Įkraunama...
Įkraunama...

Tunisas II d.

QUOTE(Makalius @ 2007 06 18, 10:26)
O tai kaži kurioj ten vietoj tas septintas telpa g.gif pačiam gale? Mes ten su teta dviese sėdėjom ax.gif


Mes dzipe sedejom septyniese biggrin.gif Na, kadangi i gala gruda maziausius ir kudziausius, tai musu seimynelei teko kabarotis tenai blink.gif Mat kiti bendrakeleiviai solidesni buvo biggrin.gif Nieko, gerai ir trise gale sedeti... Tik kiek nusivyliau paciais dzipais,maniau, labiau palakstys po dykuma schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Ajuni @ 2007 06 18, 21:17)
Tik  kiek nusivyliau paciais dzipais,maniau, labiau palakstys po dykuma  schmoll.gif

Aš tai pamiegot džipe spėjau lotuliukas.gif
Atsakyti
Kiek laiko vaziuojama dzipais ir kiek jojama kupranugariais?
Atsakyti
QUOTE(vedeja @ 2007 06 18, 22:19)
Kiek laiko vaziuojama dzipais ir kiek jojama kupranugariais?

Kupranugariais apie 1-2 h, džipais visą pusdienį cool.gif
Atsakyti
QUOTE(jolcik @ 2007 06 19, 11:53)
o del tos keliones i sachara - ar vienos dienos kelioneje nepamatai tos pacios dykumos ir dzipu ir kurpanugariu neisbandai???? ar didelis skirtumas? beje kokios realiai kainos? dvieju ir vienos dienos (ar lietuviai vienos dienos eksursijos neorganizuoja)

Lietuviai vienos dienos neorganizuoja, nes nesąmonė irnesakyk.gif
Tikrai imkit dviejų dienų - pamatysit daugiau ir netaip skubėsit unsure.gif
Atsakyti
kelintą į sacharą prasideda kelionė kas važiavo su oasis?
Atsakyti
QUOTE(jolcik @ 2007 06 19, 15:26)

O ka ten tiek laiko matyt???? pamatai daug smelio, uzlipi ant kuranugasio, pavaziuoji su dzipu nu ir vsio, ko dar reikia??? lotuliukas.gif


