Įkraunama...
Įkraunama...

Laktozės netoleravimas

Buvome pas gera gastroenterologa Urbona. Isklauses musu istorija ir perziurejes tyrimu rezultatus pasake, kad greiciausiai mazylis nuo gimimo netoleruoja pieno, t.y. karves pieno baltymo, taciau alergijos kaip berimo nera, kraujo tyrimai taip pat alergijos nerodo. Sake, kad netoleruojanciam pieno mazyliui pakanka gauti maza kieki baltymo ir jau blogai, todel isbraukem visus pieno produktus - net belaktozi piena, ir dingo viduriu kietejimas, greitai gyja ir igytas GERL.
Maitinau nuo gimimo savo pienu, taciau pati geriau kefyra, valgiau sumustinius su sviestu, varskecius ir t.t. alergenai per mamos piena nedideliu kiekiu patenka ir mazyliui, todel ir pusdavo pilvuka, sutrikdavo virskinimas, ko pasekoje issivyste GERL su diegliais ir laktozes netoleravimu.
Kai vaikuciui pucia pilva, tai rodo, kad mazylis yra jautrus mamos maistui.
Didziausi tokie alergenai, vadinami didziuoju astuonetu. Tai pienas, kiausinis, kvieciai, riesutai, zuvis, citrusiniai vaisiai, vynuoges. Alergija, kai nera berimo, o labai pucia pilva, vadinama maisto netoleravimu, nes neabsorbuoti baltymai kaupias zarnyne ir stabdo virskinima. O kai mazyliui pasireiskia diegliai, tai rodo, kad del maisto netoleravimo atsirado rimtesne problema, kuri gali buti GERL, laktozes netoleravimas, malasorbcija, disbakterioze ir pan. Ir be atsiradusios ligos gydymo dieta, kai isbraukiami alergenai, gali buti neveiksminga.
Vieni mazyliai si netoleravima isauga 3 men, kiti tik 5 metu. Tokio netoleravimo kliniskai neirodysi, tik su dieta galima atrasti.
Pediatrai klaidingai patardavo man, kaip maitinanciai mamai, nevalgyti produktu, kurie pucia pilva suaugusiam, kai paklausdavau, o ko negalima, sake-svogunu, obuoliu, zirniu, kopustu. O kad karves pienas, kvieciai ir kiausiniai, niekas nesake... siuos produktus juk priskiria nevartot tik dermatitu sergantiems mazyliams...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Cantika: 18 rugsėjo 2013 - 16:04
Sveikos mamos,
įtariu, kad mano 1m mažylė irgi kažko netoliaruoja.

QUOTE(egliune @ 2012 10 26, 22:37)
o pas ka jus santariskese lankotes? mes su gyd Alisauskiene draugaujam ir patenkinti. tikrai atsizvelgia i mamos nuomones, nera taip kaip kaikurie, nukirtau ir taskas, nes as gydytoja

Kai ji? ar lengvai skiria tyrimus? Ar reik prašyt ilgai?
Ir ar "mėgsta" padėkas? Klausiu, nes deja, Santaruos ant visokių gyd teko pakliūt verysad.gif

QUOTE(Juritar @ 2013 04 05, 23:44)
Alergiški pieno baltymui negali vartoti JOKIŲ pieno produktų ir kitų produktų, kuriuose yra pieno miltelių.
Netoleruojantys laktozės negali vartoti PIENO produktų, KURIUOSE YRA LAKTOZĖS, ir kitų produktų, kuriuose yra pieno miltelių.
Štai čia ir skirtumas.

Bet jei Jūsų vaikas alergiškas pieno baltymui, tai pienas su sumažintu laktozės kiekiu ar belaktozinis jogurtas jam gali stipriai pakenkti.
Alergija pieno baltymui nustatoma lengvai, greitai ir nemokamai. Manau, kad verta sugaišti keletą valandų ir atlikti šį tyrimą diagnozei patikslinti.

Labai ačiū už visus jūsų pasisakymus, perskaičiau viską, labai naudinga.

QUOTE(Cantika @ 2013 08 26, 13:09)
Mes jau po ligonines tyrimu.

