Įkraunama...
Įkraunama...

Moterų nesolidarumas

QUOTE(Dios @ 2007 07 08, 09:58)
ar tai, kad reta moteris dėl šeimos atsisako išsilavinimo ar darbo vietos? ar tai, kad valstybė neleidžia diskriminuoti moterų ir nepriimti į darbą po dekretinių?
beje, pas skandinavus, skirtingai nuo likusios Europos, gimstamumas neina į minusą.

Nu pirmas tai nuo kiekvienos moters priklauso, as pvz. neatsisakiau issilavinimo ir darbo vietos, o po keliu metu radikaliai pakeiciau profesija, nors pasigimdziau 19. Tai ir pas mus pilnai galima siekti. O antras istatymas ir pas mus yra; ir as juo pasinaudojau.

O radikalus feminizmas yra apie tai, kad pvz. vyras negali atidaryti duru, nes taip zemina moteri; negali paduoti palta, paimti krovinio.... Bet man labiausiai patiko piltuvelis, kad moterys galetu slapintis atsistojusios, kad taip nesijaustu zemiau uz vyrus lotuliukas.gif
Atsakyti
Aš irgi ne užkietėjusi feministė, bet manau, kad vyrai iš tikrųjų sau daug leidžia. Moterys šiais laikais dirba, gimdo ir augina vaikus, skalbia, plauna, daro valgyti, vairuoja mašiną, apsipirkinėja, prižiūri sodą, ravi, o kartais ir santechnikėmis tampa.Nu vienu žodžiu laiko visus keturis namų kampus ant savo pečių. O vyras guli ant sofos ir geria alų, ir dar burnoja, kad valgio gaminimas — bobų reikalas. Kai šeima išsiskiria, tai nieko stebėtino jei vaikai atitenka motinai ir ji viena tvarkosi, bet kai vyras vienas lieka su vaikais ir buitimi, tada tai jau stebuklas. Ne vyras, o pasaka. Aš manau, kad šeimoje turi būti lygybė. Aš darau ir rūpinuosi tuo ir anuo, o tu rūpiniesi tuo ir anuo. O tai dabar moterys iš tikrųjų barbės devyndarbės. Aišku, ne visose šeimose taip, bet standartinis modelis panašus.
Atsakyti
QUOTE(#Mia# @ 2007 07 08, 10:56)
Bet man labiausiai patiko piltuvelis, kad moterys galetu slapintis atsistojusios, kad taip nesijaustu zemiau uz vyrus  lotuliukas.gif


lotuliukas.gif juokai juokais, bet tie piltuvėliai ne dėl "jautimosi žemesne išrasti, bet dėl patogumo. Jei tenka vasarą per Jūros šventę būt Klaipėdoj ir mėgint surast vietą nusilengvint, tai tikriausia suprantat apie ką kalbu -- kažkaip man asmeniškai tuo metu labai užsinori tokį piltuvėlį turėt blush2.gif
arba kai kuriuose užsienio miestuose -- gatvėse stovi pisuarai. Vyram super. O moterim kur dingt? blink.gif Matyt iš to ir paklausa piltuvėliams lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Guvilė @ 2007 07 08, 13:43)
Kai šeima išsiskiria, tai nieko stebėtino jei vaikai atitenka motinai ir ji viena tvarkosi, bet kai vyras vienas lieka su vaikais ir buitimi, tada tai jau stebuklas. Ne


Tai kad vaikai neatitenka. Nežinau dar tokios moters, kuri skyrybų metu nereikalautų sau savo vaikų unsure.gif Mamos tiesiog išplėšia vaikus iš tėvų.

O galėtų palikti tėvui ax.gif Jeigu būtų daugiau tokių atvejų, tai gal skyrybų vyrai bijotų kaip velnias kryžiaus cool.gif ? Nes labai patogu yra mokėti į mėnesį porą šimtų litų ir visą laiką skirti tik sau ar naujos "patelės" paieškai.
Atsakyti
QUOTE(naitas @ 2007 07 09, 01:56)
O galėtų palikti tėvui  ax.gif Jeigu būtų daugiau tokių atvejų, tai gal skyrybų vyrai bijotų kaip velnias kryžiaus cool.gif ? Nes labai patogu yra mokėti į mėnesį porą šimtų litų ir visą laiką skirti tik sau ar naujos "patelės" paieškai.

o tu noretumei palikti vyrui?

