Įkraunama...
Įkraunama...

Ar duodate svetimiems palaikyti vaiką?

svetimiems tai tikrai ne, o saviskius pats vaikas renkasi ne pas visus eina
Atsakyti
QUOTE(Eureka @ 2010 06 21, 12:32)
Duodu palaikyti tik saviškiams, nepažįstamiems tikrai neduočiau. Neseniai prekybos centre kažkoks pagyvenęs vyras priėjęs paglostė mano mazgį. Tai galiu pasakyti, kad tas man labai nepatiko. Man apskritai nepatinka, jei svetimi be mano leidimo vaikus liečia. Atsimenu, kai mano vyresnėliui buvo 2,5 metų, ėjome iš darželio. Prie mūsų priėjo kažkokia pagyvenusi moteriškė ir pradėjo aiškinti, kokia aš negera motina, neprižiūriu savo vaiko namuose, o leidžiu į darželį, griebė mano vaiką į glėbį ir puolė bučiuot. Mano vaikas pradėjo rėkti, aš irgi. Ir dar jai pasakiau, kad iškviesiu policiją. Ir tikrai būčiau iškvietusi, jei ta moteriškė neatsitrauktų.


Cia jau musu uzdaros tautos ypatybe smile.gif jei nuvaziotumete i Italija, tikriausiai mirtumete nuo perdeto demesio (ypac, jei vaikiukas sviesiaplaukis, zydraakis). Ten visi tokie emocionalus. Visi prieina nuosirdziai sypsosi. Visi nori paglostyti, snekina vaikuti smile.gif tas pats ir su nesciomis moterimis. Visi priena, paglosto pilvuka, pasveikina, pasako grazius zodzius smile.gif Man labiau patinka, kad zmones moka dziaugtis ne tik del saves smile.gif
Atsakyti
as nieko pries dziaugsma, bet svetimi ir nepazistami geriau is tolo..jau vien del to, kad pries paliechiant ypac pirmais vaiko gyvenimo menesiais, butu smagu, jei plautusi rankas ir apie tai nereiktu priminti...

QUOTE(Ksesanko @ 2010 08 17, 10:23)
Cia jau musu uzdaros tautos ypatybe smile.gif jei nuvaziotumete i Italija, tikriausiai mirtumete nuo perdeto demesio (ypac, jei vaikiukas sviesiaplaukis, zydraakis). Ten visi tokie emocionalus. Visi prieina nuosirdziai sypsosi. Visi nori paglostyti, snekina vaikuti smile.gif tas pats ir su nesciomis moterimis. Visi priena, paglosto pilvuka, pasveikina, pasako grazius zodzius smile.gif Man labiau patinka, kad zmones moka dziaugtis ne tik del saves smile.gif

Atsakyti
QUOTE(S.w.a.t @ 2010 08 17, 10:44)
as nieko pries dziaugsma, bet svetimi ir nepazistami geriau is tolo..jau vien del to, kad pries paliechiant ypac pirmais vaiko gyvenimo menesiais, butu smagu, jei plautusi rankas ir apie tai nereiktu priminti...


drinks_cheers.gif Kazkaip ir nesusiduriau su tuo, kad kas nors is svetimu noretu liesti vaikeli. Mes gimeme maziukai, tai kai eidavau kur nors visur sulaukdavau daug demesio (koks mazytis leliukas ir pan.). Pazistami taip pat neprase palaikyti (tikriausiai bijojo, nes tikrai trapiai maziuke atrode). Dabar, kai mums jau du menesiukai, pazistamiems duodu palaikyti, nes manau taip maziuke plecia savo socialini rata, vysto savo socialinius igudzius, pastabuma. Nenoriu, kad paskui badytosi svetimu zmoniu, sleptusi uz mamos sijono. Del higienos...visi ateje plauna rankas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ksesanko @ 2010 08 17, 10:23)
Cia jau musu uzdaros tautos ypatybe smile.gif jei nuvaziotumete i Italija, tikriausiai mirtumete nuo perdeto demesio (ypac, jei vaikiukas sviesiaplaukis, zydraakis). Ten visi tokie emocionalus. Visi prieina nuosirdziai sypsosi. Visi nori paglostyti, snekina vaikuti smile.gif tas pats ir su nesciomis moterimis. Visi priena, paglosto pilvuka, pasveikina, pasako grazius zodzius smile.gif Man labiau patinka, kad zmones moka dziaugtis ne tik del saves smile.gif

