Įkraunama...
Įkraunama...

Augalų kenkėjai ir ligos

Labas geliu augintojos,
mano geles uzpuole voratinkline erke. Teko girdet, kad erkei naikinti tinka Apolo ir Mitako (vienas naikina kenkeja, kitas kiausinelius). Gal kam teko naudoti ir zinote kaip padaryti ta misini?
Aciu 4u.gif
Atsakyti
sos mergytes unsure.gif mano krotona uzpuole kenkejai, ant kiekvieno lapo daug baltu smulkiu kiausineliu( kolonom issideste) bei pilkos spalvos letai judanciu vabzdziu. As lapukus kruopsciai nuvaliau, bet vistiek ju atsiranda, kokia priemone naudoti, kad isnaikinciau tas :baisybes verysad.gif
Atsakyti
Noreciau paklausti, galbut kas nors susiduret su tokia pat problema. Pavasari nusipirkau fikusa, persodinau ir lyg viskas ok, bet greit bus metai o jis paaugo gal 7 cm. Tai cia dar ne beda, bet nesuprantu, kodel jauni lapeliai nukrenta net neissiskleide, ypac virsuneje schmoll.gif ir jau kuris laikas schmoll.gif
Purskiau nuo erkutes, nes sako daznai gali pasitaikyti, bet is paziuros nieko nesimato, lapeliai zali, be jokiu parazitu. Tikrai neperlaistau dabar. Ypac vasara saugojau ir purksdavau, todel nemanau kad ir perdziuva. Net nezinau ka su juo daryti g.gif Uzsikonservavo nei vysta, nei auga g.gif
Atsakyti
Šiaip dauguma fikusų šiuo metu meta lapus. Maniškis irgi daug numetė. Toks metas. Labai trūksta šviesos, butuose sausa. Gal kur tamsioj vietoj stovi? Pernai man pirmą žiemą žiauriai daug numetė, paskui, kai perkėliau ant palangės, atsigavo. Šiemet irgi meta, bet po mažiau.
Tik pas mane meta visokius lapelius, ne tik jaunus... Tai net ir nežinau.
Dar reikia purkšti lapus, nes oras nuo šildymo sausas.

Yra čia atskira tema apie fikusus, gali pasiskaityti.
http://www.supermama...?...=57066&st=0
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kerpena: 19 sausio 2008 - 00:55
Kerpena, aciu ir uz tiek smile.gif
Kad butent manasis tik jaunus dar neissiskleidusius lapelius meta, o stovi ant palanges g.gif
Lauksim pavasario biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos, gelininkes. Ilindau pas jus su klausimu, ar yra kokia geliu rusis, kuri gali puikiai augti tamsoje? Noriu geliu vazono vonios kambaryje.
Atsakyti
help.gif
Atsakyti
labas vakaras, mano draceną apipuolė tokios labai mažos musytės permatomais sparneliais, nežinau kaip jos vadinasi. Pasiieškočiau temoje,ką su jom daryti, bet nežinau, ko ieškoti, nes nežinau, kaip tos musytės vadinasi. Jos bjaurybės į akis pradėjo lįsti, kaip jas išnaikinti g.gif Patarkit help.gif
Atsakyti
Gal galite patarti kaip išnaikinti baltasparnius? Atrodo, kad taip vadinasi mažos skraidančios baltais sparneliais musytės. Jos ypač mėgsta mano gerberą ir pelargoniją g.gif
Atsakyti
Kaip pykstu tai negaliu mad.gif Ir viskas per ta Juknevičiaus žemę gun_bandana.gif gun_bandana.gif gun_bandana.gif Persodinau savo mylimą palmę į palmių žemę, tai daba turiu turto - juodųjų dvisparnių mad.gif
Atsakyti
QUOTE(Astersita @ 2008 02 03, 16:43)
Gal galite patarti kaip išnaikinti baltasparnius? Atrodo, kad taip vadinasi mažos skraidančios baltais sparneliais musytės. Jos ypač mėgsta mano gerberą ir pelargoniją  g.gif

Sudėtinga su jais...pačių vabzdžių nepagausi,reiktų nurankioti kiaušinius...
Ištraukas iš RS---

"Baltasparniai ne tik čiulpia augalo sultis ir jį nusilpinina, bet ir užteršia lapus bei stiebus lipniomis išskyromis, kuriose vystosi suodligės sukėlėjai. Virusinės ligos augalus visiškai sunaikina.
Išnaikinti šiuos kenkėjus labai sunku, nes jie atsparūs daugeliui cheminių preparatų. Dažnai nepadeda net decis. Neblogai baltasparnius naikina nimezalis. Tai biologinis preparatas, kuris veikia kenkėjus iš vidaus, per virškinimo sistemą. Paprastai užtenka 0,5 proc. nimezalio tirpalo, purškiama keletą kartų pagal instrukciją. Parduotuvėse taip pat yra įvairių insekticidinių aerozolių, kuriuos patogu naudoti."

O čia rašo apie juos
Atsakyti
verysad.gif verysad.gif verysad.gif
Niekaip nesusitvarkau su sliekais apipuolisiais mano fikusą doh.gif
Ir ko tik nedariau doh.gif Į virintą vandeny stačiau su vazonu, kalio permanganatu laisčiau, persodinau, nuplovus šaknis vandeniu virintu... Vis tiek tie parazitai atsiranda verysad.gif
Gal kuri žino ką nors efektyvaus
Atsakyti