Įkraunama...
Įkraunama...

Augalų kenkėjai ir ligos

QUOTE(skibru @ 2009 09 28, 19:24)
Sveiki,

gal yra jūsų tarpe susidūrusių su tokiu kenkėju: augalus užpuolė berods erkės (vyras biologas, pažiūrėjęs per mikroskopą, sakė kad panašu į jas ) - ropinėja jos žemėje, neskraido, tačiau nėra jokių voratinklių ant lapų, tik ant fikuso apatinės lapų dalies atsirado kaip spuogeliai-taškeliai, kurie panašūs į kokių tai gyvūnėlių lizdus - tik jie jau tušti  unsure.gif
Schetelige pasiūlė pirkti Axoris, bet rezultato nepastebėjau teigiamo  verysad.gif Kas čia per erkės - čia tos voratinklinės ar kokios kitos būna? Kaip jas išnaikinti?

Pabandyk sitoj temoj atsakymo paieskot, cia apie visokias erkutes man atrodo sneketa
http://www.supermama...howtopic=439721
Mano pomidorus buvo uzpuole voratinklines erkutes tai skaiciau kad cesnaku lukstu uzpilu reik purkst, dar nuo kazkokiu kenkeju svogunu lukstai padeda tai sumaisiau cesnakus su svogunais ir kazkiek padejo, nepatinka jiem. Tai siandien baltus vabaliukus kurie mano geliu zemiu pavirsium vaiksto apipurskiau, gal ir sitie issigas g.gif
Atsakyti
Man atrodo padejo, tie balti vabaliukai jau leciau juda, kiti isvis lyg nejuda, ziuresim rytoj ir dar purksiu thumbup.gif
Nu bet nuo ko jie atsirado tai nesuprantu, pas mane daug geliu sustatytu viena salia kitos, bet uzpuole tik dvejas is ju, itariu, kad cia zeme buvo kazkokia lieva, nes abi geles persodinau su tokiom paciom. Gaila neprisimenu kokia ten zeme pirkau doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Novela: 29 rugsėjo 2009 - 22:05
QUOTE(Novela @ 2009 09 29, 11:00)
Pabandyk sitoj temoj atsakymo paieskot, cia apie visokias erkutes man atrodo sneketa
http://www.supermama...howtopic=439721
Mano pomidorus buvo uzpuole voratinklines erkutes tai skaiciau kad cesnaku lukstu uzpilu reik purkst, dar nuo kazkokiu kenkeju svogunu lukstai padeda tai sumaisiau cesnakus su svogunais ir kazkiek padejo, nepatinka jiem. Tai siandien baltus vabaliukus kurie mano geliu zemiu pavirsium vaiksto apipurskiau, gal ir sitie issigas g.gif


na teks paieškoti, ačiū. Man irgi atrodo, kad aš su žeme įgyjau tų kenkėjų, nes jų atsirado ant tų gėlių, kurias persodinau šiemet verysad.gif
Atsakyti
Sveiki visi augalų mylėtojai. Noriu paprašyti Jūsų patarimo. Mano papartį užpuolė kažkokie kenkėjai. Nežinau nei kas tai ne ką su jais daryti? Gal galite ką patarti? Ir ar galima paparčiui visus lapus nukirpti su kenkėjais ir tada kažkuo purkšti ar ne? ačiūuser posted image
Atsakyti
QUOTE(AusraJ @ 2009 10 02, 12:57)
Sveiki visi augalų mylėtojai. Noriu paprašyti Jūsų patarimo. Mano papartį užpuolė kažkokie kenkėjai.

Gal cia skydamaris g.gif
Atsakyti
Ne gal, o tikrai skydamaris. Turejom ir mes toki ant citrinmedzio kazkada seniai mastau.gif Reik plaut muilu ar kazkokiais tirpalais nuvalyt.. Nu paieskok google info, tikrai rasi, bent pavadinima dabar zinai, o mano balti vabaliukai taip ir toliau gyvena ant zemiu, pasirodo nepadejo purskimas svogunu lukstais mellow.gif Bent zinociau kaip jie vadinasi doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Novela: 04 spalio 2009 - 18:13
aciu. dabar zinosiu nuo ko gydyti. biggrin.gif
O balti vabaliukai kai pas mane buvo tai buvau nunesusi i geliu parduotuve parodyti. tai sake kad miltuotieji amarai, gal ir pas jus tas pats? tik pas mane ant lapu gyveno.
Atsakyti
Pasiskaiciau rojau sodu foruma tai nuo skydamariu jei nepadeda plovimai reikia naudot Actara kazkoki chemikala ir isnyks, o mano vabaliukams gal Decis padetu arba irgi Actara. Bet nezinau ne kur iekot nei kaip naudot. Gal bandysiu kokiuose senukuose paieskot.
Atsakyti
as actara naudoju, yra pirkti zalioje stotele vilniuje. ja ten tokie miltukai juos skiedi vandeniu ir purski, bet jie nuodingi tai reikia lauke daryt ar labai gerai vedinamoj patalpoj. nes anasyk visa diena gerkle grauze kai lauke purskiau.
Atsakyti
QUOTE(Novela @ 2009 10 05, 10:54)
Pasiskaiciau rojau sodu foruma tai nuo skydamariu jei nepadeda plovimai reikia naudot Actara kazkoki chemikala ir isnyks, o mano vabaliukams gal Decis padetu arba irgi Actara. Bet nezinau ne kur iekot nei kaip naudot. Gal bandysiu kokiuose senukuose paieskot.


Skydmariu niekaip neisnaikinau ukiskai.... Bet pasidomejusi apie chemikalus suzinojau, kad Actara daugiau skirta ne kambariniam, o sodo augalam ir kambariniu geliu ja purksti nerekomenduoja, nes chemikalai labai pavojingi, o namie neisgaruos i ora.... rolleyes.gif Ypac pavojingi vaikams ir naminiams gyvynams, taigi geriau su siuo preparatu namie nerizikuoti. Nebent balkone, taciau jau persalta ten gelytes laikyti... Siaip tos Actaros yra Ermitaze tikrai cool.gif
Taigi as nusipirkau specialiai naminems gelems skirtus chemikalus, ju radau pirkti prie Thomas Philips Zaliajam centre(Zirmunuose), na salia kur durys yra. Du kartus jau purskiau, lygtai jau nebesimato tu baisunu.... thumbup.gif Bet dar anksti dziaugtis unsure.gif
Atsakyti
Žaliasis centras ir žalia stotelė yra viena ir ta pati firma.Ten dirba žmonės kurie išmano savo darbą paklauskit ir Jums padės.Aš manyčiau nereikia purkšti nežinomais hemikalais bo tikrai kam nors pakenksite blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo delfiniux: 05 spalio 2009 - 14:12
Gal kam teko susidurti su tokiu dalyku...

Į pirktinį substratą kambarinėms gėlėms pasodinome baltąją plumeriją, o po kelių mėnesių ant žemės paviršiaus pradėjo "rodytis" skirtingo dydžio balti kirminai ir iki 1 cm ilgio šimtakojai.

Kuo reikėtų palaistyti žemę, kad nenukentėtų gėlė ir kad atsikratyti įnamių?

Ačiū.
Atsakyti