Įkraunama...
Įkraunama...

Krikšto tėvų išlaidos krikštynoms

Apklausa: Kiek išleidote dovanoms, aprangai ir tt. krikštynoms? (143 nariai(-ių) jau prabalsavo)

Balsuoti
Svečiai balsuoti negali
QUOTE(vaidem @ 2012 05 25, 22:19)
nu nežinau,  mes krikštysim dukrą, bet viską darau, perku pati. Krikštotėvai tikrai neturi visko apmokėti... Drabužėlius pavyzdžiui aš noriu surasti pati, kurie MAN gražūs. o kiek aš jiems išleisiu čia mano rūpestis. o užkraut sakykim krikštomamai, kad aš noriu vat tokios prašom suknytės, kuri kainuoja 100 litų... Bej šitą situaciją patyriau pati ir pasijaučiau labai nemaloniai. paprašė būti krikštotėvais, mes sutikome. bet kaip pati dariau, taip galvojau ir jie daro.. o paskui prasidėjo aiškinimas kad reikia drabužėlių ir to ir ano.. o pas mum tai pinigais nelyja šiaip... Pasiūlai kažką dar nepatinka, negerai  vis kažkas... manau negražu reikalaut iš kitų net nepasidomėjus, kiek gali tam skirti ir kas už ką moka. tradicijos tradicijom, bet laikai yra kitokie, ne visų piniginės storos...

labai pritariu Jusu mintims;)....mes po savaites buim kriksto tevais.Vaika ir apsirengs patys tevai,as tik zvake nupirkau su papuosimu.Siaip ir viska-saldainius,laikrastukus,diplomus daromes patys kompu.Pasipuosiau sampana.Norisi kazka grazaus ir gero padaryti.Mama rekia,kad as labai nesizaisciau,bet noris,kad svente butu isimintinesne ir vaikui,ir tevams ,ir sveciams.Kuo arciau ta svente tuo man baisiau:D
Atsakyti
man irgi net mintis nekiltu, kad kriksto tevai viska apmoketu. Nebe tie laikai- kas sugalvoja svente, tas ir apmoka.
Man atrodo, kad kriksto tevai turetu tik kokia prasminga, isliekamaja dovana padovanoti. Na man krikstynu proga kokia barbe, ar paspirtukas, tai kazkaip nelabai atrodo...
Atsakyti
na kai mano sunu krikstyjo, krisktateviai tik dovaneles nupirko (nes is skirtingu seimu buvo) , ir ne cento daugiau. rubai , balius ir visa kita teveliu rupestis manau taip. jeigu kvieti jaunus krisktatevius tai is kur pas jaunima pinigai tokie 300 - 500 lt.
Atsakyti
Na mums tikrai gausis daugiau nei 300lt, nes rubelius, fotografa mes uzsakinejom, plius dar dovanos, tai tikrai daug daugiau isleisim, o ka jau kalbeti apie visokiso atributikos paruosima - pirkima, zaidimams ir pan.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Morfija: 02 birželio 2012 - 09:59
Mes bažnyčioje mokėjom, nes vyras krikštyjo ir plius dovana smile.gif
Atsakyti
Tikriausiai čia susitarimo reikalas, bet vos tik pajudi ir pinigai kaip mat iškeliauja smile.gif
Atsakyti
Ir mes ruošiamės šiai šventei. Iš krikštatėvių tikimės tik sudalyvavimo ir aukos bažnyčiai.Dar tik pirmos planavimo savaites bet :
1. Rubai (sumui ir dukrai) - 350 lt.;
2. Fotografė - 800 lt.

Atsakyti
Kai krikštinome dukrą, krikšto tėvai nupirko dovanėlę, už viską mokėjome patys.
Kai krikštinome sūnų - krikšto tėvai nupirko dovanėlę ir paaukojo bažnyčiai.
Atsakyti
taip, tradicijos tradicijoms, bet kas liecia finansus, tai manau, kad tradicijoms ir nusizengti galima...

