Įkraunama...
Įkraunama...

Ar duodate svetimiems palaikyti vaiką?

QUOTE(Ksesanko @ 2010 08 19, 11:50)
As ir nerasau, kad esu patyrusi psichologe smile.gif Is jusu teksto matosi tik puolimas, o man to visiskai nereikia smile.gif Sekmes auginant vaikus smile.gif Pacioje pradzioje parasiau, kad kiekvienas tevelis pats pasirenka kaip auginti vaikus smile.gif  Bet Tik va maciau jau ne viena vaika, kuri mama pernelyg saugojo nuo zmoniu. tai sie vaikai ateje i svecius ir pamate nors viena nauja zmogu puola i isterija ir nenulipa nuo mamos. visi vaikai zaidzia, o jis kaba ant mamos ranku smile.gif As irgi neleisciau kazkokiam dedei lauke ciupineti vaiko, nes manau, kad adekvatus zmogus ir nelistu prie svetimo vaiko smile.gif Nuo tokiu tikrai vaikus reikia saugoti smile.gif Bet manyciau tokiu mazai buna smile.gif O ziniasklaida jau senai nepasitikiu. Prriraso ir parodo visokiu brudu, kad tik idomiau butu! Neidomu man ziureti visokias pletkas kas  ir kur kazka nuzude, izzagino ir t.t.

Žinokite, aš mačiau tokį 5-metį vaiką kaime, kuris praktiškai visą laiką praleidžia savo namo teritorijoje, tvoros ribose. Tai va, išleidžia jį tik kieme pažaisti. Auklėja 2 močiutės ir mama (tik vienas tėvas dirbantis, kuris mažai namuose būna). Taigi, tos moteriškės jo niekur neišleidžia ir net neįleidžia pas jį vaikų. Kieme prikrauta pilna žaislų, jis su tais žaislais vienas žaidžia. Mano dičkis būdavo, bėgdavo su juo pakalbėti per tvorą. Ot, kiek džiaugsmo tam vaikui būdavo. Ir kiek isterijų kildavo iš to vaiko pusės, kai mano vaikis eidavo namo. Tiesa, kelis kartus mano dičkis buvo pabuvojęs "už tvoros". Taigi, kiek tam vaikui džiaugsmo, ir kiek ašarų ir isterijos, kai mano dičkis išeidavo. Moteriškės, to vaiko auklėtojos, tik piktai sušnairuodavo ir liepdavo daugiau neiti mums į svečius, nes, atseit jų, tik erziname vaiką. Va čia tai tikrai perdėtas suaugusiųjų rūpestis vaiku, juolab vaikui tokiam amžiuje labai reikia bendravimo su bendraamžiais. Kiek žinau, jis šiais metais pradės lankyti priešmokyklinio ugdymo grupę ir aš manau, kad labai gerai, nes vaikas nors pabendraus su bendraamžiais ir pažins aplinką. Na, man irgi nepatiko, kaip auklėja tą vaiką, tačiau nepuoliau jiems aiškinti, jų reikalas. Ir visai jis žmonių nebijojo, o tiesiog degė noru bendrauti. O mes ten daugiau tiesiog neiname, nereikia mums tų konfliktų ir šnairuojančių žvilgsnių.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Eureka: 19 rugpjūčio 2010 - 11:31
QUOTE(Ksesanko @ 2010 08 19, 11:50)
As ir nerasau, kad esu patyrusi psichologe smile.gif Is jusu teksto matosi tik puolimas,