Ar santaruos jus ir alergologas vietoj pakonsultavo?

QUOTE(Cantika @ 2013 09 02, 12:03)
Gavau paskutiniu tyrimu rezultatus ir stulbinancias isvadas. Pasirodo, kad vaikutis nuo gimimo kente uzslepta refliuksa,



Mūsų istorija. Gal kils kokių minčių? Į Santarus po poros sav gulsim.

Sunkiai auga svoris (1m - 7kg). Pirmais mėnesiais nuo mano pieno kakojo gleivėm, kartais žaliai, dažnai beveik vandeniu, kartais putom. Vėmė fontanais. Tik supili pienuką (zondukas ar iš buteliuko) ir ėjo viskas lauk. Diegliai buvo klaikūs, baisu net prisiminti. Nuo MP neaugo. Pradėjom pridėt Aptamil FMS, čia toks kcal priedas, kažkiek paaugo. Pati ėmiau valgyt tik grikius, ryžius - pagerėjo, t.y. išmečiau visus pieno produktus ir miltus. Galiausiai alpt ėmiau nuo nusilpimo. Paskui daviau Prematil mišinį - augo daug geriau nei nuo mano MP. bet tie fontaniniai vėmimai nors ir pamažėjo, niekur nedingo. Apie pusmetuką ėmiau primaitint vaisių tyrėm, grikių, avižų košėm, bananu. Tuo metu bene geriausiai buvo, ėmė augt (+300g /mėn ir pan). vėliau įvedžiau darž+mėsą. Nuo jų ėmė stot skrandis, vemt. Košių su pienu niekad negalėjau duot, nes iškart stojo skrandis, vėmė. Mišinys liko ryte ir einant gult, o dieną 3 valgymai - tyrės, košės, bananai. Nuo varkšyčių, jogurto vėmė, nuo mėsos vėmė. Link metukų ėmiau duot pagraužtukų - gaidelis sausainių, kukurūzų, duonos lazdelių. Ji nori visko, bet kažkaip sunkiai kramto, o kietas maistas sukelia vėmimą...
Po tridienės karštinės ėmė mažiau valgyt. Paskui vėmė visą mėn ir nieko nevalgė... Pora šaukštelių ir viskas. gerb.Gastro išrašė kreono - lyg padeda, bet ne iki galo. jei duodu mėsos, varškės, vistiek vemia... Dabar vemia ne po mėn, bet po porą parų. Dažniausiai vakare. Toks vaizdas, kad per parą maistas kaupiasi skrandy ir vakare viską išvemia. Daugiadienės vėmimo kaip mes vadinam... Apie lūpas buvo bėrimas, beveik žaizdos.
Viduriai linkę užkietėt, kakoja pupelėm tokiom, vis tenka slyvų tyrės duot ir gelbėtis... kartais rudai, kartais geltonai... Naktim pučia pilvuką, verkia verkia - išeina dujos ir nurimsta...
Dabar duodu Apt Lacto Free mišinį, išėmiau visus miltus, t.y. gliuteną ir bananą. Liko tik tyrelės (obuoliai, kriaušės), grikiai, ryžių paplotėliai. Lyg ir pagerėjo, jau kokia savaitė nevemia, naktys ramesnės.

Į ką jums čia panašu? Alergija kažkam? Laktozės, gliuteno netoliaravimas? GERL? doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Agė*: 09 spalio 2013 - 14:40
Vaje, kiek ilgai Jūs kankinotės doh.gif Su tokiais vėmimais seniausiai turėjot klinikose pagulėti ir tyrimus pasidaryti doh.gif
Mamytės, būkit geros, nekankinkit vaikų, primygtinai reikalaukit siuntimų į ligonines. Sveikas kūdikis turi gerai valgyti, nevemti, atpylinėti gali tik labai labai mažą kiekį ir tik po atsiriaugėjimo, o bezdėti gali nedaug ir neskausmingai. Jei ką nors iš šių veiksmų daro dažnai ir daug - turi pagulėti klinikose. Ir neklausykit šeimos daktarų, kad čia nieko tokio, kad išaugs, kad praeis, kad kiti vaikai labiau vemia ar bezda... Tokiems vaikams reikia tyrimų ir kompetetingo gydytojo konsultacijos. Nustačius diagnozę, visi nemalonumai praeina.

