Įkraunama...
Įkraunama...

Augalų kenkėjai ir ligos

QUOTE(Dinadi @ 2008 05 23, 13:10)
Gal ne i ta tema papuoliau, bet reik patarimo kaip nuo kurmiu apsiginti. Kol veja dygo kazkaip jie buvo apsiramine, o dabar vel pradejo raustis  doh.gif  Nors stovek su kastuvu sargyboj, nespeju ju "nameliu:" uztaisineti kaip nauji dygsta. Gal kas buvot susidure?

Pas mus sode ta pati problema. doh.gif Vienas po kito kyla zemiu kruvytes. Nesinori prikaisyti lazdu su skarbonkemis (vaizdelis ne koks bus). Nezinau kaip isvaryti juos is savo teritorijos g.gif
Atsakyti
QUOTE(klaida @ 2008 05 24, 02:20)
Pas mus sode ta pati problema.  doh.gif  Vienas po kito kyla zemiu kruvytes. Nesinori prikaisyti lazdu su skarbonkemis (vaizdelis ne koks bus). Nezinau kaip isvaryti juos is savo teritorijos  g.gif

Sako prie tu skarbonkiu irgi pripranta. Kaimynai sake kazkuo nuodijo, bet man kazkaip rankos nekyla tokiu priemoniu imtis blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Dinadi @ 2008 05 24, 15:54)
Sako prie tu skarbonkiu irgi pripranta. Kaimynai sake kazkuo nuodijo, bet man kazkaip rankos nekyla tokiu priemoniu imtis blink.gif

O tai ka daryti, jau nervai nebelaiko, kai nuvaziuojame i soda. doh.gif Nei normaliai vaikscioti, nei zoles nupjauti. Apie zoliapjove jau nebekalbu doh.gif Sakau, tuoj namuka iskels cry.gif Reiks pasidometi, kuo galima juos isdusinti unsure.gif
Atsakyti
Su kurmiais kovoti nėra lengva.Pabandykit į jų urvus prikišti margutės,rūtų,kavos tirščių,žibale suvilgdytų skudurų.Atbaido kuriam laikui.Bet tą reikia laikas nuo laiko kartoti.Sėkmės.
Atsakyti
Vijoklinės rožės lapeliai pradėjo neštis kažkuom baltu.Purskiau Actara,bet nepadeda. verysad.gif Kas cia gali buti? g.gif unsure.gif
Atsakyti
Gali būti voratinklinė erkė,ji rožes mėgsta.Nors konkrečiai sunku pasakyti iš tokio šykštaus aprašymo ir be nuotraukos.Reikia purkšti.
Atsakyti
Sveikos, pabandykit su kurmiais kariauti "KROTOBOJ" pagalba. Tai toks maišelis iš folijos, ant kurio taip ir užrašyta. Maišylyje rausvos granules. Reikia atsargiai kurmio urvuose padaryti skyles, pripilti granulių ir vėl atsargiai užtaisyti( užkloju lapu ar popieriumi skyleę, per kurią pripilu granulių ir užpilu zemem.... Iš rudens galvojau, kad išakės viską, bet kol kas ramu...TFu. tfu. tfu.
O pirkti galima sodininkų parduotuvėse, mačiau "Banginyje"...
Atsakyti
QUOTE(ina' @ 2008 05 25, 22:24)
Vijoklinės rožės lapeliai pradėjo neštis kažkuom baltu.Purskiau Actara,bet nepadeda.  verysad.gif Kas cia gali buti? g.gif  unsure.gif

doh.gif miltlige.
Atsakyti
Mano surfinijas užpuolė amarai. Vieną buvau nupurškus deciu, forume radau, kad į litrą-4 lašus, bet tas purškimas nepadėjo, o gal jie ir neturi iš kart numirti g.gif. Šiandien vėl pakartojau purškimą... O apžiūrėjus dar vieną surfiniją amarų radau ir ten doh.gif
Norėčiau pabandyti tradicines priemones... Skaičiau, kad darote žaliojo muilo tirpalą, tai čia tas pats kas ūkiškas muilas g.gif
Atsakyti
mane irgi domina, kaip su amarais kovoti, nes baisiai uzpuole musu vysnia ir tresnes. Chemijos baisios nesinori naudoti, nes tresnes siais metais duos uogu unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Vilke @ 2008 05 27, 10:04)
mane irgi domina, kaip su amarais kovoti, nes baisiai uzpuole musu vysnia ir tresnes. Chemijos baisios nesinori naudoti, nes tresnes siais metais duos uogu  unsure.gif

Jei amarų priviso daug ir augalams gresia didelis pavojus, galima naudoti augalų apsaugos rekomenduojamus preparatus. Artimesni natūralioms priemonėms preparatai, kuriuose yra žalio muilo, piretino ir piperonilbutoksido. Bet ir šios priemonės pasieks tikslą tik tada, kai betarpiškai pateks ant amarų.
Šiam tikslui tinka topazas (5 ml/10 l vandens). Amarus sunaikinsime vaismedžius ir vaiskrūmius purkšdami aktaros tirpalu (10 l vandens 1 g aktaros). Po purškimo iki derliaus skynimo turi praeiti pakankamai laiko.
Reikia žinoti, kad amarus globoja ir platina skruzdės. Jos labai mėgsta saldžias amarų išskyras. Dėl to skruzdės amarų kolonijas tiesiog globoja ir saugo nuo amarus ėdančių vabzdžių (boružių, auksaakių). Amarai globojami skruzdžių, būna labai vislūs ir gyvybingi. Todėl turime pasirūpinti, kad mūsų sode nebūtų daug skruzdžių, nors jos ir sunaudoja maistui daug sodo kenkėjų, jų vikšrų bei lervų

ir dar ČIA paskaityk, gal rasi tinkamų priemonių mirksiukas.gif
Atsakyti
Padekit help.gif
mano kalamondino koteliu ir po zeme aplink ji ropineja mazulyciai balti lyg permatomi vabaliukai. augalas ka tik prikrove begale ziedu ir primezge vaisiu. Jokiu voratinkliu nesimato, tie vabaleliai vaiksto, ant lapu ju nera tik zemeje ir ant koto pradzios. Ka daryti, bijau prarasti savo grazuoli ir dar su tiek primegztu vaisiu.
Atsakyti