Įkraunama...
Įkraunama...

Augalų kenkėjai ir ligos

O mano gelyte amarai uzpuole.Mama net decio dave kad purksciau,bet po poros dienu jie vel grauzia lapus.Bandziau ir muilu plauti ir dar kazkoki purskala dave geliu parduotuvej.Niekas nepadeda unsure.gif Jau planuoju boruziu kaime pasigaudyt,nes girdejau,kad jos amarais maitinasi 4u.gif .Kalija irgi buvo uzpuole,bet dingo kai deciu nupurskiau bigsmile.gif .Gal zinot dar kaip jais atsikratyt?
Atsakyti
Labas rytas. Noriu paprašyti jūsų pagalbos. Ant Godecijų lapelių atsiranda raudonų dėmių, po to krūmas pagelsta ir visom gėlytėm amen.

Gal žinot kas tai ir ką daryti ?
Atsakyti
QUOTE(svelniai @ 2008 07 20, 13:40)
Laba diena,

Gal zinote, kas per liga, kai balkone auganciu geliu (petuniju) lapai pilni baltu demeliu, lyg baltas pelesis ir koki vaista naudoti?
Reikia gelbet gelytes, bet nezinau kaip.

man atrodo,kad gelems per daug dregmes g.gif g.gif
Atsakyti
sveikutes smile.gif bukit geros, pagelbekit, gal zinote kas cia per vabalas? manau kad kenkejas, nes jis apspito mano gelyna ir kai kurie augalai pradejo nykti... dabar jie pradejo kraustytis ant mano zemuogiu, jos irgi pradeda nykti verysad.gif


Atsakyti
Sveikos, vedu nauja tema, kadangi nerandu tokios g.gif o man kyla daug klausimu. Pvz. mano sprige, kuria auginu namie, apziurejau kad puola kazkokie keisti padareliai. Tai gelei sakyciau nieko nesidaro, tik krenta ziedai greit, gal tai jie cia prisideda. Tie vabaliukai dvieju rusiu, bet manau jie susije vienas su kitu. Vieni tokie kaip kirmelytes zalsvi, labai maziukai, kokio 1 mm ilgio, o kiti tokie margi, sakyciau net su sparniukais, nors neskraido, ir labai mikroskopiniai. Lengvai nusivalo, ir ju nedaug yra. Taciau visa gelyte adrodo kaip rasota, na is pradziu galvojau kad ten vandens lasiukai, taciau ten lipsnu. Ziurejau knygoje, i skydamarius man ten nepanasu. O gal ten normalu sprigem? Nes ir pas mama ant vienos spriges tas pats. Isnesiau siandien i lauka ja, ir nupurskiau Actaros tirpalu. Tik nezinoaju kokio koncentrato daryt, tai i 2,5 litro nepilno iberiau truputi tu grudeliu, na mazdaug puse is to 2 g pakelio, gal kiek maziau. Ir ar tas tirpalas gali ilgiau stovet, nes neturiu kur jo ispurkst?

Ir kas cia per zarazos? Zarazos
Jie pas mus rusy gyvena, pas bulves blink.gif islenda kartais koks, ir sudziusta blink.gif siaubas. Rusiskai nesuprantu, tai jusu pagalbos prasau verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rugegele23: 19 rugpjūčio 2008 - 12:55
Va, tie margi panasus i sita vabaliuksti, bet taip lapu nesugadine, ir ziedai sveiki, ir gerai labai auga blink.gif kas ten apie juos parasyta rusiskai? Panasu i tai
Atsakyti
QUOTE(rugegele23 @ 2008 08 19, 13:30)
Sveikos, vedu nauja tema, kadangi nerandu tokios  g.gif o man kyla daug klausimu. Pvz. mano sprige, kuria auginu namie, apziurejau kad puola kazkokie keisti padareliai. Tai gelei sakyciau nieko nesidaro, tik krenta ziedai greit, gal tai jie cia prisideda. Tie vabaliukai dvieju rusiu, bet manau jie susije vienas su kitu. Vieni tokie kaip kirmelytes zalsvi, labai maziukai, kokio 1 mm ilgio, o kiti tokie margi, sakyciau net su sparniukais, nors neskraido, ir labai mikroskopiniai. Lengvai nusivalo, ir ju nedaug yra. Taciau visa gelyte adrodo kaip rasota, na is pradziu galvojau kad ten vandens lasiukai, taciau ten lipsnu. Ziurejau knygoje, i skydamarius man ten nepanasu. O gal ten normalu sprigem? Nes ir pas mama ant vienos spriges tas pats. Isnesiau siandien i lauka ja, ir nupurskiau Actaros tirpalu. Tik nezinoaju kokio koncentrato daryt, tai i 2,5 litro nepilno iberiau truputi tu grudeliu, na mazdaug puse is to 2 g pakelio, gal kiek maziau. Ir ar tas tirpalas gali ilgiau stovet, nes neturiu kur jo ispurkst?