Agė, Jūs pati gerai pasirinkote šventą trejybę - Laktozės, gliuteno netoleravimas, GERL - ir, manau, kad kažkurios iš šių diagnozių Jums ir bus nustatytos. O gal net ir kelios, nes jos labai susijusios. Kas netoleruoja laktozės, greičiausiai netoleruoja ir gliuteno (tik alergijos tyrimas gali to nerodyti). Jei netoleruoja laktozės ir gliuteno, o vis tiek valgo jų turinčio maisto, vystosi GERL... Žodžiu, užburtas ratas.

Tokius požymius, kaip Jūs aprašėte, turėjo mūsų kaimynų berniukas. Kad netoleruoja laktozės jam nustatė beveik tik gimusiam, nes jo brolis turi šią diagnozę. Kadangi vis tiek vėmė ir neaugino svorio, tyrėsi nuo visko, kas tik įmanoma ir nieko nerado. Praradę viltį privačioje klinikoje pasidarė maisto netoleravimo testą, kuris parodė, kad vaikas netoleruoja gliuteno. Po savaitės, kai atsisakė visko, kas turi gliuteno, dingo visi vėmimai, o po mėnesio žaibiškai pradėjo augti svoris. Įdomiausia, kad ligoninėje darytas alergijos tyrimas alergijos gliutenui nerodė. O va maisto netoleravimo testas parodė. Šiuo metu berniukas vis dar "sėdi" ant belaktozinės ir begliutetinės dietos, bet neturi jokių sveikatos nusiskundimų thumbup.gif

Iš savo patirties galiu patarti - jei atsisakius laktozės ir gliuteno vaikui taip pagerėjo, iki ligoninės ir toliau laikykitės tokios dietos. Tik, beje, obuolių ir kriaušių tyrelės pučia pilvą, todėl jas geriau pakeiskite keptu arba garuose troškintu obuoliu. jei turite garų puodą, jame iškepate obuolį ir jį sutrinate - gaunasi puiki tyrelė. jei garpuodžio neturite, kelis nuvalytus obuolius suvyniokite į foliją ir kepkite orkaitėje, po to sutrinkite ir valgykite. labai skanu, o kad pilvui sveika, tai įsitikinome - tokius keptus obuolius valgėme 1,5 metų. Jie, beje, padeda ir esant vidurių užkietėjimui.

Beje, Santariškėse dirba gastroenterologas Vaidotas Urbonas, kuris specializuojasi laktozės netoleravime. Bandykit pas jį papulti - juk dabar gulantis į ligoninę galima rinktis gydantį gydytoją.

Sveikite, ir po ligoninės praneškite, ką Jums nustatė.
Atsakyti
QUOTE(Juritar @ 2013 10 09, 17:37)
Tik, beje, obuolių ir kriaušių tyrelės pučia pilvą, todėl jas geriau pakeiskite keptu arba garuose troškintu obuoliu.

Beje, Santariškėse dirba gastroenterologas Vaidotas Urbonas,

Sveikite, ir po ligoninės praneškite, ką Jums nustatė.


Ačiū už visus patarimus.
Tyreles aš verdu pati - ant garų išverdu obuolius, kriaušes ir sublenderiuoju (turiu spec įrenginuką avento tyrelių gamybai). bet kartais ir pirktinių duodavau kelionėse, reiks mest. Ačiū.

Pas Urboną buvom, išrašė kreono ir paleido mėnesiui. Paskui pas jį nepavyko pakliūt, ėjom pas kitą gastro, ta ir išrašė pagaliau gult į ligoninę tyrimams.

Būtinai parašysiu po ligoninės. 4u.gif
Atsakyti
Tai su avento kombainiuku dar paprasčiau obuolių tyrę gaminti 4u.gif Mes tokiame ir darydavome. Sudėdavau obuoliukus, įjungdavau troškintis, o pati su vaiku po lauką vaikštinėdavau. Grįžus iš lauko būdavo puikūs gatavi priešpiečiai lotuliukas.gif Maniškei jau 2 m. 3 mėn., o keptą obuolį iki šiol mielai valgo - kepam pyragą, o šalia folijoje prisikepame obuolių.