O jūs ar nemanote, kad su žodžiais "mirtumėte", "nezinau kokia asmenybe is jo uzaugs" ir pan. provokuojamas konfliktas?
Atsakyti
pirmiausia - kas yra tie svetimi? Ne šeimos nariai, t.y. ne mama, ne tėtis, ne broliai ar seserys? Ar šis ratas platesnis, apimantis senelius, krikštatėvius, šeimos draugus? Realiai, duodavau palakyti visiem mūsų namų svečiams. O namuose nepažįstami ar menkai pažįstami žmonės nesilanko. Vidury gatvės ar parduotuvėj kokiam praeiviui vaiko tikrai neduodu.
Papildyta:
va.. dar vieną baigusi psichologiją ir mėgstanti tuo pasigirti. Kad baigėt, tai dar ne viskas, kai padirbėsit su vaikais, kai įgausit patirties, kai žinios nebus vien tik knyginės - kas ką ir kaip pasakė - tada ir kiškit tą psichologiją. Aš irgi ją baigus, ir aš tas knygas skaičiau, o realus gyvenimas visai kitoks...
Atsakyti
Giminems ir artimiesiems duodu palaikyti vaika, tik dabar jau atsirenka, kas patinka, o ko bijo smile.gif ankciau tai per rankas keliaudavo per baliu. o praeiviam gatveje ar nepazystamiems neduociau vaiko. ir galvoju, kad nei viena mama taip nedarytu smile.gif
Atsakyti
o kaip taktiskai pasakyti norintiems paniurkyti mano vaika, kad nusiplautu rankas pries tai? savo seimos nariams ir giminems pasakyciau, nors aciu dievui jie ir taip supratingi. beda ta, kad vyro mama gyvena kaime ir jai toks paprastas dalykas nedasunta, o man plaukai siausias kai ji nori paimt mano leliu, kai ciupneja rankytes, zandukus.. net silpna daros. o nesam tokios artimos, tad nezinau kaip apsieit tokioj situacijoj.
4u.gif
Atsakyti
na, imti ir sapakyti :kol jūs rankutes nusiplausti, mes su mažyle tą ir aną padarysime. Arba tiesiog pasakyti "mūsų vonia ten, rankas galima nusiplauti ten: na, kažką tokio.. neįsivaizduoju tiesą sakant, pas mus tai visai plaudavo rankas atėję.
Atsakyti
QUOTE(Isila @ 2010 08 19, 13:36)
pirmiausia - kas yra tie svetimi? Ne šeimos nariai, t.y. ne mama, ne tėtis, ne broliai ar seserys? Ar šis ratas platesnis, apimantis senelius, krikštatėvius, šeimos draugus? Realiai, duodavau palakyti visiem mūsų namų svečiams. O namuose nepažįstami ar menkai pažįstami žmonės nesilanko. Vidury gatvės ar parduotuvėj kokiam praeiviui vaiko tikrai neduodu.
Papildyta:
va.. dar vieną baigusi psichologiją ir mėgstanti tuo pasigirti. Kad baigėt, tai dar ne viskas, kai padirbėsit su vaikais, kai įgausit patirties, kai žinios nebus vien tik knyginės - kas ką ir kaip pasakė - tada ir kiškit tą psichologiją. Aš irgi ją baigus, ir aš tas knygas skaičiau, o realus gyvenimas visai kitoks...

smile.gif nesigiriu as ta psichologija, ir ne vieno karto nesu to paminejus. Tiesiog norejau argumentuoti savo pasisakyma. Jus teisi realus gyvenimas sudetingesnis ir panaudoti savo knygines zinias gali tik tas, kuris ju perskaites ne viena ir ne dvi. Psichologija baigti dar nieko nereiskia. Reikia ja baigti gerai ir ja gyventi. Perskaityti labai daug knygu ir aisku tureti daug patirties smile.gif
As irgi neduociau vaiko atsitiktiniam zmogui lauke ir aisku neleisciau liesti, bet tiems, kurie ateina i svecius, ar tiem pas kurios mes einame i sveciu tikrai duociau palaikyti, pabendrauti. As rasiau, kad nera gerai perdetas globejiskumas.
Atsakyti
Gal dabar pasirodysiu nevalyva, bet paaiskinkit jus man, kada jus turit laiko kiekviena karta pries imdamos vaikus, nusiplauti rankas? ax.gif Nu man niekaip neiseina schmoll.gif Ar gal jusu sveciai ateina purvinom rankom? g.gif Nu kiek ziurejau pas mane atvaziavusiu draugu, tai visu ir panages svarios ax.gif
Atsakyti
QUOTE(kreveciuke @ 2010 08 22, 23:37)
Gal dabar pasirodysiu nevalyva, bet paaiskinkit jus man, kada jus turit laiko kiekviena karta pries imdamos vaikus, nusiplauti rankas?  ax.gif  Nu man niekaip neiseina  schmoll.gif  Ar gal jusu sveciai ateina purvinom rankom?  g.gif  Nu kiek ziurejau pas mane atvaziavusiu draugu, tai visu ir panages svarios  ax.gif




