Įkraunama...
Įkraunama...

Ar duodate svetimiems palaikyti vaiką?

QUOTE(Paulina26 @ 2010 08 23, 21:15)
cia turbut as uzvedziau tema apie ranku plovimasi pries imant vaika. tik jau tikrai, nereikia pult i krastutinumus, mamos... na taip, mes is lauko grize visad plaunam rankas, manau visi taip daro, ateje draugai taip pat nusiplauna. tarkim kai vaziuojam pas mano tevus, as tikrai jiems nerekiu: eeej, palukit rankas, nes vaiko paciupint negausit, nesu ant tiek paranoike. bet rasiau, kad vyro mama gyvena kaime, ir butent - jos rankos ir panages juodos! nu tai man tikrai nemalonu, kad jin vaika ima. tai gal man pasiulyt jai panages issivalyt? faktas tas, kad as ja dar du kartus tesu macius, tai ir klausiau kaip taktiskai jos paprasyt rankas nusiplaut...


Gal ir nuskambes keistai, taciau to tikro kaimisko "purvo" bijoti labai nereikia - gal ir negraziai atrodo ir bauginanciai, bet tiesa yra kitokia. Kaimo zmones mazai kontaktuoja vieni su kitais, mazai naudojasi bendrom priemonem, palyginti su miestu, todel bacilos ten daug menkesnes nei mieste su tobulom panagem - kaimuose vaikai maziau serga, tai yra tiesa, nes.. neina i darzelius, o kad daugiau issipurvina - faktas kaip blynas. Taciau zeme, smelis, zole - tai nera blogis, blogis, kas tupi ant ju - jeigu tui:) Mane pacia visada isvezdavo maam i kaima pas mociute, nes labai dirgau, negalejau lankyti darzelio - kaime visada pasveikdavau ir daugiau nesirgdavau, gryzus i miesta, i darzeli - vel is naujo, Ir taip visa vaikyste.
Papildyta:
QUOTE(Isila @ 2010 08 24, 12:47)
na, ir užsivedė... štai jums atvejis...

vyresnėlis eina į darželį, mažėlis namie. rankas plaunam namo grįžę visada. Ir štai šią žiemą turėjom veselioj dalyvaut, tai jau vaikus žiūrėjau, kad ginkdie nesusirgtų. Na, žinoma, kiaulystės dėsnis suveikė - apsisnargliavo vienas, tada kitas, kosuliukas, temperatūra. Dvi savaitės namie - jokių darželių, parduotuvių, svečių. Namie ilgėliau vyresnėlį palaikiau, kad nieks pasveikus greit neprikibtų. Pirmadienį vyresnėlį į darželį, o maželis vemia... Visą naktį prieš tai pravėmė, dieną vemia, viduruoja, už vaiko ir ligoninėn. Rezultatas - rotas  doh.gif Ilgai sėdėjau ir galvojau: kodėl būtent mažasis, kuris nei darželio lanko, nei į parduotuvę vežamas.. ir kodėl po dviejų savaičių buvimo namie, kai nosies niekur nekišom..  doh.gif na, kažkas iš savų kažkaip parnešė.

O šiaip.. kokie žmonės gali sirgami eiti į svečius?  doh.gif



patikek tikai gali - tie, kurie pvz neturi vaiku - vadinasi neturi zalio supratimo..kazkodel - kodel - nezinau.. Atejo drauge lankyti musu kai mazajai buvo apie 1.5men - snirpscia nosi, sako, va, tik ka baigineju sirgti... taip ir atvepo zandikaulis man, nes net neperspejus atejo... o drauge normali, nedurna atrodo, tiesiog manau nepagalvojo..
Papildyta:
QUOTE(Isila @ 2010 08 22, 19:18)
na, imti ir sapakyti :kol jūs rankutes nusiplausti, mes su mažyle tą ir aną padarysime. Arba tiesiog pasakyti "mūsų vonia ten, rankas galima nusiplauti ten: na, kažką tokio.. neįsivaizduoju tiesą sakant, pas mus tai visai plaudavo rankas atėję.


super patarimas, as irgi kazkada taip draugams pasakiua, kai atejo i svecius, po visu reveransu taip ir pasakuiau - rankas galite nusiprausti dabar, o as einu sumustiniu - niekas net nesusimaste, nuzingsniavo visi i vonia:))
Atsakyti
Dekui, Ksesanko, uz shilta posta..Ir sorry, savo ruoztu taip pat uz bereikalingai patirtas neigiamas emocijas.
Sutinku su Jumis, svarbiausia nepersistengti..smile.gif
man garbe, kad Jus perskaitete kazka is mano postu..veikiausiai Jus apibudinchiau panashiai pridurus- skaidrus ir nesugadintas zmogus.

