Įkraunama...
Įkraunama...

Ar mokate savo vaikams už ūkio darbus

necitavau, nes tokiu atveju būtų reikėję cituoti visus postus rolleyes.gif
galbūt tiesiogiai pinigais mokėti ir nereikia, bet manau visai sveika vaikui jo norus pildyti užkažką; t.y, jei vaikas kažko labai nori, visai geras auklėjimas pvz, visą mėn tvarkyti kambarius kiekvieną dieną - nesutvarkė - vieną dieną plius ir pan, kai tas mėn praeina - tada vaikas gauna tą savo norimą daiktą. Paprasčiausiai aš čia kalbu iš patirties, visus norimus daiktus ar nevisai būtinus drabužius gaudavau už tokius ilgalaikius namų ruošos darbus ( nuo 12 metų), todėl puikiai žinau jau nuo tada, kad viskas turi savo kainą ( vertę), kai ugtelėjus ( 16 metų) užsimaniau daugiau - nuėjau šluoti įstaigos ( pradėjau dirbti oficialiai už fiksuotą darbo užmokestį), beja mokslams darbai nesutrugdė (turiu magistrą), tiesiog taip išmokau, kad už kiekvieną dalyką reikia mokėti ir ptireš kažką įsigydama pagalvoju ar man to tikrai reikia, ar aš to tikrai noriu.
Kitas pvz, mano sesuo, kadangi ji pagrandukė ir amžiaus skirtumas tarp mūsų tikrai nemažas, ji viską gaudavo "man panorėjus - lydekai paliepus" principu, todėl mergina jau būdama 20 metų vis niekaip nemoka elgtis su pinigais ir tikrai nežino jų vertės, nes dar nėra nei cento pati užsidirbusi ir nesuvokia, kad už kiekvieną užgaidą - reikia "lieti prakaitą".
Taigi tiesiog manau, kad vaikam yra labai sveika leisti pajusti pinigų vertę patiems mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lacosta: 18 gegužės 2007 - 14:08
Kartais tenka,sumoket kad paziuri broli,bet nedaug mes susitare mirksiukas.gif
Vyras daznai dukrai duoda darbo,vezasi ja i savo darba ten reikia supakuoti prekes i maiselius ,uz deze jai moka po 5lt,kartais po 10lt ,priklauso nuo dezes dydzio.Sakau ir as galiu papuokuot blush2.gif ,bet manes neima doh.gif Viena deze supakuot trunka 10-15min,Tai ji kokias 10 supakuoja ir jai gana cool.gif
O uz namu ukio darbus nemokam schmoll.gif
Atsakyti
Mes tai nemokam.Jei tvarkomes ,tai tvarkomes.O i savaite duodam po 4 lt[ketvirtoke] biggrin.gif .Cia ne maistui,bet neisleidzia-taupo g.gif .Cia tikriausiai kaip ipranta nuo mazens,taip ir buna.Nuo musu paciu priklauso mirksiukas.gif
Atsakyti
aš manau nenormalu mokėti vaikui už ūkio darbus. esame šeima tai ir turime viską draugiškai nudirbti. negi jūs mokate vyrui už įkaltą vinį ar jums vyras už pagamintą vakarienę ar pan. manau mokėti galima tuo atveju, jeigu pvz. tėvai turi verslą ir jiems vaikučiai kažkiek padeda.
vaikystėje mane tėvas "premijuodavo" už mokymąsi, jei per mėnesį pažymių knygutėje būdavo vien 4-5 (vėliau 8-10) gaudavau tam tikrą pinigų sumą arba geidžiamą daiktą. manau, toks paskatinimas nėra blogai
Atsakyti
as manau,kad reikia vaikui moketi,nereikia gi ten milijonu,bet tikrai sugalvoti uzmekescius uz kokius nuveiktus darbas,is kur vaikui daugiau uzsidirb,tikrai mamos nebankrutuosit
Papildyta:
QUOTE(d-oncek @ 2007 05 24, 18:38)
Mes tai nemokam.Jei tvarkomes ,tai tvarkomes.O i savaite duodam po 4 lt[ketvirtoke] biggrin.gif .Cia ne maistui,bet neisleidzia-taupo g.gif .Cia tikriausiai kaip ipranta nuo mazens,taip ir buna.Nuo musu paciu priklauso mirksiukas.gif