aciu kad prajuokinai su panagem lotuliukas.gif lotuliukas.gif as tai nei vienam svetimam nedaviau duodu mergyte tik saviem, ir jei ju panages butu juodos paprasyciau nusiplaut rankas
Atsakyti
Na, kai supranti vardan ko tai darai, tai buna labai paprasta.

didziausia tikimybe pasigauti, net pati papraschiausia pershalima, nekalbant apie gripa ir kitas baisesnes ligas, yra per artima kontakta..rankos, buchkiai...
Gerai jei viskas gerai..bet kam tu problemu..

Tu ,pati ,Kreveciuke, permastyk, kai grizti namo..kiek ir ko tu palieti..ka liechia ir kiti tau visai nepazistami zmones..pvz, PC tuliko rankena, prekes, vaisiai, darzoves, pirkiniu vezimelio rankena, kasos prekystalis, pinigai..o tavo svechiai, ka jie liete iki atejo pas jus..pakanka daugiabutyje- liftas, duru rankenos, tureklas..

Tai Nematoma..ir pats primityviausias budas nepasigauti kokiu ligu ir neapkresti kitu= tiesiog plauti rankas..




QUOTE(kreveciuke @ 2010 08 22, 22:37)
Gal dabar pasirodysiu nevalyva, bet paaiskinkit jus man, kada jus turit laiko kiekviena karta pries imdamos vaikus, nusiplauti rankas?  ax.gif  Nu man niekaip neiseina  schmoll.gif  Ar gal jusu sveciai ateina purvinom rankom?  g.gif  Nu kiek ziurejau pas mane atvaziavusiu draugu, tai visu ir panages svarios  ax.gif

Atsakyti
QUOTE(S.w.a.t @ 2010 08 23, 00:49)
Na, kai supranti vardan ko tai darai, tai buna labai paprasta.

didziausia tikimybe pasigauti, net pati papraschiausia pershalima, nekalbant apie gripa ir kitas baisesnes ligas, yra per artima kontakta..rankos, buchkiai...
Gerai jei viskas gerai..bet kam tu problemu..

Tu ,pati ,Kreveciuke, permastyk, kai grizti namo..kiek ir ko tu palieti..ka liechia ir kiti tau visai nepazistami zmones..pvz, PC tuliko rankena, prekes, vaisiai, darzoves, pirkiniu vezimelio rankena, kasos prekystalis, pinigai..o tavo svechiai, ka jie liete iki atejo pas jus..pakanka daugiabutyje- liftas, duru rankenos, tureklas..

Tai Nematoma..ir pats primityviausias budas nepasigauti kokiu ligu ir neapkresti kitu= tiesiog plauti rankas..