Siaip is esmes man juokingai atrodo tie nurodymai, kad tas vaiko prieziuros turi eit tiek, o tas tiek - manau cia turetu buti vidinis susitarimas seimoje, o valstybe galetu tik skatinti pareigu pasidalinima, o ne versti. Pvz gal as visai nenoriu iseiti vaiko prieziuros atostogu, o vyras sutiktu iseiti visas.
Aisku blogai yra, kai vyrai kratosi tevystes pareigu, nes tai ne lygis, bet pagerinti situacija galima ir kitokiais budais.
Atsakyti
QUOTE(Dios @ 2007 07 08, 11:58)
g.gif kas perlenkta? ar tai, kad vyrai ne gali, o privalo eiti tėvystės atostogų? ar tai, kad reta moteris dėl šeimos atsisako išsilavinimo ar darbo vietos? ar tai, kad valstybė neleidžia diskriminuoti moterų ir nepriimti į darbą po dekretinių?
beje, pas skandinavus, skirtingai nuo likusios Europos, gimstamumas neina į minusą.


Leiskite jus paklausti: Ar Jūs skaitote viską kas parašoma, ar interpretuojate sakinį, tik tai, kas jums nepatinka?

Dar kartą kartoju. Man nepatinka skandinaviškame feminizme, kad vyras bijo būti vyru, o moterų elgsena suvyriškėjo. Kad vėl išvengti interpretacijų, paaiškinsiu išsamiau. Labai teisingai pastebėjo MIA, būtent skandinaviškose šalyse yra hiperbolizuotas feminizmas, jis įgavo, mano akimis, nenormalią išraišką. Mandagumas, kultūringumas yra suniveliuotas, iš vyro atimta teise jaustis vyru, o moterims moterimis. Tai tas pats, kai tie patys rūbai skirti abiem lytim. Gal kam ir patinka, prašom. Bet kam keisti visos tautos mentalitetą, vien dėl kelių moterų sampratos, pseudo lygybės suvokimo? Ar tame pasižymimi pagarba moteriai, jos protui, savybėm? Kokią naudą atnešė vyrų ir moterų elgsenos supanašinimas? Mano protinių sugebėjimų tikrai vyras nesumenkins, jei atidarys duris, užleis vietą transporte, išlipant iš automobilio prilaikys dureles, nuneš sunkius nešulius ir t.t. Ten to vyrai nedaro, tai būtų didžiausias įžeidimas. Ar nekvaila?

Dėl tėvystės atostogų, jus neteisingai tai interpretuojate. Tai ne feminizmo nuopelnas, o vyrų iškovota teisė, kad galėtų auginti savo vaikus, nes aršus skandinaviškas feminizmas privertė susimastyti vyrus, jog jiems reikia kovoti už savo teises, o ne todėl, kad moterys priverstinai sugalvojo suteikti vyram vaiko priežiūros atostogas. Ir aplamai, žodis „privalo“ čia netinkamas.

Norėčiau paklausi, kokie įstatymai LR diskriminuoja moterį? Kaip galima priversti laisvą žmogų daryto to ko nenori?

Mano galva, daugelis moterų dangstosi tokia formuluote, kad pateisintų savo neaktyvumą, tingumą. Maža to, jos sutinka būti finansiškai priklausomos nuo vyro piniginės. Tik nereikia aiškinti, kad dabar sunkus laikai. Nepriklausomoje Lietuvoje gyvenam daugiau kaip 15 metų, per tą laiką, jei kiekvieną dieną žmogus būtų mokęsis nors po 10 svetimos kalbos žodžių jis tą kalbą įvaldytų, kas trukdo tai daryti? Dabar yra mokymo centrai, prašom aukite ir tobulėkite. Bet ne, mieliau sėdime „kokone“, verkšlename, nieko nedarome, kaltiname visuomene, kad nepadeda. Kaip? Juk, kad loterijoje laimėti, pradžiai reikia nusipirkti loterijos bilietą. Kaip gali ko pasiekti, jei nuleidi rankas pirmiems sunkumams pasitaikius?

Dabartinėms lietuvaitėm prilipo, laisvai prieinamų moterų, nelabai graži etiketė. Ar tai ne rodiklis, kad merginos daugiau dėmesio skiria materialiems turtams, nei dvasiniams. Dabartinio vyro idealas, kad būtų turtingas. Visko svertas pinigai. Tai kas nuvertina save, vyrai, ar pačios moterys. Visi moterų žurnalai kimšte kemša pseudo vertybes. Temoje „Vyras ir moteris“ yra tema „Apie vyro piniginę ir naudojimas ją“, o kiek ten pasisakymų, tai pateisinančių.

