutinku, kad Vilniuje ju daugiausia, bet ir kituose miestuose netruksta. O jei labai norisi i koki rengini, sedai i masina ir pirmyn! Nuo Kauno iki Vilniaus atstumas menkas. Todel, is praktines puses ziurint, geriau gyventi mieste, kur pragyvenimas pigesnis, tada ir kokiai kelionei pasitaupyti iseina, ir i rengini ar pajuri gali nuvaziuoti. O NT kainos Vilniuje tai labai uzlauztos. Man patiko vienos audotores zodziai.Ji gyvena nedideliame mieste. Turi nama su baseinu, pirtele... Ji yra paskiusi ,kad jei butu pasirinkusi gyventi didmiestyje, niekada nebutu galejusi sau to leisti del kainos. O dabar megaujasi malonumais, o jei reikia pasizmoneti - susiorganizuoja sau kelione i Vilniu,Klaipeda ar dar kur nors. Zodziu, gyvena tikraja ta zodzio prasme.
Atsakyti
QUOTE(Palaiminta @ 2007 06 04, 22:17)

Kiekvienam sava vieta "prilimpa" mirksiukas.gif Ir kiekvieno "gyvenimo tikraja to zodzio prasme" savoka yra skirtinga smile.gif
Beje, gyvenau ir Kauna, ir Klaipedoje, man prilipo Vilnius. Labai tiketina, kad grynai atsitiktinumo deka. Pradzioj tiesiog buvo, o paskui susivokiau, kad jau nebeturiu kur grizti. Ir tikrai nenuliudau smile.gif
Atsakyti
O as gyvenu Kedainiuose ir negaliu atsidziaugti. Darbas prie pat -sutaupau kelionpinigius. Valgyt galima gryzti namo arba pavalgyti kavijen kur kompleksiniai pietus tesieka 10lt. , o jei dar kokioj valgyklelej tai ir uz 6lt. Kamsciu nera - sutaupom kuruj. O atlyginimai daug maz panasus. Tik va su laisvalaikio praleidimu ir kultura jau prasciau. Bet gi Kaunas ranka pasiekiamas 40min. kelio geru keliu. Kelione pirmyn atgal 30lt. kainuoja tai kaip is vieno Vilniaus galo iki kito.
Atsakyti
Pragyvenimo lygis skiriasi ir zymiai smile.gif kartais labai noriu vel gyventi gimtam miestelyje, ypac kai apsilankau tenykstese parduotuvese blush2.gif bet ivertinus tai, kad ir atlyginimai ten mazesni, jei nesi pats verslo savininkas... tas noras greitai praeina smile.gif
Atsakyti
Kaip cia pasakius. Pati gyvenu Kaune, o dirbu kaime. Tai ten parduotuveje maisto kainos apie 30% aukstesnes, nei mieste prekybos centruose. Tikriausia del to, kad konkurencijos nera g.gif
Atsakyti
Vilniuje brangiau, bet ir gyvenimo lygis aukštesnis, geresnės pajamos. Todėl ir veržiasi darbingi žmonės į sostines, nes ten gali "prasisukti".

Gyvenimas provincijoje pigesnis dar ir dėl to, kad nereikia pirkti madingų skudurų, rankinukų, batų. Juk ten viskas kitaip. Aš, pirmu atveju, senatvėje norėčiau gyventi mažesniame priemestyje, o žmonėtis važiuoti į sostinę. Kitu atveju (šis dar mielesnis dūšiai) norėčiau gyventi Senamiestyje ir gerti rytinę kavą skaitydama laikraštį Pilies g. ar kt. gatvės restoranėlyje ax.gif Čia pat visi teatrai, koncertai ir kt. pramogos. Plius parkeliai su suoliukais biggrin.gif
Atsakyti
Gyvenau daug kur utena rokiskis vilnius jurbarkas kolkas apsistojes marijampoleje pigu cia tik reikia daug ka zinot kada ir kur.
Atsakyti
aš vilnietė, dvi dienas pasibadziojau Šiauliuose, žinot, kai kurių kavinių kainos man pasirodė tokios pat kaip Vilniuje blink.gif
nelogiška
kita vertus, kai pagalvoji, kad ten daug NATO karių siaučia, tai gal ir logiška
Atsakyti