Taigi, patys galite isitikinti, kad fotografiju ir pasakojimu vertinimai toli grazu ne visada sutampa.Galimi 4 variantai:
1.Ziurovui idomi tiek nuotrauka, tiek pasakojimas apie ja. Sitoks rezultatas reskia, kad fotografas ne tik gerai fotografuoja, bet ir moka aprasyti-nupasakoti savo nuotrauka.
2.nei nuotrauka nei jos aprasymas nepritrauke ziurovu/klausytoju demesio- autoriui reiketu padirbeti abiejose srityse.
3. idomus pasakojimas ir silpna fotografija reiskia, kad autorius pervertina savo fotografinius sugebejimus.
4. gera fotografija ir silpnokas pasakojimas- autoriui laikas atsisakyti perdeto kuklumo
Tokie rezultatai-jei juos vertinti is psichologo pozicijos.
Bet testas ne vien apie tai. O kam mes raseme pasakojimus-paklausite. Ogi todel, kad fotografija -visu pirma meno kurinys ir ji kurti reiketu taip pat atsakingai kaip ir, pavyzdziui-literaturos kurini. Nuotrauku ir pasakojimu palyginimas musu atveju parode, kad dalyviai menineje literaturoje kol kas pazenge toliau nei fotografijoje.
Daugelyje fotografiju pasalinis zmogus nerastu tu emociju, kurias Jus idejote i pasakojimus. Taciau, patikekite, jei jus ieskosite galimybiu fotografijoje perduoti tuos zodzius, kuriuos skaiteme aprasymuose-anksciau ar veliau jums tai butinai pavyks. Daugiausia pateiktose fotografijose buvo "skaitomas"pagrindinis objektas, kuriam daugiau ar maziau trukde ji supanti aplinka, o jusu uzduotis- ne tik patraukti visus trukdzius is fotografijos, bet ir pasiekti, kad kiekviena detale kadre suskambetu unisonu temai, apie kuria jus ir rasote savo fotografini pasakojima.
Ir stai dabar mes pagaliau priartejome prie klausimo-kas gi ta menine fotografija?
Aisku,menine fotografija- subjektyvus dalykas,ta ciau atskirti menine fotografija nuo nemenines ne sudetingiau nei bulvarine spauda nuo rimtos literaturos. Visi meszmones. Mums gali patikti skaityti pigius detektyvus, bet mes ju juk nesupainiosim
su pasaulines literaturos sedevrais. Nobelio premijos nera gaves nei vienas bulvarinis detektyvas
Menine fotografija- fotografija, jaudinanti jau paruosta ziurova, ne vien mases. Tai ta fotografija, kurioje brandziomis fotografijos priemonemis(kompozicija, ryskumas,neryskumas, spalvos..) piesiamas pasakojimas, kuris sujaudins ne tik techniskai, bet ir moraliskai subrendusi ziurova, atvers jo akis i moralines, etines, socialines ir kitas bendrazmogiskas vertybes. Geroje menineje fotografijoje tai dazniausiai pateikiama pasitelkiant i pagalba musu maza,"vietini" pasauleli , kuris asociacijomis nukeliamus i globalius, svarbius dalyku. Pavyzdziui, kelios foto is vieno garsiausiu siu dienu fotografo Henri Cartier-Bresson darbu:
12 34 Galkas pabandys "perskaityti" apie ka sios fotografijos?
einam savo vaiku maudyt- maitint, veliau pratesiu toliau.