Įkraunama...
Įkraunama...

Augalų kenkėjai ir ligos

Na, krokai nužydi, o paskui iki kito pavasario reikia laukti vėl jų žiedų. Tavo vietoje, aš
arba pavasarį juos įsodinčiau į žemę kur nors sode ir palikčiau augti per visą žiemą, o pavasarį jie žydėtų sode,
arba, kai jie nudžius, juos išsikasčiau, palaikyčiau iškastus per vasarą ir rudenį pasodinčiau iš naujo į vazonėlius, kad pavasarį vėl žydėtų... smile.gif
Atsakyti
Susiena, labai aciu uz info. notworthy.gif smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cipliukas: 10 vasario 2005 - 16:29
Reiks iskasti, o rudeni vel pasodinti. Cia panasiai kaip tulpes ar ne? mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cipliukas: 10 vasario 2005 - 16:31
Kaip tulpes, narcizus ir pan. O gali ir pavasarį sukišti į žemę, nes gali per vasarą ir sudžiūti... Esmė ta, kad iki žiemos šalčių suspėtų gerai suleisti šakneles. Pas mane krokai tai ištisus metus žemėje ir aš hų neiškasinėju. Neiškasinėju nei tulpių, nei narcizų. Sėkmės! smile.gif
Atsakyti
Valio, ateina persodinimo metas thumbup.gif
Ash tai pralaukiau zhiema, tik tas vystanchias geles buvau perstachiusi visai prie lango. Ir nepaisant visokiu skersveju, jos nustojo mesti lapus ir net pradejo leisti naujus! thumbup.gif Manau, kad joms truko shviesos. Dabar laukiu, kol persodinsiu, o jau persodinus, tikiuosi, jos dar labiau suveshes biggrin.gif .

Patarkit, o ka daryti su tom gelem, kurios lyg ir jau paaugusios buvo, bet liko tik stiebai - visus tuo stiebelius persodinti i kita dideli vazona, ar nupjovus - i mazhesni? g.gif Ar kazhkaip ir shaknis apipjaustyti? g.gif
Dar turiu tokia Difendachija (taip, rodos, ji vadinasi), tai ji ne tokia normali, kaip visu - dideli lapai, vienas ar keli stiebeliai, o daug daug susiraizgiusiu stiebeliu ir mazhu lapeliu blink.gif . Gal kazhkaip juos atskirti i atskirus augalus? Nes ten vienam vazone koks 10 jau tu ugliu priaugo... g.gif
Achiu uzh atsakymus! smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Susiena @ 2005 02 07, 14:43)
Žodžiu, su tuo radiatoriniu šildymu ir man problemos. Vienintelė šviesi vieta žiemą - tai palangės, o ten gėlės kaista nuo tų radiatorių...  verysad.gif Lapai džiūsta, dažniau lieji, nes perdžiūna, bet pasirodo, kad paskui supūna...  verysad.gif Vienu žodžiu - kvaila padėtis...  frusty.gif


Tai nelaistyk labai gausiai, o tiesiog dažniau purkšk lapus, gėlytės tai tikrai įvertins mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(liepsnele @ 2005 02 24, 14:21)
Tai nelaistyk labai gausiai, o tiesiog dažniau purkšk lapus, gėlytės tai tikrai įvertins  mirksiukas.gif


Ir ash dar ant radiatoriu pakabinu tuos drekintuvus, tokius elementarius, kur tik vadens ipilti reikia ir nuo shilumos garuoja mirksiukas.gif .
Atsakyti
QUOTE(ChikuRaku @ 2005 02 24, 11:31)

Patarkit, o ka daryti su tom gelem, kurios lyg ir jau paaugusios buvo, bet liko tik stiebai - visus tuo stiebelius persodinti i kita dideli vazona, ar nupjovus - i mazhesni?  g.gif Ar kazhkaip ir shaknis apipjaustyti?  g.gif
Dar turiu tokia Difendachija (taip, rodos, ji vadinasi), tai ji ne tokia normali, kaip visu - dideli lapai, vienas ar keli stiebeliai, o daug daug susiraizgiusiu stiebeliu ir mazhu lapeliu  blink.gif . Gal kazhkaip juos atskirti i atskirus augalus? Nes ten vienam vazone koks 10 jau tu ugliu priaugo...  g.gif