Lauksim žinių iš Jūsų. O labiausiai - gerų smile.gif
Atsakyti
sveikos mamos. Mano 2 men. mazyliui nustate dalini laktozes netoleravima. Buvau vaistineje bet laktozes lasiuku nera sad.gif gal galite pasakyti pavadinima kaip tie lasiukai vadinasi uzsienyje? prasysiu, kad drauge atsiustu... o gal kas nors lietuvoje parduoda?
Atsakyti
QUOTE(Juritar @ 2013 10 10, 18:28)
Lauksim žinių iš Jūsų. O labiausiai - gerų smile.gif

Vaikas susirgo likus kelioms paroms iki gulimo į Santarus, gavo antibų. Paskambinau į Santarus, kad serga, sako, jei antibai, tai gultis tyrimams galima tik po gerų poros mėnesių, kai atsistatys žarnynas doh.gif O jau buvom visai šalia tų tyrimų... Dabar laukiam gruodžio vidurio. Jei iki to laiko nesusirgs vėl. be to, gydytojai papasakojau, kad laktozės ir gliuteno išėmimas - padėjo. Toliau rekomendavo duot mišinį be laktozės, bet gliuteną po truputį įvedinėti - nes jei nevalgys gliuteno - tyrimai dėl gliuteno bus netikslūs.
Bet. Nuo antibų vaikas siaubingai viduriavo. Sako - taip visiems būna. Galiausiai jau net ne kakojo, to tik purškė žaliu vandeniu - dar taip viduruojančio vaiko nebuvau mačiusi... Užpakalis buvo kaip babuino - nors prausiau nuolat. Jokie įprasti kremai nepadėjo. Tada patepiau priešgrybeliniu klotrimazolio tepalu - nuėmė visą raudonumą ir žaizdas it ranka. Nori nenori peršasi mintis, kad grybelis buvo... Paskambinu vyrui - sakau parnešk greičiau gerų bakterijų, nes tas viduriavimas nuo antibų baisus... Vaistinėj davė Enterolio. Paskaitau - mielės, nu velnias galvoju, ne bakterijos, bet tiks, sako rekomendavo vaistininkė būtent šitą enteroplį antibų sukeltam viduriavimui gydyt. Pagėrė porą dienų enterolį - ėmė tikrai gerėti, nebeviduriavo taip baisiai, kakojo daug, bet jau ne vandeniu kas pusvalandį. Paskui beskaitant informacinį lapelį net silpna pasidarė - sudėtinė dalis - LAKTOZĖ. Bet - vaikui nuo jos nieko blogo nepasidarė schmoll.gif Nori nenori ėmė pirštis mintis, kad mano vaikui ne laktozės netoliaravimas, o kažkas kito. Sugėrus antibus savaitę vaikas ėmė sveikti, geriau jaustis. Ir, bijau, net džiaugtis, kad neprisikalbėčiau, ėmė ... valgyti. Ėmė suvalgyt net po 150ml košės ir be jokių verkimų, žiojasi ir valgo, matosi, kad nori. Vėmimai irgi baigėsi, ačiū Dievui. Po 3val po valgio vaikas ėmė darytis neramus, zirst... Kol man daėjo, kad vaikas ALKANAS! Pirmą kartą gyvenime vaikas ėmė rodyt ženklus, kad nori valgyt (primenu-1metai1mėn). Po truputį ėmiau duoti paragauti gliuteno - nu ir nieko, nevemia, neviduriuoja, valgo. Kartais dar nuo kažko paberia apie lūpas, bet čia jau menka bėda palyginus su tuo kaip kentėjo iki tol...
Taigi. Reziumė. Siaubingai nusividuriavus nuo antibų (juos gavo pirmą kart) atsirado apetitas, nustojo vemti. Iš įpročio dar į maistą dedu kreono, bet jau ir tą mažinu. Man asmeniškai peršasi išvada, kad vaikas žarnyne turėjo įsikerojusį kažkokį brudą - grybą, blogas bakterijas - kažką, kas nusilpus imunitetui, susirgus, nuolat pablogindavo situaciją - vaikas nieko nevalgė, vėmė fontanais.
Artimiausiu metu vistiek planuojam pasirodyt gastroenterologams. O dėl tyrimų jau žiūrėsim - gal nereiks? bigsmile.gif
Atsakyti
Smagu girdėti, kad sveikata gėrėja 4u.gif

