Įkraunama...
Įkraunama...

Ar skalbti naujus kūdikio drabužėlius?

Savo būsimo wub.gif lėliuko visą kraitelį- ir paveldėtą ir naują -jau perskalbiau ir išlyginau,tik patalynės dar nespėjau...O paskui -matysiu,kaip spėsiu,gal ir nelyginsiu taip visko,kaip išprotėjus ax.gif ,nes paskritai lyginimo nekenčiu,bet čia kažkaip savaime viskas gavosi biggrin.gif
Atsakyti
Skalbiau ne tik leliuko rubus,bet ir dabar nupirktus parduotuvej iskalbiu,nes nezinia kur voliojos ar kur buvo laikomi.
Atsakyti
as tam darbui niekaip neprisiruosiu bet viena diena teks vistiek mirksiukas.gif
Atsakyti
mum poliklinikoje per kursus sake kad skalbti nereikia ir kad cia klaidingas poziuris kad iskalbus dings bakterijos...sake jos visai nebijo vandens ax.gif o va lygint liepe su garais is isvirscios puses nes tokioje aukstoje temperaturoje visi mikrobai zusta 4u.gif buvau jau kelis rubelius isplovus su neutra priemone,bet db tik lyginsiu smile.gif ir dar sake kad ka mamos darysit jej ligoninej apvilksit jau isplautus drabuzelius ir paaiskes kad vaikas alergiskas tam muilui ar skalbimo priemonej su kuria visus drabuzelius isplovet?tai pagalvojau kad istikruju siaubas butu... blink.gif
Atsakyti
QUOTE(ambergangel @ 2008 07 06, 19:06)
mum poliklinikoje per kursus sake kad skalbti nereikia ir kad cia klaidingas poziuris kad iskalbus dings bakterijos...sake jos visai nebijo vandens ax.gif  o va lygint liepe su garais is isvirscios puses nes tokioje aukstoje temperaturoje visi mikrobai zusta 4u.gif buvau jau kelis rubelius isplovus su neutra priemone,bet db tik lyginsiu smile.gif

ir dar sake kad ka mamos darysit jej ligoninej apvilksit jau isplautus drabuzelius ir paaiskes kad vaikas alergiskas tam muilui ar skalbimo priemonej su kuria visus drabuzelius isplovet?tai pagalvojau kad istikruju siaubas butu... blink.gif


nu tai vadovaujantis tokiu požiūriu galima visai drabužių neskalbt, o susimurzinus tik lyginti lotuliukas.gif

nu sorry, bet dėl alergijos, tai nesąmonė. o tai kuo tu vėliau plausi drabužėlius? gi plauni visais nealergizuojančiais milteliais ir tikrai kažkaip negirdėjau, kad nuo jų lelius alergizuotų. juolab, kad pagal "poliklinikos" teoriją, išlyginus visos bakterijos, tai matyt ir alergizuojančios turėtų išnykt.

esmė plovimo yra ta, kad naujagimiui nereikalingos svetimos bakterijos. jam reikia turėt kuo mažiau kontakto su svetimom bakterijom. jis ateina iš sterilios aplinkos ir jam pradžiai reikia "susipažint" su mamos ir tėčio, o paskui ir namų, kuriuose jis gyvens bakterijom. kai naujagimis sustiprėja, t.y bent jau po mėnesio, tada jau galima kviestis svečius, t.y. pažindintis su tolimesne aplinka. naujagimio imunitetas ir taip pirmą mėnesį yra labai neatsparus. dėl to ir nerekomenduojama lankymai tolimų giminių, kurie nepadeda jam sukurti savo imuniteto atsparumo.

aišku, kad išskalbus drabužius bakterijos nedingsta visiškai, jos atsiranda ir savuose namuose. tačiau skirtumas yra tame, ar tu vaiką rengsi net neskalbtais iš kaži kur atvežtais drabužėliais, ar tais, kurie jau nebeturi tų išorinių bakterijų. ir aš netikiu vien tik lyginimo teikiama nauda. aš galiu apsirengt naują drabužį iš parduotuvės, o vat naujagimis tikrai nea. schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo doris: 07 liepos 2008 - 10:04
Naujas išskalbtas drabužiukas man atrodo mielesnis,jaukesnis,toks namais kvepiantis ,savas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ambergangel @ 2008 07 06, 18:06)
mum poliklinikoje per kursus sake kad skalbti nereikia ir kad cia klaidingas poziuris kad iskalbus dings bakterijos...sake jos visai nebijo vandens ax.gif  o va lygint liepe su garais is isvirscios puses nes tokioje aukstoje temperaturoje visi mikrobai zusta 4u.gif buvau jau kelis rubelius isplovus su neutra priemone,bet db tik lyginsiu smile.gif ir dar sake kad ka mamos darysit jej ligoninej apvilksit jau isplautus drabuzelius ir paaiskes kad vaikas alergiskas tam muilui ar skalbimo priemonej su kuria visus drabuzelius isplovet?tai pagalvojau kad istikruju siaubas butu... blink.gif