Del knygu, labai panasu..taip pat didele skaitytoja, nuo kokiu 5 metu.. Bet mano tokius samprotavimus kaip Jusu savo laiku sutabalavo keli asmeniskai sutikti zmones..Vienas aikido mokytojas is Japonijos, tiesioginis aikido ikurejo mokinys, o kitas budizmo is Korejos..jis ten savo saly, tokio lygio kaip Dalai Lama, deja gaila, abu jau mire..fantastishki, super paprasti, bet labai gilus ir ismintingi zmones buvo, bet skaite nebent tik religinius rastus..

Gal del to, dabar salia ziniu gaunamu per knygas, imu labiau vertinti savo aplinka, gyvenimo aplinkybes, sutiktus zmones..sunku isvardinti is kiek daug gyvenime, galima mokytis, lavinti savo intuicija ir augintis, ne tik raumenis, sausgysles, audinius, oda ir tt..wink.gif Va tuomet, mano poziuriu ima rastis Asmenybe.., sorry, uz spam'a.


QUOTE(Ksesanko @ 2010 08 25, 11:38)
Manyciau visos mes pasidarome jautrios po gimdymo, ypac jei kalbama apie vaika smile.gif Ypac kai tai ilgai lauktas vaikas. As irgi tik uz naturalius apsisaugojimo budus smile.gif As ir nesakiau,. kad nereikia plauti ranku smile.gif Sakiau, kad nereikia uzsiciklinti. Kad svarbu saikas. Ir mes su vyru taip pat stipriname imuniteta tik naturaliomis priemonemis (citrina, medus, ziedadulkes, cesnakai, spanguoles) smile.gif Apie roto ir panasius virus is viso pirma karta isgirdau gal kokiu 18 smile.gif Gripu sirgau tik viena karta smile.gif Tai gi linkiu visoms saugoti savo vaikus, bet nepersistengti smile.gif 
S.W.A.T. Sorry uz tokia reakcija. As irgi esu emocianali ir impulsyvi. Skaiciau ne viena Jusu zinute ir tikrai jauciasi, kad esate protingas, blaiviai mastantis zmogus smile.gif
Kas del knygu...Esu isitikinusi, kad butent knygos ir formuoja asmenybe, vysto smegenys ir leidzia veliau zymiai lengviau apdoroti ir isiminti nauja informacija. jei nera griauciu, raumenu neuzauginsi smile.gif O ko buciau verta be knygu...negaliu atsakyti, nes skaitau nuo mazens smile.gif

Atsakyti
O kodel tema pavadinimu "svetimiems"? g.gif Nejau svetimi yra draugai, gimines? g.gif Na, kad ir kaip ten butu, g.gif nesigilinsim smile.gif Seip as nematau cia nieko blogo, juk kai duodi palaikyt, visuomet priziuri ir pati, o kas liecia purva, prisipazinkim, juk ir mes paimant kudiki nebegam plautis ranku schmoll.gif o ir zaisliuku nplaunam kaskart paduodant jiem i rankas. Kudikis turi priprasti prie bakteriju, o jei saugosim per labiausiai, maziausia dulkele veleliau gali buti pavojinga. Na mano nuomone tokia unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Destiny81 @ 2010 08 29, 11:44)
O kodel tema pavadinimu "svetimiems"?  g.gif  Nejau svetimi yra draugai, gimines?  g.gif  Na, kad ir kaip ten butu,  g.gif nesigilinsim  smile.gif  Seip as nematau cia nieko blogo, juk kai duodi palaikyt, visuomet priziuri ir pati, o kas liecia purva, prisipazinkim, juk ir mes paimant kudiki nebegam plautis ranku  schmoll.gif  o ir zaisliuku nplaunam kaskart paduodant jiem i rankas. Kudikis turi priprasti prie bakteriju, o jei saugosim per labiausiai, maziausia dulkele veleliau gali buti pavojinga. Na mano nuomone tokia  unsure.gif