Grybas ir mums buvo įsimetęs. Kakodavo 5-6 kartus per dieną žaliom gleivėm, smarvė buvo siaubinga. Ligoninės laboratorijoje nusipirkom specialią hermetišką dėžutė išmatų tyrimams, į ją surinkom iš pamperso kakutį, nugabenom į ligoninę, susimokėjom apie 40 Lt. Po trijų dienų pasakė, kad turim grybą, po to dar 3 dienas augina kažkokias bakterijas, bet, ačiū dievui, nieko neišaugo.
Dabar visada, jei tik pakinta išmatų struktūra, kvapas ar pradeda dažniau tuštintis, vežu tyrimams į laboratoriją. Po 10 min. pasako, ar nėra kokių kirminų, ar neužpuolė roto ar noro virusas, bendrą tyrimą padaro, o po 3 d. pasako, ar yra grybas. Greita, aišku, paprasta ir nebereikia spėlioti. Siuntimo irgi nereikia, nes nemokamai šį tyrimą daro tik gulintiems ligoninėje.
Nustačius grybelį gydytoja mums skyrė daktarin gel - tiksliai neatsimenu, bet apie savaitę ją valgėm, tuštinimasis susitvarkė. Kaip sakė gydytoja, netoleruojantiems laktozės ir gliuteno vaikams grybelis dažnas "svečias", nes žarnynas būna iškankintas, nusilpęs... O po antibiotikų, jei kartu negeriamos gerosios bakterijos, grybas atsiranda praktiškai visiems. Taip pat gydytojas sakė, kad dažnai grybelis ir leidžia atrasti laktozės netoleravimą arba alergija gliutenui, nes būtent per grybelį išryškėja šių ligų požymiai.

Netoleruojantims laktozės yra skirto gerosios bakterijos "Gefilus". Jos tinka ir žmonėms, kurie alergiški pieno baltymams. Kūdikiams yra lašiukais.

Beje, mačiau anonsą, kad šiandien vakare, berods, 17 val. 30 min. per laidą "Kviečiu daktarą" kalbės apie alergiją gliutenui, celiakiją. Ir, jei neklystu, dalyvaus ir gyd. Urbonas.
Atsakyti
O kur Santariškėse ta laboratorija, vaikų ligoninėj? Jei anksčiau būčiau žinojus, kad čia šitokia bėda, būčiau pati tyrimams kakučius nunešus, niekas nepaprotino, gydytojai niekas net neužsiminė...
Po antibų gėrė enterolį - tai nustojo viduriuot po poros savaičių. O Gefilus bandau duot, bet tik gauna - pradeda viduriuot vėl, nesuprantu... sad.gif
Buvom Santaruos pas gyd Ališauskienę - nuostabi thumbup.gif Tyrimams vistiek kažkada tejs gultis, sakė geriausia būtų pragyventžiemos ligų sezoną.

Labai nustebau paskaičius apie tai, kad grybas gali sukelt tą netoliaravimą - tokios išvados aš pati priėjus buvau, gaila, kad iš gyvenimo, o ne pagal tyrimus...