Ir kas cia per zarazos? Zarazos
Jie pas mus rusy gyvena, pas bulves  blink.gif islenda kartais koks, ir sudziusta  blink.gif siaubas. Rusiskai nesuprantu, tai jusu pagalbos prasau  verysad.gif

Aš rusiškai irgi neskaitau (nors jau būtų pats laikas išmokt doh.gif ) Bet esu įsitikinusi, kad jūsų spriges puola amarai. Šie maži padarėliai praduria augalų ląsteles ir siurbia saldžias sultis. Tie lašeliai - jų išmatos. Jomis gamtoje minta skruzdėlės. Jei lauko augalus puola - purškiu deciu. Actara gal kiek per stiprus preparatas g.gif Kuo ilgiau laikysit paruoštą, tuo silpniau jis veiks.
O tos zarazos - vėdarėliai. Nieko blogo nedaro, tiesiog jie yra skaidytojai ir gyvena ten, kur tamsu ir drėgna. Na jų funkcija ekologinėje grandinėje labai panaši į sliekų. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Radvyle: 21 rugpjūčio 2008 - 06:28
QUOTE(Radvyle @ 2008 08 21, 07:26)
Aš rusiškai irgi neskaitau (nors jau būtų pats laikas išmokt  doh.gif ) Bet esu įsitikinusi, kad jūsų spriges puola amarai. Šie maži padarėliai praduria augalų ląsteles ir siurbia saldžias sultis. Tie lašeliai - jų išmatos. Jomis gamtoje minta skruzdėlės. Jei lauko augalus puola - purškiu deciu. Actara gal kiek per stiprus preparatas  g.gif Kuo ilgiau laikysit paruoštą, tuo silpniau jis veiks.
O tos zarazos - vėdarėliai. Nieko blogo nedaro, tiesiog jie yra skaidytojai ir gyvena ten, kur tamsu ir drėgna. Na jų funkcija ekologinėje grandinėje labai panaši į sliekų.  4u.gif



Labai aciu uz informacija. Dabar sprige kolkas laikau lauke, dar yra keletas tu lipniu laseliu, net nezinau ar nest man ja i kambari, bijau kad neuzkrestu kitu. Nors ji senokai turbut su tais gyventojais buvo, tai gal jie ant kitu geliu nepersoka g.gif
Atsakyti
QUOTE(rugegele23 @ 2008 08 19, 14:15)
Va, tie margi panasus i sita vabaliuksti, bet taip lapu nesugadine, ir ziedai sveiki, ir gerai labai auga  blink.gif kas ten apie juos parasyta rusiskai? Panasu i tai


Cia ant nuotraukos yra tripsai.Slykstus gyviai,jie is augalo issiurbia visas sultis (liaudiskai kalbant blush2.gif ) ir po ju tokiu "pokstu:deformuojasi tiek lapai tiek ziedai,kartais augalas labai suestas siu gyviu,net zusta verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(merga @ 2008 08 22, 23:58)
Cia ant nuotraukos yra tripsai.Slykstus gyviai,jie is augalo issiurbia visas sultis (liaudiskai kalbant blush2.gif ) ir po ju tokiu "pokstu:deformuojasi tiek lapai tiek ziedai,kartais augalas labai suestas siu gyviu,net zusta verysad.gif



Po nupurskimo actara, atrodo nebeliko ju. Bet vis apziuriu.
Atsakyti
Nuo amarų man padėjo kažkoks tirpaliukas tepalu dvokiantis, pirkau "Žalioj stotelėje", bet kaimynė sakė, amarus naikina ūkiško muilo tirpalu.
Mano azalijas užpuolė balti tokie, tai iandien nusipurškiau su NimAzaliu žiūrėsiu kas toliau
Papildyta:
QUOTE(rugegele23 @ 2008 08 19, 12:30)
Sveikos, vedu nauja tema, kadangi nerandu tokios  g.gif o man kyla daug klausimu. Pvz. mano sprige, kuria auginu namie, apziurejau kad puola kazkokie keisti padareliai. Tai gelei sakyciau nieko nesidaro, tik krenta ziedai greit, gal tai jie cia prisideda.


sprigės žiedai ir šiaip greitai nukrinta - jos tokia natūra smile.gif
Atsakyti

4u.gif

Kas mano BIJUNAMS - ruduo ar liga?
jei tai Lapu demetlige ir purksiu fungicidu ''score'' - ar nepakanksiu?
user posted image

user posted image


Atsakyti