Įkraunama...
Įkraunama...

Augalų kenkėjai ir ligos

QUOTE(@asta @ 2008 02 17, 14:54)
Sudėtinga su jais...pačių vabzdžių nepagausi,reiktų nurankioti kiaušinius...
Ištraukas iš RS---

"Baltasparniai ne tik čiulpia augalo sultis ir jį nusilpinina, bet ir užteršia lapus bei stiebus lipniomis išskyromis, kuriose vystosi suodligės sukėlėjai. Virusinės ligos augalus visiškai sunaikina.
Išnaikinti šiuos kenkėjus labai sunku, nes jie atsparūs daugeliui cheminių preparatų. Dažnai nepadeda net decis. Neblogai baltasparnius naikina nimezalis. Tai biologinis preparatas, kuris veikia kenkėjus iš vidaus, per virškinimo sistemą. Paprastai užtenka 0,5 proc. nimezalio tirpalo, purškiama keletą kartų pagal instrukciją. Parduotuvėse taip pat yra įvairių insekticidinių aerozolių, kuriuos patogu naudoti."

O čia rašo apie juos


Ačiū už informaciją, būtinai pasinaudosiu, gal ir padės rolleyes.gif
Atsakyti
Gal žinote kas mano augaliukui (fikusas ginseng): jokių vabaliukų aš nematau, bet lapeliai tokie įdomūs: jie pasidarė margi ir labai krenta sad.gif, leidžia vieną naują lapelį, bet ir tas kažkoks susiraitęs
Atsakyti
QUOTE(Kokere @ 2008 02 18, 13:09)
verysad.gif  verysad.gif  verysad.gif
Niekaip nesusitvarkau su sliekais apipuolisiais mano fikusą doh.gif 
Ir ko tik nedariau doh.gif  Į virintą vandeny stačiau su vazonu, kalio permanganatu laisčiau, persodinau, nuplovus šaknis vandeniu virintu... Vis tiek tie parazitai atsiranda verysad.gif
Gal kuri žino ką nors efektyvaus

Reiktų gal persodinti į iškaitintą žemę,išplovus šaknis g.gif mano draceną buvo ištikus tokia pat bėda,niekas nepadėjo,pilna buvo jų privisę,išploviau,persodinau,ilgai gaudės,bet va metai praėjo,jokio slieko tfu 3x


Dėl Sigb fikuso negaliu pasakyt...gal jam per sausas oras? Arba pabandyk paskaityti čia gal atrasi priežastį.Sėkmės 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(sigb @ 2008 02 21, 20:47)
Gal žinote kas mano augaliukui (fikusas ginseng): jokių vabaliukų aš nematau, bet lapeliai tokie įdomūs: jie pasidarė margi ir labai krenta sad.gif, leidžia vieną naują lapelį, bet ir tas kažkoks susiraitęs

Labai gerai apžiūrėk apatinę lapo pusę (gali ir per padidinamąjį stiklą). Rr nėra kartais ten voratinklinių erkučių g.gif Požymiai labai panašūs.
Papildyta:
QUOTE(Kokere @ 2008 02 18, 13:09)
verysad.gif  verysad.gif  verysad.gif
Niekaip nesusitvarkau su sliekais apipuolisiais mano fikusą doh.gif 
Ir ko tik nedariau doh.gif  Į virintą vandeny stačiau su vazonu, kalio permanganatu laisčiau, persodinau, nuplovus šaknis vandeniu virintu... Vis tiek tie parazitai atsiranda verysad.gif
Gal kuri žino ką nors efektyvaus

