Įkraunama...
Įkraunama...

Ar mokate savo vaikams už ūkio darbus

mano patirtis tokia, kad už jokius buitinius darbus niekas nemokėdavo, už gerą elgesį taip pat, o tuo labiau už gerus pažymius (tėvai būtų neišsimokėję lotuliukas.gif ) Bet kai kaime vasarą pas močiutę skindavome serbentus, ir juos veždavome į supirktuvę - va tada tai 'užsidirbdavome'. buvo sutarta kiek gausim kapeikų nuo priskinto kibiro, ir močiutė sąžiningai su mumis atsiskaitydavo (na, ir kokį rublį viršaus pridėdavo ax.gif ) . ir jai būdavo gerai, ir mes patenkinti. Nes jei būtų tas serbentų skynimas per prievartą vykdomas - oj ko gero į kaimą mus sunkiai pavyktų nugabenti! smile.gif

Man ir po šiai dienai tokia sistema atrodo teisinga - yra vaikų pareigos, kurios tikrai neturi būti 'amokestinamos' , o yra ir kažkokie papildomi sunkesni darbai, už kuriuos galima ir pamokėti - ir vaikas turi 'savo' pinigėlių, išmoksta su jais elgtis, gali taupyti savo išsvajotam daiktui, o tuo pačiu žino to daikto kainą.

Bet pvz. šieno darbai ar daržų ravėjimai nepriklausė prie mokamų darbų - tai tiesiog buvo darbai, kuriuos reikia padaryti. Pvz., už serbentus ir pati močiutė gaudavo atlygį, tai kažkaip atrodė viskas tvarkoje, kad dalis jo tenka ir mažiesiems skynėjams . Išvažiuojant vasaros pabaigoje visada būdavome apdovanojami keliais rubliais (oficialiai - 'už avytės vedžiojimą ar karvytės girdymą', o neoficialiai - mylinčių senelių dovanėlė anūkams), ir kažkaip mes tuos gautus pinigėlius labai branginom, neleidom niekams, buvo taupoma pvz. dviračiui ar pan. Žinau kad vienu metu turėjau susitaupius virš 100 rublių, kas tarybiniais metais 10-ies metų vaikui buvo visai neprastai smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo axa: 29 gegužės 2007 - 16:57
QUOTE(rudens-vaikas @ 2007 05 28, 15:15)
Na nors čia jau darosi nebe į temą, bet dar tikrai esu jauna, mokyklą baigiau prieš du metus. Todėl nemanau, kad viskas per tuos metus pasikeitė taip, kad nebebūtų įmanoma vaikui išgyventi už 10lt/mėn (ir pavalgyt, ir dar biškį pataupyti). Čia žinoma viskas nuo auklėjimo priklauso. Kadangi pas mus šeimoj pinigų daug niekada nebuvo ir tai aš suprasdavau, išmokau taupyti, tai man tos duodamos sumos dar ir likdavo  4u.gif

Na nezinau kaip uz 10lt i menesi vaikui mokykloje pavalgyti, o netgi dar sutaupyti g.gif
Atsakyti
QUOTE(rudens-vaikas @ 2007 05 28, 16:15)
Na nors čia jau darosi nebe į temą, bet dar tikrai esu jauna, mokyklą baigiau prieš du metus. Todėl nemanau, kad viskas per tuos metus pasikeitė taip, kad nebebūtų įmanoma vaikui išgyventi už 10lt/mėn (ir pavalgyt, ir dar biškį pataupyti). Čia žinoma viskas nuo auklėjimo priklauso. Kadangi pas mus šeimoj pinigų daug niekada nebuvo ir tai aš suprasdavau, išmokau taupyti, tai man tos duodamos sumos dar ir likdavo  4u.gif


uz 10lt per menesi,vaikas mokykloj kokius 3 kartus gali kalbet,o ka jau kalbet apie taupyma,nebukit mamos tokios gobsuoles,nemanau,kad paciom labai tu keliu kapeiku uztekdavo,tai pasirupinkit,kad bent vaikam to nebutu
Atsakyti
QUOTE(Ugne_Stonyte @ 2007 05 30, 08:46)
uz 10lt per menesi,vaikas mokykloj kokius 3 kartus gali kalbet,o ka jau kalbet apie taupyma,nebukit mamos tokios gobsuoles,nemanau,kad paciom labai tu keliu kapeiku uztekdavo,tai pasirupinkit,kad bent vaikam to nebutu

