Įkraunama...
Įkraunama...

Ar duodate svetimiems palaikyti vaiką?

Maniske, bent jau po kol kas svetimu nebijo smile.gif Sypsosi ir yra patenkinta kiekvienam uzkalbinus ar pasilenkus prie jos lotuliukas.gif Svetimi zmones jai idomus smile.gif


QUOTE
QUOTE(Nova27 @ 2009 06 30, 14:16)
Viskas priklauso nuo situacijos.
Mano manymu pirma menesi ar du vaikelio ne tik negalima duoti kazkam laikyti ant ranku, bet is vis geriau, kad niekas nesilankytu tuo metu namuose, leistu prisitaikyti prie naujo gyvenimo tiek teveliams, tiek paciam mazyliui.
Veliau duot galima artimiems zmonems palaikyti, aisku tik blaiviem (suaugusiems), pakankamai suaugusiems (vaikams) ir dar pakankamai stipriems(seneliukams), tam kad is zioplumo, neapdairumo ar jegu trukumo neismestu mazylio, moketu prilaikyti galvute, kol jis dar pats jos neislaiko ir t.t.
Taip pat viskas priklauso nuo pacio vaiko - vienam patinka pas kitus zmones ant ranku buti, kiti pradeda is kart klykti... Mano pirmoji mergicka pas kitus ant ranku isbudavo tik kokias 30 sekundziu iki verksmo (ji ir dabar labai atsargiai su svetimais elgiasi (cia ieina visi zmones kurie yra ne mama ir ne tetis) bendrauja, bet tik per atstuma), o mazajai uztenka prie vezimelio ka svetimo pamatyti ir is kart dudas paleidzia (jei manes tuo metu akiratyje nera).
Kitas dalykas yra mamos emocijos. Nenoras duoti vaika kam nors palaikyti - tai motiniskos meiles ir egoizmo misinukas. Manau, kad labiausiai jis pasireiskia gimus pirmam vaikeliui. Pati per tai perejau  Tai nenoras dalintis vaiku, jo meile su kuo kitu, nes mums tai pernelyg brangu (deja, bet ne visoms...) + nerimas kad vaikui tuo metu ne duok die kas nors nenutiktu (cia jau motinos instinktas ir su juo nepakovosi, o ir nereikia (deja, bet irgi pasireiskia ne visoms...))
Man buvo iskilus didele dilema... Mano tevas po infarkto ir insulto, beprotiskai lauke anukes ar anuko, ir stai mazyle gime, o as niekaip negalejau nugaleti baimes ir duoti jam i rankas palaikyti mazyles, nes jis pats sunkiai laikosi ant koju ir rankos labai dreba. Siaubingai grauze sazine... apsiverkdavau naktimis (na cia dar ir po gimdymo hormonai prisidejo), bet vaikas, jo saugumas visada turi buti pirmiau...
Papildyta:
Nesuvokiamas pasakymas "niekas manes neklausia"...  Tu esi mama to mazylio ir tik tu sprendi ar leisti, ar ne ji imti. O tokiems nesusiprateliams, kurie ima snaudzianti mazuli, i prizadina, tik tam, kad patenkintu savo norus, galima ne tik zodziais paaiskinti, kad vaiko nevalia del uzgaidu tampyti - ne daiktas, ne zaisliukas, o nuo manes dar ir per nagus gautu...
Nesu kokia pabaisa, bet uz savo vaika, jo sveikata ir ramybe pakovoti tikrai nepabijociau ir taskas.