Žinot, prieš reikalaujant pagarbos iš kitų reikia gerbti save pačioms, mažą to, gerbti savo oponentą, o nežiūrėti į jį kaip į priešą. Sena kaip pasaulis tiesa „Smurtas pagimdo smurtą, nepagarba – nepagarbą“.

Esu už visų asmenų pasirinkimo, galimybių, saviraiškos laisvę. Negaliu būti laiminga per prievartą, lygiai taip pat jaustis pilnaverte moterimi-asmenybę, kai vyro-asmenybės teisės bus vardan manųjų menkinamos. Mes esame žmonės. Pagaliau, kodėl moterys stengiasi susitapatinti su vyru, jo elgsena, privilegijoms, ar tai nereiškia, kad jos pasąmonėje dar yra vergės? Juk taip juokingai atrodytų vyras norintis susitapatinti su moterimi. Kodėl vyrai ir moterys negali būti lygus, būdami asmenybėmis, žmonėmis? O gal iškreiptas, hiperbolizuotas feminizmas yra nepilnavertiškumo komplekso atmaina, paverčianti absurdu geras idėjas?

Nieko jums asmeniškai neturiu, čia tik mintys, kurios sukilo perskaičius jūsų pasisakymą.
Atsakyti
trumpa feminizmo istorija JAV, '67 moterys is ivariu atikariniu, demokratiniu, socialistiniu it t.t judejimu pradejo burtis i "tik moteru" samburius. '68 jos susirinko Washington dc, antikariniame proteste ir surenge pasirodyma tema, tradiciniu moters pareigu laidotuves. tais paciais metais grupe pasivadinusi radical women surenge miss amerikos rinkimu parodija, ir pagrindine miss isrinko avi, tuo paciu sudegino liemeneles, netikras blakstienas ir kitus niekniekius, kuriuos vadino "moteriskomis siukslemis" pastarosios buvo sudegintos lasves siuksliu dezeje. Grupe skilo, viena atsaka pasivasino WITCH (women's international terrorist conspiracy from hell). pacituosiu jas originalo kalba

WITCH lives and laughs in every woman. She is the free part of each of us, beneath the shy smiles, the acquiescence to absurd male domination, the make-up or flesh-suffocatinf clothes our sick society demands. There is no "joining" WITCH. If you are a woman and dare to look within yourself, you are a WITCH. You make your own rules.

pradejo formuotis moteru profesines sajungos, moterys kovojo del ivairiu teisiu, tokiu kaip buti profesionale jojike, tokiu, kad ju meno darbai butu exponuojami kartu su vyru, o ne diskriminuojami. Neturtingu moteru sluoksniai veike maziau pastebimais metodotais, jos organizavo savo bendruomenes, steige vaiku prieziuros centrus (valstybiniu darzeliu JAV iki siol praktiskai nera) ir t.t

'70 vienu pagrindiniu tikslu tapo abortai. tuo metu buvo atliekama apie milijona abortu, is kuriu tik 10.000 buvo legalus, nelegaliu abortu pasekmes zinote pacios. moteru judejimas kovojo, uz tai, kad ir vargingai gyvenancios moterys turetu apsisprendimo teise nerizikuodamos savo gyvybemis.

pirma karta viesai prabilta apie moters fiziologija: menstruacijas, masturbacija, lesbijizma, seksualuma, seksualinius santykius, mityba, prievarta, venerines ligas ir t.t. prasidejo kova apie tradicini moters apibudinima....tesinys veliau. atsiprasau, jei priveliau klaidu, stilistika irgi neblizga:)
Atsakyti
QUOTE(Moonte @ 2007 07 09, 14:09)
Leiskite jus paklausti: Ar Jūs skaitote viską kas parašoma, ar interpretuojate sakinį, tik tai, kas jums nepatinka?

Čia rimtas klausimas ar tik emocinis sušukimas? Juk aišku, kad oponuojama tam, kas nepatinka, kitaip sakant, toms mintims, kurias pats laikai neteisingomis. Štai aš nepritariu toliau cituojamoms mintims:

