Įkraunama...
Įkraunama...

Piešimas ant audinio

Apie "užraugimą".
Drabužį(plonytis audinys,aišku ne koks džinsas) ar skarą,kurią norit dažyti tokiu budu reikia sušlapinti,išgręžti,tada įdėti į kokį indą,apšlakstyti keliomis spalvomis (gausiai) ir palikti...kol išdžius tame inde.Galima kartais kas kelios dienos jį pavartyti,kad būtų įvairesni subėgimai.Rezultatas nenusakomas-niekada negali žinoti,ką gausi,bet visada bus labai originalu ir netikėta.Gražiausi subėgimai dažniausiai atsiranda pakraščiuose-kur rankogaliai,apykaklė,apačia.

Nebijoti bandyti,eksperimentuoti.
Dar gražių dalykų galima gauti :

-beriant druską ant pešinio,kur ką tik užliejot dažų-tose vietose liks balti taškeliai,
-ant jau užlieto dažo viduryje užlašinti vandens-vanduo stums dažus į pakraščius,
-nupiešus apipurkšti vandeniu .

Nepamiršti saiko,kai jau atrodo,kad gana,o dar norisi kažką pagražinti,STOP,nebepersistenkit,tada dažniausiai ir sugadinamas visas darbas.
Atsakyti
QUOTE(geguzevasaris @ 2005 04 23, 21:56)
Vakar dailės parduotuvėj nugvelbiau gerą idėją-kaip įtempti audinį,kad nereiktų su "knopkėm"durti.Tai štai,reikia kanceliarinių gumyčių ir klipsiukų(na tokie laikikliai).Nu fainai pasidariau už 3 litus,o "dailėj' būčiau sumokėjus 48 litus (ar jie ten nublūdo?) mirksiukas.gif
Na bet man vienai čia kalbėt kol kas liūdnoka...

labai geras būdas įtempti medžiagą yra toks: dažomos medžiagos kraštus pridaigstyti prie paprastos medžiagos, kokios medvilnės ar pan. ir tą medvilnę įtempti su smeigtukais taip, kad dažomas audinys būsų įsitempęs. tokiu būdu dažant šilką, audinio kraštai nė kiek nenukenčia smile.gif

Dažomą audinį greičiau išdžiovinsite, jei naudosite paprasčiausią feną mirksiukas.gif tik naudojant druskos techniką geriau palaukti, kol natūraliai išdžius, druska po truputį įsigers į audinį ir efektas bus geresnis smile.gif

paprastą medvilnę galima dažyti su pigesniais dažais, kurių būna pirkti "IKI" parduotuvėse, spec. skirti medvilnei.
Atsakyti
QUOTE(Pukė @ 2005 04 25, 19:44)
...paprastą medvilnę galima dažyti su pigesniais dažais, kurių būna pirkti "IKI" parduotuvėse, spec. skirti medvilnei.


viskas labai sudėtinga atrodo blink.gif ... o ar imanoma lina dazyti? ar cia per daug grubus audinys g.gif ?
Atsakyti
QUOTE(afera @ 2005 04 26, 07:48)
viskas labai sudėtinga atrodo  blink.gif ... o ar imanoma lina dazyti? ar cia per daug grubus audinys g.gif ?

su dažais, skirtais spec linui galima, bet jei reikia tiesiog nudažyti medžiagos gabalą tam tikra spalva, patarčiau nunešti į dažyklą. nes pačiai dažant reikia labai pasistengti, kad gauti lygią, be dėmių spalvą 4u.gif

aišku, galima ir iš lino bandyt išgaut kažkokius efektus, bet už rezultatą negarantuoju. Gražiausiai visi batikos efektai atrodo ant šilko wub.gif tada dažai visai kitaip liejasi smile.gif galima kokią skarelę pasidaryti, tikrai labai daug nekainuos smile.gif o kad nesugadint to šilko iš neįgudimo, galima pirmiau ant medvilnės pasitreniruoti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Pukė @ 2005 04 26, 09:47)
<...>


aciu 4u.gif
Atsakyti
Labai gražių dalykų padaro Ramutė Stakėnienė,skaičiau,kad Vilniuje jos paroda šiuo metu veikia
Atsakyti
Esu piesusi ant silko, tik kol kas nemoku lieti- piesiu kaip ant popieriaus, kai ismoksiu butinai parasysiu.

