Įkraunama...
Įkraunama...

Augalų kenkėjai ir ligos

[quote=Monique,2007 06 22, 22:22]
Norėčiau paklausti dėl savo vargšiukės gardenijos blush2.gif . Istorija tokia: žydėjo, krovė pumpurus, atrodė viskas ok, bet po to pradėjo gelsti ir kristi lapai, vėliau ėmė juoduoti ir džiūti pumpurai, pasidarydavo tokie sukietėję, sunkiai nuskinami. Aš ją persodinau, bet tai negelbėja, visas augaliukas labai suvargęs, apvytęs, be to, ant lapų atsiranda rudos dėmės, kurios plečiasi, apima visą lapą ir jis nudžiūna, bet nuskinti jį sunkoka. Suprantu, kad greičiausiai jai jau galas, bet man įdomu dėl tų lapų ir pumpurų juodavimo, gal čia liga kokia, o gal aš pertręšiau g.gif . Ką manote?
[/quote
Žinok, ir aš kažkada turėjau tą nuostabiąją gardeniją smile.gif Pasisekė ,,išlaikyt,, apie penketą metų-žydėdavo kasmet ir žiemą, bet po pora trejetą žiedų tebūdavo , o vėliau žiedai užsimegzdavo ir nukrisdavo-medelis tarsi sumedėjo, lapeliai ėjo vis smulkyn...Buvo ir pas mane tokių juodų pumpurų, kurių be peilio nenuskinsi... Pardavėja sakė, kad anksti pavasarį reikia iki pat šaknų nupjauti-atseit ataugs, nupjoviau-labai gražiai atžėlė nauji ūgliukai, bet, kaip atžėlė gražiai taip ir po kurio laiko numirė... Vat taip. Tikra lepūnėlė. Aš jau nekalbu , kad visos gėlės yra persodinamos , tęšiamos... Paskaityk čia :
http://www.supermama...?...=55341&st=0
Atsakyti
Help verysad.gif

Gal kas žinote, kas nutiko mano vijoklinėms pupelėms, kad jų lapukai džiūti ir raitytis pradėjo, net tie, kurie gerai dar neužaugę. Gal čia kažkokia liga? Jokių vabaliukų nepastebėjau...
[attachmentid=103179]
Atsakyti
persodinau šiandien savo pinigėlį, bet žemių labai nenukračiau, tik tiek kiek pačios nubyrėjo. O kai valiau nubyrėjusias žemes, radau jose net nežinau kaip pavadint- tarsi kokių kirminų tuščius kokonus, kažkokiu "lukštus". Tokie rudi, nedideli, daugiau apvalūs ir visi išdžiuvę, tarp pirštų suspaudus sutrupėjo. Dabar bijau kad tų kirminų ar kas ten bebūtų greičiausiai bus likę. Gal kas patars ką daryt- eit purtyt žemes ar gal galima kuo palaistyt, kad gėlės labai netraumuot, nes šaknys labai susipynę? Prieš kokias 2 sav. buvau radus ant tos pačios gėlės lapų porą tokių kaip pūkų kokonų, bet lapus nuploviau ir daugiau neatsirado. Gal čia koks ryšys yra?Labai laukiu patarimų blush2.gif
Atsakyti
HELP 000189.gif HELP Užpuolė sraigės Viską naikina, ėda uogas, jurginų lapus. Gal kas žinot kaip jas išnaikinti?
Atsakyti
QUOTE(sigita @ 2007 07 01, 17:36)
HELP  000189.gif  HELP Užpuolė sraigės Viską naikina, ėda uogas, jurginų lapus. Gal kas žinot kaip jas išnaikinti?

Radau iskarpa is zurnalo.Sraiges vilija obuoliu,bulviu gabaleliai.Megsta alu lotuliukas.gif (nedurnos).Plastmasinio butelio sone prapjaukite 3-4cm skersmens skyle,pro kuria ibuteli ipilkte 1/4 stiklines alaus.Si buteli i zeme ikaskite taip,kad prapjauta ertme butu dirvos pacirsiaus lygyje.Jei vakare dirvoje paliksite buteli,tai ryte jame surasite nemazai sraigiu.I alu dar galite ipilti uogienes.Apsaugodami augalus nuo sliuzu,sraigiu zeme salia augalu pabarstykite susmulkintu ir su smeliu sumaisytu gelezies sulfatu.Nuo gelezies sulfato daugelis augalu kenkeju zusta.
Atsakyti
Reikia informacijos, nes gelinike is manes menka.. gal galite pasakyti, kaip isnaikinti skruzdes gelyne? lauke gelynas, jos eme ir susitelke ten, pajudini ravedama zeme, tai kosmaras kazkoks doh.gif skaiciau forume apie kazkokius miltukus ar panasiai kalbejo.. ar jie tiks lauke? gal pavadinima kas zino.. padekit, nes tuoj gelyno ravet nebegalima bus, viska skruzdes okupuoja blink.gif unsure.gif


ir dar noriu paklausti apie herberas. Nusipirkau jau antra, nes pirmaja apipuole tokios mazos museles, apie jas skaiciau cia kalbejote.. purskiau su kuo tik galejau, bet vis tiek galiausiai sudziuvo ta gelyte, nebezydejo ir viskas. zemes atsiveziau, o ne pirkau. Dabar antra nusipirkau herbera, ji auga, nuzydejo, vel pradejo panasiai darytis.. ant lapu lyg ir kazkas atsiranda po to museles baltos issirita.. nupurske mama pasiemusi su kazkuo.. tai atsigavo, bet kad ta purskinejima jau kelis menesius kas kelias savaites kartojam- ima atsibosti.. bijau persodinti gelyte, nors jau reikia.. nesuprantu, ar ten zemes kokias apkrestas panaudojau ar cia kur namie uzsinesa(nors stovi viena ant palanges), ar nusipirkau jau apkrestas ar kas?