QUOTE
Dar kartą kartoju. Man nepatinka skandinaviškame feminizme, kad vyras bijo būti vyru, o moterų elgsena suvyriškėjo. Kad vėl išvengti interpretacijų, paaiškinsiu išsamiau. Labai teisingai pastebėjo MIA, būtent skandinaviškose šalyse yra hiperbolizuotas feminizmas, jis įgavo, mano akimis, nenormalią išraišką. Mandagumas, kultūringumas yra suniveliuotas, iš vyro atimta teise jaustis vyru, o moterims moterimis. Tai tas pats, kai tie patys rūbai skirti abiem lytim. Gal kam ir patinka, prašom. Bet kam keisti visos tautos mentalitetą, vien dėl kelių moterų sampratos, pseudo lygybės suvokimo? Ar tame pasižymimi pagarba moteriai, jos protui, savybėm? Kokią naudą atnešė vyrų ir moterų elgsenos supanašinimas? Mano protinių sugebėjimų tikrai vyras nesumenkins, jei atidarys duris, užleis vietą transporte, išlipant iš automobilio prilaikys dureles, nuneš sunkius nešulius ir t.t. Ten to vyrai nedaro, tai būtų didžiausias įžeidimas. Ar nekvaila?

Paryškintų teiginių nesuprantu, jie man atrodo visiškai neargumentuoti. Nepastebėjau, kad Skandinavijoje vyrai ar moterys bijotų būti savimi. Nebent moteriškumu laikytum smarkiai dažytas lūpas ar aukštakulnius vidudienį. O vyriškumu šiurkštumą ir nešvankius juokelius moterų atžvilgiu. Taip, tokių lytinių požymių jie, bent dauguma, neturi. Ir kas dėl to nukenčia?
Taip pat nesuprantu, kokia nauda iš to, kad vyras tau atidarys duris. Jei abi rankos užimtos, tai taip, nauda yra patogumas. Bet jis abiem lytim toks pats. Jei matau vyrą, ką nors nešantį abiem rankom, atidarau jam duris, jis man padėkoja. Nei aš nuo to tampu nemoterim, nei jis nevyru.
Man regis, būtent skandinaviškajame modelyje akcentuojama vyro ir moters partnerystė, jų santykių natūralumas be visokių ten dirbtinių „šitaip reikia, nes tai laikoma moteriška/vyriška“. Abu yra atsakingi žmonės ir elgiasi pagal savo sugebėjimus. Tam turbūt įtaką padarė protestantizmas, kuris, skirtingai nei katalikybė, nepuoselėjo moters menkavertiškumo, silpnumo, poreikio būti globojamai (vyrų riterystės) iliuzijos. Juk katalikybė labai aiškiai brėžė menkesnių moters galimybių ribą (net kunigėm būti nevertos).
Negali reikalauti lygybės ir kartu prašyti nuolaidų tose srityse, kur tavo fiziologija tau iš tikrųjų leidžia būti lygiai.
Bet tai nereiškia, kad aš esu prieš, kai vyras moteriai atidaro duris. Gal moteris jaučia nuo to malonumą. O jos vyras, pvz., malonumą, kai jam kaso nugarą. Na, tai jis jai atidarinėja duris, o ji paskui jam pakaso nugarytę. Visi laimingi biggrin.gif

QUOTE
Žinot, prieš reikalaujant pagarbos iš kitų reikia gerbti save pačioms, mažą to, gerbti savo oponentą, o nežiūrėti į jį kaip į priešą. Sena kaip pasaulis tiesa „Smurtas pagimdo smurtą, nepagarba – nepagarbą“.

O čia apie ką? Apie tai, kad vyras – tai oponentas?

QUOTE
Negaliu būti laiminga per prievartą, lygiai taip pat jaustis pilnaverte moterimi-asmenybę, kai vyro-asmenybės teisės bus vardan manųjų menkinamos.

Graži deklaracija. Ar esi susidūrusi su tuo, kad menkinamos vyro kaip asmenybės teisės? Būtų įdomu išgirsti. Be ironijos.

QUOTE
Pagaliau, kodėl moterys stengiasi susitapatinti su vyru, jo elgsena, privilegijoms, ar tai nereiškia, kad jos pasąmonėje dar yra vergės? Juk taip juokingai atrodytų vyras norintis susitapatinti su moterimi.

Man neatrodytų juokingai. Yra vyrų ir moterų, nelaimingų dėl to, kad gimė ne tos lyties, kokios norėtų būti, kartais net tiek, kad ryžtasi keitimo operacijoms. Suvokiu tai kaip jų dramą ir man juokas nekyla.
Atsakyti
[quote=Savūnė,2007 07 13, 21:03]1. Nepastebėjau, kad Skandinavijoje vyrai ar moterys bijotų būti savimi. Nebent moteriškumu laikytum smarkiai dažytas lūpas ar aukštakulnius vidudienį. O vyriškumu šiurkštumą ir nešvankius juokelius moterų atžvilgiu. Taip, tokių lytinių požymių jie, bent dauguma, neturi. Ir kas dėl to nukenčia?
Taip pat nesuprantu, kokia nauda iš to, kad vyras tau atidarys duris. Jei abi rankos užimtos, tai taip, nauda yra patogumas. Bet jis abiem lytim toks pats. Jei matau vyrą, ką nors nešantį abiem rankom, atidarau jam duris, jis man padėkoja. Nei aš nuo to tampu nemoterim, nei jis nevyru.