Literatūroj rašo, kad gėlę, kurios žemėje įsiveisia sliekai, reikia palieti kaštonų nuoviru (5 kaštonus pavirti 1litre vandens) Pati neišbandžiau.
Atsakyti
Aš bandžiau su kaštonų nuoviru,efektinga...negyvus sliekus nuo paviršiaus reikėjo surankiot,bet apie jį nutylėjau,nes tokiu laiku iš kur jų gaut rolleyes.gif
Beje tokiu nuoviru palieti reiktų kelis kartus su pertrauka,ypač jei ne vienas sliekas gyvena
Atsakyti
Kaitinau žemes, ploviau šaknis karštu vandeniu...
Tik kaštonų nuoviro nebandžiau ax.gif Kur man daba kaštonų gauti g.gif g.gif g.gif
Atsakyti
[quote=išdykėlė,2008 02 22, 00:54]
Labai gerai apžiūrėk apatinę lapo pusę (gali ir per padidinamąjį stiklą). Rr nėra kartais ten voratinklinių erkučių g.gif Požymiai labai panašūs.
Papildyta:

ačiū labai, bandysim gelbėti augalėlį, nes taip jį myliu
Atsakyti
Kreipiuosi pagalbos unsure.gif Mano gelyciu zemeje gyvena tokios juodos mazytes, kudos musytes blink.gif Jos skraido, bet ir palange begioja irgi.Pasakyciau kad labai jau nerangios, nes lengvai sugaunu kai bega vazonu ax.gif Gelytes auga puikiai, jokiu pablogejimu nesimato. Bet ziuriu, kad ir randasi kambariai skirtinguose pusese, taciau jos jau akupavo visus vazonus doh.gif Nepasikyciau , kad ju daug. Kelios i viena vazona.
Kas cia per velnias?? mastau.gif Ir kaip jus atsikratyti? Bandziau persodinti visas geles, kruopsciai nuplaudama saknis, ir t.t Bet kad nepadejo, po kurio laiko vel atsirado...
Is anksto dekoju, uz atsakyma 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Susapnuota @ 2008 03 03, 23:19)
Kreipiuosi pagalbos  unsure.gif Mano gelyciu zemeje gyvena tokios juodos mazytes, kudos musytes  blink.gif Jos skraido, bet ir palange begioja irgi.Pasakyciau kad labai jau nerangios, nes lengvai sugaunu kai bega vazonu  ax.gif Gelytes auga puikiai, jokiu pablogejimu nesimato. Bet ziuriu, kad ir randasi kambariai skirtinguose pusese, taciau jos jau akupavo visus vazonus  doh.gif Nepasikyciau , kad ju daug. Kelios i viena vazona.
Kas cia per velnias?? mastau.gif Ir kaip jus atsikratyti? Bandziau persodinti visas geles, kruopsciai nuplaudama saknis, ir t.t Bet kad nepadejo, po kurio laiko vel atsirado...
Is anksto dekoju, uz atsakyma  4u.gif

greičiausiai musytės atkeliavo pas tave kartu su žemėmis. Pabandyk vazonėlių kraštus su kreida tarakonams apipiešti ir ant pačios žemės trupučiuką užtrupinti
Atsakyti
QUOTE(Nereikalinga @ 2008 03 04, 09:53)
greičiausiai musytės atkeliavo pas tave kartu su žemėmis. Pabandyk vazonėlių kraštus su kreida tarakonams apipiešti ir ant pačios žemės trupučiuką užtrupinti

Aha, greiciausiai su zemem doh.gif Nes pirkau seniuose zemes, ir persodinau tik viena gelyte, skubiai reikejo. Tai po kuriuo laiko, pastebejau zemeje baltu kirminuku blink.gif Palaisciau margancovke, tai poto kirminai dingo, ir atsirado tos musytes unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(KoKeRė @ 2008 02 26, 17:35)
Kaitinau žemes, ploviau šaknis karštu vandeniu...
Tik kaštonų nuoviro nebandžiau ax.gif  Kur man daba kaštonų gauti g.gif  g.gif  g.gif

aš galiu duoti, jeiu dar reikia, turiu nemažai: vaikai labai daug pririnko rudenį, o katė mielai su jais futbolą žaidžia thumbup.gif
p.s. mes Vilniuje
Atsakyti
Būčiau aš Vilniuj tai mielai paimčiau bigsmile.gif Ale dabar siūstis paštu kaštonus... Gali ne taip suprasti...
Persodinau dar kart, karštam vandeny mirkiau, visas šaknis išploviau ax.gif
Atsakyti