Įkraunama...
Įkraunama...

Augalų kenkėjai ir ligos

Sveikos, turiu gėlę, kuri serga. kokia gėlė, tiksliai nežinau, bet ji labai panaši, bent jau iš lapų, į kinrožę. gal žino kas jai gali būti ir kaip ją gydyti?

user posted image

user posted image
Atsakyti
tie zali vabaliukai bus greiciausiai amarai,as juos naikinu taip i buteli su purkstuku ylasinu paprasto indu ploviklio Fary pvz.kokius 6 lasus ir puse litro vandens.ir apipurskiu,labai nepatinka tiems amarams,jie gaista momentaliai,sitaip ir nuo rudu amaru apsaugojau augalus.dar galima puse litro vandens isvirti su 5 cigareciu tabaku.ir siuo tirpalu irgi nupurksti augalus.
tai butu pats paprasciausias ir parankiausias budas.
Papildyta:
jeigu is virsaus pelyja zeme,tai gerai pabarstyti drenaziniais akmenukais,kuriuos ir i dugna vazono beriame.jeigu zeme pelyja vadinasi kad perlaistomi augalai,pilkite vandens dar maziau.galima truputi palieti is virsaus ir is apacios.kazkur maciau toki daikta kuri ykisus i vazona jis rodo kada reikia lieti augala,o kada dar nebutina.
Atsakyti
sveikos smile.gif kas nutiko augalui jei jis pelt pradeda? g.gif doh.gif
Atsakyti
jeigu pelyja,tai bet kokiu atveju per daug dregmes ir per mazai silumos.ypac ziema.
vasara pas mane niekas nepelyja,o va ziema pasitaiko.
ziema gal geriau laistyti augalus negausiai.ir butinai neperlieti,o atsiradusi vandens pertekliu is lekstuciu ispilti.
Atsakyti
Sveikos,
kokiose parduotuvėse ieškot kreidelių tarakonam, niekad nereikėjo, o čia paskaičiau, kad tinka musytėm naikint.
Atsakyti
As irgi kovoju su tom musytem. g.gif, bet nieko nepadeda. Bndziau ir kalio permanganato ir ukiskio muilo tirpala blink.gif Kelias geles pirkau Senukuose, pastebejau, kad ten jos irgi skraido. Dabar zinosiu, kad reikia atsargiai gelias pirktis. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(NEW MAM @ 2009 02 27, 11:50)
As irgi kovoju su tom musytem.  g.gif, bet nieko nepadeda. Bndziau ir kalio permanganato ir ukiskio muilo tirpala blink.gif Kelias geles pirkau Senukuose, pastebejau, kad ten jos irgi skraido. Dabar zinosiu, kad reikia atsargiai gelias pirktis. doh.gif


Pas mane ta pati problema su musytėm doh.gif aš tai jas parsinešiau hiacinte po tais svogūno lukštais buvo... Tai dabar hiacintą išroviau, nuploviau, anglim pabasčiau (nu čia labiau nuo puvinio), persodinau ir perpyliau silpnu kalio permanganato tirpalu... Orchidėjų temoj patarė kažkokį preparatą, tai jei jų vėl atsiras, nes dabar nebematyti, tai jau eisiu pirkt rimtesnių proiemonių gun_smilie.gif
Atsakyti
as emiausi kariauti su tom muselem,kai pamatau skrendancias,tai ir pliauksiu delnais,na nors sitaip bandau jas nudobti.
Atsakyti
QUOTE(Shlipse @ 2009 02 27, 19:57)
as emiausi kariauti su tom muselem,kai pamatau skrendancias,tai ir pliauksiu delnais,na nors sitaip bandau jas nudobti.


O jų kiaušinėliai ne tokie balti? Tokie taškučiai matosi ant orchidėjos žievių g.gif
Atsakyti
Sveikos, gal galetumet padeti patarimais?

Ruosiuosi ispuosti savo balkona - mano pasodintos begonijos leidzia pirmuosius lapelius. Beda ta, kad isleisti lapeliai siaubingai susisuko! Kai kurie lapukai besisukdami net skyla i dalis ir pasidare nelygus - vietomis pavirsius tarsi issipute! scare.gif Kas cia per liga? scare.gif
Drauges pataria ieskoti voratinkliniu erkiu, bet cia tikrai ne ta problema - su jomis esu susidurusi ne karta. Vabaliuku - jokiu, apziurejau gerai is visu pusiu gal 25 kartus...
Salia stovejo sanpaulijos, kuriu lapai bande riestis ir suktis. Kadangi nezinau tikrosios priezasties, nusipirkau Actara (cia forume isgirtas kaip vienas stipriausiu ir efektyviausiu brudu nuo visokio plauko kenkeju). Bet sian, pries imdamasi darbu, savo sanpaulijai is naujo per interneta pradejau ieskoti ligu. Mano netvirta nuomone, sanpaulijoms galejo pakenkti ciklamenine erke. Ar galejo jis persimesti begonijoms? Ar jos apskritai eda begonijas (apie tai info nerandu)?
Ar Actara padeda nuo ciklameniniu erkiu (ten tiesiog raso - siulpiantys ir grauzantys kenkejai , bet erkiu ten nemini?) ar ieskoti kazko kito?
Labai prasau, HELP!!!


sad.gif sad.gif
Atsakyti
Sveikos, manau, jūs man tikrai padėsit. Tikiuosi. Norėčiau patarimo. Nesu gėlių augintoja, tačiau gavau dovanų sprigę vazonėly, rožiniai gražūs žiedeliai.... na tiesiog gražu! Tik ne kai į mano rankas papuola... Skaičiau, kad drėgmę mėgsta. Tai aš tas jos durpes palaistau kas antrą dieną. Per daug? Nes pradėjo geibti jos žiedeliai verysad.gif ir tie neprasiskleidę nukrenta kartais. Trąšu prieš porą savaičių vieną lazdelę įkišau į žemes, tai ne per daug gi gal. Vadinasi, drėgmės per daug? Ar per mažai??? o patys žalių lapų galiukai apdžiūvę kai kurs. Padėkit padėkit padėkit aciuks.gif
Atsakyti
Laba diena,
nezinau ar i sita temele kreipiuosi, bet mano kinroze upuole amarai, bandziau palauti su ukisku muilu, bet visvien ju daug priviso. Gal patartumete kaip man ja isgelbeti?
Atsakyti