2. Man regis, būtent skandinaviškajame modelyje akcentuojama vyro ir moters partnerystė, jų santykių natūralumas be visokių ten dirbtinių „šitaip reikia, nes tai laikoma moteriška/vyriška“. Abu yra atsakingi žmonės ir elgiasi pagal savo sugebėjimus. Tam turbūt įtaką padarė protestantizmas, kuris, skirtingai nei katalikybė, nepuoselėjo moters menkavertiškumo, silpnumo, poreikio būti globojamai (vyrų riterystės) iliuzijos. Juk katalikybė labai aiškiai brėžė menkesnių moters galimybių ribą (net kunigėm būti nevertos).


3. Negali reikalauti lygybės ir kartu prašyti nuolaidų tose srityse, kur tavo fiziologija tau iš tikrųjų leidžia būti lygiai.

4. Bet tai nereiškia, kad aš esu prieš, kai vyras moteriai atidaro duris. Gal moteris jaučia nuo to malonumą. O jos vyras, pvz., malonumą, kai jam kaso nugarą. Na, tai jis jai atidarinėja duris, o ji paskui jam pakaso nugarytę. Visi laimingi biggrin.gif

5. O čia apie ką? Apie tai, kad vyras – tai oponentas?

6. Graži deklaracija. Ar esi susidūrusi su tuo, kad menkinamos vyro kaip asmenybės teisės? Būtų įdomu išgirsti. Be ironijos.


7, Man neatrodytų juokingai. Yra vyrų ir moterų, nelaimingų dėl to, kad gimė ne tos lyties, kokios norėtų būti, kartais net tiek, kad ryžtasi keitimo operacijoms. Suvokiu tai kaip jų dramą ir man juokas nekyla.



1. O moteriškumas ribojasi tik makiažu ir apdarais, o vyriškumas tik nešvankumu ir grubumu? Keisti rėmai. Jus skaitėte D. Londono „Mėnulio slėnį“? Rašytojas, vyras, o kaip jis subtiliai mokėjo aprašyti moteriškumą. O amžina atilsi Motina Teresė, nebuvo moteriška? Tol kol mes esame vyrai ir moterys, tas gyvuos visada, na jei su laiku nevirsime hemofroditais, tada ir lūpdažiai nepadės.

Lengvo flirto, suteikti galimybe vyrui pasijausti vyru, o man moterimi. Žinoma, galiu atsidaryti dureles, bet kodėl aš iš vyro turiu atimti malonumą pasijausti vyru, parodyti man, kaip moteriai dėmesį... Pabučiuoti ranką, ne todėl, kad prieš mane nusižeminti, o kad pareikštų man savo susižavėjimą. Ar moterimis negalima žavėtis? Pasodinti į patogią kėdę, surasti jaukią vietą restorano salėje, ar teatre palydėti į, bilietuose nurodytą, vietą. Tai sena, kaip gyvenimas, tai žmogiška. Ne jau galvojate, kad aš to pati nesugebėsiu padaryti? Ar tai nedarau, jog esu silpna, ar dar blogiau, protiškai atsilikusi? Atsiprašau, o dėl dirbtinumo drįstu su jumis nesutikti. Tai etiketas, kultūra, pagaliau, viešai priimtina forma, vyrui išreikši susižavėjimą moterimi.

Man taip pat, kaip ir jums priimtina, kai žmonės padeda vienas kitam, ir nesvarbu kokia jų lytis. Nejau vyrai visada užimtomis rankomis, na gal, kad mane ant rankų nešą ax.gif blush2.gif .

2. Man patinka Skandinavijoje beveik viskas, nepatinka, nenatūralus žmonių lyties suniveliavimas. O apie partnerystę, kad ji man kliūtų, niekur net nebuvau užsiminusi. Man ji labai net priimtina. Bet tai nereiškia, kad šiose šalyse yra viskas rožėm klota.

Buvo inkvizicija, kryžiaus karai... Oi kiek daug visko buvo žmonijos istorijoje. Gal kalbam apie nūdiena, nes kuo daugiau į mišką tuo daugiau malkų.