visiskai pritariu drinks_cheers.gif

doris, alergizuoti skalbimo priemones tikrai gali ir visai nesvarbu, kad jos skirtos alergiskiems zmonems ar kudikiams 4u.gif As su dukra neturejau jokiu problemu, bet mano drauges sunelis butent nuo skalbimo priemones turejo elergija ir vargo beveik metus laiko kol visiskai jos atsikrate, va tada jau reikejo viska skalbti, lyginti, net virinti. Butent jai gydytoja ir pasake: ''mama, pati vaikui elergija ir sukelei, nes bakterijos is aplinkos gali buti ne tokios pavojingos, kaip chemines medziagos kuriu yra ''nealergiskose'' skalbimo priemonese.''
Tad nebuk tokia kategoriska, jei nezinai ar nebuvai su tuo susidurusi mirksiukas.gif tik neisizeisk, taciau mes kiekviena turim savo nuomone ir supratima ka ir kaip reikia daryti 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gooda: 07 liepos 2008 - 10:20
faktas kad yra vaiku kuriem bet kokia chemija alergija sukelia... rolleyes.gif o ir plaunam drabuzius kad demes isplautume,o ne bakterijas...jei bakterijos issiplautu tai daktarai ir seseles ligoninese savo drabuzius isplautu su milteliai ir viskas,bet db turi plaut masinose su spec.dezinfekavimo priemone,kuri brangi lb yra,tai reiskia kad tikrai neisnaikinsi bakteriju isplovus...nu as nesiginciju,bet mums bent jau taip sake.. 4u.gif taigi drabuzelius tik lyginsiu...
Atsakyti
galiu pasakyt mum buvo toks nutikimas - buvo dukryte elergiska milteliam (vaikiskiem) , o as to nezinojau, nes elergija nepasireiske berimu - o niezuliu...ji man naktim verke, o as vis galvojau diegliai doh.gif naujagimio gi nepkalui kas yra...taigi taip kankinomes, kol pastebejau, kad kai ja nurengiu ji nurimsta, ramiai uzmiega, ypac kai prisiglausdavau prie kuno...tada ir ejom pas gyd.ir sake kad taip buna, kad lb silpna elergijos forma, bet tuom ir bjauri, kad nesimato berimu, o kankina niezulys. tad iki 4men.ploviau rubelius su sebamed prausikliu, ipildavau labai mazai i skalbimo masina.visuomet pakartoju skalavima net ir dabar mirksiukas.gif aciu dievui, db plaunam su ariel ir viskas gerai...
p.s. drauge gyvena vokietijoj, gyd.grieztai uzdraude naudoti minkstikly, mes db lelytes rubam irgi nebenaudojame schmoll.gif
su lyginimu sutinku, man nuo mazens buvo idiegta kad lygint butina, ypac triusikelius mirksiukas.gif
Atsakyti
Oho, kiek cia visokiu nuomoniu g.gif Na mes vis del to bandysime skalbti su spec. milteliais kur be kvapiai ir nealergizuojantys yra. o poto manau galima bus prie paprastu pereiti.

Bet juk naujagimio drabuzeliu neskalbsi su kokiu Arieliu g.gif
Atsakyti
QUOTE(Shady @ 2008 07 07, 16:26)
Oho, kiek cia visokiu nuomoniu  g.gif  Na mes vis del to bandysime skalbti su spec. milteliais kur be kvapiai ir nealergizuojantys yra. o poto manau galima bus prie paprastu pereiti.

Bet juk naujagimio drabuzeliu neskalbsi su kokiu Arieliu  g.gif

yra ir ariel spec vaikam, as db su jais plaunu.bet jei rubeliai nauji, is parduotuviu, taj galima tik su siltu vandeniu iskalbli arba vaikisko muiliuko gabaliuku , gerai isskalauti ir lauke isdziovinti mirksiukas.gif
Atsakyti
mergaitės, o kokioj temperatūroj skalbiat? nes ant kai kurių rūbelių rašo 40 laipsnių? kaži ar nereik karščiau? g.gif
Atsakyti