Įkraunama...
Įkraunama...

Augalų kenkėjai ir ligos

QUOTE(Meškuolė @ 2007 06 05, 07:04)
Nusipirkau aktaros. Kaip ją skiesti, neparašyta. Paskaitinėjau čia, kad 4 g į 10 l. Ar taip? Ir dar. Kaip dažnai reikėtų purkšti? Jei padarysiu tirpalą, galės jis stovėti ar kiekvieną kartą tik tam skirtą dozę daryti?

Nu menkos mano žinios kenkėjų klausimais  doh.gif


Kambarinėms gėlėms purškimui 8g/10l vandens, laistymui 1g/10l. Geriausia derinti abu būdus, ty palaistyt ir nupurkšt. Jei naikini skydamarius teks purkšti keletą kartų kas 8 - 10 dienų, palaistyt užteks ir 1 kar per mėnesį. Aš purškiu 2 - 3 kartu, priklauso nuo to, kaip smarkiai apnikę kenkėjai .
Deja, teks kiekvienąkrt daryti naują tirpalą.
Sėkmės.
Atsakyti
QUOTE(minus @ 2007 06 05, 11:54)
Kambarinėms gėlėms purškimui 8g/10l vandens, laistymui 1g/10l. Geriausia derinti abu būdus, ty palaistyt ir nupurkšt. Jei naikini skydamarius teks purkšti keletą kartų kas 8 - 10 dienų, palaistyt užteks ir 1 kar per mėnesį. Aš purškiu 2 - 3 kartu, priklauso nuo to, kaip smarkiai apnikę kenkėjai .
Deja, teks kiekvienąkrt daryti naują tirpalą.
Sėkmės.


Dėkui 4u.gif
reiks vakare, skaičiavimus atlikus, tuo reikalu užsiimti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2007 05 15, 22:43)
Ar nebandei su česnako ištrauka, man ji visad padeda. Paimk česnako galvutę (vidutinio dydžio), supjaustyk mažais gabaliukais (lupti nebūtina) užplikyk litru verdančio vandens ir palik per nakty. Paskui skiesti  50/50 su vandeniu ir purkšti, bet kartoti reikia kelis kartus, kad tikrai jų nebeliktų. Nepadaugink koncentracijos, nes nudegs augalai.


O agurkėliams šiltnamy koncentracija kaži tokia pati? Kai tik karšta, tai erkučių be galo krašto, visus agurkus suvaro. Reiks bandyt tą česnakėlį. Pernai savaitei prie jūros išvažiavom, stojo karščiai, grįžus visus agurkus tų erkučių suvarytus radom. Tai iš aksnto ruošiuos biggrin.gif . Prad-ioj galvojau, kad kokia liga, ale paskui tas nelabąsias apatinėj lapo pusėj pamačiau ir voratinkliukus doh.gif
Atsakyti
[quote=nebijau,2007 06 04, 10:43]
Pavasari persodinom citrinmedi-jis labai atsigavo, pradejo leisti naujus lapus. Deja, pastebejom, kad ant lapu mazuciai mazuciai raudoni vabaliukai, kas tai-amarai kokie ar erkutes? Bandziau rinkti, bet jie smulkuciai kaip puse aguonos grudelis, net ant lapu vidines puses.

Apžiūrėk atidžiai: jei pastebėsi voratinkliuką - tai voratinklinė erkė. Teks purkšti kokiu nors akaracidu, pvz, nemazaliu. Instrukcija paprastai būna ant įpakavimo. Kaip naikinti skruzdėles - nežinau. Gal kas kitas pagelbės...
Atsakyti
QUOTE(minus @ 2007 06 06, 07:59)
Apžiūrėk atidžiai: jei pastebėsi voratinkliuką - tai voratinklinė erkė. Teks purkšti kokiu nors akaracidu, pvz, nemazaliu. Instrukcija paprastai būna ant įpakavimo. Kaip naikinti skruzdėles - nežinau. Gal kas kitas pagelbės...

Parasysiu, ka suzinojau, gal kam pades 4u.gif
Tai ne voratinkline erke, ja tikrai pazistu, voratinkliu nera schmoll.gif Kas tokia-nezinau, bet patare purksti pasidarius su ukisku muilu tirpala nuo ju. Na o del skruzdeliu-teks persodinti vel citrinmedi ir net saknis nuplauti doh.gif Ka padarysi, jei jos citrinmedzio vazona savo skruzdelynui pasirinko biggrin.gif
Aciu uz pagalba 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nebijau: 06 birželio 2007 - 07:33
QUOTE(nebijau @ 2007 06 06, 07:33)
Parasysiu, ka suzinojau, gal kam pades 4u.gif
Tai ne voratinkline erke, ja tikrai pazistu, voratinkliu nera schmoll.gif Kas tokia-nezinau, bet patare purksti pasidarius su ukisku muilu tirpala nuo ju. Na o del skruzdeliu-teks persodinti vel citrinmedi ir net saknis nuplauti doh.gif Ka padarysi, jei jos citrinmedzio vazona savo skruzdelynui pasirinko biggrin.gif 
Aciu uz pagalba 4u.gif