3. Ir kokias gi aš nuolaidas reikalauju?

4. Va, o ten griežtai prieš. Tame, mano galva, ir perlenkta lazda.

5. O kodėl, ne? Jei kalbame apie vyrus ir moteris ir jų ginčus? Jus pati teigėte, jog feministės „iškovojo“, na jei kovojo, vadinasi su priešinga puse, o ta pusė manyčiau yra vyrai, vadinasi jie oponuoja. Tikiuosi ši loginė seka jus tenkins?

6. O taip, vyrai yra menkinami, nes mūsų, kaip jus tiksliai išsireiškėte katalikiško mentaliteto šalyje yra prikurtas pseudo vyriškumo kodeksas. Vyras privalo išlaikyti šeimą, privalo būti stiprus, vyras neša atsakomybę už šeimą, negali reikšti emocijas ir t.t.

Šiaip pasvarstymui. Kodėl vyrai Lietuvoje lenda dažniau nei moterys į kilpą? Kodėl lietuvaitės teka už užsieniečių?

7. Aš nekalbu apie seksualinę žmonių pakraipą? Jei apie tai kalbėčiau pasirinkčiau kitą temą. Kalbu apie vyrus ir moterys. Net gamtoje, patinėliai asistuoja patelėm. Žinoma pasitaiko išimčių ir gamtoje, bet mes žmonės, kam eiti prieš prigimtį. Kam atimti iš savęs tą mielą skirtumą, malonumą, kurį suteikia tie skirtumai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moonte: 13 liepos 2007 - 20:43
feminizmas feminizmui nelygus... o man gera kai ir duris atidaro ir ranka paduoda ir stipriai apkabina kai man baisu buna... po siaubiako lydi iki tualeto ir kantriai laukia uz duru (mat as bijau),atnesa stikline sulciu. Svelniai juokiasi is mano mazu kojinyciu (ir klausia ar mes jau leliuka turim).. Gera buti mazai moteriskaitei... bet is kitos puses jei jau visai spausti pradetu tai irgi siausciausi. doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo tamsi23: 13 liepos 2007 - 21:57
QUOTE(Moonte @ 2007 07 13, 21:39)
1. Man nepatinka skandinaviškame feminizme, kad vyras bijo būti vyru, o moterų elgsena suvyriškėjo.
2. ...būtent skandinaviškose šalyse yra hiperbolizuotas feminizmas, jis įgavo, mano akimis, nenormalią išraišką. Mandagumas, kultūringumas yra suniveliuotas, iš vyro atimta teise jaustis vyru, o moterims moterimis.
3. Tai tas pats, kai tie patys rūbai skirti abiem lytim. Gal kam ir patinka, prašom. Bet kam keisti visos tautos mentalitetą, vien dėl kelių moterų sampratos, pseudo lygybės suvokimo?
4. Ar tame pasižymimi pagarba moteriai, jos protui, savybėm? Kokią naudą atnešė vyrų ir moterų elgsenos supanašinimas?
5. Mano protinių sugebėjimų tikrai vyras nesumenkins, jei atidarys duris, užleis vietą transporte, išlipant iš automobilio prilaikys dureles, nuneš sunkius nešulius ir t.t. Ten to vyrai nedaro, tai būtų didžiausias įžeidimas. Ar nekvaila?


1. aš nuoširdžiai nemanu, kad vyrai bijo būti vyrais biggrin.gif jei kalbėtume apie psichologines nepasitikėjimo savim problemas, nemanau, kad jas galima priskirti tik vyrams (Lietuvoj tai tikrai mažiausiai) ar vadinti tai baime būti vyru. jei kalbate tik apie asistavimą, tai taip jį ir reikėtų vadinti.

2. aš kažko stipriai nesuprantu. g.gif kas yra hiperbolizuota? gal galima konkrečių hiperbolizuotų pavyzdžių? gal tada galėsiu su jumis sutikti, kad taip tikrai yra? 4u.gif

3. unisex'as yra daugiausiai taikomas kvepalams, kosmetikai, batų modeliams, galanterijai (krepšiams, akiniams, laikrodžiams).
ar blogai, jei moteris mėgsta aštresnius kvepalus? aš pati labai mėgstu užuosti gatvėj aštrius vyriškus kvepalus ir kartais pati jais pasikvėpinu, bet kvepalai yra tokia subtili substancija, kuri turi savybę skirtingai "verstis" ant kiekvieno žmogaus odos, taigi, man tikrai nekvepia taip pat, kaip ir ant vyro odos sumišęs su jo feromonais kvapas. wink.gif kodėl gi vyras negali norėt gaivių kvepalų ar madingo modelio džinsų, juolab, kad jie populiarūs tik tarp labai jaunų vyrų, kurių dar nieks neįspraudė į kostiumą ir kaklaraištį?