Jeigu is geliu liko tik stiebai, tai kazin ar beverta su jom vozotis-vargiai ar dar atsigaus g.gif
Difenbachija ir as turiu-anksciau ji buvo tokia gerokia issikerojusi, bet pastaraisiais metais kazkas jai nepatiko, gal naujam bute parinkom nelabai tinkama vieta, bet suprastejo jinai pas mane-irgi liko ilgi stiebai tokie, o lapai tik virsuj, lapu krastai kai kurie nugelte....Tiesa, dabar perkelem i kita vieta-darbo kambari salia kompo(prie kurio vis kazkas sedi biggrin.gif ), tai pastarosiom savaitem ji pastebimai atsigavo-net nezinau kas paveike, bet is apacios esantys keli lapai kazkaip pagyvejo ir nebegelsta..Siaip kiek zinau ji megsta dregme, o dregmes namie siuo metu nerasta-vos 40 proc unsure.gif Bet manau, kad greit pavasaris ir salygos pageres..
Tiesa, tikrai nebutina visas geles pavasari persodint kasmet-tik jaunesnes arba jei pastebimai isaugo vazona...Persodinimas yra savotiskas stresas augalui, jeigu gele senai auganti namie ir prigijusi uztenka pavasari pradet laistyt su trasomis, galima atnaujinti komposto pavirsiu mirksiukas.gif

Tiesa, galiu pasakyti, kad siaip esu prastoka gelininke, nes sitoj srity tingiu, kaip ir daugumoj kitu tongue.gif Bet tos kelios geles, kurios pas mane yra, gana neblogai auga ir laikosi, net zydi.. 4u.gif
Beje labai labai rekomenduoju Andre Surgeon knyga "Vazonai"-kaip tik tinkama maziau patyrusioms gelininkems arba tokioms pritingincioms..
Pradzioj, kai man ja vyras padovanojo, tai net supykau sirdy-galvoju babciu knyga kazkokia.. Bet ji parasyta tokio vyriskio, labai fainu stilium-vnz. dabar viena megstamiausiu mano knygu-visada turiu po ranka, megstu ir siaip pavartineti pries miega rolleyes.gif
Atsakyti
cry.gif cry.gif cry.gif toks grazus medelis, su kruva citrinu - o pradejo mesti lapus ir vaisius.... ka daryti? neseniai padovanojo... gal ne toj vietoj stovi, gal per daug/mazai lieju?
Atsakyti
Citrinmedžiai gerai auga subtropiniame ir tropiniame klimate, taigi mėgsta tiesioginę saulę. Patinka drėgmė, bet ne "pelkė" . Sakau iš patirties: žiemą pas mane lapus meta, o pavasarį vėl atauga. Dar gali mesti lapus, jei pertręšiama. Saugok nuo skersvėjų! Vasarą reikia gausiai tręšti, bet gali būti, kad tavo citrinmedis pasodintas į spec žemę, kurios nereikia tręšti apie 2 metus, taigi atsargiai. Beje, vasarą išnešk į lauką, į saulėtą, nevėjuotą vietą. Aš išnešu į šiltnamį- ten šilta, saulėta ir drėgna. Gal taviškiui nepatiko, kad jį pernešė iš vienos vietos į kitą g.gif ? Gal pabandyk persodinti.
Būtinai parašyk, kaip sekėsi.
Atsakyti
Geriau nepersodinėt neseniai pakeitus jo vietą. Dvigubas stresas jam bus.
Atsakyti
Aš kai pradėjau reguliaria - kasdien - apipurškinėt vandeniu, nenumetė nė vieno lapo. Nors anksčiau džiūdavo lapai ir nukrisdavo galiausiai.
Atsakyti