Įkraunama...
Įkraunama...

Augalų kenkėjai ir ligos

Mieloji tavo rožes amarai apipuolė.Purkšk Deciu keletą kartų,kas 5 dienas.Galima purkšti sūriu vandeniu,taip pat indų plovikliu atskiestu su vandeniu.Paskutiniojo būdo pati nebandžiau,osūriu vandeniu purškiu krapus kai nesinori chemijos naudoti.Bet vistiek reikia purkšt kelis kartus,nes sunaikinam tik vabalus ,kiaušinėliai lieka.Arba pirk chemikalą kuris apnuodija patį augalą t.y.veikimo laikas pakankamas kad kenkėją sunaikint pilnai.
Atsakyti
SOS!! help.gif
gavau dovanų calamondiną prieš kelias dienas.
user posted image

pastebėjau, kad lapai vis nukrenta keli, bet maniau, gal čia adaptacijos toks periodas, prie vietos gal taikosi. dar pastebėjau, kad kai kurie lapai tokie lyg įplyšę, lyg nutrupėję būtų (įdėsiu foto žemiau), bet irgi galvojau, gal čia transportuojant apsilaužė tie lapeliai.
user posted image

o vat šiandien nusprendžiau tuos pažeistus lapelius nuskinti ir beskindama atradau tokių gyvių ant jų:
- balti mažučiukai lyg voriukai - lyg vabaliukai, tokie beveik permatomi, sunkiai įžiūrimi, į lapą įsikabinę. net nufotkint jų neišeina, kad matomi būtų doh.gif nedaug jų, gal kokius 4-5 radau.
- dar yra tokių mažų mažų juodai pilkų vabaliukų. mačiau ir ant lapų kelis, paskui vyras sakė, kad ryte laistant ir pačioj žemėj juos kelis lakstančius matė. nu tokios "mažos blusytės"
- tada dar pakėliau vazono apačią apžiūrėti ir radau štai tokį kirminą:
user posted image

gal kas galėtumėt pasakyti, kas čia per gyviai tokie yra?? nes dabar net nežinau, apie kurių kenkėjų išnaikinimą temoj info ieškoti doh.gif ir gal patarsit, kaip efektyviausiai juos naikinti? labai bijau, kad nemirtų mano apelsinukas, nes taip ilgai apie jį svajojau, o vat gavau - ir še tau cray.gif cray.gif
Atsakyti
Ruošiuos previcuru raganę purkšti. Gal pasiruošus jo dar galima ką nors naudingai apdoroti šiuo metu?
Atsakyti
Merginos, kokiu santykiu skiesti previkur1, ir neprisimenu nuo ko jis? Pirkau pernai ir iš galvos išgaravo.
Atsakyti
QUOTE(jolita123 @ 2008 05 12, 21:03)
Merginos, kokiu santykiu skiesti previkur1, ir neprisimenu nuo ko jis? Pirkau pernai ir iš galvos išgaravo.

Paskaityk čia apie previkurą, gal atrasi ką naudingo mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Mirksniukas @ 2008 04 29, 19:30)
SOS!! help.gif
gavau dovanų calamondiną prieš kelias dienas.
user posted image

pastebėjau, kad lapai vis nukrenta keli, bet maniau, gal čia adaptacijos toks periodas, prie vietos gal taikosi. dar pastebėjau, kad kai kurie lapai tokie lyg įplyšę, lyg nutrupėję būtų (įdėsiu foto žemiau), bet irgi galvojau, gal čia transportuojant apsilaužė tie lapeliai.
user posted image

o vat šiandien nusprendžiau tuos pažeistus lapelius nuskinti ir beskindama atradau tokių gyvių ant jų:
- balti mažučiukai lyg voriukai - lyg vabaliukai, tokie beveik permatomi, sunkiai įžiūrimi, į lapą įsikabinę. net nufotkint jų neišeina, kad matomi būtų doh.gif nedaug jų, gal kokius 4-5 radau.
- dar yra tokių mažų mažų juodai pilkų vabaliukų. mačiau ir ant lapų kelis, paskui vyras sakė, kad ryte laistant ir pačioj žemėj juos kelis lakstančius matė. nu tokios "mažos blusytės"
- tada dar pakėliau vazono apačią apžiūrėti ir radau štai tokį kirminą:
user posted image

gal kas galėtumėt pasakyti, kas čia per gyviai tokie yra?? nes dabar net nežinau, apie kurių kenkėjų išnaikinimą temoj info ieškoti doh.gif  ir gal patarsit, kaip efektyviausiai juos naikinti? labai bijau, kad nemirtų mano apelsinukas, nes taip ilgai apie jį svajojau, o vat gavau - ir še tau cray.gif  cray.gif

Jau cia tau rimto nuodo reikia ir persodinti butinai. blink.gif
Atsakyti
QUOTE(uoga3 @ 2008 05 13, 10:22)
Jau cia tau rimto nuodo reikia ir persodinti butinai.  blink.gif

Taip! As tai pabandyciau Fastaka. Nuo jo tai jau tikrai bet koks gyvis zuva. ax.gif
Atsakyti
si pavasari pasisodinom kriause, labai graziai sulapojo, viena diena ziuriu ant kai kuriu lapeliu atsiranda raudonas taskelis,lyg ir nedideja, nesikeicia, neiskiles, tokiu lapeliu nemazai, o kitu lapuku krastelis atrodo taip kaip apdeges popierius, pajuodes ir aptrupejes. kas tai galetu buti? matyt be chemijos neissiversim, kuo purkst, gal kas panasia beda turejo? beje tokiu pajuodusiu krasteliu ir ant obelyciu yra, bet labai nedaug.
Atsakyti
Sveikos 4u.gif Prašau pgalbos: mano pinigėlį užpuolė sliekai. Žemė pirkta, bet kažkaip jie ten atsirado. Ką da verysad.gif ryti?
Papildyta:
Sveikos 4u.gif Prašau pgalbos: mano pinigėlį užpuolė sliekai. Žemė pirkta, bet kažkaip jie ten atsirado. Ką da verysad.gif ryti?
Atsakyti
QUOTE(gutė @ 2008 05 22, 18:04)
Sveikos 4u.gif Prašau pgalbos: mano pinigėlį užpuolė sliekai. Žemė pirkta, bet kažkaip jie ten atsirado. Ką da verysad.gif ryti?

Sliekai, tai gerai. thumbup.gif Jie nieko blogo nedaro, tik žemę purena. 4u.gif Man atrodo tu be reikalo pergyveni. tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(gutė @ 2008 05 22, 18:04)
Sveikos 4u.gif Prašau pgalbos: mano pinigėlį užpuolė sliekai. Žemė pirkta, bet kažkaip jie ten atsirado. Ką da verysad.gif ryti?

Pamėgint palieti kalio permanganato tirpalu
Atsakyti
Gal ne i ta tema papuoliau, bet reik patarimo kaip nuo kurmiu apsiginti. Kol veja dygo kazkaip jie buvo apsiramine, o dabar vel pradejo raustis doh.gif Nors stovek su kastuvu sargyboj, nespeju ju "nameliu:" uztaisineti kaip nauji dygsta. Gal kas buvot susidure?
Atsakyti