Įkraunama...
Įkraunama...

Augalų kenkėjai ir ligos

As taip pat turiu problema su fikusu.Pernai taip graziai augo visa ziema.Visa virsune tik zalsvi lapeliai .Siemet nesuprantu kas pasidare.Per kelias dienas puse lapu numete.Dalis is ju zali,dalis pagelte.Gal kas zino kaip tuos fikusus priziureti,kad to nebutu
Atsakyti
QUOTE(Ernito @ 2006 01 29, 19:00)
As taip pat turiu problema su fikusu.Pernai taip graziai augo visa ziema.Visa virsune tik zalsvi lapeliai .Siemet nesuprantu kas pasidare.Per kelias dienas puse lapu numete.Dalis is ju zali,dalis pagelte.Gal kas zino kaip tuos fikusus priziureti,kad to nebutu



Matyt nepalankūs metai fikusams g.gif
Atsakyti
QUOTE(*Brigita* @ 2006 01 19, 19:04)
laba visoms..turiu tokia problemele.. kaip atgaivinti bonsa? seimininke paliko visa sudziuvusi, kazka minejo ji, kad bandys jį atgaivinti, bet ar tai imanoma?  g.gif


pabandyk informacijos paieškoti www.bonsai.lt. ten tikrai nemažai informacijos yra (bent jau man taip atrodo, neauginančiai bonsai wink.gif )
Atsakyti
Sveikutės 4u.gif
Gal galėtumėt patarti.
Žiauriai vysta iki šiol ne vienerius metus augintos jukos apatiniai lapai. Iš pradžių maniau, kad gal dėl vėsaus oro kambaryje, tačiau toks pats likimas ištiko ir juką pas mamą, kur nuolat 18-20laipsnių.
Kas ne taip? Gal trūksta trąšų?
Patarkite, kas nusimanote?
Atsakyti
Tai galbūt natūralus procesas,juk daugelis tokių augalų meta apatinius lapus ir palieka pliką kamieną,pvz dracena,fikusai kai kurie,tai ir jukai gal taip yra.O gal su laistymu persistengei,jeigu vėsu?
Atsakyti
tiesa pasakius, manieji irgi gelsta, tai gali buti, kad taip turi buti. Is pradziu maniau, kad taip yra del to, kad joms truksta sviesos, nes buvo seselyje, tai persikeliau ant palanges, pradejau dazniau apipurskineti, ziuriu, kaip jai seksis ziemoti g.gif ir siaip dar vienas klausimukas: jus jas kaip atrodo jusu koto virsus? (jei auginat tas iskiepytas i kota jukas) maniskis, kazkoks keistas, labai sausas ir db lyg tai nori skilti, o spalva tokia zalsva, atrodo, kaip pelesis, na, labai idomiai ir keistai man atrodo, gal ir nieko ypatingo doh.gif smile.gif
Atsakyti
pastebėjau, kad mano gėlytės nors ir auga gerai, tačiau jų visų lapai labai jau vargšai: dracenos lapukai plonyčiai visai neryškūs, vargani, kitos dracenos irgi verysad.gif kitų gėlių na neminėsiu pavadinimų nes jų turiu daug tai lapai, kurie turi būti gražios žalios spalvos yra nublankę, nors ne saulėj stovi ir plonyčiai,mažyčiai,tręšiu, tikrai su meile prižiūriu savo gėles, bet kaip joms padėti kad lapai taptų stipresni, ryškesni, storesni, didesni g.gif labai prašau jūsų pagalbos gal žinote kokių būdų verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Anandita: 12 vasario 2006 - 23:05
QUOTE(Anandita @ 2006 02 13, 00:04)
pastebėjau, kad mano gėlytės nors ir auga gerai, tačiau jų visų lapai labai jau vargšai: dracenos lapukai plonyčiai visai neryškūs, vargani, kitos dracenos irgi verysad.gif  kitų gėlių na neminėsiu pavadinimų nes jų turiu daug tai lapai, kurie turi būti gražios žalios spalvos yra nublankę, nors ne saulėj stovi ir plonyčiai,mažyčiai,tręšiu, tikrai su meile prižiūriu savo gėles, bet kaip joms padėti kad lapai taptų stipresni, ryškesni, storesni, didesni g.gif  labai prašau jūsų pagalbos gal žinote kokių būdų verysad.gif



o gal kaip tik yra tokiu gelyciu, kurioms reikalingas ne pavesis, o sviesa, gal ir netiesiogine saule, gal temperatura yra per zema kambaryje? g.gif
Atsakyti
QUOTE(viduciux @ 2006 02 13, 09:31)
o gal kaip tik yra tokiu gelyciu, kurioms reikalingas ne pavesis, o sviesa, gal ir netiesiogine saule, gal temperatura yra per zema kambaryje? g.gif

na aš gėles laikau pagal tas sąlygas kurias aprašo knygoje gėlių, ne vienus metus auginu gėlytes, bet vat man ir neramu, kad laikau lyg pagal visas idealiausias sąlygas o jos auga liuks, bet nėra tokios kaip pas kitus verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Anandita @ 2006 02 13, 10:46)
na aš gėles laikau pagal tas sąlygas kurias aprašo knygoje gėlių, ne vienus metus auginu gėlytes, bet vat man ir neramu, kad laikau lyg pagal visas idealiausias sąlygas o jos auga liuks, bet nėra tokios kaip pas kitus verysad.gif



kokios pas tave gelytes nebujoja? gal pakeisk trasas? nes gali trukti reikalingu medziagu... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(viduciux @ 2006 02 13, 09:55)
kokios pas tave gelytes nebujoja? gal pakeisk trasas? nes gali trukti reikalingu medziagu...  ax.gif

lapeliai vargšiukai tokie, na ta prasme plonyčiai neryškūs: dracenos, jukos, difenbachijos, kolkas tiek sedėdama prie kompo prisimenų, kjas kiek laiko jūs tręšiat savo gėlytes tokiu metų laiku, gal aš per mažai tręšiu g.gif
Atsakyti
Tokiu metu laiku reikia duoti pailseti nuo trasu, galima tik retkarciais po truputi patresti, o kai kuriu visai netresti, juk augalams reikia ramybes periodo. O tada pavasari pagausinti vandens ir trasu kieki.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jolli: 13 vasario 2006 - 22:07