Įkraunama...
Įkraunama...

Augalų kenkėjai ir ligos

Namie plinta kazkokia letine liga. Puola kaktusus labiausiai. Toks baltas pukas, lyg pelesis, bet labiausia apie spyglius, apie viduriuka. Po to lyg gelst, lyg dziut augaliukas ima. Kas tai? Kaip gelbet?!
Atsakyti
QUOTE(Ziuzia @ 2007 06 20, 11:22)
Mamytes, labai reikia patarimo. Kazhkaip itartinai man atrodo velykiuko stiebelio apatine dalis. Ar chia taip turetu buti (bet kazhkodel abejoju), ar chia kazhkokio parazito ar ligos darbas? Ir kaip butu galima augaliukui padeti?

http://public.fotki....i/pict1293.html

Ir dar viena ligoniuka turiu. Man shi medeli darbo kabinete paliko kolege (tiksliau tai, kas liko ish to medelio - stagariuka su dviem lapeliais). Net nezhinau, kas jis ir kaip ji auginti. Bet lyg ir pavyko atspeti jo norus: lapelius pradejo auginti ish naujo... Bet apzhiurinedama naujus pumpurelius per padidinamaji stikla, pastebejau ant lapu mazhychius judanchius pailgus vabalelius (tamsius su baltais tashkeliais ant nugaros). Lapu krashteliai eme ruduoti, ant pachiu lapu atsirado demeles. Gal kartais zhinote, kas chia per medelis, kokio chia kenkejo darbas ir kaip butu galima jam "uzhkurti pirti"? Bandzhiau nuvalyti lapelius muiluotu skudureliu. Lyg ir sumazhejo tu vabaliuku, bet visi tikrai nezhuvo (shiandien dar keleta radau)... Gal galetu kas patarti? Butu labai gaila, kad taip ilgai reanimuotas ir gaivintas augalelis vel zhutu sad.gif

http://public.fotki....i/pict1297.html
http://public.fotki....i/pict1298.html

del velykiuko-sunkus atvejis.Jei tai virusinė liga,tai žus.Jei tai grybelinė liga,dabar jau purkšti būtų per vėlu,bet galima "pridaryti vaikučių".Tam reik atlaužti per "sąnarius" sveikas viršūnėles ir įsmeigti į žemę,palaistyti ir užvožti pvz. stiklainį.Tiesioginėj saulėj laikyt nederėtų.Profilaktiškai gerai būtų nupurkšt mažylius previkuru (previcur),geriau jau paaugusius.Previkuras yra universalus,normos bus instrukcijoj.
del antro augalo-turbūt tai fikas.O bet kokius kenkėjus geriausia purkšti deciu (instrukcijoje normos bus nurodytos).Jis veiksmingas įvairiems kenkėjams,tik nupurškus būtų gerai išnešt augalą jei ne į balkoną,tai bent į laiptinę(kokiai dienai).
Sėkmės.Preparatus be vargo rasi bet kokioj sodo prekių parduotuvėj.
Papildyta:
QUOTE(kose @ 2007 06 20, 15:12)
Namie plinta kazkokia letine liga. Puola kaktusus labiausiai. Toks baltas pukas, lyg pelesis, bet labiausia apie spyglius, apie viduriuka. Po to lyg gelst, lyg dziut augaliukas ima. Kas tai? Kaip gelbet?!

turbūt tai pelėsis,jis puola kai per vėsu ir per drėgna,nepekanka vėdinimo.Geriau augalus persodinti į naują gruntą.Kuo vėsiau,tuo maziau laistyti.Jei nekeisti žemės,tai bent nuvalyti patį pelėsį kad ir vata,po to nupurkšti fungicidu(priešgrybeliniu preparatu).Kokiu tiksliai tikrai žinos bet kurio sodo centro pardavėja.Aš,kai nežinau tiksliai,purškiu previkuru-jis labai universalus.Skiedimo normos bus instrukcijoje.Viskas bus gerai,sėkmės.
Atsakyti
Dekui smile.gif Bandysim gydyti augaliukus... smile.gif
Atsakyti
As taip pat turiu problemu, kaip suprantu skydmaris puola. Bet jis ant saknu, pastebejau tik kai persodinau dali augaleliu. Nupurskiau actara, bet ir likusius reikia persodinti, tai norejau paklausti po kiek laiko kenkejei ismirsta. Cia perskaiciau, kad po 7-9 dienu dar karta butinai reikia purksti smile.gif
Atsakyti
Mūsų fikusą užpuolė kažkokie vos matomi ant žemės vabalai,matosi labai daug jų kiaušinėlių,lapai ruduoja.Padėkite,ką daryti? verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2007 06 03, 16:45)
Tai erkutės, reikia purkšti su Aktara. Padeda česnako tirpalas.