As irgi sutinku su tavim drinks_cheers.gif thumbup.gif
Atsakyti
savo mamai taip, o visiem kitiem ne. Nematau reikalo tasyti ta leliuka kiekvienam sudarankiui doh.gif
Atsakyti
jei kas ateidavo mus aplankyti ir jei noredavo palaikyti visada duodavai.ir dabar duodu jei mazoji pati eina pas kitu lotuliukas.gif ji jau moka atskirti savus nuo kitu blush2.gif mano manymu vaika reikia pratinti prie svetimu.nes mano sesuo kai maza budavo jei koks zmogus ateidavo begdavo sleptis ir dar kaldrom uzsidengdavo doh.gif
Atsakyti
jai tik vaikelis nepriestarauja tai kodel gi ne.. smile.gif
Atsakyti
Mano manymu, tai kuo maziau ciupineja tuo geriau smile.gif) ash tai apskritai ligu visokiu bijau.. tai jau kai bele kokios bobulkos gatvej uzsinori paliest tai stoju piestu!!! Ir apskritai, ash manau, kad reik palaukti kol vaikas pats nusprendzia eiti ant ranku ar ne smile.gif aishku nekalbu apie artimuosius smile.gif
Papildyta:
QUOTE(megasun @ 2009 07 01, 11:19)
Maniske, bent jau po kol kas svetimu nebijo smile.gif  Sypsosi ir yra patenkinta kiekvienam uzkalbinus ar pasilenkus prie jos lotuliukas.gif  Svetimi zmones jai idomus smile.gif
As irgi sutinku su tavim drinks_cheers.gif  thumbup.gif


absoliuciai sutinku!!!
Atsakyti
Kai buvo labai maža, labai jau atsargiai leisdavau kitiems ant rankų paiimti. Tik patiems artimiausiems. Nuo trijų mėnesiu jau leidžiam kitiems panešioti ir tai tik atsukus į aplinką. Svetimi tik pasiima keletai minučių. Nepratusios rankos greit pavargsta, o ir mažiukas reaguoja kitaip.

Iš pradžių vos gimus abi močiutės baisiai norėjo nešioti, senelis irgi plešia vos ne iš rankų... Džiaugiasi - suprantu, bet juk vaikui saugumas svarbiau. O saugiausiai jis jaučias pas mamą ar tėtę ant rankų.

Kai nuvykstam į svetimą aplinką, aš ją pati ant rankų nešioju. Kai jau atsipalaiduoja, kalbinam kitus žmones ir tik tada einam pas kitus ant rankų.

Be to ant rankų noris paimti vos tik pamačius, po kiek laiko noras svetimiems ima ir pradingsta.
Atsakyti
Kas tie svetimi? Kiekvienai tikriausiai skirtingai. Visiems artimiesiems daviau ir duosiu smile.gif svetimais laikau nepazistamus zmones sutiktus gatvej, tai tokiems neuzka neduosiu ir net paliesti neleisiu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(virgutej @ 2009 07 09, 12:09)
Kas tie svetimi? Kiekvienai tikriausiai skirtingai. Visiems artimiesiems daviau ir duosiu smile.gif svetimais laikau nepazistamus zmones sutiktus gatvej, tai tokiems neuzka neduosiu ir net paliesti neleisiu  ax.gif

drinks_cheers.gif su tavim,as tai linkusi duoti pati savo vaika palaikyti kitiems (draugams,giminiems),tam kad vaikas nebutu mamyciukas,kad nebijotu svetimu,kad butu drasus ax.gif
Atsakyti
na visiems is eiles tikrai neduodu,artimiausiems,dabar gal daugiau,bet dabar jau pati arba eina arba ne ant ranku
Atsakyti
QUOTE(Mimyyyte @ 2009 07 02, 15:40)
savo mamai taip, o visiem kitiem ne. Nematau reikalo tasyti ta leliuka kiekvienam sudarankiui  doh.gif