4. o kaip jinai turi pasižymėti ta pagarba? jei Lietuvos pagarbos ir tolerancijos būtų bent pusė kiek yra Skandinavijoje, jausčiaus tikrai saugiai. ir labai apsidžiaugčiau, jei Lietuvoj būtų bent šešėlis skandinaviškos gyvenimo kokybės visiems, tiek vyrams tiek moterims - socialinės salygų, ekonominis pagrindo, diskriminacijos lygmens ir kultūros lygio, kaip yra skandinavijoje.
nelabai suprantu, kas ką iš ko atėmė, ir kas per prievartą pakeitė tautos mentalitetą? gal jis tiesiog pakito dėl bendro abiejų lyčių suvokimo, kad kažką tikrai galima pakeist, kad kita pusė jaustųsi geriau? g.gif aišku, visad reikia vienos pusės iniciatyvos ir stiprių lyderių situacijai pakeisti, nes socialiniai pasikeitimai yra ilgi ir daug jėgų reikaluajantys, bet jei tai vyksta daugelyje šalių, neatsargu teigti, kad tai tik kelių moterų manifestas.
aš esu tikra, kad moterų feminizmo judėjimas atnešė tik pozityvius dalykus patriarchalinėms visuomenėms.
labai apsidžiaugčiau, jei Lietuvoj būtų bent šešėlis skandinaviškos gyvenimo kokybės, socialinės salygų, ekonominis pagrindo, diskriminacijos lygmens ir kultūros lygio, kaip yra skandinavijoje.

5. ar jūs esat 100 proc. tikra, kad tai "ten" visada yra įžeidimas? mano supratimu, absoliuutinti yra "šiek tiek" neatsargu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo doris: 14 liepos 2007 - 13:02
[quote=Moonte,2007 07 13, 21:39]
Jus skaitėte D. Londono „Mėnulio slėnį“? Rašytojas, vyras, o kaip jis subtiliai mokėjo aprašyti moteriškumą.
[/quote]

kiek pamenu minimas kūrinys yra apie gražią jaunų žmonių meilę, kurie siekia bendro tikslo, pasakoja apie jų nelengvą kelią tikslo link. kiek pamenu apie moteriškumą knygoje buvo gražus epizodas ir gražus palyginimas. suabejojau, kokia konkrečiai prasme jūs čia kalbate apie moteriškumą? apie žavesį, pasiaukojimą?

[quote=Moonte,2007 07 13, 21:39]
Lengvo flirto, suteikti galimybe vyrui pasijausti vyru, o man moterimi. Žinoma, galiu atsidaryti dureles, bet kodėl aš iš vyro turiu atimti malonumą pasijausti vyru, parodyti man, kaip moteriai dėmesį... Pabučiuoti ranką, ne todėl, kad prieš mane nusižeminti, o kad pareikštų man savo susižavėjimą. Ar moterimis negalima žavėtis? Pasodinti į patogią kėdę, surasti jaukią vietą restorano salėje, ar teatre palydėti į, bilietuose nurodytą, vietą.
Tai sena, kaip gyvenimas, tai žmogiška. Ne jau galvojate, kad aš to pati nesugebėsiu padaryti? Ar tai nedarau, jog esu silpna, ar dar blogiau, protiškai atsilikusi? Atsiprašau, o dėl dirbtinumo drįstu su jumis nesutikti. Tai etiketas, kultūra, pagaliau, viešai priimtina forma, vyrui išreikši susižavėjimą moterimi.
[/quote]

taigi visgi kalbam apie asistavimą, nors aš galvojau, kad apie platesnius dalykus. jei apie asistavimą, manau, kad ir vyrai Skandinavijoje gali sugalvoti įvairių asistavimo būdų, kurie patiks moteriai smile.gif
deja, kultūra ir etiketas yra linkę keistis. tai, kas buvo privaloma kiekvienam šimtmety mutuoja. gal kažką tai liūdina, bet negalima tikėtis, kad visi turi laikytis originalios kažkurios srities etiketo taisyklės ir dar blogiau smerkti jos nesilaikančių. juolab, nemanau, kad yra smerktina, jei keičiantis kultūrai, keičiasi ir pati etiketo formulė. keistai atrodytų, jei nesikeistų.