vargsas vaikas,jus pamegintumet pati su 4lt per savaite ishgynent,nu aisku maisto nepirktumet,nieko,kas tevam priklauso,bet cia didelis cipsu pakelis tiek kainuoja,pakelkit bent iki 5lt
Atsakyti
juk ketvirtoke-jau nemazas vaikas ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Ugne_Stonyte @ 2007 05 25, 10:15)

Papildyta:
vargsas vaikas,jus pamegintumet pati su 4lt per savaite ishgynent,nu aisku maisto nepirktumet,nieko,kas tevam priklauso,bet cia didelis cipsu pakelis tiek kainuoja,pakelkit bent iki 5lt


Kas kiek išgali (bei nori), tiek ir moka. Aš gaudavau per savaitę po 10 litų - čia būdavo ir pietums mokykloje, ir kam nors kitam. Ir išgyvendavau, ir alkana nebūdavau. Esmė tame ir yra - jei duosi daug, vaikas greičiausiai visus ir išleis ir vargu, ar taupyt išmoks. O kai vaikas gauna mažiau, palaipsniui supranta, kad norėdamas kažką įsigyti, turi išmokti taupyti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(rudens-vaikas @ 2007 05 26, 01:09)
Kas kiek išgali (bei nori), tiek ir moka. Aš gaudavau per savaitę po 10 litų - čia būdavo ir pietums mokykloje, ir kam nors kitam. Ir išgyvendavau, ir alkana nebūdavau. Esmė tame ir yra - jei duosi daug, vaikas greičiausiai visus ir išleis ir vargu, ar taupyt išmoks. O kai vaikas gauna mažiau, palaipsniui supranta, kad norėdamas kažką įsigyti, turi išmokti taupyti  ax.gif


nu galbut,bet siais laikais viskas tikrai pabrange,nei buvo jusu
Atsakyti
QUOTE(Ugne_Stonyte @ 2007 05 27, 13:20)
nu galbut,bet siais laikais viskas tikrai pabrange,nei buvo jusu


kad ne taip seniai tas mano laikas ir buvo 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(rudens-vaikas @ 2007 05 27, 23:24)
kad ne taip seniai tas mano laikas ir buvo  4u.gif

Cia tik jums gal taip atrodo biggrin.gif
Atsakyti
Mano giminaitei tevai, taip pat mociute visada mokedavo uz ivairius darbus grindu plovima ir pan., dabar ji jau suaugus bet taip ir paprato kad pastoviai jai butu mokama ir sako as kitaip negaliu, ir nasarina is tevu, mociutes nors suaugus moteris savo seima turi, manau vaikai turi turet namuose savo pareigas ir tai atlikti nemokamai,juk tevams niekas nemoka uz tai ka jie dirba namuose, bet jiems turi buti duodami kisenpinigiai kuriuos gali leisti savo reikmems smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Treise @ 2007 05 28, 14:45)
Cia tik jums gal taip atrodo biggrin.gif


Na nors čia jau darosi nebe į temą, bet dar tikrai esu jauna, mokyklą baigiau prieš du metus. Todėl nemanau, kad viskas per tuos metus pasikeitė taip, kad nebebūtų įmanoma vaikui išgyventi už 10lt/mėn (ir pavalgyt, ir dar biškį pataupyti). Čia žinoma viskas nuo auklėjimo priklauso. Kadangi pas mus šeimoj pinigų daug niekada nebuvo ir tai aš suprasdavau, išmokau taupyti, tai man tos duodamos sumos dar ir likdavo 4u.gif
Atsakyti