thumbup.gif thumbup.gif
Atsakyti
BET JUK NE APIE KRASTUTINUMUS KALBA..ir lyg normaliam, mastanchiam zmogui, issyk turetu buti aisku...kokiu bakteriju, virusu rekomenduotina, kol vaikas mazas, nesiojamas, pagal galimybes vengti, o i ka nekreipti demesio ir ramiai gyventi...
Siaip net pagimdzius ligonineje, kai vaikas buvo kelis sykius isveztas paskiepyti, paimti kraujo is kulno, ji tokiam stikliniam vezime pridenge palute..maza kas gali pasitaikyti koridoriuje, lifte..praeina kruva zmoniu..o jei netychia kas nusichiaudes..ar brukshtels spustyje lifte..

Ir nesvarbu kas uzeis i svechius artimas gimine, ar senas geras draugas..ar pats busi grizes is gatves..as niekada neiskeldau vaiko, nei is vezimo, nei kedutes, nei neshiokles, nenubegus ir nenusiplovus ranku...man tai normalu..taip turi elgtis toliaregiai tevai..
Kodel man tai svarbu... Maza kas, o jei sloga uzsikrete nuo manes, ar mano svechio...
Nenorekit slaugyti mazo net menkiausia sloga sergancio kudikelio..
Ypac jei tai pirma sloga, labai pergyveni..kad viska teisingai padarytum..daznai siurbtum nosi, nes jei to nedarysi, gali komplikuotis i ausu uzdegima..matuoji temperatura, dazniau zindai, turi nakti budeti ..nes vaikas rekia, ne tik del diegliu, kazkas juos maisho su viduriu putimu..bet ir del to, kad jam nepatogu, nera kuom kvepuoti..ir siaip gyventi jam sunku..

Kai vaikas didesnis- ridenasi, shliauzioja, ropoja, stojasi.. savaime atsipalaiduoji ir jau i kai ka atsainiau ziuri..nu atsigule su shuniu i lova..nu paragavo jo maisto..nu pasibuchiavo smeleta burna...

Vat ko as nesugebejau is tikro apart higienos laikymosi..tai kai mazius buvo dvieju, triju men, netgi puses metu..sedeti forumuose ir istisai dalintis pastebejimais ir patarimais..ir kaip jus tam laiko turite, kaip nebaisu, kad galit kazka klaidingai patarti...juk tik dar pradejot auginti..dar net su jokiais susirgimais per daug nesusiduret..viskas dar palyginus nauja ir nesusiguleje.. ?smile.gif
A, etatines patarinetojos..panele Krevechiuke, ziuriu jau cia aptilo..tik pirshtus kilnoja?smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nikolia: 29 rugpjūčio 2010 - 14:05
QUOTE(Destiny81 @ 2010 08 29, 09:44)
O kodel tema pavadinimu "svetimiems"?  g.gif  Nejau svetimi yra draugai, gimines?  g.gif  Na, kad ir kaip ten butu,  g.gif nesigilinsim  smile.gif  Seip as nematau cia nieko blogo, juk kai duodi palaikyt, visuomet priziuri ir pati, o kas liecia purva, prisipazinkim, juk ir mes paimant kudiki nebegam plautis ranku  schmoll.gif  o ir zaisliuku nplaunam kaskart paduodant jiem i rankas. Kudikis turi priprasti prie bakteriju, o jei saugosim per labiausiai, maziausia dulkele veleliau gali buti pavojinga. Na mano nuomone tokia  unsure.gif


visiskai teisingai drinks_cheers.gif
zinau viena seima,kurie vaika saugojo nuo visko...pvz jei kudikio paputis nukrenta ant zemes,tai ji tuoj pat virina ir pn...ir ka jus manot-vaikas mire nuo paprastos bakterijos,kuria kiekveinas turim (nepamenu kas ten kaip ),nes per steriliai gyveno 4u.gif tad nebukit mamos fanatikes ir nesielkit kaip mokstres 4u.gif dsaugoti reikia pirmaji menesi-o paskui vaiaks jau turi pats viskam i gauti imuniteta 4u.gif

