Įkraunama...
Įkraunama...

Augalų kenkėjai ir ligos

QUOTE(campanula @ 2008 03 25, 22:58)
Ingrida.S. ten miltuotasis skydamaris,purksti actara,jos buna pirkt senukuose.

o sakykit kokiu santykiu su vandeniu tą actarą reikia skiesti? Nusipirkau aš mažą pokutį, ten berods tik keli gramai actaros, ir nelabai suprantu kaip čia dabar skiesti? Instrukcijoje apie vaismedžius prirašyta, o kaip reiktų skiesti gėlėms? ir ar yra skirstumas tirpalo stiprumo, kai nori tik nupurkši ir kai nori laistyti?
Atsakyti
sivaizduoju,kad tas mažas pokelis actaros yra 2g,reikia skiesti tuos 2g 5litrais vandens.Aš tai į litrą vandens įpilu maždaug penktadalį pokelio(iš akies,nes kitaip ten neįmanoma),gėlę nupurškiu,likusiu tirpalu dar perlieju ir substratą.Šiaip paruoštas tirpalas "galioja' apie šešias valandas,paskui neveiksmingas.
O suaugusius miltuotuosius skydamarius galima prieš purškiant nukrapštyt su pagaliuku,tik jie labai greiti.
Atsakyti
QUOTE(Boružėlė @ 2008 03 25, 23:44)
Tiksliai nežinau, bet man panašu į voratinklinę erkutę.Jei lipniai saldus stiebelis ir žiedelis, tai tikrai voratinklinė erkutė. Visų pirma atskirti nuo kitų augalų ir siūlyčiau nupurkšti tabako tirpalu. bigsmile.gif

QUOTE(campanula @ 2008 03 25, 23:58)
Ingrida.S. ten miltuotasis skydamaris,purksti actara,jos buna pirkt senukuose.


Ačiū, nupurškiau Actara, rodos padėjo thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ingrida.S: 26 kovo 2008 - 14:20
QUOTE(lai @ 2008 03 12, 19:41)
Labas vakaras,
prisireikė labiau patyrusių gėlininkių patarimo  ax.gif
Jau 3 metai auginu miniatiūrinę rožytę ir nebuvo jokių problemų, o štai šį pavasarį, kai išleido naujus lapukus, jie pradėjo vysti. Atidžiai apžiūrėjau iš išorės - jokių kenkėjų nesimatė. Persodinau į kitą žemę, prieš tai išplovusi šaknis kalio permanganato tirpale. Tiesa, senose žemėse radau porą mažų baltų kirmėliukų  blink.gif
  Po persodinimo augaliukas atsigavo, pradėjo krauti žiedelius. Jau laukiau beišsiskleidžiančių žiedelių, o jie ėmė ir nugelto  verysad.gif  Ir taip vis kartojasi - žiedeliai jau ruošiasi skleistis, bet taip ir nugelsta.
  Patarkit, ko trūksta mano rožytei, kad žiedeliai išsiskleistų  unsure.gif

Nesulaukusi patarimo čia, jį gavau savo "kaimo" sėklų parduotuvėje. Pasirodo, mano rožytei trūksta vario g.gif Pardavėja pasiūlė rusiškų trąšų su variu. Užteko kartą palieti ir šį kartą sukrauti žiedeliai skleidžiasi thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(lai @ 2008 03 26, 17:35)
Nesulaukusi patarimo čia, jį gavau savo "kaimo" sėklų parduotuvėje. Pasirodo, mano rožytei trūksta vario  g.gif  Pardavėja pasiūlė rusiškų trąšų su variu. Užteko kartą palieti ir šį kartą sukrauti žiedeliai skleidžiasi  thumbup.gif

Džiaugiuosi, kad išsprendei problemą pati. bigsmile.gif wub.gif
Atsakyti
Gal kas žinote kur Vilniuj būtų galima nusipirkti Actaros? Ermitaže jau nebesitikiu surasti schmoll.gif Vis ta pati pasakaitė, turėsime kovo mėnesį, turėsime kovo vidury, turesime kovo pabaigoj, o dabar atsako, kad tiesiog neturi, o kada turės nežino blink.gif Nors gerai mačiau, kad instrukcijos lapeliai guli blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Owly @ 2008 04 03, 02:20)
Gal kas žinote kur Vilniuj būtų galima nusipirkti Actaros? Ermitaže jau nebesitikiu surasti  schmoll.gif  Vis ta pati pasakaitė, turėsime kovo mėnesį, turėsime kovo vidury, turesime kovo pabaigoj, o dabar atsako, kad tiesiog neturi, o kada turės nežino  blink.gif  Nors gerai mačiau, kad instrukcijos lapeliai guli  blink.gif

senukuose (banginio) pirkau prieš porą savaičių, tikrai daug turėjo
Atsakyti
QUOTE(Owly @ 2008 04 03, 02:20)
Gal kas žinote kur Vilniuj būtų galima nusipirkti Actaros? Ermitaže jau nebesitikiu surasti  schmoll.gif  Vis ta pati pasakaitė, turėsime kovo mėnesį, turėsime kovo vidury, turesime kovo pabaigoj, o dabar atsako, kad tiesiog neturi, o kada turės nežino  blink.gif  Nors gerai mačiau, kad instrukcijos lapeliai guli  blink.gif


Arba Zalioj stotelej prie Kalvariju turgaus mirksiukas.gif
Atsakyti
Daivad ir Egluzhė ačiū labai 4u.gif Lėksiu pirkt smile.gif
Atsakyti
Noriu paklaust, kas yra mano geliu zemei, nes kai tik persodinu, po kurio laiko pavirsius pasidaro baltas, tarsi koks pelesis uzsinesa g.gif ?
Atsakyti
QUOTE(future @ 2008 04 23, 15:16)
Noriu paklaust, kas yra mano geliu zemei, nes kai tik persodinu, po kurio laiko pavirsius pasidaro baltas, tarsi koks pelesis uzsinesa  g.gif ?


Cia kalkem zemes pavirsius apsinesa nuo kalketo vandens. Jei gelems nieko blogo nesidaro, tai nieko baisaus mirksiukas.gif
Atsakyti
Nu pykstu tai negaliu mad.gif Grizau siandien is darbo, ir tik praverus duris pastebejau, kad prazydo mano pasiflora. Laimes ir energijos pilnos kelnes, galvoju einu pagaliau issiplausiu balkona, ismesiu senas zemes, isnesiu geles i lauka ir pan. Balkone turiu 3 rozes: 2 miniatiurines ir viena normali, suvesejus be galo per siltas dienas. 2 mano mazasiais jau buvo vabalia uzpuole si pavasari, o didziosios neliete, iki kol siandien ant jos pamaciau simtus tu slyksciu padaru. Cia akim paganyt, kaip mano naujieji taikiniai atrodo http://upload.wikime...00px-Aphids.jpg
Cia nuotrauko ne mano roze, bet atrodo beveik kaip viens prie vieno. Chemikalais jau ispurskiau, bet gal dar kas kokiu budu zinot? Radau internete, kad miltais tuos vabalus reikia apibarstyti ir jie tipo uzdusta. Nu gal g.gif Ir aplamai, kas cia per slykstynes? Dar skaiciau, kad jie jaunus augalus puola, nes jaunuose daug nitrato ar kokio kito velnio, dabar jau gerai nepamenu. Nu zodziu... Einu dar karta apipurksiu gun_bandana.gif gun_bandana.gif gun_bandana.gif
Atsakyti