Nee, mergytės-cia ne erkutės, gal koks kitas jų porūšis? - buvo viena gėlė ir pas mane tokiomis apsikrėtusi, tai su žaliuoju muilu atsargiai, pasidariusi tirpalą, nuploviau. Ploviau po tekančiu vandeniu ir šaknis, o tuomet gėlę persodinau į naują žemę.Ačiū, tfu tfu tfu-dabar jau kokie 3 metai-gėlė veši.O štai vat-voratinklinės erkutės vos įžiūrimos plika akimi-supermini judantys taškeliai, supermini tarp lapu ir lapkočių vos įžiūrimas labai plonas voratinklis. Bandžiau su česnaku-atrodo jau atsigavo-ir žiūriu vėl-pradeda gelsti lapai, o iš išorinės lapo pusės lapai atrodo tarsi saulėje išdegę..., šlykštynės baigia visas gėles man apkrėsti, tik gerai, kad ne visos imlios vor.erkutei. g.gif Toks įtarimas, kad tie parazitai ,,slepiasi,, , ar užsigrūdinę , o po to vėl išlenda... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Evanescene @ 2007 06 21, 14:16)
Mūsų fikusą užpuolė kažkokie vos matomi ant žemės vabalai,matosi labai daug jų kiaušinėlių,lapai ruduoja.Padėkite,ką daryti? verysad.gif

Su visu vazonu panardink į vandenį , kad iškiltų visi vabalai.Nurink.Tada ištraukus vazoną vis vien reikės nupurkšti augalą (o jei tik žemėje buvo vabalai-sulaistyt žemę universaliu insekticidu) pvz.deciu ar actara.Apdorojus bent dieną palaikyk fikusą balkone.
Atsakyti
[quote=Ziuzia,2007 06 20, 10:22]
Mamytes, labai reikia patarimo. Kazhkaip itartinai man atrodo velykiuko stiebelio apatine dalis. Ar chia taip turetu buti (bet kazhkodel abejoju), ar chia kazhkokio parazito ar ligos darbas? Ir kaip butu galima augaliukui padeti?

http://public.fotki....i/pict1293.html
SVEIKUTE, TAVO VADINAMASIS VELYKIUKAS, TAI LIAUDYJE VADINAMAS KALĖDINIS KAKTUSAS ARBA PLOKŠTENIS
http://www.rojaussod.../tema.php?s=470
Aš manau, kad jis pas tave darbe visiškai sveikutis-pas mane namie jau kokių 15 metų - ir prie šaknų jis visuomet toks: papilkšvėja-tarsi norėtųsi jam ,,virsti,, į medį bigsmile.gif jei, aišku, nepastebėjai jokių vytimo ar nykimo požymių:jų lapai negali būti minkšti ir suglebę, o palietus-kieti. blink.gif Ir dar :vargiai kaktusėlis žydėtų, jei būtų sergantis mirksiukas.gif
Papildyta:
[quote=kose,2007 06 20, 14:12]Namie plinta kazkokia letine liga. Puola kaktusus labiausiai. Toks baltas pukas, lyg pelesis, bet labiausia apie spyglius, apie viduriuka. Po to lyg gelst, lyg dziut augaliukas ima. Kas tai? Kaip gelbet?!
[/quote]
Aš manau, jei tai pelėsis-vargu ar kaktusus beišgelbėsi-nuo perliejimo - jie vargiai beišgyvena.O, jei dar kambarys tamsus ir drėgnas?..
Na, o man atrodo, kad tavuosius kaktusus užpuolė gyviai-pamėgink ,,įlįsti,, ir atidžiai ištyrinėti to pelėsio vidų? Ar kartais tik nepamatysi ten ...brrr...? Lauksiu atsakymo. Jei taip, tai turėsi gydyti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo SAULĖGUNDA: 21 birželio 2007 - 21:38
VA ŠTAI, KĄ ATRADAU, MANAU BUS ĮDOMU VISOMS PASKAITYT :
Ligos ir kenkėjai. Neišsigąskite, jeigu gelsta stambūs pavieniai augalo lapai - tai natūralus senėjimo procesas. Jeigu lapai ne tik gelsta, bet ir susisuka, o apatinė pusė apraizgyta voratinkliu - užpuolė voratinklinė erkutė. Tokį augalą geriau sunaikinti, o sveikus ūglius nupjauti ir įšaknydinti. Jeigu lapai gelsta, o prie pagrindo pūva,gėlei per šalta arba ji perlaistyta. Žemei apdžiūvus, augalą persodinkite, ligotus lapus nuskabykite. Saulės atokaitoje augančių augalų negalima purkšti! Sausos dėmės ant lapų reiškia, kad augalas nudegė. Jeigu jis auga silpnai, lapai pabąla, o ūgliai ištįsta - trūksta šviesos.