manau, tevai sugalvoja kada, kaip ir kur krikstyti mazyli, todel jie viska ir turi apmoketi. kaip ejau i kriksto mamas, tai tik baznycioje mokejome ir dovana vaikuciui nupirkome ax.gif tokiu paciu islaidu is savo vaikucio kriksto tevu tikejausi. vaikucio rubelius, bei kita reikalinga atributika susipirkau pati (kriksto mama norejo atiduoti pinigelius uz skraiste bei zvake, bet net nezadejau imti unsure.gif ) tortas bei kitos vaises taip pat tevu reikalas... taigi, man krikstynos (bunant kriksto mama) kainavo iki 300 lt, cia ir mano bei vyro apranga paskaiciavus mirksiukas.gif

aisku, jei kriksto teveliai nori, ir svarbiausia gali sau leisti, tai kodel gi nepadovanojus mazylio sventei fotografo, fejerverku, muzikantuar kitu nebutinu, bet labai mielu dalykeliu mirksiukas.gif

del krikstynu zaidimu, laikrastuku ir kitu svente paivairinanciu dalykeliu, tai budama kriksto mama nieko nedariau blush2.gif (tiesiog krikstynos buvo praejus 2 savaitems po musu vestuviu, tad laiko nekazin kas, beto, dar apie tokius dalykelius nezinojau, o pati nesugalvojau 4u.gif ) o savo vaikuti krikstydama viska pati pasiruosiau, nuo isakymu kriksto tevams, iki laikrastuko ir sventes pravedimo...

trumpai tariant, kas uz ka mokes ir kas ka pirks, tai jau cia savitarpio susitarimas...
Atsakyti
Kriksto vaiko rubeliais rupinasi teveliai. Manau, taip ir turetu buti - nes bent jau mano aplinkoje daugelis turi ypatingus rubelius krikstui... kuriais buvo krikstyta ne viena karta ir ne vienas vaikas. taip pat ir svenciu stalu rupinasi krikstijamojo/krikstijamosios tevai - kriksto teveliai gali prisideti na, nebent kokiu torciuku... bet si karta mes keliaujam i krikstynas specialiai is uzsienio, tai prie stalo visiskai neprisidesim. tai lieka simboline auka krikstijanciam kunigui ir dovana krikstasuniui. kadangi dovana simbolne- kryzelis is Betliejaus (na, nesugalvojom, ka daugiau religinio ir grazaus galima padovanot kudikeliui- biblijai bus laikas Pirmosios Komunijos metu) - tai ir kaina jos simboline. zodziu, maziau 100-o litu. juk esme - ne materiali dovana, o visa gyvenima busianti musu, krikstoteveliu, parama ir pavyzdys. sau aprangoms jokiu nauju islaidu - vyras turi kostiuma, as suknele, batelius ir pan - nes gyvenime reik kartais pasipuost ir siaip. smile.gif dukriukas irgi graziu suknyciu turi, tai dar beda, kuria isrinkti tai dienai... ir tiek. bent jau man rodos, kad tikrai graziose tikinciu zmoniu krikstynose tos islaidos kriksto teveliams nebuna labai dideles, o svente buna nuostabi ir ypatinga.
Atsakyti
Na mes krikstysim savo vaiki, tai krikšto tevai tik zvake ieskos, o taip rubus, baznycia, torta ir t.t. Mes patis apmokam.Man ir keista, jog kristateviai privalo, ta ir ta apmoket, apsurdas.
Atsakyti
Zodziu turiu tokia situacija... Drauge nori, kad krikstyciau jos dukra, taciau ji is karto pareiske, kad apsirengciau mergaite, kaip noriu. Tortai, baznycia ir viskas kas priklauso kriksto mamai...(as net nezinau kas ten dar priklauso). Na negaliu as siuo metu leisti tokiu islaidu. Sakau, gal artimesni tau zmones pakrikstytu, turi seses dvi, bet ji ne ir viskas, uzsispyre. Zodziu nezinau, gal ir sutikciau krikstyti, bet negaliu leisti tokiu islaidu, svarbiausi ji neklausia ar tu galesi ta , ar ta nupirkti, jai tai atrodo naturalu....Ypatingai akcentuoja gimtadienius, velykas, kaledas, visas sventes, tipo krikstateviai turi sveikint, ju pareiga. Noreciau jusu patarimu...
Papildyta:
Gal kas zinot uz ka moket, ka pirkt turi krikstateviai?
Atsakyti