Įkraunama...
Įkraunama...

Augalų kenkėjai ir ligos

QUOTE(išdykėlė @ 2007 09 26, 12:56)
Tikrai čia kitos musytės, o ne drozofilos, kurios būna ant vaisių. Šitos musytės pačios augalams nebekenkia. bet jos deda kiaušinėlius į žemę, iš kurių išsirita mažos baltos kirmėlytės, kurios graužia šaknis, o kai būna tik ką išdygę iš sėklų augaliukai, tai ir juos pačius suėda  verysad.gif Tos kirmėlytės būna dirvos paviršiuje (po grumsteliu, po lapeliu), o kai jų prisiveisia labai daud, tai dirvos paviršiuje galima pastebėti tokį lyg voratinkliuką - jį pakrapščius smailu pagaliuku, matosi kirmėlytė.
Pačio augalo purkšti neverta, nes kenkėjas ten nesiveisia  schmoll.gif Reikėtų stengtis kiek įmanom apagauti musyčių, kad jos nedėtų kiaušinių (dėl to yra tos lipnios juostelės), arba bandyti palaistyti žemę kokiu nors insekticidu (chemikalu, kuris naikina vabzdžius pvz. fastaku) Kalio permanganatas čia irgi nieko nepadės, nes jis turi tik dezinfekuojančių savybių (tinka kovai su grybinėmis ligomis).




QUOTE(išdykėlė @ 2007 09 26, 20:53)
Užkrito pavadinimas tų musyčių ir šiuo metu niekaip neprisimenu  doh.gif  g.gif Nežinau ar padės persodinimas - mat gali musytės vėl pridėti kiaušinėlių, o be to gali prie šaknų likti kirmėlytė, nes jos labai mažos ir blogai matosi. Pirmiausiai siūlyčiau palieti actara ir pasistengti sugaudyti musytes.

Išdykėle, ačiū labai už nuoširdžius pamokymus 4u.gif .
Turiu nusipirkusi insekticidą - fastaką, gal reikės su juo palaistyti. Prie gėlių vis dar teberandu negyvų musyčių, reiškia tas purškimas schultz-u šiek tiek padėjo ax.gif, tik bijau, kad gėlėms visa tai nepakenktų g.gif .
O kiek lašiukų fastako reikia lašinti į vieną litrą vandens?
Atsakyti
QUOTE(Auksuolė @ 2007 09 27, 20:03)
Išdykėle, ačiū labai už nuoširdžius pamokymus  4u.gif .
Turiu nusipirkusi insekticidą - fastaką, gal reikės  su juo palaistyti. Prie gėlių vis dar teberandu negyvų musyčių, reiškia tas purškimas schultz-u šiek tiek padėjo  ax.gif, tik bijau, kad gėlėms visa tai nepakenktų  g.gif .
O kiek lašiukų fastako reikia lašinti į vieną litrą vandens?

Pasižiūrėk instrukcijoje - aš gerai neprisimenu - lygtai 2ml X 10 litrų vandens (taigi reikia skaičiuoti), nors aš normą visada dedu didesnę nei būna nurodyta.
Papildyta:
QUOTE(Sola @ 2007 09 27, 13:43)
help.gif  help.gif  help.gif
Naujos temos kurt nenoriu ir tikiuos ka nors man patarsit
Pastebejau ant geliu zemes vazonuose tokius baltus ir gelsvus taskucius tokiuose pukeliuose ir vienam lyg tokie geltoni grybai pradeda augti.neseniai esu persodinus geles ir lieju lietaus vandeniu.Negi vel visas reiks persodinti mega_shok.gif nes pas mane labai daug geliu.kazin is kur tas brudas atsirado,nes kambariuos tai tikrai nera dregna...ir geles jei sauso vistiek ta“slykstyne neisnyksta

Tikriausiai žemė užkrėsta. Ar nebandei palaistyti kalio permanganato tirpalu? Jei nepadės, tada reikėtų palieti previkūru (tai fungicidas).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo išdykėlė: 27 rugsėjo 2007 - 20:33
QUOTE(išdykėlė @ 2007 09 26, 20:53)
Užkrito pavadinimas tų musyčių ir šiuo metu niekaip neprisimenu  doh.gif  g.gif Nežinau ar padės persodinimas - mat gali musytės vėl pridėti kiaušinėlių, o be to gali prie šaknų likti kirmėlytė, nes jos labai mažos ir blogai matosi. Pirmiausiai siūlyčiau palieti actara ir pasistengti sugaudyti musytes.