taigi kelias tolimas iki sacharos ir pakeliui aplankoma daug graziu vietu ir koliziejus ir oazes ir drusku ezeras... visos keliones neisivaizduoju kaip galima suorganizuoti per viena diena, nes ~1000km nuvaziuojama rolleyes.gif
Atsakyti
Grąžinu "skolą visuomenei", t.y., gavusi info iš SM, pridedu tai, ko šiek tiek pasigedau, ar bandysiu akcentuoti tai, kas galėjo praslysti pro akis.. smile.gif
1. lėktuve buvo...šalta, o apklotų viseims neužteko. Išvada - gera turėti bent kokį šalį apsigobti.
2. Vieną dieną, sulyginusi dinaro, dolerio ir euro kainas, nustačiau, kad per ką bekeisčiau litą į dinarą, santykis tas pats. Tad jokio skirtumo, kokią valiutą vežtis. Praktiškai, 1 dinaras - 2 litai.
3. Kadangi valiutą turėti ir keisti gali TIK UŽSIENIEČIAI, pagailėkit vargšių kambarinių ir vairuotojų, nepalikinėkit arbatpinigių nedinarais. Tik išlipus oro uoste galima pasikeisti pinigėlius. Tik nepatariu keisti daug, nes milimus mums nusuko. Stambiausia kupiūra - 20 TDN.
4. Ar nuomotis seifą, - kiekvieno asmeninis sprendimas. Iš pradžių po gidės pavarytos reklamos buvom sumąstę išsinuomot, bet pataikėm per pietus. Tada nusprendėm, kad "ne likimas", ir dokumentus laikėm užrakinamam lagamine (pirkom kodinę spyną). Išvažiuojant į Sacharos turą, uždėjau "kontrolinį siūlą". Grįžus radau nepaliestą.
5. Tunise daug kas turi pietų pertrauką. Jei prekės išdėliotos ant šaligatvio, visai nereiškia, kad galit nuspirkt. smile.gif
6. 7 dienos poilsiui su turu Tunisas-Kartagina-Sidi bu Saidas gal ir pakankamai (kam reik poilsio). Bet 7 dienos šalies pažinimui yra beviltiškai mažai. Mes atskridom antradienio rytą, Sacharos turas vyko ketvirtadienį-penktadienį, Tuniso-Kartag.-Sidi turas- sekmadienį. Antradienio rytą (šiandien) kėlėm sparnus namo. Pavargau, o visko, ką norėjau nepamačiau. Bet tai tik į naudą, nes yra pretekstas grįžti.
7. Labai praktiškas patarimas. Prieš įkeliant koją į Suso mediną, būtina apsilankyti Soulo prekybos centre ir susipažinti su kainomis. Tada derybos su prekijais bus itin sėkmingos. Kai užlenks kainą, pakaks pasakyti: "O Soulo centre tai kainuoja daug mažiau. Jei neparduodi už mažesnę kainą, einu pirkti ten.." Suveikė kelis kartus - pirkom daiktus mažesnėm, negu Soulo kainom. Tiesa, prieš tai mus išdūrė. Bet manau, kad atsigriebėm. smile.gif
8. Jei vyksit į Sacharos turąą, neskubėkit pirkti Suse diržų, rankinių ir pan. Sustosit Kairuane, kur visas tas džiaugsmas bent porą kartų pigiau. Ten fiksuotų kainų parduotuvėje (pramoninių prekių, ne maisto) kainos buvo pribloškiančiai mažos.
9. Jei sekmadienį būsit Suse (mes vykom į sostinę su priedais), būtinai nueikit į sekmadieninį turgų. Prekės daug pigesnės, negu medinos turguje, o dar ir egzotikos apturėsit.
10. Siūlau iškart išsiaiškinti, ką galit Suse pamatyti. Medinoje yra mečetė, ribatas, daug žavingų gatvelių, kuriose vyksta gyvenimas. Yra katakombos (nedirba pirmadienį), Alyvuogių muziejus - šalia netoli El Hana viešbučių esančios Magazine Generale parduotuvės, vienas kitas muziejus, apie kuriuos sužinojau per vėlai. sad.gif
Priešais kažkurią El Hana (du viešbučiai stovi šalia) yra geriausias Suso restoranas (virtuvės prasme). Deja, apie tai sužinojau tik vežama į oro uostą. verysad.gif
11. Neapsikraukit mineraliniu vandeniu iš Lietuvos. Na, buteliuką įsimetėm į registruojamą bagažą, tai labai pravertė viešbutyje, belaukiant numerio. Magazine Generale iškart nusipirkom bloką - 6 vnt. po 1,5 l) mineralinio maždaug už 1,6 dinaro, t.y., maždaug už 3,2 Lt. Ar bereik komentaro?
12. Vyną rekomenduočiau pirkti baltą - Ugni, raudoną - Magon. Alus - vienintelis - Celtia - visai neblogas. MG skardinė kainuoja 0,91 dinaro, butelis brangiau, nes depozitas už tarą imamas.
13. Vykstantiems į Sacharos turą rekomenduoju pasiimti vandens "iš namų". Kadangi busas stoja tik prie tam tikros kavinės, turinčios Turizmo departamento leidimą aptarnauti turistus), kainos ten atitinkamos. Susiparinusi, kad didelės eilės, pėjėjau kiek į priekį, perėjau gatvę ir iš maloniai nustebusios arabės nusipirkau min.vandens už 0,7 dinaro, kai toje kavinėje už jį plėšė 2 TDN..
Beje, visų organizuojamų ekskursijų metu gėrimus reik pirkt atskirai. Maistą gausit, o atsigerti - ne.
Visiškas gėris yra šviežiai spaustos apelsinų sultys..
O daugiau - kitą dieną. Gal pavyks ir kokią nematytą nuotrauką įkelti, - to daryti dar neteko, nežinau, kaip pavyks..
Buvom Tour Khalef'e. Kas ką domina, klauskit. smile.gif (turiu omeny ne tik viešbutį)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Harienė: 19 birželio 2007 - 23:07
O kaip šiemet su organizmo tolerancija maistui? Ar labai streikuoja pilvai?
Atsakyti
Prisipažinsiu, kad turėjom 200 ml butelaitį Lietuviškos auksinės gydymo tiklams pasiėmę. Labai sėkmingai parsivežėm atgal net nepradėtą. Tai gaunasi, kad balastą vežiojomės. doh.gif