[quote=Moonte,2007 07 13, 21:39]
Man patinka Skandinavijoje beveik viskas, nepatinka, nenatūralus žmonių lyties suniveliavimas. O apie partnerystę, kad ji man kliūtų, niekur net nebuvau užsiminusi. Man ji labai net priimtina. Bet tai nereiškia, kad šiose šalyse yra viskas rožėm klota.
[/quote]

gal galit visgi paaiškinti, kas yra tas suniveliavimas? sąvoka yra, o pagrindimo ne. gal tai pasisveikinimas rankos paspaudimu (ne glebiai "moteriškai", nes būtent glebus paspaudimas rankos natūraliai mane žemina ir atskleidžia požiūrį į mane) ar vyro vaiko priežiūros atostogos ar lygios teisės pakilt tarnyboje, o ne tik dėl politkorektiškumo skyrimas moterų į aukštas pozicijas?
Švedijoj mačiau daug vyrų išėjusių pasivaikščioti su vaikiškais vežimėliais parkuose, gatvėse, beje ne po vieną, o po kelis, besišnekučiuojančių ir vežimėlius stumiančių. man asmeniškai tai labai gražus ir teigiamas lyčių suniveliavimas. greičiausiai tai buvo jauni tėvai, o gal auklės? mirksiukas.gif


[quote=Moonte,2007 07 13, 21:39]
Ir kokias gi aš nuolaidas reikalauju?
[quote=Moonte,2007 07 13, 21:39]
[/quote]

na jūs deklaruojat, kad skandinaviškame feminizme jums nepatinka lyčių suniveliavimas. viskas kaip ir super, o vat šita vieta labai kliūva. deja, jei nori kažką gauti, naivu tikėtis, kad viską, kas tau patinka priešingame poliuje pavyks išlaikyti. t.y. jei jums priimtina feminizmo atnešta nauda - partnerystė, lygios galimybės, atsakomybės už vaikus dalijimasis, tai vertėtų įvertint, kad yra kitų gal ne visai jus tenkinančių pokyčių, kuriuos reikia toleruot, kaip pvz. standartinio vakarietiško etiketo pasikeitimas?
tiesiog visi turi teisę rinktis. taip pat man atrodo brandu yra suvokti, koks privalumas yra didesnis, o kuris trūkumas yra kompromisas ir tai laikyti laimėjimu. smile.gif


[quote=Moonte,2007 07 13, 21:39]
O taip, vyrai yra menkinami, nes mūsų, kaip jus tiksliai išsireiškėte katalikiško mentaliteto šalyje yra prikurtas pseudo vyriškumo kodeksas. Vyras privalo išlaikyti šeimą, privalo būti stiprus, vyras neša atsakomybę už šeimą, negali reikšti emocijas ir t.t.
[/quote]

na, čia turiu su jumis nesutikti. pas mus yra sukurtas pseudo moters kodeksas. rekomenduoju paskaityt šį straipsnį
gal ir čia pasakysite, kad kelių moterų nuomonė, tačiau bent jau žinau, kad esu viena iš tų kelių, kurios jai pritaria.


[quote=Moonte,2007 07 13, 21:39]
Kodėl lietuvaitės teka už užsieniečių?
[/quote]

normaliomis sąlygomis tautos maišosi. jei jūs apie tai, kad kaip svajonė yra susiformavus jaunų mergaičių galvoje vedybos su užsieniečiu - raiteliu ant balto žirgo, kuris jas išveš į gražią šalį, t.y ištekėt už amerikiečio ar Vakarų Europos šalies piliečio, tai atsakymas akivazdus - jei tai mergaitė iš provicijos, jai tai vienintelis šansas geresniam gyvenimui.

[quote=Moonte,2007 07 13, 21:39]
Kalbu apie vyrus ir moterys. Net gamtoje, patinėliai asistuoja patelėm.

Žinoma pasitaiko išimčių ir gamtoje, bet mes žmonės, kam eiti prieš prigimtį. Kam atimti iš savęs tą mielą skirtumą, malonumą, kurį suteikia tie skirtumai.
[/quote]

asistavimas petinėlių patelėms? hm... manau atskira tema. deja, nežinau kokios proporcijos būtų plačiausiai žinomų asistavimo būdų gamtoje - žavėjimo savo plunksnomis, lizdelio susukimo ar urvo iškasimo patelei privilioti, kova su kraujo praliejimu, kol priešininkas pasitrauks. g.gif manau detalesnė analizė būtų įdomi.

kaip ir sakiau verta yra apsispręsti, koks privalumas yra svarbesnis. man svarbiau partnerystė ir lygios teisės tarp lyčių.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo doris: 14 liepos 2007 - 14:05