labai aciu, jei kas pakonsultuos smile.gif
Atsakyti
QUOTE(prunskiene @ 2007 07 01, 22:21)
labai aciu, jei kas pakonsultuos smile.gif

Labux,
jei įtari, kad žemėj kažkas veisiasi, labai paprastas ir patikrintas reikalas - paimi porą cigarečių , išbarstai tabaką ir palaistai. Man dingsta visi gyviai, manau, kad ir lapus gali nupurkšti tokia ištrauka.
Dėl skruzdėlių, nebandžiau, bet darbe patarė, sakė, kad taip pat labai veiksminga - palaistyti šlapimu, dingsta neatsigręždamos.
Atsakyti
QUOTE(Paūdrė @ 2007 07 02, 08:57)
Labux,
jei įtari, kad žemėj kažkas veisiasi, labai paprastas ir patikrintas reikalas - paimi porą cigarečių , išbarstai tabaką ir palaistai. Man dingsta visi gyviai, manau, kad ir lapus gali nupurkšti tokia ištrauka.
Dėl skruzdėlių, nebandžiau, bet darbe patarė, sakė, kad taip pat labai veiksminga - palaistyti šlapimu, dingsta neatsigręždamos.


slapimu? cia rimtai? blush2.gif bet ten gelynas.. noreciau, kad geles nenudziutu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(prunskiene @ 2007 07 01, 22:21)
Reikia informacijos, nes gelinike is manes menka.. gal galite pasakyti, kaip isnaikinti skruzdes gelyne? lauke gelynas, jos eme ir susitelke ten, pajudini ravedama zeme, tai kosmaras kazkoks  doh.gif  skaiciau forume apie kazkokius miltukus ar panasiai kalbejo.. ar jie tiks lauke? gal pavadinima kas zino.. padekit, nes tuoj gelyno ravet nebegalima bus, viska skruzdes okupuoja  blink.gif  unsure.gif
ir dar noriu paklausti apie herberas. Nusipirkau jau antra, nes pirmaja apipuole tokios mazos museles, apie jas skaiciau cia kalbejote.. purskiau su kuo tik galejau, bet vis tiek galiausiai sudziuvo ta gelyte, nebezydejo ir viskas. zemes atsiveziau, o ne pirkau. Dabar antra nusipirkau herbera, ji auga, nuzydejo, vel pradejo panasiai darytis.. ant lapu lyg ir kazkas atsiranda po to museles baltos issirita.. nupurske mama pasiemusi su kazkuo.. tai atsigavo, bet kad ta purskinejima jau kelis menesius kas kelias savaites kartojam- ima atsibosti.. bijau persodinti gelyte, nors jau reikia.. nesuprantu, ar ten zemes kokias apkrestas panaudojau ar cia kur namie uzsinesa(nors stovi viena ant palanges), ar nusipirkau jau apkrestas ar kas?
labai aciu, jei kas pakonsultuos smile.gif

Cia turbut tripsai arba baltasparniai,as naudoju NeemAzal,tai insekticidas-akaricidas.Augalas pasidengia plona plevele.Reikia butinai naudoti insekticida-akaricida todel kad tu museliu labai trumpas vystimosi ciklas.Rekomenduojamos normos ir tirpalo paruosimas bus ant pakelio.
Atsakyti
QUOTE(prunskiene @ 2007 07 02, 13:41)
slapimu? cia rimtai?  blush2.gif bet ten gelynas.. noreciau, kad geles nenudziutu smile.gif

Na, man sakė, kad augalams nekenkia. Juk augalų visų nelaistysi, prakasi jų kalniuką ir palaistysi.Kaip ir rašiau, pati dar nebandžiau, bet pabandysiu, nes pas mane taip pat visur pilna. Prie sodo keliuko atsistojau su drauge paplepėti, tai net žagtelėjau kiek jų ant manęs prisiropštė ir darže yra. doh.gif blink.gif
Atsakyti
Sveikos,
neperskaičiau visos temos, todėl gal mano klausimas kartosis su kieno nors pagalbos šauksmu blink.gif

Užpuolė balkone augančias nasturtas amarai. Tik kupliai pražydo ir žiūrių - o gi visų lapų apačia juodais gyviais aptupta. Na, tikrai nenoriu gėlių raut ir mest. bet ką daryt?

Nupurškiau muiluotu vandeniu, su kempine kiek pavaliau ir laukiu kas bus... Gal dar ką galima padaryti? help.gif
Atsakyti
QUOTE(princiupesa @ 2007 07 03, 17:07)
Sveikos,
neperskaičiau visos temos, todėl gal mano klausimas kartosis su kieno nors pagalbos šauksmu  blink.gif

Užpuolė balkone augančias nasturtas amarai. Tik kupliai pražydo ir žiūrių - o gi visų lapų apačia juodais gyviais aptupta. Na, tikrai nenoriu gėlių raut ir mest. bet ką daryt?

Nupurškiau muiluotu vandeniu, su kempine kiek pavaliau ir laukiu kas bus... Gal dar ką galima padaryti?  help.gif

Su deciu apipursk,po 7-10 dienu dar karta.
Atsakyti