Jei raudonai rudas iki 0,5 mm bėgiojantis rutuliukas -- voratiklinė erkė ir reikalingas akaricidas. Jei rudas plokščias vaškuotas žvynelis prilipes prie lapo -- skydamaris -- tiks aktara. Ir abiem atvejais tinka brangysis schultz purkštukas kuriuo prekiauja Florisima (25 Lt).
O nuo skruzdėlių ūkinėse prekėse būna miltukų. Man padėjo.
Atsakyti
Nupurškiau vieną kartą savo skydamarius. Dabar jie atrodo lyg ir negyvi (palietus atsilupa), bet vis tiek prie gėlės prisitvirtinę laikosi. Gal juo kaip nors nuimti reikia ar patys nubyrės?
Atsakyti
QUOTE(Meškuolė @ 2007 06 07, 12:52)
Nupurškiau vieną kartą savo skydamarius. Dabar jie atrodo lyg ir negyvi (palietus atsilupa), bet vis tiek prie gėlės prisitvirtinę laikosi. Gal juo kaip nors nuimti reikia ar patys nubyrės?

Greičiausiai,kad nenukris,nuvalykite suvilgytu pvz.spirite ar kokiam odekolone vatos gabalėliu.
Atsakyti
QUOTE(Meškuolė @ 2007 06 07, 11:52)
Nupurškiau vieną kartą savo skydamarius. Dabar jie atrodo lyg ir negyvi (palietus atsilupa), bet vis tiek prie gėlės prisitvirtinę laikosi. Gal juo kaip nors nuimti reikia ar patys nubyrės?

Purškimą būtinai pakartok už 7-9 dienų (tie bjaurybės kiaušinių prideda).
Atsakyti
Mano japonine fatsija mirsta. verysad.gif Lapai pageltonuoja ir nudziusta... Jau puse krumelio nebera. Nebezinau kaip beisgelbeti, jau tris vietas pakeiciau namie, persodinau, patresiau... Beje, kazin kokios trasos geriau:as buvau ismeigus lazdeliu, bet apsigalvojau ir isemiau po poros dienu, tada palaisciau su koncentratu. Gal kas auginat sia gelyteir buvot susidure su tokia problema?
Atsakyti
QUOTE(gyvačiuke @ 2007 06 07, 15:33)
Mano japonine fatsija mirsta.  verysad.gif  Lapai pageltonuoja ir nudziusta... Jau puse krumelio nebera. Nebezinau kaip beisgelbeti, jau tris vietas pakeiciau namie, persodinau, patresiau... Beje, kazin kokios trasos geriau:as buvau ismeigus lazdeliu, bet apsigalvojau ir isemiau po poros dienu, tada palaisciau su koncentratu. Gal kas auginat sia gelyteir buvot susidure su tokia problema?

apie fatsiją http://www.rojaussod.../tema.php?s=257
sergančių augalų tręšti negalima (nebent aišku, kad neauga dėl to, kad trūksta maisto medžiagų (pvz., seniai persodintas)). trešiami tik augantys augalai.
Atsakyti
Mamytes, labai reikia patarimo. Kazhkaip itartinai man atrodo velykiuko stiebelio apatine dalis. Ar chia taip turetu buti (bet kazhkodel abejoju), ar chia kazhkokio parazito ar ligos darbas? Ir kaip butu galima augaliukui padeti?

http://public.fotki....i/pict1293.html

Ir dar viena ligoniuka turiu. Man shi medeli darbo kabinete paliko kolege (tiksliau tai, kas liko ish to medelio - stagariuka su dviem lapeliais). Net nezhinau, kas jis ir kaip ji auginti. Bet lyg ir pavyko atspeti jo norus: lapelius pradejo auginti ish naujo... Bet apzhiurinedama naujus pumpurelius per padidinamaji stikla, pastebejau ant lapu mazhychius judanchius pailgus vabalelius (tamsius su baltais tashkeliais ant nugaros). Lapu krashteliai eme ruduoti, ant pachiu lapu atsirado demeles. Gal kartais zhinote, kas chia per medelis, kokio chia kenkejo darbas ir kaip butu galima jam "uzhkurti pirti"? Bandzhiau nuvalyti lapelius muiluotu skudureliu. Lyg ir sumazhejo tu vabaliuku, bet visi tikrai nezhuvo (shiandien dar keleta radau)... Gal galetu kas patarti? Butu labai gaila, kad taip ilgai reanimuotas ir gaivintas augalelis vel zhutu sad.gif

http://public.fotki....i/pict1297.html
http://public.fotki....i/pict1298.html
Atsakyti