Ką jūs sakote? Kiek esu buvus Italijoje su vaiku, tai dar tokio perdėto dėmesio neesam gavę, ypač moralų. Ir atrodo daug bendravome su tais italais, bet nei vienas nepuolė čiupinėti mano vaiko. g.gif
Atsakyti
As stengiuosi svetimiems neduoti. dar gi maziukas ir apsaugos tvirtos neturi smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ksesanko @ 2010 08 17, 10:55)
drinks_cheers.gif Kazkaip ir nesusiduriau su tuo, kad kas nors is svetimu noretu liesti vaikeli. Mes gimeme maziukai, tai kai eidavau kur nors visur sulaukdavau daug demesio

Tai jei nesusidūrėte su tuo, kodėl čia kitoms pamokslus rėžiate, kad joms nepatinka, kai visiškai nepažįstami ir svetimi žmonės liečia vaiką gatvėje ir PC, o ne namuose. Pažiūrėčiau jūsų džiaugsmą ir reakciją, kai šaltuoju metu (kai siaučia ligos) kas nors gatvėje prieitų prie jūsų vaiko, norėdamas pabučiuoti ar paliesti. g.gif
Papildyta:
QUOTE(Ksesanko @ 2010 08 17, 10:55)
Dabar, kai mums jau du  menesiukai, pazistamiems duodu palaikyti, nes manau taip maziuke plecia savo socialini rata, vysto savo socialinius igudzius, pastabuma. Nenoriu, kad paskui badytosi svetimu zmoniu, sleptusi uz mamos sijono. Del higienos...visi ateje plauna rankas smile.gif

Parodykite man nors vieną 2 mėnesių kūdikį, kuris bijo žmonių. biggrin.gif Praeis dar keli mėnesiai, tada pamatysite, kaip reaguosį svetimus. Jei bijos, tai bus normalu, nes vyresnio amžiaus kūdikiai jau moka atpažinti žmones. Jei kūdikiai daugiau laiko praleidžia su tėvais, o ne svetimais, ar net kitais giminaičiais, tai tikrai kūdikis jų prisibijos. Ir tai normalu.
P.S. O šiaip aš nesuprantu, kam pratinti vaiką prie artimo bendravimo su nepažįstamais. Tegu žiūri per atstumą ir kalbina. Gal tarp tų kalbintojų yra tokių, kurie jaučia aistrą mažiems vaikams. Mano manymu, kaip tik nereikia leisti vaiko čiupinėti visiems, kas papuola, o tai vaikas galvos, kad tai normalu. Dabartiniais laikais vaikus reikia mokyti laikytis atitinkamo atstumo su svetimais-nepažįstamais, nesileisti per daug į kalbas, nes neaišku, kokie tų svetimųjų-nepažįstamųjų, ypač labai gerų, gražiai bendraujančių, vaišinančių saldainiukais, tikslai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Eureka: 18 rugpjūčio 2010 - 15:50
Kai dukryte gime, man atsirado super globejiskas jausmas - vaika leidau liesti tik artimiems giminaiciams. Jei kokia drauge prasydavo paimti ant ranku, tai as net drebedavau. Atrodo, ne taip laiko, vaikui nepatogu, negera... blush2.gif
Dabar mazylei jau 5,5 men. Mano pasitikejimas zmonemis isaugo, o ir vaikas pats sprendzia, pas ka eiti, o ko vengti.
Vis delto, jei kas is nepazistamu liestu mano vaika, tikriausiai apsaukciau. Vaikas - ne zaislas. Is tolo pasidziaugia, pakalbina - valio smile.gif bet visokio ciupinejimo nepripazistu.
Atsakyti
QUOTE(Eureka @ 2010 08 18, 16:46)
Tai jei nesusidūrėte su tuo, kodėl čia kitoms pamokslus rėžiate, kad joms nepatinka, kai visiškai nepažįstami ir svetimi žmonės liečia vaiką gatvėje ir PC, o ne namuose. Pažiūrėčiau jūsų džiaugsmą ir reakciją, kai šaltuoju metu (kai siaučia ligos) kas nors gatvėje prieitų prie jūsų vaiko, norėdamas pabučiuoti ar paliesti.  g.gif
Papildyta:

Parodykite man nors vieną 2 mėnesių kūdikį, kuris bijo žmonių.  biggrin.gif Praeis dar keli mėnesiai, tada pamatysite, kaip reaguosį svetimus. Jei bijos, tai bus normalu, nes vyresnio amžiaus kūdikiai jau moka atpažinti žmones. Jei kūdikiai daugiau laiko praleidžia su tėvais, o ne svetimais, ar net kitais giminaičiais, tai tikrai kūdikis jų prisibijos. Ir tai normalu.
P.S. O šiaip aš nesuprantu, kam pratinti vaiką prie artimo bendravimo su nepažįstamais. Tegu žiūri per atstumą ir kalbina. Gal tarp tų kalbintojų yra tokių, kurie jaučia aistrą mažiems vaikams. Mano manymu, kaip tik nereikia leisti vaiko čiupinėti visiems, kas papuola, o tai vaikas galvos, kad tai normalu. Dabartiniais laikais vaikus reikia mokyti laikytis atitinkamo atstumo su svetimais-nepažįstamais, nesileisti per daug į kalbas, nes neaišku, kokie tų svetimųjų-nepažįstamųjų, ypač labai gerų, gražiai bendraujančių, vaišinančių saldainiukais, tikslai.