o vaiko koks dede/teta, tavo artima drauge.. visi sudarankiai? betkam manau nei viena neduodam tasyti vaiko, bet ir nemanau kad tik mama auksines rankas turi, manau ir kiti gali palaikyt, panesiot ta vaika kai aplanko. juk tik minutelei paims ji, nei ismes, nei uzkres.. ar kame ta sudarankiu savoka..?
Papildyta:
Kazkaip nebuvo minciu neduoti kitiems ant ranku. vaiko seneliai palaike per pirmaji apsilankyma, prosenele pusantro menesio ji palaike. o kas aplanko, tai visi artimi. nedraudziam palaikyti minutele. o ir vaikas neklykia, jam idomu. aisku jei pultu buciuoti tai nepatiktu, neestetiska ir nera ko.
Atsakyti
Na mano artimieji ar draugai iki mėnesio patys bijodavo paimt vaikutį. Ne tai,kad bijodavo, bet supranta, kad tokiam mažyčiui saugiausia ir fiziškai ir psichologiškai ant mamytės ar tėčio rankučių. Dabar, kai dukrai 7 savaitės pati kartais paklausiu draugės ar nori palaikyt, jei matau,kad labai rūpi panešiot, paglostyt. Bet kam nesiūlau.
Didžiausia bėda su kuria susidūriau auginant pirmą vauiką žmonių nesupratimas plaut rankų. Liepdavau tik įėjus į kambarį nusiplaut, ir nesvarbu,kad ant rankų neima. Juk tai kaldrytę , tai rankytę kojytę paliest nori. O tokiems mažyliams mažiausiai reikia užsikrėst. Turiu pasakyt, kad pirmagimis buvo užsikrėtęs kažkokiu negerumu- buvo net pūlingi spuogučiai. Ir tėvai ir uošviai mano gyvena kaime, turi ūkius, tvartukus, tad atidūmę pas mus į svečius pamiršdavo rankas plaut. O dabar auginant antrą vaikutį jau prisimena,kad rankos švarios turi būti.
Dar kas erzina, tai tai,kad pas anytą ant lūpos pastoviai pūslelinė. Tai net pasipurtau,kaip matau kaip vyresniam sūnui nori bučkį duot. Vyras nekartą perspėjo. Nu mažosios ant rankų dar nelaikė, bet jau šauksiu garsiausiai ,kad nelįstų bučiuoti. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(gintagne @ 2009 07 11, 11:13)
Na mano artimieji ar draugai iki mėnesio patys bijodavo paimt vaikutį. Ne tai,kad bijodavo, bet supranta, kad tokiam mažyčiui saugiausia ir  fiziškai ir psichologiškai ant mamytės ar tėčio rankučių. Dabar, kai dukrai 7 savaitės    pati kartais paklausiu draugės ar nori palaikyt, jei matau,kad labai rūpi panešiot, paglostyt. Bet kam nesiūlau.
Didžiausia bėda su kuria susidūriau auginant pirmą vauiką žmonių nesupratimas plaut rankų. Liepdavau tik įėjus į kambarį nusiplaut, ir nesvarbu,kad ant rankų neima. Juk tai kaldrytę , tai rankytę kojytę paliest nori. O tokiems mažyliams mažiausiai reikia užsikrėst. Turiu pasakyt, kad pirmagimis buvo užsikrėtęs kažkokiu negerumu- buvo net pūlingi spuogučiai. Ir tėvai ir uošviai mano gyvena kaime, turi ūkius, tvartukus, tad atidūmę pas mus į svečius pamiršdavo rankas plaut.  O dabar auginant antrą vaikutį jau prisimena,kad rankos švarios turi būti.
Dar kas erzina, tai tai,kad pas anytą ant lūpos pastoviai pūslelinė. Tai net pasipurtau,kaip matau kaip vyresniam sūnui nori bučkį duot. Vyras nekartą perspėjo. Nu mažosios ant rankų dar nelaikė, bet jau šauksiu garsiausiai ,kad nelįstų bučiuoti. blush2.gif


Mane tai dar itin nervina zmones gatvej, parduotuvej. Kokios bobulkos pamato: "O dieve, koks grozis" ir nespeji pamatyt, kaip jau stveria uz rankos!!! Nu man vozt per galva norisi! Per rankas gi visokios ligos plinta.. fui! doh.gif
Nu tavo anyta, tai irgi aishkiai supratingas zmogus.. ash su puslelinem apskritai zmoniu nepriiminejau, jau ka kalbet apie buciavimasi.. doh.gif
ai, bet apskritai, zmones kurie neturi mazu leliuku, arba jau seniai ju mazi leliukai dideliais vaikais uzaugo, tai neturi supratimo apie asmens higiena bendraujant su kudikeliu..
Kai pagimdziau, palatoje buvo toks didziulis plakatas, kur kudikio nuotrauka ir uzrashas: "neliesk manes purvinomis rankomis, prashau.." toks griaudus ir teisingas plakatas biggrin.gif
Atsakyti