Būkim sveiki 4u.gif
Atsakyti
Kur Santariškėse ta laboratorija, nežinau, mes iš pajūrio lotuliukas.gif
O šiaip visos didesnės ligoninės turi laboratorijas, kurios daro šituos tyrimus. Mažesnių miestų ligoninėse tokie tyrimai neatliekami. Pavyzdžiui, pas mus Palangoje galime išsitirti tik išmatų sudėtį, o mikrobiologinį tyrimą (čia tas, kuris nustato grybą ir visokias bakterijas) daro tik Klaipėdos vaikų ligoninėje, taip pat Endemikas ir dar kažkuri privati laboratorija.
Jei kas norėsit išsitirti - tyrtimas vadinasi mikrobiologinis išmatų tyrimas. Išmatos turi būti kuo "šviežesnės", pageidautina ne senesnės nei 2-3 val. Kadangi sunku vaikus prispausti pakakoti pagal laboratorijos darbo laiką, tai mes labaratorijoje gavom specialią hermetišką talpą išmatoms - joje išmatos gali būti laikomos iki 24 val. ir tai neturi įtakos tyrimo tikslumui.
Pridavus išmatas, duoda telefoną ir kas keletą dienų reikia pasiskambinti - pasako, ar kas nors auga. Jei auga, auginimas gali užtrukti iki 10 d. - tada tiksliai pasako, koks brūdas išaugo, kokie konkrečiai antibiotikai jį užmuš. O jei išauga tik grybas, tenka daktarin gelį palaižytį lotuliukas.gif

*Agė*, o kaip Jūsų vaikučio sveikata? Ką valgot?
Atsakyti
QUOTE(Juritar @ 2013 11 25, 13:59)
o kaip Jūsų vaikučio sveikata? Ką valgot?

Bijau net džiaugtis, kad neprisišnekėkčiau doh.gif lotuliukas.gif
Po vasaros kančių, vėmimų ir nevalgymų, dabar gyvenimas atrodo kaip šventė. Nevemia. Valgo. Alergologė nustatė, akd truputį reaguoja į kviečius, miežius, rugius - tai jų vengiam. Bet kitas košes, vaisių tyres valgo puikiai. Užkandžiui duodu ryžių trapučius su burnočių sėklom - ploni, minkšti, slkanūs. Kartais mėsytės valgo. Duodu jau ir varškės kažkiek (į košę įdedu), duodu ir jogurtuko. Žalio maisto dar vengiu, nes pilvą pučia. Daržovių virtų nemėgsta, bet laikas nuo laiko įduodu kažkiek. Suprantu, kad tas racionas mūsų tik lašas jūroj su kitais vaikasi lyginant, bet mums - jau pasaka. Ir svori spagaliau ėmė augti - priaugo pusę kg per mėnesį - čia rekordas, nes iki šiol niekada tiek daug nėra buvę. Lyg akmuo nuo širdies nusirito blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Juritar @ 2013 10 09, 17:37)
Mamytės, būkit geros, nekankinkit vaikų, primygtinai reikalaukit siuntimų į ligonines. Sveikas kūdikis turi gerai valgyti, nevemti, atpylinėti gali tik labai labai mažą kiekį ir tik po atsiriaugėjimo, o bezdėti gali nedaug ir neskausmingai. Jei ką nors iš šių veiksmų daro dažnai ir daug - turi pagulėti klinikose. Ir neklausykit šeimos daktarų, kad čia nieko tokio, kad išaugs, kad praeis, kad kiti vaikai labiau vemia ar bezda... Tokiems vaikams reikia tyrimų ir kompetetingo gydytojo konsultacijos. Nustačius diagnozę, visi nemalonumai praeina.



Mūsų šeimos gyd. pasakė, kad diegliukai ir tiek, pasiūlė pavartoti lašiukų nuo dieglių ir viburcol žvakučių ir tiek. Ką daryti, kaip prašytis siuntimų?

Kūdikiui pusantro mėn, labai neramus, dažnai atpylinėja, veidukas pabertas, bet visai gražiai, o kaktytė paberta tokiu kaip egzeminiu bėrimu, įtariu, kad jam niežti, nes kai laikau ant rankų, trina veiduką į mane. Neramus (rėkia) visą dieną, viskas paaštręja iš karto po maitinimo arba maitinant (maitinu krūtimi) - meta krūtį, riečiasi, rėkia, paskui vėl ieško krūties, vėl meta ir t.t. Buvo pora ramių dienų, dabar vėl blogai, net naktimis vaikui sunku miegoti, panašu, kad jam kažką skauda. Įtariu refliuksą arba alergiją - kur kreiptis, jei šeimos gydytoja nemato problemos? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 15 sausio 2014 - 11:54