Nemačiau nė vienos priežasties pilvui streikuoti. Vanduo (bent mūsų viešbutyje) buvo tiek chloruotas, kad pirktus turguje vaisius papildomai nuplaudavom mineraliniu iš butelio, idant nebūtų chloro prieskonio. Tiesiog svarbu laikytis asmens higienos ir dažnai plautis rankas (po pasinaudojimo WC, po pinigų čiupinėjimo ir pan.). Asmeniškai aš esu giliai įsitikinusi, kad jei žmogus bijo net savo šešėlio, tai ir tas šešėlis jį puola.. Gėriau aš arbatą vietinėj arbatinėj ne vieną kartą, gėriau kavą iš neaiškaus švarumo puodelio - ir NIEKO. Nes net minties neturėjau, kad galiu suviduriuoti.. Bet, jei būčiau gėrusi su baime, kad bus blogai, garantuotai būčiau leidusi laiką WC.
Vienintelis pilvo streikas - nuo visgi nelabai įprasto maisto gali užkietėti viduriai. Bet tam ir duoda per vakarienę melionus, arbūzus, slyvas.. Kadangi man norėjosi (organizmas žino, ko jam reik tongue.gif ), pirkom įvairus gėrimus a la Danonki ir pan.
Tai pilvas dirbo netgi geriau negu mylimoj gimtinėj. ax.gif
Atsakyti
Čia jau nuo žmogaus labai priklauso. Va Egipte, tai grįžta kas trečias praktiškai apsinuodijęs, iš Tuniso labai labai retas atvejis, savo praktikoj turbūt ir negirdėjus, net dabar bandau prisiminti g.gif
Atsakyti
Tęsiu toliau.
14. Ačiū kažkuriai forumietei, rekomendavusiai San Remo piceriją. Pavalgėm tikrai skaniai. Vyras valgė lazaniją, aš rinkausi makaronus-kaspinėlius su jūros bjaurybėm. VISAS maistas gaminamas pagal individualų užsakymą. Lazaniją atneįė spec. indelyje iškeptą, o ne mikrobangėj pašildytą, mano kaspinėliai, tiesa, buvo gerokai pervirti, bet porcija - nerealiai didelė, tad aš jų praktiškai net ir nevalgiau, o "žvejojau" jūsų bjaurybes, kurių ten buvo neįprastai (lyginant su Lietuvos kabakais) daug. Tiek, kad išėjau soti. Nenustebkit, kad - kol laukiat savo patiekalo - atneša užkandžių (tai gali būti alyvos, duona, harisa (jų aštrus padažas), kazkoks daržovių troškinys), už tai papildomai mokėti nereiks.
15. Alyvuogės visur pasitaikė gan aštrios, bet nuo to ne mažiau skanios. Alus kabakuose - tik nealkoholinis. "Rimtame" restorane nebuvom, tai nieko negaliu pasakyti.
16. Vaisių minėtoje Magazine Generale nėra. Tenka pirkti gatvėse arba turguje. Mes pirkom medinoje esančiame turguje (a la Kalvarijų), ten, nusileidus kauoptaias apačion, yra ir žuvies prekystaliai, ir vaisiais - daržovėmis prekiauja. Kvapai (smarvė) nerealūs, bet vaizdai verti apsilankymo. Jei sugebėsiu, įmesiu nuotraukas. Vieną kartą pirkom pirmoj dienos pusėj, kitą kartą - popiet, antrąsyk mokėjom ~40 proc. mažiau už tą patį. Pirkom persikus, abrikosus ir nežinotus iki tol vaisius, kurie panašūs į suplotus persikus (odelė tokia pat, tik jie ne apvalūs, o suploti). Tai pastarieji pasirodė fantastiško skonio. Rekomenduoju. 4u.gif
17. Paplūdimio rankšluosčius vežtis reikia. Nes, jei nešitės viešbučio į paplūdimį, visų pirma, jų negalės pakeisti, o antra, - savom akim mačiau, kaip paplūdimio Securite juos atiminėja. Kainuoja jie ten nerealiai brangiai - viešbučio teritorijoje esančiame "kioske" - apie 30 TDN (60 Lt). Maximoj LT už tokią sumą galima įsigyti 6 vnt. (AČIŪ forumietei Pelei, kad pasufleravo).
18. Plaukų džiovintuvą (kas naudoja) vežtis reikia. Nes asmeniškai aš nemanau, kad verta įšaldyti pinigus (už visus nuomojamus daiktus reik palikt depozitą) ir paskutinę dieną juos vėl keisti į valiutą.