Man atrodo, kad jos vadinamos Kolembolomis.
Radau kažkur tokią inf. Apsaugos priemonės: kenkėjai išnyksta ilgesnį laiką nedrėkinant žemės. Jiems labai išplitus, žemę laistyti arba dulkinti dimetoato arba metafoso preparatais. Prieš vartojimą patikrinti, ar augalas nėra jautrus šiems preparatams.
Atsakyti
Kolembolos tai tokie labai maži balti šokinėjantys vabaliukai. Jie tikrai nemėgsta sausros ir man pavyko juos išnaikinti pabarsčius medžio pelenų ant žemės paviršiaus (tik ne visiems augalams tai gali patikti, nes jie šarmina dirvą).
Atsakyti
Kaip nekeista, žinokit, šituos kirminiukus visų pirma užtikau po kaktusiuko vazonu, ir jų ten buvo daug doh.gif . Ten pati sausiausia žemė unsure.gif
Papildyta:
Lapelyje parašyta: 4 ml išmaišyti 10 l vandens, tai reikės maždaug pasiskaičiuoti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Auksuolė @ 2007 09 27, 21:58)
Kaip nekeista, žinokit, šituos kirminiukus visų pirma užtikau po kaktusiuko vazonu, ir jų ten buvo daug  doh.gif . Ten pati sausiausia žemė  unsure.gif
Papildyta:
Lapelyje parašyta: 4 ml išmaišyti 10 l vandens, tai reikės maždaug pasiskaičiuoti  ax.gif

Mes tikriausiai ne apie tuos pačius kirminiukus šnekam g.gif Tų juodų musyčių kirmėlytės dažniausiai būna dirvos paviršiuje. O jei sausa, tai po vazonėliu joms tikrai nėra ką veikti unsure.gif Manau kad chemikalu palieti vertėtų ir, kad neprigirdyti kaktusiukų, truputėlį įpilti į lėkštutę, kad įsigertų ir iš apačios.
Atsakyti
QUOTE(išdykėlė @ 2007 09 28, 12:29)
Mes tikriausiai ne apie tuos pačius kirminiukus šnekam  g.gif  Tų juodų musyčių kirmėlytės dažniausiai būna dirvos paviršiuje. O jei sausa, tai po vazonėliu joms tikrai nėra ką veikti  unsure.gif Manau kad chemikalu palieti vertėtų ir, kad neprigirdyti kaktusiukų, truputėlį įpilti į lėkštutę, kad įsigertų ir iš apačios.

Na tai kas per "brudai" pas mane, reiškia ne kolembolos mad.gif g.gif , o į lėkštutę aš purškiau to savo purškiklio mirksiukas.gif .
Atsakyti
Nu ir nesvarbu - svarbu kad išnyktų. Neklausk jų vardo, o iškart naikink lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(išdykėlė @ 2007 09 27, 21:31)
Papildyta:

Tikriausiai žemė užkrėsta. Ar nebandei palaistyti kalio permanganato tirpalu? Jei nepadės, tada reikėtų palieti previkūru (tai fungicidas).


nebandziau,reiks palaistyt.Kazin kokio stiprumo tirpala daryt? g.gif
Atsakyti
QUOTE(išdykėlė @ 2007 09 28, 13:51)
Nu ir nesvarbu  - svarbu kad išnyktų. Neklausk jų vardo, o iškart naikink  lotuliukas.gif


lotuliukas.gif Palaischiau actara vardo nepaklausus smile.gif Zhiuresim, ar ishstips parazitukai smile.gif Pachiu musikiu kaip ir nebesimato, bet keli augaliukai "apipiepo", tai matyt savo "darba" dirbo, nenaudeles... Zhiuresim, ar machys...
Atsakyti
Tikėkimės mačys mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(išdykėlė @ 2007 09 29, 11:49)
Tikėkimės mačys  mirksiukas.gif



ačiū išdykėlė už patarimą dėl Brugmansijos, tikrai radau gyvių blink.gif

o gal dar turit minčių kodėl mano magnolijų lapai ruduoja, pradeda nuo kraštų ir džiūsta, ruduoja g.gif

Atsakyti