smile.gif kuo jus uzsipuolete ta mama, kur 10 lt menesiukui duoda smile.gif Juk vaikas uz tai maisto neperka... juk paprastai vaikui pietus mokykloje nuperkami, bureliai apmokami, maisto namie tai pat apstu, po pamoku mazasis/mazoji po kavines nevaiksto smile.gif tai tie 10 litu ir iseina tik visokioms kramtomosioms ar kokioms bandelems...
Atsakyti
QUOTE(Wilidza @ 2007 05 30, 15:05)
smile.gif kuo jus uzsipuolete ta mama, kur 10 lt menesiukui duoda smile.gif Juk vaikas uz tai maisto neperka... juk paprastai vaikui pietus mokykloje nuperkami, bureliai apmokami, maisto namie tai pat apstu, po pamoku mazasis/mazoji po kavines nevaiksto smile.gif tai tie 10 litu ir iseina tik visokioms kramtomosioms ar kokioms bandelems...


ta mama rase,kad ir pietums mokykloja tie 10lt skirti
Atsakyti
QUOTE(Ugne_Stonyte @ 2007 05 25, 10:15)
vargsas vaikas,jus pamegintumet pati su 4lt per savaite ishgynent,nu aisku maisto nepirktumet,nieko,kas tevam priklauso,bet cia didelis cipsu pakelis tiek kainuoja,pakelkit bent iki 5lt

Nu pala, jei aš gaunu maistą, transportą, aprangą, tėvai viską nuperka, į kiną einant - tėvai už mane moka ir popkorno nuperka - tai man ir tų 4 Lt nereikia, o nafig smile.gif O traškučių apskritai nereikia pirkti irnesakyk.gif
Kita vertus, jeigu tam vaikui traškučių užsimuštinai reikia, tai ką tu žinai, gal jų pas juos namuose yra? Tarkim, pas mane namie paprastai yra saldainių ir šaldytuve ledų, ir vaikui nereikia jų pirkti, gana tiesiog pasiimt smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Noa @ 2007 05 30, 23:44)
Nu pala, jei aš gaunu maistą, transportą, aprangą, tėvai viską nuperka, į kiną einant - tėvai už mane moka ir popkorno nuperka - tai man ir tų 4 Lt nereikia, o nafig smile.gif O traškučių apskritai nereikia pirkti irnesakyk.gif
Kita vertus, jeigu tam vaikui traškučių užsimuštinai reikia, tai ką tu žinai, gal jų  pas juos namuose yra? Tarkim, pas mane  namie paprastai yra saldainių ir šaldytuve ledų, ir vaikui nereikia jų pirkti, gana tiesiog pasiimt smile.gif


bet kartais tu ledu norisi ne namuose suvalgyt,o su draugais pavyzdziui,tai negi tu savo is namu atsinesi,manau,kad vistiek vaikas jei ir pradinukas nori koki daikteli nusipirkt
Atsakyti
QUOTE(Ugne_Stonyte @ 2007 05 31, 12:32)
bet kartais tu ledu norisi ne namuose suvalgyt,o su draugais pavyzdziui,tai negi tu savo is namu atsinesi,manau,kad vistiek vaikas jei ir pradinukas nori koki daikteli nusipirkt

tai tokiems maziems pirkinukams ir pakanka mazos sumos.
Juk su mazesne suma vaikas mokomas planuoti savo pirkinius visam menesiui. Ne kiekviena diena gali leisti kramtyti traskucius ar ledus, reikia pagalvoti kaip "isgyventi' iki menesio galo. O jei vaiko poreikiai staigiai auga, reikia leisti jam papildomu pajamu uzsidirbti - zinoma ne griovius kasti, taciau kad suvoktu uzdirbamu pinigu kaina ir santaupu nauda.
Atsakyti
QUOTE(mamuke68 @ 2007 05 13, 21:38)

Man mama duodavo rankpinigiu kiekviena savaitgali. Jei neprisidedavau prie ukio darbu, tai ju irnegaudavau doh.gif
Atsakyti
man atrodo,kad 4-okas dar nelabai gali suplanuoti savo islaidu visam menesiui.bent as saves neisivaizduoju.as irgi pries mokejima,nes kai vaikas gaunas pinigu uz tam tikrus namu ruosos darbus,tai ir paauges galvos,kad tai savaime suprantama
Atsakyti
Man mokėdavo,ir as už tai tėvams labai dėkingas-labai anksti sužinjojau,kad pinigai uždirbami. Ir darbus visada dirbdavau su noru ir normlalia motyvacija,o ne todel,kad liepe. ciaas apie kiekdidesnius darbus,o ne kasdienius niekus. Pvz malkų skaldymas ar lapų grėbimas rudenį.

Savo vaikus tikrai skatinsiu pinigais.
Atsakyti
As uz vaiku skatinima pinigais ar kokiom pramogom 4u.gif
Atsakyti