Na cia kiekvienos mamos reikalas kaip auginti vaika smile.gif As niekam nepamokslauju. esu baigiusi psichologija, todel manau, kad kazka ismanau apie vaiko socialinius igudzius. Jau is jusu teksto matosi, kad galvojate, jog aplinka sukelia gresme ne tik jums, bet ir kudikiui. Toki ji ir uzauginsite smile.gif Cia Jusu pasirinkimas smile.gif O tas kas nori (anot E. Berno) butinai prisisauks savo zodziu patvirtinimus ir Jusu vaika tikrai sups kazkokie iskrypeliai ir ligoti zmone biggrin.gif As matau tik teigiama zmoniu reakcija i kudiki smile.gif Zinau, kad nuo 3 - 4 ir 8 - 9 men. vaikai pradeda bijoti svetimu (patikslinimas: labai daug priklauso nuo vaiko temperamento ir ekstravertiskumo/intravertiskumo, bei ji supancios aplinkos). Jei uzdarysite vaika ir leisite bendrauti tik su artimais zmonemis, tai tikrai svetimu bijos. O jei jus dar ir arsiai ji ginsite nuo tu svetimu ir mokinsite, kad tai blogis....nezinau kokia asmenybe is jo uzaugs smile.gif Vaika reikia mokinti nebendrauti su svetimais zmonemis, kurie kazka siulo skanaus, ar kazkur nuvezti ir pan., kai jis jau paliekamas be tevu prieziuros ir kai jis samoningai gales suprasti kas tie svetimi smile.gif Vargu ar kudikelis supras kas tie svetimi ir kodel ju reikia bijoti smile.gif
Atsakyti
apie svetimus tai net kalbos nera blink.gif .....o giminaiciai tik dabar gavo palaikyti...net nezinau, gal kad pirmas vaikiukas, niekuo nepasitikiu, kazkoks tikrai globejiskas jausmas... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Ksesanko @ 2010 08 18, 22:41)
Na cia kiekvienos mamos reikalas kaip auginti vaika smile.gif As niekam nepamokslauju. esu baigiusi psichologija, todel manau, kad  kazka ismanau apie vaiko socialinius igudzius. Jau is jusu teksto matosi, kad galvojate, jog aplinka sukelia gresme ne tik jums, bet ir kudikiui. Toki ji ir uzauginsite smile.gif Cia Jusu pasirinkimas smile.gif O tas kas nori (anot E. Berno) butinai prisisauks savo zodziu patvirtinimus ir Jusu vaika tikrai sups kazkokie iskrypeliai ir ligoti zmone  biggrin.gif  As matau tik teigiama zmoniu reakcija i kudiki smile.gif Zinau, kad nuo 3 - 4 ir 8 - 9 men. vaikai pradeda bijoti svetimu (patikslinimas: labai daug priklauso nuo vaiko temperamento ir ekstravertiskumo/intravertiskumo, bei ji supancios aplinkos). Jei uzdarysite vaika ir leisite bendrauti tik su artimais zmonemis, tai tikrai svetimu bijos. O jei jus dar ir arsiai ji ginsite nuo tu svetimu ir mokinsite, kad tai blogis....nezinau kokia asmenybe is jo uzaugs smile.gif Vaika reikia mokinti nebendrauti su svetimais zmonemis, kurie kazka siulo skanaus, ar kazkur nuvezti ir pan., kai jis jau paliekamas be tevu prieziuros ir kai jis samoningai gales suprasti kas tie svetimi smile.gif Vargu ar kudikelis supras kas tie svetimi ir kodel ju reikia bijoti smile.gif

