Įkraunama...
Įkraunama...

Ar skalbti naujus kūdikio drabužėlius?

QUOTE(goshke @ 2008 08 20, 20:19)
Aš vistiek manau kad nėra būtinybės perplauti naujų rūbelių (nekalbu apie "naujus" iš skudurynų). Juk kas liečia bakterijas, tai perplovus ir išlyginus ant rūbelius ant jų taip pat nusėda visos ore esančios bakterijos. Po dviejų valandų nuo gimimo kūdikio oda jau ir taip būna aplipusi visais ore esančiai mikrobais. O milteliai ir minkštikliai greičiau sukels neigiamą odos reakciją nei uždėti nauji, gražūs švarūs rūbeliai.


naujus rūbelius reikia perskalbti ne dėl bakterijų ar dulkių. Pirmiausia, rūbeliai, kad gražiai atrodytų lentynose, neretai apdorojami visokiais chemikalais, juk medžiaga, nuo to momento kai buvo išausta ir nudažyta, nebuvo skalbta, taigi rūbelis pilnas visokios chemijos, kuri kūdikiams, tuo labiau naujagimiams nerekomenduojama. Ar matėt kada kiek ir kur tenka pabuvoti medžiagai iki ji galų gale virsta šliaužtinuku ir galų gale pasiekia parduotuvės lentyną? man teko matyti, ir nepasant kad išoriškai rūbas atrodo švarus ir baltas, jo vilktis net pati nenoriu, jau nekalbu kad tokį rūbą apvilkti naujagimiui.
Žinoma, jei skalbsit naujagimio rūbelius su paprastais kvepiančiais milteliais ir dar pilsit minkštiklio perskalaujant, tai naudos jokios - vieną chemiją pakeisite kita. Man apskritai nesuprantama kokio velnio tuos minkštiklius naudoti, kas kad rūbas minkštas, bet kad smirda ta sintetine chemija doh.gif
Vaikiškus rūbelius reikia skalbti tik su milteliais, skirtais alergiškiems žmonėms, juose mažiau kenksmingų medžiagų (beja ir su dėmėmis kovoja jie prasčiau), jie bekvapiai. Ir bent jau kol dukrytė buvo mažytė, jos rūbeliams uždėdavau dar papildomą skalavimą - na kad tikrai gerai išskalauti. Mes visos šeimos skalbinius dabar skalbiame su tais milteliais, brangiau tai brangiau, bet bent neatsiduoda skalbiniai tuo vadinamu "kalnų gaivumu" ar nepakartojamu "gėlių aromatu" doh.gif Jei jau noriu kad mano rūbai kvepėtų, tai tam reikalui turiu kvepalus biggrin.gif
Atsakyti
Tai čia teorija, bet realiai ar yra kuriam nors kūdikiui kasnors pasidarę nuo naujų neperplautų rūbelių mastau.gif Manot toj pačioj ligoninėj, kurioj aprengia naujagymius, rūbeliai yra skalbiami ar skalaujami kokiom nors "NEUTRAL" skalbimo priemonėm? Manyčiau jie skalbia pigiausiom papraščiausiom skalbimo priemonėm unsure.gif ir vienodai jiem šviečia tuo klausimu... blink.gif
Atsakyti
QUOTE(goshke @ 2008 09 02, 14:57)
Tai čia teorija, bet realiai ar yra kuriam nors kūdikiui kasnors pasidarę nuo naujų neperplautų rūbelių  mastau.gif Manot toj pačioj ligoninėj, kurioj aprengia naujagymius, rūbeliai yra skalbiami ar skalaujami kokiom nors "NEUTRAL" skalbimo priemonėm? Manyčiau jie skalbia pigiausiom papraščiausiom skalbimo priemonėm  unsure.gif ir vienodai jiem šviečia tuo klausimu... blink.gif

g.gif
manau kad nieko nepasidare

nes tarkim ir didesniam vaikui nupirke trauzikus is maximos ne visi skalbia
ar kojnes, maikes ir tt
as tai neperskalbiu

Atsakyti
QUOTE(goshke @ 2008 09 02, 14:57)
Tai čia teorija, bet realiai ar yra kuriam nors kūdikiui kasnors pasidarę nuo naujų neperplautų rūbelių  mastau.gif Manot toj pačioj ligoninėj, kurioj aprengia naujagymius, rūbeliai yra skalbiami ar skalaujami kokiom nors "NEUTRAL" skalbimo priemonėm? Manyčiau jie skalbia pigiausiom papraščiausiom skalbimo priemonėm  unsure.gif ir vienodai jiem šviečia tuo klausimu... blink.gif