Na, kiekvienas siek tiek isaukletas zmogus nusiplauna rankas iseidami is tualeto, bent jau as taip galvojus mirksiukas.gif O jei pradesiu bijoti visu bakteriju, tai vaiko is vis tada negaleciau is namu isnesti.. juk visur tieeeeek bakteriju g.gif Jauciu taip ir depresija susirgciau, jei galvociau va cia bakterijos, cia bakterijos, cia negalima, ten negalima doh.gif As kaime uzaugusi, su tvartu ant kiemo, karvutem, vistom, katinais ir sunims.. nu neturejau nei vienos rimtos ligos... Ai, tiesa, dabar kai kurios mamytes pasakys, kad man paprasciausiai pasiseke lotuliukas.gif Savo vaiko siltnamio salygomis tikrai neauginsiu. Aisku, visai svetimiems neduodu panesioti ar palaikyti, bet pas mane uzsukantys i svecius zmones nera svetimi, tai draugai, gimines ir jiems visada leidziu dziaugtis mazaja tiek kiek jie nori... mirksiukas.gif ir nusiplauti ranku pries paimant vaika as taip pat neprasau.. nu atleiskit, bet man tai juokingai skamba blush2.gif
Beje, mano mazyle miega su katinu.. ochhhh kiek bacilu ir plauku.. lotuliukas.gif
Papildyta:
QUOTE(lunatikas @ 2010 08 23, 00:02)
aciu kad prajuokinai su panagem  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  as tai nei vienam svetimam nedaviau duodu mergyte tik saviem, ir jei ju panages butu juodos paprasyciau nusiplaut rankas


jei panages butu nesvarios, tai ir as paprasyciau nusiplauti rankas ax.gif
Atsakyti
QUOTE(kreveciuke @ 2010 08 23, 12:18)
Na, kiekvienas siek tiek isaukletas zmogus nusiplauna rankas iseidami is tualeto, bent jau as taip galvojus  mirksiukas.gif  O jei pradesiu bijoti visu bakteriju, tai vaiko is vis tada negaleciau is namu isnesti.. juk visur tieeeeek bakteriju  g.gif  Jauciu taip ir depresija susirgciau, jei galvociau va cia bakterijos, cia bakterijos, cia negalima, ten negalima  doh.gif  As kaime uzaugusi, su tvartu ant kiemo, karvutem, vistom, katinais ir sunims.. nu neturejau nei vienos rimtos ligos... Ai, tiesa, dabar kai kurios mamytes pasakys, kad man paprasciausiai pasiseke  lotuliukas.gif  Savo vaiko siltnamio salygomis tikrai neauginsiu. Aisku, visai svetimiems neduodu panesioti ar palaikyti, bet pas mane uzsukantys i svecius zmones nera svetimi, tai draugai, gimines ir jiems visada leidziu dziaugtis mazaja tiek kiek jie nori...  mirksiukas.gif  ir nusiplauti ranku pries paimant vaika as taip pat neprasau.. nu atleiskit, bet man tai juokingai skamba  blush2.gif
Beje, mano mazyle miega su katinu.. ochhhh kiek bacilu ir plauku..  lotuliukas.gif
Papildyta:
jei panages butu nesvarios, tai ir as paprasyciau nusiplauti rankas ax.gif

Visiska teisybe smile.gif Kaip ir rasiau perdetas mamu susirupinimas svara ir vaiko saugojimu veliau jam tik i blogi smile.gif Maciau tokius vaikus, kurie gyvena siltnamio salygomis (viska su domestos dizenfikuojama, langai neatidaromi ziema, nes susals ir siap skersviejo bijoma, kaip nzn ko). veliau tokie vaikai ateje i darzeli pradeda sirgulioti istysai, nes nera mate nei bakteriju, nei skersviejo, nei dar ko smile.gif Vaika reikia grudinti! O ka jus darote lauke? Kai reikia vaiak paimti, bet ranku nenusiplovete, o pries tai jau palietete ir duru rankenas ir kokius pirkinius pasiemusi i rankas buvote? Juk nezinia kas jas liete pries tai biggrin.gif Visur reikia saiko smile.gif Rankas reikia valyti, bet neuzsiciklinti smile.gif Tikrai neprasau, kad kas valytu rankas. Kazkaip vyrai ateje i svecius vaiko neliecia, o mergynos nusiplauna pacios smile.gif Bet jei nenusiplautu, nepulciau prasyti smile.gif Tegu vaikas grudinasi ir pratinasi. Darzelyje niekas jam ranku nevalys smile.gif
Atsakyti