Įkraunama...
Įkraunama...

Ar skalbti naujus kūdikio drabužėlius?

QUOTE(Sirana @ 2006 09 24, 14:06)
Gamintojas daznai net etiketese nurodo, kad isigijus drabuzeli kudikiui pries pradedant naudoti butina isskalbti. Drabuzeliai buvo transportuojami daznai neaisku kokiom salygom, iki tol, kol papuole i tavo namus, gulejo sandeliuose ir parduotuves lentynose, kur neaisku kokios rankos juos liete ir ka ant ju paliko.... Skalbti butina! Gaila tik, kad kai kurie rubeliai iskart po pirmo (net ir svelnaus) skalbimo labai pakeicia savo isvaizda, issitampo dar nensioti schmoll.gif

Vaje, niekada nepastebejau tokiu uzrasu ant etikeciu! Pazistamos mamos tarpusavy irgi niekad nekalbejo apie tai, ir nei gimdymo namuose, kiek teko lankytis susipazinimuose su aplinka pries gimdyma, nei atvaziavus gimdyti, nei pagimdzius ir netgi kudikio patikrinimuose jokios med. ir kudikio prieziuros informacijos bukletuose nera tokiu nurodymu ar rekomendaciju. g.gif Uztat man tai - negirdetas dalykas. unsure.gif
Is esmes tai zinoma, reikia stengtis apsaugoti savo vaikuti nuo visokiu negeru dalyku.
Atsakyti
QUOTE(sesuoToma @ 2006 09 24, 20:48)
Is esmes tai zinoma, reikia stengtis apsaugoti savo vaikuti nuo visokiu negeru dalyku.

Nu jo, cia kaip sakant, kas pats saugosi, ta ir Dievulis pasaugo smile.gif As su pirmu vaiku irgi ne visus naujus ploviau, nu ir nieko. Specialius miltelius naudojau irgi tik kol baigesi pirma didele 2kg pakuote, o paskui variau kartu su savo rubais ir su "arieliais"... Na, bet mums matyt buvo lemta nesusidurti su neigiamais to padariniais. Uztat dabar jau visus drabuzius ir uzvalkalus leliukui perskalbiau su neutraliais milteliais ax.gif
Atsakyti
QUOTE(sesuoToma @ 2006 09 24, 11:07)
Oho!!! Pirmakart apie tai girdziu!  unsure.gif  g.gif Ar galeciau suzinoti, del ko sis triusas? Naujus drabuzius skalbti??? rolleyes.gif

Todėl, kad medžiaga, iš kurios siuvami rūbeliai, būna apdorota cheminėmis medžiagomis, kad rūbo prekinė išvaizda būtų geresnė. Netgi tuo atveju, jei rūbelis sandariai įpakuotas, jį išskalbti būtina.
Kad išskalbtas praranda išvaizdą - ką gi, tam chemikalai ir buvo naudoti, kad gerai atrodytų. O mums juk svarbiausia, kad mūsų mažulėliai su jais gerai jaustųsi.
Papildyta:
Dėl lyginimo - man gydytoja aiškino, kad lyginti būtina, kol nukrenta virkštelė ir užgyja bambutė. T.y. kokias 2 savaites. Paskui - mamos nuožiūra.
Nors pažinojau porą mamų, kurios nesivargino lyginimais - ir nieko jų mažiuliukams nenutiko.
Atsakyti
QUOTE(Lapyna @ 2006 09 25, 10:32)
Dėl lyginimo - man gydytoja aiškino, kad lyginti būtina, kol nukrenta virkštelė ir užgyja bambutė. T.y. kokias 2 savaites. Paskui - mamos nuožiūra.

drinks_cheers.gif Sitai man irgi daktare yra sakiusi. Tik gal tai labiau liecia apatinius marskinelius, kurie daugiau turi kontakto su jautria vieta. Siaip ar taip visus rubelius lyginu, man susiglamze nepatinka...
Atsakyti
oi, mergaites, man jau greitai gimdyti, o kad naujus rubelius reikia perskalbti, tai nezinojau. jau zinau ka siandien visa diena veiksiu! lotuliukas.gif bus plovimo - lyginimo diena! doh.gif
Atsakyti
Aš irgi visus rūbelius ir pataliuką, kad jie ir nauji perskalbiau ir išlyginau wub.gif
Atsakyti
As irgi jau dali drabuzeliu turiu issiskalbus ir issilyginus, dabar sekanti partija laukia biggrin.gif
Atsakyti
smile.gif Idomu, ka mano cionyksciai medikai, nes niekada jokiu rekomendaciju del nauju drabuzeliu ar pataleliu plovimo nieks nera sakes. Eisiu i gydytojo pirma patikrinima po poros sav. ir apie tai paklausiu. Smalsu, ka man paporins. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(sesuoToma @ 2006 11 11, 13:58)
smile.gif Idomu, ka mano cionyksciai medikai, nes niekada jokiu rekomendaciju del nauju drabuzeliu ar pataleliu plovimo nieks nera sakes. Eisiu i gydytojo pirma patikrinima po poros sav. ir apie tai paklausiu. Smalsu, ka man paporins.  mirksiukas.gif


Acha... tikrai niekada neteko isgirsti mediku nuomones tuo klausimu....
tai kai paklausi, paporink ir mums mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(sesuoToma @ 2006 11 11, 12:58)
smile.gif Idomu, ka mano cionyksciai medikai, nes niekada jokiu rekomendaciju del nauju drabuzeliu ar pataleliu plovimo nieks nera sakes. Eisiu i gydytojo pirma patikrinima po poros sav. ir apie tai paklausiu. Smalsu, ka man paporins.  mirksiukas.gif

Na gydytojai dėl drabužėlių skalbimo ir neturi duoti jokių rekomendacijų, juk jie gydytojai (patarti gali, jei klausit)ax.gif o šiaip tai tikrai reikia perskalbti, nes neaišku kas lietė prieš tai ir kokiom rankom unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(lineva @ 2006 11 11, 21:59)
Na gydytojai dėl drabužėlių skalbimo ir neturi duoti jokių rekomendacijų, juk jie gydytojai (patarti gali, jei klausit)ax.gif o šiaip tai tikrai reikia perskalbti, nes neaišku kas lietė prieš tai ir kokiom rankom unsure.gif


As irgi uz tai, kad plauti drabuzelius, nes nezinia kokiais keliais keliavo drabuzeliai, parduotuveje gal ir ant zemes buvo numesti ar pan. bet idomi ir gydytoju nuomone siuo klausimu
Atsakyti
Keistas iskeltas klausimas - aisku, kad skalbti, elementari higiena. Galima svarstyti, ar skalbti naujus drabuzius vyresniam vaikui arba sau, na bet cia skonio reikalas, o jau del naujagimiu ir kudikiu bent iki metu drabuzeliu turbut neturetu kilti net klausimo. Vienintele isimtis, del kurios susimastyciau - kailiniai kombinezonai, neatsparios skalbimui striukes ir pan. Viso sito vyresniam nei 6 men. suneliui neskalbiau, tik perbraukiau dregnu drabuziu sepeciu blush2.gif
Atsakyti