Psichologas psichologui nelygus. Kas jums sakė, kad uždariau savo vaikus? Taip, ginu savo vaikus, jei neaiškios asmenybės lenda prie jų. Na, nesikartosiu čia, nes vistiek viską suprasite savaip. Matau, jūs nemokate analizuoti tekstų ir situacijų. Ir jūsų konsultacijų aš neprašiau. Ir jūs manote, kad su savo psichologiniu išsilavinimu teisingai išauklėsite vaiką? Turiu pažįstamų psichologų, kurie nesusikalba su savo vaikais. Kai užauginsite savo vaikus, tada ir pamatysite savo rezultatus. Ir šiaip nesuprantu žmonių, kurie į kairę ir dešinę mėto savo vaikus, o patys laksto uodegą iškėlę. Kam tą vaiką palikti be tėvų priežiūros? Va, šito aš nesuprantu. Šiaip, LT ruošiamas įstatymas dėl vaikų priežiūros. Tėvai, kurie palieka vaikus vienus, bus baudžiami.
Beje, kiek vaikų pateko į pedofilų rankas ir kodėl? Pvz. neseniai skaičiau, kai prekybos centre pasimetė 4 metų mergaitė, kurią išsivedė geras dėdė pedofilas, paviliojęs gražiais žodžiais ir saldainiukais. Ir kiek dar tokių vaikų yra. Statistika liūdna. Užsienyje seniai tai suprato ir savo vaikus moko saugumo. Ir tik nepulkite dabar į kraštutinumus ir nepradėkite aiškinti apie asmenybes. Neturite teisės pamokslauti ir anksto spręsti apie auklėjimo vaisius, ypač neturite didelės darbo patirties, o tik knyginės.
Ir šiaip man atrodo, mes kalbame apie skirtingus dalykus. Aš kalbu apie vaikų saugumą, o jūs-apie psichologiją.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Eureka: 19 rugpjūčio 2010 - 09:05
QUOTE(Eureka @ 2010 08 19, 09:49)
Psichologas psichologui nelygus. Kas jums sakė, kad uždariau savo vaikus? Taip, ginu savo vaikus, jei neaiškios asmenybės lenda prie jų. Na, nesikartosiu čia, nes vistiek viską suprasite savaip. Matau, jūs nemokate analizuoti tekstų ir situacijų. Ir jūsų konsultacijų aš neprašiau. Ir jūs manote, kad su savo psichologiniu išsilavinimu teisingai išauklėsite vaiką? Turiu pažįstamų psichologų, kurie nesusikalba su savo vaikais. Kai užauginsite savo vaikus, tada ir pamatysite savo rezultatus. Ir šiaip nesuprantu žmonių, kurie į kairę ir dešinę mėto savo vaikus, o patys laksto uodegą iškėlę. Kam tą vaiką palikti be tėvų priežiūros? Va, šito aš nesuprantu. Šiaip, LT ruošiamas įstatymas dėl vaikų priežiūros. Tėvai, kurie palieka vaikus vienus, bus baudžiami.
Beje, kiek vaikų pateko į pedofilų rankas ir kodėl? Pvz. neseniai skaičiau, kai prekybos centre pasimetė 4 metų mergaitė, kurią išsivedė geras dėdė pedofilas, paviliojęs gražiais žodžiais ir saldainiukais. Ir kiek dar tokių vaikų yra. Statistika liūdna. Užsienyje seniai tai suprato ir savo vaikus moko saugumo. Ir tik nepulkite dabar į  kraštutinumus ir nepradėkite aiškinti apie asmenybes. Neturite teisės pamokslauti ir anksto spręsti apie auklėjimo vaisius, ypač neturite didelės darbo patirties, o tik knyginės.
Ir šiaip man atrodo, mes kalbame apie skirtingus dalykus. Aš kalbu apie vaikų saugumą, o jūs-apie psichologiją.

As ir nerasau, kad esu patyrusi psichologe smile.gif Is jusu teksto matosi tik puolimas, o man to visiskai nereikia smile.gif Sekmes auginant vaikus smile.gif Pacioje pradzioje parasiau, kad kiekvienas tevelis pats pasirenka kaip auginti vaikus smile.gif Bet Tik va maciau jau ne viena vaika, kuri mama pernelyg saugojo nuo zmoniu. tai sie vaikai ateje i svecius ir pamate nors viena nauja zmogu puola i isterija ir nenulipa nuo mamos. visi vaikai zaidzia, o jis kaba ant mamos ranku smile.gif As irgi neleisciau kazkokiam dedei lauke ciupineti vaiko, nes manau, kad adekvatus zmogus ir nelistu prie svetimo vaiko smile.gif Nuo tokiu tikrai vaikus reikia saugoti smile.gif Bet manyciau tokiu mazai buna smile.gif O ziniasklaida jau senai nepasitikiu. Prriraso ir parodo visokiu brudu, kad tik idomiau butu! Neidomu man ziureti visokias pletkas kas ir kur kazka nuzude, izzagino ir t.t.
Atsakyti