Atsakyti
QUOTE(Ziuzia @ 2007 06 20, 11:22)
Mamytes, labai reikia patarimo. Kazhkaip itartinai man atrodo velykiuko stiebelio apatine dalis. Ar chia taip turetu buti (bet kazhkodel abejoju), ar chia kazhkokio parazito ar ligos darbas? Ir kaip butu galima augaliukui padeti?

http://public.fotki....i/pict1293.html

Ir dar viena ligoniuka turiu. Man shi medeli darbo kabinete paliko kolege (tiksliau tai, kas liko ish to medelio - stagariuka su dviem lapeliais). Net nezhinau, kas jis ir kaip ji auginti. Bet lyg ir pavyko atspeti jo norus: lapelius pradejo auginti ish naujo... Bet apzhiurinedama naujus pumpurelius per padidinamaji stikla, pastebejau ant lapu mazhychius judanchius pailgus vabalelius (tamsius su baltais tashkeliais ant nugaros). Lapu krashteliai eme ruduoti, ant pachiu lapu atsirado demeles. Gal kartais zhinote, kas chia per medelis, kokio chia kenkejo darbas ir kaip butu galima jam "uzhkurti pirti"? Bandzhiau nuvalyti lapelius muiluotu skudureliu. Lyg ir sumazhejo tu vabaliuku, bet visi tikrai nezhuvo (shiandien dar keleta radau)... Gal galetu kas patarti? Butu labai gaila, kad taip ilgai reanimuotas ir gaivintas augalelis vel zhutu sad.gif


g.gif Aš dėl kaktuso-pas mane kai senas augalas buvo-tai irgi tokie apatiniai nareliai buvo,tokie šviesūs,kažkokie kieti,tai aš net nekreipiau dėmesio,galvojau,kad nuos senatvės ir augo kuo puikiausiai.Tai gal ir pas Jus panašiai g.gif
Atsakyti
Norėčiau paklausti dėl savo vargšiukės gardenijos blush2.gif . Istorija tokia: žydėjo, krovė pumpurus, atrodė viskas ok, bet po to pradėjo gelsti ir kristi lapai, vėliau ėmė juoduoti ir džiūti pumpurai, pasidarydavo tokie sukietėję, sunkiai nuskinami. Aš ją persodinau, bet tai negelbėja, visas augaliukas labai suvargęs, apvytęs, be to, ant lapų atsiranda rudos dėmės, kurios plečiasi, apima visą lapą ir jis nudžiūna, bet nuskinti jį sunkoka. Suprantu, kad greičiausiai jai jau galas, bet man įdomu dėl tų lapų ir pumpurų juodavimo, gal čia liga kokia, o gal aš pertręšiau g.gif . Ką manote?
Atsakyti
nusipirkau didelę ir gražią fuksiją 4u.gif tiek laimes buvo, o va ėmė ir užpuolė ją amarai. gal žinot ką daryti? blush2.gif
gal kam tokia beda t.p. buvo? schmoll.gif schmoll.gif schmoll.gif
Atsakyti