o del tu dalybu apie gimines ir pn-cia man i fanatizma jau panasu,kad jau nei giminaiciams paaikyti vaiko neduodama doh.gif stetimi te nelenda-bet gimines,artimieji ir pn-manau normalu kad nori susimazinti ir palaikyti nauja gyventoja 4u.gif
Atsakyti
Galiu pasakyt, kad net mama, tetis- biojo i rankas imt, ka cia jau apie draugus kalbet, kurie tokiu varliuku neseniai gimusiu nelabai mate yra biggrin.gif Tai nieks ir nerizikavo prasyt paimt i rankas ta glezna padareli, kai paaugo, tai jau mociute ir dedukas nesiojo, bet draugai prisibijojo sito reikalo, ba bevaikiai visi buvo dar lotuliukas.gif Siaip neduociau man nemaloniam zmogui vaiko, napazistamam taip pat, akivazdziai serganciam, o artimi tegu nesioja i svekata 4u.gif
Atsakyti
Aš tai leidžiu laikyti visiems, nors ramiai ir gerai jaučiuosi tik tada, kai vaikiuką laiko mano mama ax.gif Man baisiai nepatinka, kai vaiką laiko mano vyro giminaičiai ir tėvai, bet juk negaliu jiems to uždraust, jie juk seneliai ir puikiai suprantu jų norą laikyti ir nešioti mažylį. O jei be jokios svarios priežasties neleisčiau jiems paimti vaiko, tai tikrai manęs nieks nesuprastų teisingai doh.gif Manau, kadangi aš nesu labai artima su vyro tėvais, man jie yra kaip ir svetimi, dėl to man ir nepatinka, kai jie laiko mažylį, na bet tikiuosi priprasiu ir nebereikės sukandus dantis davinėti mažiuką smile.gif O draugai kažkaip patys niekad neprašydavo palaikyti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Nikolia @ 2010 08 29, 15:04)
BET JUK NE APIE KRASTUTINUMUS KALBA..ir lyg normaliam, mastanchiam zmogui, issyk turetu buti aisku...kokiu bakteriju, virusu rekomenduotina, kol vaikas mazas, nesiojamas, pagal galimybes vengti, o i ka nekreipti demesio ir ramiai gyventi...
Siaip net pagimdzius ligonineje, kai vaikas buvo kelis sykius isveztas paskiepyti, paimti kraujo is kulno, ji tokiam stikliniam vezime pridenge palute..maza kas gali pasitaikyti koridoriuje, lifte..praeina kruva zmoniu..o jei netychia kas nusichiaudes..ar brukshtels spustyje lifte..

Ir nesvarbu kas uzeis i svechius artimas gimine, ar senas geras draugas..ar pats busi grizes is gatves..as niekada neiskeldau vaiko, nei is vezimo, nei kedutes, nei neshiokles, nenubegus ir nenusiplovus ranku...man tai normalu..taip turi elgtis toliaregiai tevai..
Kodel man tai svarbu... Maza kas, o jei sloga uzsikrete nuo manes, ar mano svechio...
Nenorekit slaugyti mazo net menkiausia sloga sergancio kudikelio..
Ypac jei tai pirma sloga, labai pergyveni..kad viska teisingai padarytum..daznai siurbtum nosi, nes jei to nedarysi, gali komplikuotis i ausu uzdegima..matuoji temperatura, dazniau zindai, turi nakti budeti ..nes vaikas rekia, ne tik del diegliu, kazkas juos maisho su viduriu putimu..bet ir del to, kad jam nepatogu, nera kuom kvepuoti..ir siaip gyventi jam sunku..

Kai vaikas didesnis- ridenasi, shliauzioja, ropoja, stojasi.. savaime atsipalaiduoji ir jau i kai ka atsainiau ziuri..nu atsigule su shuniu i lova..nu paragavo jo maisto..nu pasibuchiavo smeleta burna...

Vat ko as nesugebejau is tikro apart higienos laikymosi..tai kai mazius buvo dvieju, triju men, netgi puses metu..sedeti forumuose ir istisai dalintis pastebejimais ir patarimais..ir kaip jus tam laiko turite, kaip nebaisu, kad galit kazka klaidingai patarti...juk tik dar pradejot auginti..dar net su jokiais susirgimais per daug nesusiduret..viskas dar palyginus nauja ir nesusiguleje.. ?smile.gif
A, etatines patarinetojos..panele Krevechiuke, ziuriu jau cia aptilo..tik pirshtus kilnoja?smile.gif