ne tame esmė ar pasidarė. O net jei ir pasidarė, tai sunku spręsti ar neskalbti rūbeliai kalti ar kas nors kitas.
Čia priklauso nuo požiūrio. Asmeniškai aš negalėčiau rengti vaiko rūbeliais, žinodama kad ten galbūt likę chemikalų ir kad tas rūbelis galbūt prėjęs ne per vienas rankas ir šluostęs dulkes ne nuo vieno stalo. Jei nežinočiau, apvilkčiau ir greičiausiai nieko nenutiktų. Bet tiesiog automatiškai, nupirkti nauji rūbeliai dukrytei, nukarpius etiketes pirmiausiai keliavo į skalbimo mašiną - jokia jėga nebūčiau privertusi savęs apvilkti neperskalbus (ne ant virinimo režimo, praskalbdavau su vėsiu vandeniu, ir miltelių nedaug pildavau, man svarbiausia buvo gerai išskalauti juos).
Čia lygiai tas pats kaip su maistu. Ar noriai imtum valgyti duoną, obuolį ar dar ką nors, jei prieš tai matei kaip kažkas apčiupinėjo jį? 99% kad suvalgius nieko nenutiktų, bet vidinis stabdis yra. Ar galėtum atsigerti iš tos pačios stiklinės, jei matytum kad kažkas kitas iš jos gėrė ir neišplovė? greičiausiai nieko nenutiktų, bet tikimybė yra ir vidiniai stabdžiai įsijungia. Gal čia ir civilizacijos pasekmė. Gi seniau būdavo normalu vienu šaukštu dalintis.
Kas dėl ligoninės, tai kad Neutral naudoja, tai netikiu. Bet ir Ariel nenaudoja. Kiek žinau vaikiškus rūbelius skalbia su ūkišku muilu. Bet ligoninės rūbelių lygiai taip pat vaikui nevilkau, turėjau savus atsivežusi. Vien pamačiusi ligoninės kepurėlę šiurpas nupurtė - šiurkšti, kieta.
Atsakyti
QUOTE(Mazule @ 2005 01 10, 00:55)
blink.gif Pirma karta girdziu tokia nesamone......... doh.gif
Nei sklabdavau naujus, nei lyginau, nei virinau........esam ne karto nebertos thumbup.gif
Kazkokiu apsisaugojimo priemoniu galima imtis tik tuo atveju, jei vaikiukas neisnesiotas, ligotas, ar drabuziukai bei kiti daiktai is antru ranku wink_3.gif


na mazule tu ir nusisnekejei doh.gif , apie koki neisnesiojima kalbi ? kas gali zinoti koks vaikas gims ? ta prasme gal viskam alergiskas ir t.t, visos rupestingos mamos pirma karta isplauna viska, , islygina. ( man islyginti rubeliai ne tik sterilesni bet ir atrodo tvarkingesni- ne kaip is sedynes istraukti lotuliukas.gif )

p.s: vaiko rubelius plaudavau atskirai su "ringuva" thumbup.gif
po kiekvieno plovimo lygindavau tongue.gif
ir niekas geriau neisplauna demiu kaip ukiskas muilas drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo eckute: 02 rugsėjo 2008 - 21:52
QUOTE(eckute @ 2008 09 02, 22:51)
visos rupestingos mamos pirma karta isplauna viska,  , islygina. ( man islyginti rubeliai ne tik sterilesni bet ir atrodo tvarkingesni- ne kaip is sedynes istraukti  lotuliukas.gif )

turbūt aš papuolu į tas "nerūpestingas" mastau.gif nes naujų rūbelių niekada neperplaunu blink.gif vaikui jokios elergijos niekada nebuvo tai kam dar prekinę išvaizda rūbelio gadint ax.gif
Atsakyti
QUOTE(mama_gulbe @ 2008 09 02, 15:14)
g.gif
manau kad nieko nepasidare

nes tarkim ir didesniam vaikui nupirke trauzikus is maximos ne visi skalbia
ar kojnes, maikes ir tt
as tai neperskalbiu


didesnaim manau ir nereikia ax.gif
Papildyta:
QUOTE(goshke @ 2008 09 02, 23:22)
turbūt aš papuolu į tas "nerūpestingas"  mastau.gif nes naujų rūbelių niekada neperplaunu  blink.gif vaikui jokios elergijos niekada nebuvo tai kam dar prekinę išvaizda rūbelio gadint ax.gif


na bet is kur tu zinai kas ta rubeli ciupinejo ? jis pereitas is ranku i rankas. o jeigu dar turguj pirktas tai per diena i tases kisamas, kas netingi paciupineja, ir apdulka ir t.t. g.gif , man nauji vaiku rubeliai dar kazkuom smirda, tokia nauja chemija, kaip iskrakmolintas. o isskalbtas svelnus, minkstas wub.gif
Atsakyti
QUOTE(eckute @ 2008 09 03, 11:07)

na bet is kur tu zinai kas ta rubeli ciupinejo ? jis pereitas is ranku i rankas. o jeigu dar turguj pirktas tai per diena i tases kisamas, kas netingi paciupineja, ir apdulka ir t.t.  g.gif , man nauji vaiku rubeliai dar kazkuom smirda, tokia nauja chemija, kaip iskrakmolintas. o isskalbtas svelnus, minkstas  wub.gif

nu tikrai kai isigilini.... visi apziupineja, dar matuoja gal g.gif
Atsakyti
As tai tikrai skalbsiu smile.gif
Atsakyti
Turguj dar kolkas nesu pirkus, tik parduotuvėse arba internetinėse pardėsei. O dėl matavimų tai kažkaip abejoju ar rūbelius kūdikiams matuoja prieš perkant mastau.gif
Na, kaip Nuska sako- čia greičiausiai tik įsitikinimas... irnesakyk.gif
Atsakyti
aš neskalbiau... tiesiog visus rūbelius, rankšluostėlius ir kt. kruopščiai išlyginau ant karščiausios temperatūros ir garais. manau tokiu atveju visos bacilos žūsta. nes temperatūra gal netgi karštesnė negu skalbiant gaunasi. skalbimas tam, kad rūbeliai būtų švarūs, o lyginimas su garais juos itin gerai dezinfekuoja.
Atsakyti
QUOTE(goshke @ 2008 09 03, 12:15)
Turguj dar kolkas nesu pirkus, tik parduotuvėse arba internetinėse pardėsei. O dėl matavimų tai kažkaip abejoju ar rūbelius kūdikiams matuoja prieš perkant  mastau.gif
Na, kaip Nuska sako- čia greičiausiai tik įsitikinimas...  irnesakyk.gif


bet čiupinėt juk čiupinėja? Apsižiūri, patikrina ir pan.
Atsakyti