Įkraunama...
Įkraunama...

Augalų kenkėjai ir ligos

As tresiau trasomis kai tik parsiveziau. jau 2 kartus - ir po to karto meta lapus. jau ju nedaug beliko.
purskiu kasdien, stovi sauletoje vietoje kur silta ir nera skersveju...
KA DARYTI? persodinti bijau, bet jei pertresiau - gal padetu persodinimas? betgi kai su vaisiais yra lygtais persodint negalima?
Atsakyti
Man viena chemikė-biologė patarė (buvau nudeginus citrinmedžio šaknis su kalio permanganatu), kad perplaučiau žemę. Jei persodinsi, tai citrinai gali labai nepatikti, o pabandyk išplaut žemę nuo tų visų trąšų- man nuo per didelio kiekio druskų ir KMnO4 tas išplovimas padėjo ir citrinmedis atsigavo. Pilk kokius 3 litrus drungno vandens (geriau būtų distiliuoto be druskų), o kai išbėks per apačią, išpilk lauk, tada dar kartą perpilk, gal tik mažiau vandens imk ir vėl išpilk. Atsargiai, gali įsimesti puvėsis, tai tik laikyk šiltai ir žiūrėk, kad nepūtų ir nepelytų. Tik tada netręšk, nes gal nuo tio čia tau ir prasidėjo... g.gif
Atsakyti
Jau perploviau. kokiais 4-5 litrais vandens. uzteks? nes pas mane kai pradejau pilti - tai viskas tolygia srovele lauk bego.
O jei prades pelyti tai ka daryti tada?
Atsakyti
Sveikos,

mano citrina irgi po persodinimo pradėjo lapus mesti g.gif bet aš ją ir į kitą vietą pastačiau g.gif reikia pastatyti atgal, gal nustos?
Atsakyti
QUOTE(Dew drop @ 2005 04 18, 11:01)
Sveikos,

mano citrina irgi po persodinimo pradėjo lapus mesti  g.gif bet aš ją ir į kitą vietą pastačiau  g.gif reikia pastatyti atgal, gal nustos?

Man yra numętus lapus jei pastatydavau kitu šonu į šviesą (labai nemėgsta turbūt visi medžiai), vien nuo perkėlimo prie kito lango taip neturėtų būti (na nebent prie visai šiaurinio pastatei). Gal perlaistei?, neduokdie patrešei?, gal yra kenkėjų?
Atsakyti
QUOTE(Dew drop @ 2005 04 18, 11:01)
Sveikos,

mano citrina irgi po persodinimo pradėjo lapus mesti  g.gif bet aš ją ir į kitą vietą pastačiau  g.gif reikia pastatyti atgal, gal nustos?



mesti lapus gali ir nuo blogos zemes, i kuria persodintas augalelis buvo. Sakau is patirties. Savo citrinuka turiu jau 6 metukus, toks didelis buvo, veslus ir toks mielas, gal kad isauginau pati is vaisiaus sekliukes...deja, pernai kai persodinau, viskas pasikeite, lapai visi nukrito, liko didelis kotas su vienu lapeliu virsuje, bet ir tas jau ruosesi kristi... O taip gaila cry.gif priezasties net neisivaizdavau. Bet sugalvojau palaistyt vandens ir kalio permanganato tirpalu, galvojau patikrinsiu gal kas sakneles eda...kai uzpyliau ir issigandau doh.gif , sliekiukai kad pasileido. Stai ir priezastis paaiskejo, tik kad per velai. Prisiminiau, kad persodindama pirktines zemes pritrukau ir dali is sodo parsiveztos supyliau. Na ir stai rezultatas...Tai nieko nelaukus puoliau pirkt zemes su viltim, kad dar isgelbesiu. Persodinau, nukirpau ta tuscia kota (net graudu buvota ta daryt ir matyt, kaip is 6 metu rezultato - beveik 1,5 m augalo liko tik 30cm) cry.gif Bet...atrodo isgelbejau, tikiuos nebegzdins jis taip daugiua manes tfiu tfiu tfiu biggrin.gif
Atsakyti
Pas mane panašiai buvo... Auginau citriną 6 metus, užaugo apie 1 metrą, kažkas atsitiko (tikriausiai nudeginau šaknis) ir liko be lapų. Šakos išdžiuvo, apkarpiau, tai styro kotas su 2 naujom mažom žaliom šakelėm ir jau keli mėnesiai daugiau nė krust... sad.gif Negražiai atrodo, bet juk taip ilgai auginau... gaila išmest cry.gif
Atsakyti
Išnešiau rožytes į lauką, ir, manau, jas apniko voratinklinė erkutė cry.gif Kaip su ja kovoti, kuo purkšti? unsure.gif
Atsakyti
Labai apsidžiaugiau pavasarį nusipirkusi stevijos daigelį, nusprendiau, kad lauke užuovėjoje jam bus tinkama vieta. Bet jis kažkoks užskuręs, nei krūmijasi, nei aukštyn beauga cry.gif apie žydėjimą ir kalbos nėra- kažkas viršutinius lapus apgraužė schmoll.gif - tokie apjuodę...
Žodžiu, mano stevija ne tiek auga, kiek nyksta schmoll.gif
Gal ją šiltnamin nešti? ar kambarin? Gal kokia ypatinga žemė reikalinga?
Patarkit, ką man daryti????
Atsakyti
QUOTE(vilmak @ 2005 07 26, 22:10)
Labai apsidžiaugiau pavasarį nusipirkusi stevijos daigelį, nusprendiau, kad lauke užuovėjoje jam bus tinkama vieta. Bet jis kažkoks užskuręs, nei krūmijasi, nei aukštyn beauga cry.gif  apie žydėjimą ir kalbos nėra- kažkas viršutinius lapus apgraužė schmoll.gif - tokie apjuodę...
Žodžiu, mano stevija ne tiek auga, kiek nyksta schmoll.gif
Gal ją šiltnamin nešti? ar kambarin? Gal kokia ypatinga žemė reikalinga?
Patarkit, ką man daryti????

4u.gif Sveika.O kas tai per augalas? blush2.gif Gal dar koks pavadinimas yra:lituviškas ar atvirkščiai-lotyniškas? blush2.gif
Atsakyti
Stevija-medaus zole,pakankamai inoringa.Sunkokai dygsta,o ir isdygus problemu iskyla.Lauke jai patiktu augti smelingoj zemej(zinoma,ne grynam smelyje).Apgrauzt tikrai gali,nes ji labai saldi..Geriau sakelem apkaisyti(lyg apsaugant).Siltnamyje per silta,istys.Rudeni iskasi(jei nebuvo isnesta i lauka su vazonu)ir parnesi i kambari.Rinksi lapelius ir saldinsi arbata..
Atsakyti
QUOTE(Regila @ 2005 07 27, 10:56)
Stevija-medaus zole,Rinksi lapelius ir saldinsi arbata..


blink.gif blink.gif blink.gif galima plačiau kas tai per daiktas? ax.gif
Atsakyti