19. Viešbučių kavą išties sunkoka pavadinti gera. Prisiskaičiusi turėjau įsimetusi ir kavos, ir spiralę vandeniui šildyti. Labai pravertė, kai teko keltis anksti į eksursiją ir negalėjom papusryčiauti, nes dar nedirbo restoranas. Iš vakaro nusipirkom kruasanų ir džemo MG bei vaisių turguje.
20. Labai patiko tai, kad nėra pinigų prašinėjančių vaikų, įkyriai lendančių į akis. Jie prašo pinigų, bet ne išmaldos, o "už kažką". Tai gali būti kad ir nuskintas nuo krūmo žiedas. Ar iš jazminų žiedų suverti karoliai ant paprasto siūlo, ar susukta jų puokštelė. SVARBU - neimkit nieko į rankas, nes teks už tai mokėti. Atgal įbrukti yra labai sunku. Todėl raiškiai mojavau rankomis "ačiū, nereikia" ir ėjau pro šalį nesustodama. Vienintelėje vietoje - Kairuane priėję vaikai prašė pinigų už nieką, tiesiog taip.
Ta pati taisyklė galioja ir ant kupriaus nujojus į dykumą. Patarimas - pasiimkit savo vandens buteliuką ir tik nulipę nuo kupriaus dykumoj čiupkit į rankas, nes net nepajausit, kaip jose gali atsidurti vietinių siūloma kola, už kurią pareikalaus 3 Tdn (6 Lt). Jūsų gali paprašyti tiesiog "palaikyti buteliuką", bet po to nė už ką neims jo atgal, o reikalaus pinigų. Tokiu atveju reik tiesiog padėti ant smėlio ir eit šalin.
21. Taxi nuo Tour Khalef'o iki MG - 2 Tdn, iki medinos - 3 Tdn. Nepatariu važiuoti pagal skaitliuką (iki medinos sumokėjom net 5 Tdn), geriau tartis. Nuo viešbučio iki Port el Kantaujo - 3 Tdn, atgal vežė už 5 Tdn (tipo, naktinis tarifas, bet tingėjom ginčytis).
22. Į Port el Kantaujį verta važiuoti vakare, jei norit pasigrožėti "šokančiais" fontanais. Šou prasideda 20.30 val. labai patiko, kad einant gatve yra daug miestelio žemėlapių, kur viskas aiškiai matosi. Yra zoo sodas, atrakcionia (matėm, eidami pro šalį). Daugiau - nesidomėjau.
23. Apie maitinimą galiu pasakyti tik tiek, kad esu dėkinga draugei, atkalbėjusiai nuo AI (viskas įskaičiuota). Paskutinėmis dienomis pietus atstojo mineralinis ir vaisiai, nes noro valgyti nebuvo jokio..
Apie maitinimą mūsų viešbutyje. Kontinentiniai pusryčiai prasideda de jure 6.30, realiai, 6-6.10. Jie plastiškai pereina į normalius pusryčius (tai yra, kai patiekiami karšti pusryčių patiekalai), kurie turėtų prasidėti 7.30, bet realiai - 7-7.10. Vakarienė turėtų prasidėti 19 val. , bet restoranas pilnas jau nuo 18.30. Vaklarienei skiriama tik viena valanda, todėl prie maisto - eilės. Nachalus iš Rusijos, (tiesa, paskutinę dieną atsirado ir viena tokia pat lietuvė blink.gif ) tenka vaikyti į eilės galą. Tuščias lėkštes keičia pilnomis, maistas tikrinamas vietinio higienisto. Man buvo skanu. Ypač tunas keptas ant grotelių ar orkaitėje. Gabalais pjaustytos keptos mėsos nerekomenduočiau, nes primena sovietmečio šašlykus "draugystė", t.y. pakramtei, perduok pakramtyti kitam.
Vakarienės metu verta padavėjo paprašyti gėrimų meniu. Itin patogus vyno išfasavimas - pusė normalaus butelio. Pats gazas dviem žmonės. Baltas patiekiamas atšaldytas. Ko nepasakyčiau apie mineralinį - buteliai konkretūs, t.y. pasiskandinimui, o ne atsigėrimui. Tenka neštis likučius su savimi..
Ilgai prisiminsiu per pusryčius patiekiamą abrikosų konfitiūrą.. MMMMM.. Figų - labai saldus, obuolių ir slyvų, ačiū, turim savo, o abrikosų...

Kol kas tiek, nes vaikai trepsi už nugaros. Tęsinys bus.
Atsakyti