Oho, nesupyk, bet po tavo tokio aprasymo iseina, kad vaika, kol jam nesueis pilnametyste uzdaryt reiktu kaip i koki karantina blink.gif Na gal per daug uzlenkiau su ta pilnametyste, bet esme supratai. Laiko mes turime cia prieit kai vaikai miega, ar apie tai nepagalvoji? Na ir dar lieciant sia tema, ne vienas pavizdys, kaip ir va Mijos mama minejo, kad per daug saugant vaikeli, pastumi i rimtesne liga, o ne tik slogos atsiradima ar ciauduli. Tiesa, ir dar, juk sergantis zmogus neis jusu plankyt, o ir jus pas ji neisite, o tuo lab neduosite i rankas, tad kodel negali paimti sveikas draugas ar sveikas seimos narys. Nezinau, bet man tavo pasisakymas visiskai nepriimtinas. Nesmerkiu, nes kiekvienas turime individualia nuomone ir ja kazi ar kas perkeis, bet manoji manau aiski, o tavoji taip pat.
Atsakyti
QUOTE(Mijos mama @ 2010 08 29, 21:43)
visiskai teisingai drinks_cheers.gif
zinau viena seima,kurie vaika saugojo nuo visko...pvz jei kudikio paputis nukrenta ant zemes,tai ji tuoj pat virina ir pn...ir ka jus manot-vaikas mire nuo paprastos  bakterijos,kuria kiekveinas turim (nepamenu kas ten kaip ),nes per steriliai gyveno 4u.gif tad nebukit mamos fanatikes ir nesielkit kaip mokstres 4u.gif dsaugoti reikia pirmaji menesi-o paskui vaiaks jau turi pats viskam i gauti imuniteta 4u.gif

o del tu dalybu apie gimines ir pn-cia man i fanatizma jau panasu,kad jau nei giminaiciams paaikyti vaiko neduodama doh.gif stetimi te nelenda-bet gimines,artimieji ir pn-manau normalu kad nori susimazinti ir palaikyti nauja gyventoja 4u.gif

O aš žinau šeimą, kuri neteko kelių metų vaiko. Vaikas "pakabino" virusą vasaros metu, prasirgo kelis mėnesius su komplikacijomis, sirgdamas dar kažką pakabino. Kiek žinau, vaikas nebuvo itin saugomas. Taigi, nežinai kas ir nuo gali atsitikti net vyresniame amžiuje. Beje, tą virusą gali nešioti ir pasveikę žmonės. Liga gali ir nesireikšti, bet virusas platinamas per seiles, kraują, orą, liečiant ir t.t. Liga apgaulingai reiškiasi kaip gripas ar peršalimo liga. O kartais nieko nesireiškia. Kartais atsiranda net navikas. Suserga silpnesni. Nesiplėsiu per daug.
Atsakyti
man siek tiek paranojiska atrodo neleisti giminaiciams ar draugams neleisti palaikyti vaiko. schmoll.gif as isivaizduoju tu artimuju akis, isgirdus toki draudima.juk jei as jauciuosi nestabiliai ar bijau imti maza vaika, tai as jo ir neimsiu...
maza kas, paciai reiktu i ligonine gultis ar pan, tai kaip tada vaika kazkam palikti, jei visko bijai?
Atsakyti
QUOTE(jovukas @ 2010 10 15, 20:06)
man siek tiek paranojiska atrodo neleisti giminaiciams ar draugams neleisti palaikyti vaiko.  schmoll.gif  as isivaizduoju tu artimuju akis, isgirdus toki draudima.juk jei as jauciuosi nestabiliai ar bijau imti maza vaika, tai as jo ir neimsiu...
maza kas, paciai reiktu i ligonine gultis ar pan, tai kaip tada vaika kazkam palikti, jei visko bijai?


Manau, dauguma cia kalba apie naujagimi. Kai vaikas jau pradeda pats slaiuziot, lakstyt tai vargu ar lieka tas paranojiskumas.
Mane pvz is proto varydavo kai anyta paimdavo ta vaika ir buciuoja buciuoja seileja... doh.gif , ne karta vyrui pasakiau, kad aiskintusi su savo motina, nes man tai nepatinka.
Dabar vaikas didelis ir jis pats pasirenka ar nori, kad ji ten buciuotu ir seiletu ar ne. mirksiukas.gif
Atsakyti