O kur Vilniuje butu galima nusipirkti ta prietaiseli medziagai itempti? 4u.gif

Beje del spalvu- maisant tas tradicines spalvas, man neiseina tokios grazios, kaip pirktines. Matyt tai nera grynos spalvos, todel labai sunku isgauti, tarkim, ryzai ruda spalva.
Atsakyti
Tender, į gryną rudą įmaišyk šiek tiek grynos raudonos, dar šiek tiek geltonos ir turėtum gauti ryžai rudą smile.gif reik eksperimentuot, visokių spalvų galima išgauti iš pagrindinių ax.gif
aišku, jau sumaišytos spalvos gal ir gražesnės yra, bet brangokai išeina ax.gif

o lieti spalvas gerai gaunasi, kai įtemptą šilką sušlapini švariu vandeniu - ant šlapio liejasi thumbup.gif tik reik atitaikyti, kad nebūtų per sausas ar per šlapias... vos drėgnas turi būti smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pukė: 04 gegužės 2005 - 09:54
QUOTE(Pukė @ 2005 05 04, 11:52)

o lieti spalvas gerai gaunasi, kai įtemptą šilką sušlapini švariu vandeniu - ant šlapio liejasi  thumbup.gif tik reik atitaikyti, kad nebūtų per sausas ar per šlapias... vos drėgnas turi būti  smile.gif


Aš siūlau pirma sušlapinti jei labai labai plona medžiagytė ir tada įtempti.Dar galima įtempti,o tada apipurkšti vandeniu iš kokio purkštuvėlio,kur purškia tarsi "dulksna".
Dabar "IKI" parduotuvėse galima nusipirkt tokių šalikėlių po 6,99 lt.(ir atsiūlėtas ,ir su kutosais-tik spalvint belieka). mirksiukas.gif Yra baltų,gelsvų,violetinių.Ką tik nudažiau vieną,gražiai išėjo.
Atsakyti
QUOTE(geguzevasaris @ 2005 05 06, 15:29)
Aš siūlau pirma sušlapinti jei labai labai plona medžiagytė ir tada įtempti.Dar galima įtempti,o tada apipurkšti vandeniu iš kokio purkštuvėlio,kur purškia tarsi "dulksna".

o kažin, ar šilkas neįplyš tokiu būdu g.gif bandei? aš taip niekada nedariau smile.gif tada nesunku sušlapint per daug, man atrodo... o įtemptą su šlapiu teptuku brauki... mane tik taip mokė ax.gif

gal ir klystu 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pukė: 07 gegužės 2005 - 13:12
QUOTE(Pukė @ 2005 05 07, 15:11)
o kažin, ar šilkas neįplyš tokiu būdu  g.gif  bandei? aš taip niekada nedariau  smile.gif tada nesunku sušlapint per daug, man atrodo... o įtemptą su šlapiu teptuku brauki... mane tik taip mokė  ax.gif

gal ir klystu  4u.gif


Taip jau išbandžiau,tik reikia prisegti ne "knopkėm",o spaustukais (apie juos rašiau anksčiau)
Atsakyti
Sveikos,

galbut jau senoka tema, taciau turiu ka pasakyti;)
Esu truputi tapiusi ant silko, informacijos internete pilna, tereikia google.lt ivesti "silk painting", yra diskusiju grupiu yahoo.com kur gali bet kada patarti kaip ir ka daryti. Vilniuje yra tokia parduotuve pylimo g. gale, kitoje kelio puseje P. Cvirkos paminklo. prekes dailininkams atrodo vadinasi, ten bent jau pries metus buvo galima nusipirkti ivairiu dazu, konturu, teptuku ir net pacio silko. dazai kainuoja 10-12 lt, konturai apie 10, buna ne tik iprastu spalvu konturu, bet ir sidabriniu, auksiniu, labai graziai atrodo! (tiems kas nezino kam reikalingi konturai- jais piesiami norimo paveikslelio konturai uzdaromis linijomis, i uzdarus plotus yra liejami dazai, taip galima gauti aishku neishbegusi vaizda) toje parduotuveje yra ir spec remas tapybai ant silko, tik jis kainuoja apie 100 lt, yra is spec. kabliuku, jie irgi kainuoja. gal apie 20 lt. taciau! as rema pasidariau pati is faneriniu lenteliu, arba bet kokios lenteles tiktu, senukuose manau tikrai paieskojus tinkamas atrasite. i to susikalto remo krashtus prismaigsciau smegtuku, buna tokie rastiniu reikmenu parduotuvese, bet tokie storesni. o tvritinau silka prie remo taip: prisipirkau ziogeliu-grafkiu ir is kanceliariniu tokiu gumyciu plonu, ziogelius segiau prie silko medziagos kampuose ir visur kitur, per ziogeli perverdavau gumele ir uzkabindavau ant remo esanciu smeigtuku. kadangi silkas yra viena is stipriausiu medziagu, tai neverta bijoti, kad jis plysh.
dar zinau, kad stiklo karoliuku galerijoje, uzupyje kartais vyksta tapybos ant silko uzsiemimai.
Atsakyti